Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Video: da ili ne??

Preporuke fotografa, usporedbe, linkovi i slike

Re: Video: da ili ne??

PostPostao/la atalya dana čet lip 17, 2010 7:40 am

mi smo se u početku nećkali za taj video, al kad prođe svadba i kad slušate komentare od ljudi koji su bili na svadbi, onda skužite da ste pola toga propustili jer ste bili leteći, da neke highlight trenutke niste vidjeli jer ste bili na slikanju il na wc - u :lol: ...
tako da nam sad nije žao kaj smo se ipak odlučili na to i jedva čekamo da dobimo taj dvd :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la Polesana dana čet lip 17, 2010 10:09 am

Ja išćekujem video više od slika! :zubo:
Iz istih razloga koje je navela Ata, jednostavno neke trenutke, pokrete, pjesme ne može zabilježiti foto.
S time da ćemo imati na posebnom DVD-u cijelu Misu (puuuno ljudi nakon nas je pitalo da bi to htjeli imati), a na posebnom DVD-u komplet vjenčanje, Misa i večera nakon. Javim dojmove!
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tasha dana čet lip 17, 2010 11:45 am

Svaki put kad vidim novi video od focusovaca, defitivno samoj sebi kazem "dobro si odlucila"...i zato jedva cekam da se udam i jedva cekam taj video i te slikice...jer znam da ce mi to biti najbolje i najljepse trajne uspomene na vjencanje (naravno, mislim pod opipljive uspomene)
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ribica08 dana sri lip 30, 2010 11:21 am

evo mi se odlucili za video...
bilo nam je puno dat 7000,00 kuna ali opet bez njega :ne zna: :ne zna: :ne zna: :ne zna:

ali nasli jeftiniju varijantu od 3500,00kn.. iskreno pojma nemam sto ukljucuje rekao nam gospodin kad smo prvi put bili tamo prije 5mj... jucer samo otisli pitati ponovo za cjenu i kapariti ona videa koja smo vidili su nista manje ljepsa od onih za 6000kn i vise... tako da... eto imamo i video... jos cu se probat dog s njim da mi napravi zarucnicki spot... naravno to cemo dodatno platiti ali to je i uredu... :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zagorka dana sri lip 30, 2010 12:31 pm

mi ćemo na kraju imati video i to amaterski cijelog vjenčanja i najzanimljivije trenutke fešte... šogor se s tim zabavlja sad, montira, reže i tak to :D
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tangerina dana sri lip 30, 2010 12:57 pm

ribo, koga ste uzeli na kraju?
nama nije ni kune žao i opet bi uzeli iste :ne zna: :ne zna: a da se vidi razlika, vjeruj, vidi se :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la ribica08 dana sri lip 30, 2010 1:47 pm

ma vjerovatno bi uzeli i bolje ali dragi bas nije bio odusevljen cifrom pa smo uzeli mi ami iz pazina.... :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana sri lip 30, 2010 1:50 pm

ribo... ma nisu oni loši... vidila sam dosta njihovih uradaka tokom godina... bitno da ste vi zadovoljni... :thumbsup:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana sri lip 30, 2010 5:17 pm

zelenooka-007 je napisao/la:ribo... ma nisu oni loši... vidila sam dosta njihovih uradaka tokom godina... bitno da ste vi zadovoljni... :thumbsup:

:amen:
bitno da vi na kraju budete najzadovoljniji plaćenim :thumbsup: :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la mrlja5 dana pet ruj 17, 2010 6:01 pm

hmm, mislim da video u globalu nije losa stvar, ali mislim da puno toga ovisi o financijama...vise se palim na fotografije, vjerojatno zato jer sam fotograf, pa o videu ne razmisljam jos :)

ako je vec video u pitanju onda tu uglavnom nedostaje visoka produkcija sto uglavnom dosta kosta...ove uobicajene fore gdje kamerman trci s nekom dvi kamerom po sali, a jedini efekti su kad on vrti kameru ukrug, pa ti je kasnije mucno dok gledas tv su, sto je najgore, jos uvijek prisutne :(

moj prijatelj je dobro rekao da se ne sjeca kad je zadnji put pogledao snimku sa svoje mature ili svadbe, o ovom treba malo razmislit...

samo spot? tesko je onda naci nekog kvalitetnog samo za spot, a da je snimanje na dan svadbe. zasto? zato jer ce on izgubiti cijeli datum za snimiti vas spot, a negdje moze tri puta vise zaraditi snimajuci cijelu svadbu nekom, na ovo treba paziti ;)
mrlja5

