Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Wedding book

Preporuke fotografa, usporedbe, linkovi i slike

Wedding book

PostPostao/la stepford wife dana čet stu 13, 2008 7:46 pm

nedavno sam tek otkrila da su te foto knjige poslijednji hit...
skužila sam da fotografi masno naplaćuju takve stvari, pa sam pitala gugl kaj misli o tome :D
i evo kaj sam našla, ovo je znatno jeftinije od onoga kaj nude fotografi :neznamkakoti:

http://www.fotopokloni.hr/apl_fotoknjige/cjenik.aspx
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Re: Wedding book

PostPostao/la arlenna dana čet stu 13, 2008 9:01 pm

ima ti i u DM-u da si možeš dat napravit tu knjigu... Branči bude stavila ti link pa si pogledaj...ja sad trenutno nemogu nać...al cijene su ti ovakve:

Platnene korice
Osnovna cijena za 26 Stranica:
199.90 kn* Foto knjiga Velika
189.90 kn* Foto knjiga Kvadratna

po 8 dodatnih stranica:
29.90 kn*
do najviše 98 Stranica

Tvrde korice
219.90 kn* Foto knjiga Velika
199.90 kn* Foto knjiga Kvadratna

po 8 dodatnih stranica:
29.90 kn*
do najviše 98 Stranica

Mekane korice
169.90 kn* Foto knjiga Velika
159.90 kn* Foto knjiga Kvadratna

po 8 dodatnih stranica:
29.90 kn*
do najviše 98 Stranica

Foto knjižica
139.90 kn* Foto knjiga Velika
129.90 kn* Foto knjiga Kvadratna
64.90 kn* Foto knjiga Mala
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana čet stu 13, 2008 9:03 pm

to je stvarno puno jeftinije nego kod fotografa..... :bravo:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la arlenna dana čet stu 13, 2008 9:37 pm

stepford wife je napisao/la:to je stvarno puno jeftinije nego kod fotografa..... :bravo:

je ali kod fotografa je puno kvalitetnije i napravi ti baš onak za vjenčanje to...ovo je malo ipak drugačije...ima cura tu koje su si dale napraviti wedding book pa nek ti one kažu...a istina je da košta oko 1.000kn i da je to full puno...al svako napravi prema svojim mogućnostima! :mig:
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana pet stu 14, 2008 8:21 am

evo što kažu na hr.rec.fotografija.digitalna

Ja sam narucio A4 s tvrdim koricama, 42 stranice - 300 kuna. Ta knjiga ti je
najslicnija djecijim slikovnicama koji su izlazili u Jutarnjem listu (mislim
Disney), uvez je dobar, papir glossy deblji je od Canonovog 245 gramskog
(PR101), problem je kvaliteta otiska, kada stavis na A4 stranicu jednu ili
dvije slike jos moze proci, ali ako stavis vise jasno se vidi jpg
artefakti - otisak na prosjecnom printeru na foto papiru je neusporedivo
bolji, mislim da je problem sto kada napravis tu knjigu s njihovim programom
zauzima oko 300 Mb, a kada narucujes napravi ISO image od 50 Mb -
jednostavno prevelika jpg kompresija. Inace za te novce vise nego zgodan
poklon, iaku ni foto knjige koje rade studiji za vjencanja nisu bolje
kvalitete - a ovo je barem tri puta jeftinije.

a možeš si sam birati i napraviti kak ti paše u tom programu....ne znam razlika u cijeni je astronomska! :neznamkakoti:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stepford wife dana pet stu 14, 2008 8:33 am

slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana pet stu 14, 2008 9:13 am

evo ovdje možete skinuti program i naći informacije za dm fotoknjigu

e sad, ja ću vam napisati svoje mišljenje budući da sam vidjela i jedno i drugo treće.... sve ima svoje zašto, zašto je jedno jeftinije i skuplje.

kvaliteta fotoknjiga od dm i fotopokloni je neusporedivo manja od weddingbookova koje imaju fotografi. pravi wedding book nema za stranice papire (200g ili slično) nego kartone ljepenke, tako da ta jedna stranica ima debljinu cca 3-4 mm, znači stranice praktički izgledaju debljinom kao drvene. to se radi i lijepi posebnim tehnikama što naravno podiže cijenu. kako sam jednom prošle godine na sajmu razgovarala sa čovjekom koji je to počeo raditi u hr (inače se bave proizvodnjom velikih plakata, formata slika većih od metar itd ne bave se fotografijom) on mi je rekao da cijena wedding booka zbog te posebne izrade i lijepljenja košta oko 3.000-3.500 kn. znači sve iznad toga je što će vam fotostudio naplatiti sebi za "grafičku pripremu" i svoju zaradu.

e sad što se tiče dm knjige i ove na fotopokloni, koje kako sam čula izrađuje print studio. oni fotoknjige tiskaju na papiru. znači nema nikakve sofisticirane izrade, koristi se sjajni 200g. papir i to je to. uvezuju ih principom ili časopisa ili onoga kako se uvezuju diplomski radovi i to je to. sami si slažete fotke (što zna oduzeti nekoliko dana, bar je meni) a stranice unutra su debljine vanjskih časopisa glorije ili story. otuda ta povoljnija cijena.

znači to su defintivno dvije neusporedive stvari, ne bih baš rekla kruške i jabuke, ali definitvno razlika između gloster i zlatni delišes jabuke. Obje su fine, samo što je zlatni delišes jeftiniji i dostupniji masama, a gloster je skuplja i bolja jabuka. :D

ja u svakom slučaju mislim da je dobro da postoji neka alternativa skupim weddingbookovima, recimo dm fotobook postoji već godinu i pol dana, samo što ljudi slabo znaju za to iako sam već par puta to spominjala.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la arlenna dana pet stu 14, 2008 9:19 am

upravo to...klavileta je daleko bolja u fotostudiju... a i knjiga duže traje...dok ovi u dm-u ili slično koji rade na principu tih "časopisa" to je nekvalitetno..i sama si doma mogu napravit tak fora stranice..isprintati i onda dati da mi uvežu..ali to nije to! po meni weddingbook mora biti jako kvalitetan i to mi je velika želja jednog dana kad cu se udavati da si to dam i izraditi :lovestruck:
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana pet stu 14, 2008 9:25 am

al nema samo na principu časopisa već ima i da ti uvežu ko knjigu...tvrdi uvez il kaj već
nisu baš neke pohvale na taj DM, ali ima u bespućima interneta dobrih stranica za koje se komentira da su jako kvalitetni uvezi i sam tisak!
naravno, ovo je kvalitetnije, ali meni osobno je cijena jako velika! :izivciran:
no, ostaje ovo preko neta ili dm-a kao zanimljiva alternativa i npr. kao poklon za kumove/roditelje...godišnjice braka, rođenja djeteta itd! :thumbsup:

p.s.arlenna to kaj kažeš da knjiga duže traje....pa ne vjerujem da se ove ako su uvezene tvrdim koricama razlete za godinu dana...ne znam, morala bi potražiti još info.... :ne zna:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana pet stu 14, 2008 9:29 am

stepford wife je napisao/la:al nema samo na principu časopisa već ima i da ti uvežu ko knjigu...tvrdi uvez il kaj već

da, kao što sam napisala gore, ili poput časopisa ili poput uveza za diplomski (a to je tvrdi uvez)

nije razlika u uvezu nego u stranicama, dok se ovo lista, one stranice se okreću jer su tvrde poput drveta... naravno da su i time trajnije :mig:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la stepford wife dana pet stu 14, 2008 9:33 am

ne, pa kužim ja to....samo kažem da ovo ne može bit tolko nekvalitetno da ne traje neko duže vrijeme...kaj ja znam, ko slikovnica... imam ih od kad sam bila mala, a to je bilo davno hehehehheheeh
:jig:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la arlenna dana pet stu 14, 2008 9:35 am

Branči je napisao/la:
da, kao što sam napisala gore, ili poput časopisa ili poput uveza za diplomski (a to je tvrdi uvez)

nije razlika u uvezu nego u stranicama, dok se ovo lista, one stranice se okreću jer su tvrde poput drveta... naravno da su i time trajnije :mig:

e pa na to sam i mislila...zato sam stavila "časopis " pod navodne znakove... i upravo o toj razlici sam i pričala..al nisam se stručno izrazila kao naša Branči :thumbsup:

to je super za baš kao i što stepford kaže...za godišnjice ...rođendane..kao poklon nekome... naravno da se neće raspast nakon 1-2 godine..ali s vremenom će lagano i izblijediti stranica itd... naravno sve ovisi o mogućnostima...moje osobno mišljenje je da previše košta taj wedding book i da si ga nemože svako priuštiti...jer je stvarono too much :mig:
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana pet stu 14, 2008 9:38 am

je, jako puno, meni previše...mislim mogla bi izdvojit ali za te pare platim smještaj na nekom putovanju :jig:
no svako ima svoje želje...kažem drago mi je da sam otkrila alternativu i možda nekome pomogla... :loveflag:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la arlenna dana pet stu 14, 2008 10:01 am

stepford wife je napisao/la:je, jako puno, meni previše...mislim mogla bi izdvojit ali za te pare platim smještaj na nekom putovanju :jig:
no svako ima svoje želje...kažem drago mi je da sam otkrila alternativu i možda nekome pomogla... :loveflag:

upravo tako...stvarno dobro zarađuju na tim wedding knjigama... kaj je je..preskupo je! a vide da je to hit neki postao pa ajmo lupit super cijenu...ko stvarno želi izdvojit će 1.000kn i super!
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pet stu 14, 2008 10:14 am

Zaboravila sam samo reći da je wedding book dimenizija A3 i veći, a fotoknjige max A4 pa i to treba uzeti u obzir :mig:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Ness dana sri stu 19, 2008 2:26 pm