PostPostao/la amorfia dana pet ruj 17, 2010 7:19 pm

mi smo imali samo fotografa, video nam niti u jednom tenutku nije bio opcija...ni ja, niti honey ne volimo kamere, doduše, ja ih mrzim (ne mogu si pomoći, diže mi se kosa na glavi kad me snimaju) a pošto mi je fotografija velika ljubav, odlučili smo naći kvalitetnog fotografa kako bi imali pošteni album. Nadam se da smo uspjeli u naumu, vidjet ćemo kad stignu fotke :jig:
slika
amorfia

PostPostao/la mrlja5 dana pet ruj 17, 2010 7:24 pm

amorfia je napisao/la:mi smo imali samo fotografa, video nam niti u jednom tenutku nije bio opcija...ni ja, niti honey ne volimo kamere, doduše, ja ih mrzim (ne mogu si pomoći, diže mi se kosa na glavi kad me snimaju) a pošto mi je fotografija velika ljubav, odlučili smo naći kvalitetnog fotografa kako bi imali pošteni album. Nadam se da smo uspjeli u naumu, vidjet ćemo kad stignu fotke :jig:

onda dijelimo isto misljenje :)
drzim fige za fotke! :)
mrlja5

PostPostao/la Studentica24 dana sub ruj 18, 2010 12:05 pm

mrlja5 je napisao/la:ako je vec video u pitanju onda tu uglavnom nedostaje visoka produkcija sto uglavnom dosta kosta...ove uobicajene fore gdje kamerman trci s nekom dvi kamerom po sali, a jedini efekti su kad on vrti kameru ukrug, pa ti je kasnije mucno dok gledas tv su, sto je najgore, jos uvijek prisutne :(

Mrlja, mogu shvatiti da si ti fotograf pa ti je to primarno (bilo je i meni, oduvijek, a nisam fotograf :D ), no mogu ti reći da je većina ljudi koju znam požalila što nije uzela DVD ("joj, kako mi je žao što se ne čuje što je dragi provalio", itd...) ili su pak ovi koji su ih uzeli (uključujući i moju malenkost) više puta pogledali DVD nego slike...
Da me ne shvatiš krivo, moje slike su predivne, i više sam nego zadovoljna, no kroz njih proživljavam sasvim drugačiju vrstu emocije... No, slažem se s tobom da je bitno uzeti kvalitetnog snimatelja i montažera - nije baš da ih ima puno kod nas, no može se naći! :mig: :mig:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana sub ruj 18, 2010 12:17 pm

potpisujem studenticu i uvijek ću to iznova potvrditi. :svakacast: :svakacast:
razlika je ako je video slabije montiran, ako je i slabije snimano, al nema ga do nekog vrhunsko obrađenog videa, koji ti ostaje cijeli život kao prekrasna i zanimljiva uspomena.
ja sam isto mali milion puta pogledala svoj dvd, već ga na pamet znam, no bome i ostale, meni je to fora i volim kad su zanimljivi i napeti :zubo:
Studentica24 je napisao/la:moje slike su predivne, i više sam nego zadovoljna, no kroz njih proživljavam sasvim drugačiju vrstu emocije...
:amen:
tangerina

PostPostao/la mala zaggy dana sub ruj 18, 2010 1:15 pm

dragi i ja isto necemo imati snimatelja...namjeravali smo, i ja sam pregledala tonu materijala po stranicama...
onda sam skuzila da nisam ni jedan jedini spotic uspijela pogledati do kraja koliko je to meni dosadno...odustanem nakon nekoliko sekundi ili ubrzavam cijelo vrijeme...o dragom da ni ne pricam :kava:
snimit cemo neke bitne trenutke s (obred, prvi ples) s amaterskom kamerom tek toliko da imamo za uspomenu...
nemojte me krivo shvatiti, nemam ja nista protiv videa, ali to je za nekoga, poput blab koja voli takve stvari...mene stvarno ostavlja u najmanju ruku ravnodusnom i onda mi automatski to nece biti predivna uspomena za cijeli zivot, nego baceni novci na nesto sto mi stvarno nije od neke vaznosti u cijeloj prici... :ne zna:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana sub ruj 18, 2010 1:22 pm

za takve stvari si onda narihtaj amaterski video, ili ti običnu kameru i nekog tko će snimat. i imaš uspomenu ceremonije i to je to.
kad ne voliš, ne voliš :zubo:
ja sam imala i amaterski video, kojeg sam si sama montirala, tako da imam i neke stvari koje snimatelj nije uhvatio, jer je recimo snimao nas :cerek:
tangerina