Moj weddingbook je rađen tom tehnikom koju je Branči opisala, ja sam platila 3.800,00 kn i to je bila akcijska cijena prvih 6 mjeseci kad su u mom foto studiu počeli raditi na tome. Moja kolegica je u istom studiu malo kasnije platila cca 4.500,00 za istu stvar, a dečko koji nas je slikao na vjenčanju je inače freelancer koji povremeno radi za taj foto studio i on nam je rekao da je tih 3.800,00 totalno ispod cijene jer da je taj weddingbook teško napraviti i sama ta tehnologija košta. Meni je apsolutno predivan moj book i jako sam sretna što ga imam. tko god je do sada pogledao ostao je skroz oduševljen, ali da budem iskrena nisam sigurna da bi se odlučila na njega da ga nisam našla po ovoj cijeni....
Nisam vidjela ove "selfmade" knjige koje se mogu naručiti u dm-u i sličnim trgovinama, ali mislim da se to nikako ne može uspoređivati s ovim pravim weddingbookom kojeg se dobije od fotografa. Mislim da fotograf to napravi puno kvalitetnije samim time što ljudi koji to slažu kod fotografa i obrađuju fotografije imaju puno više iskustva nego većina nas kojima to nije profesija..
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la gizno dana ned stu 23, 2008 4:57 pm

sve zavisi o kvaliteti :thumbsup: i velicini knjige,moja je tvrdih korica,kozni uvez,al zato i kosta 5000 kn. :cerek:
gizno

PostPostao/la Ness dana ned stu 23, 2008 6:12 pm

gizno je napisao/la:sve zavisi o kvaliteti :thumbsup: i velicini knjige,moja je tvrdih korica,kozni uvez,al zato i kosta 5000 kn. :cerek:

pa i moja je tvrdih korica i u kožnom uvezu pa ne košta 5000 kn
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Angelica dana pon stu 24, 2008 12:38 pm

Wedding book može se naručiti i ovdje:
http://www.bookabout.org
Angelica

PostPostao/la mp1978 dana pon stu 24, 2008 1:13 pm

Čisto da ne brkamo kruške i jabuke, ovo je "Wedding Book": http://www.graphistudio.com/
a ovo http://www.bookabout.org/ je replika.

Ako nekog zanima koja je razlika može me PMati.
mp1978

PostPostao/la zeljka2905 dana sri pro 31, 2008 1:48 pm

mp1978 je napisao/la:Čisto da ne brkamo kruške i jabuke, ovo je "Wedding Book": http://www.graphistudio.com/
a ovo http://www.bookabout.org/ je replika.

Slazem se sa ovim...Nikako ne mozete usporediti Weddingbook sa ostalim knjigama...Ja sam imala priliku vidjeti uzivo i te iz dm-a i sl...i to je dan i noc razlika... :budala:
Ove knjige iz dm-a i sl nisu tvrde stranice i kvaliteta im je nikakva u usporedbi sa weddingbookom. :ne zna:
Pravi weddingboook je sa debelim tvrdim stranicama, velicine A3 i sa koznim uvezom. Cijena ovisi o broju stranica....vise stranica veca cijena...tako da je moguce da je netko platio 5000 a netko 3000 kn ili obratno...Nas tri weddingbooka sa po 23, 26 i 35 stranica dodu cca 11 000 kn ali kad pogledam kako izgledaju...ma mrak...je da je skupo...ali meni je to nesto predivno... :cerek: Jedini problem je da su jako osjetljivi...mogu se sa vremenom malo izvitoperiti, mora se paziti kod listanja da se ne bi rubovi ostetili i nikako ne dirati sa noktima po stranicama da se ne bi ostetili/ogrebli...ali su predivni... :lovestruck:
zeljka2905

PostPostao/la zeljka2905 dana sri pro 31, 2008 1:49 pm

PS; probat cu slikati kako nasi izgledaju cim uhvatim vremena pa da vidite razliku :kiss: ...samo da ne bi doslo do zabune :D
zeljka2905

PostPostao/la zeljka2905 dana sri pro 31, 2008 1:51 pm

Ness je napisao/la:pa i moja je tvrdih korica i u kožnom uvezu pa ne košta 5000 kn

Ali si i sama navela da je bila na nekom snizenju :ne zna:
zeljka2905

PostPostao/la tangerina dana sri pro 31, 2008 1:52 pm

što si se razblebetala :rofl:

ja sam nedavno gledala običnog i mogu ti reći da mi je bio simpa, mogu mislit koliko simpa bi mi onda bio taj tvoj.. jedini problem je da bi mi se ruke tresle kad bi ga takla, da ga ne oštetim :rofl: kad već toliko pričaš o cijeni, ja to nebi kupila... jer bi ja na njih pazila, ali vjerojatno SAMO JA :jig:
tangerina

PostPostao/la zeljka2905 dana sri pro 31, 2008 2:01 pm

Pa bila sam i ja lila da li da uzmem ili ne..ali na kraju jesam jer su mi mrak...i ja na njih jako pazim :kava: ...stari je morao ici prati ruke i novu kosulju obuci prije pregledavanja... :rofl: A i bas me briga kaj ko rekao kad velim kako se treba sa njima baratati, ako ne zele, nema gledanja.... :raspa: Eto tako... :pop:
A i nece ga ni puno ni onako gledati...spremila ga u stanu i samo za posebne se otvara :cerek: , a ne za cijelo selo :D
zeljka2905

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Foto i video

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.