PostPostao/la mala zaggy dana sub ruj 18, 2010 1:34 pm

pa da..tak sam i namjeravala.. :lovestruck:
lijepo je imati nesto snimljeno za uspomenu, ne tvrdim da nije...a ima dragec i nekog frenda koji se kao kuzi u te stvari, pa moze on eventualno nesto i izmontirati...meni cisto dosta... :jig:

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana ned ruj 19, 2010 1:37 pm

ja sam se recimo nagledala videa i videa (imam privatnu zbirku forumašica :lol: ) i zaista se kao u svemu može vidjeti razlika u ukusima.
netko voli onak malo duži video, da baš bude sve posnimljeno, netko da bude kraći i dinamičniji.

u svakom slučaju slažem se sa studenticom, kakav god bio, sigurno će se na njemu naći par neponovljivih (dirljivih ili smiješnih) trenutaka koji se ne mogu prepričati riječima. i definitivno je video zanimljiviji za gledanje kada si u glavnoj ulozi. :D

budući da smo po izbirljivosti slični maloj zaggy malo smo se namučili dok smo našli snimatelja koji nam odgovara (niti mi se ne možemo zamisliti u nekom videu u kojem šećemo, ljubakamo se i opet šećemo) pa se nadam da će u konačnici materijal biti u skladu s našim karakterima. slika slika
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la MarkoNVS dana ned ruj 19, 2010 3:17 pm

Video obično i je u skladu s karakterom mladenaca i rijetko se režira pa ako umjesto šetnje i poljubaca hodate na trepavicama to ćete i imati snimljeno :)

Kada gledate uratke raznih studija ili individualaca, važno je imati dvije stvari na umu:

1. Rijetki mladenci imaju posebne zahtjeve, a često na dan vjenčanja niti nema vremena za režiju i snimanje "specijalnih" kadrova tako da se većina videa svodi na slične scene i
2. dosta pokaznih spotova (koji se vrte po sajtovima, fejsu i sl.) snimano je 2 ili više dana pa je shodno tome i raznolikost kadrova velika

Uzevši u obzir gore navedeno, zapitajte se dvije stvari:

1. Da li ću imati vremena na dan vjenčanja kako bi se moglo snimiti nešto posebnije za spot (minimalno 1,5 - 2 sata) i
2. da li moj paket sadrži snimanje spota neki drugi dan sa DSLR-ovima, steadicamom, šinama, kranom i ostalim stvarima...

Ako ne zadovoljavate ni jedno ni drugo video će Vam najverovatnije biti prosječan, čime ne mislim loš ali definitivno ništa posebno ni drugačije od drugih.

A da ili ne za video? Definitvno DA ali kvalitetan video jer loš video može ispasti dosta frustrirajuć za gledanje dok na dobar video obično cijela familija plaće... od pozitivnih emocija naravno :D

Nadam se da ću ovim skromnim savjetima pomoći nekome iz, usudim se reći sada već bogatog iskustva :cerek:
MarkoNVS

PostPostao/la amy6 dana pon ruj 20, 2010 9:36 am

Moram priznati da mene sve više bacaju u depresiju ovi novi izrežirani spotovi, šetnje, gledanje u daljinu i sl. A željela bih imati video, jer obožavam gledati stare obiteljske svadbe - u tome ima neke posebne čari. Npr. imam snimku vjenčanja svojih staraca koja je prebačena s projektora na vhs (i sad moram i na dvd). To su samo isječci, traje 20 min i čak nema ni zvuka, ali vam moram priznati da je ta snimka nepto najljepše što sam vidjela. :vjencanje1: Ja sve mislim da ću si uzet nekog fotografa 'sa strane' i iskombinirati neki takav retro, netipičan dvd.
slika slika
amy6

PostPostao/la Isabella dana pon ruj 20, 2010 10:40 am

:thumbsup:
moram reči da mi se ne sviđaju ni spotovi (ljubavni, spori, šetnjice, grljenja). može, ali u umjerenoj količini, više spontano, nego namješteno.
ne sviđa mi se slikanja i snimanja kod mladenke/mladenca, kao ona se oblači, šminka (a već je sve napravljeno)...ja bi to potpuno izbacila. radije nek me snime kak se zabavljam s kumom, prijateljicama, dok čekam da dođu po mene :ne zna:
već je sve na istu foru, godinama.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zagorka dana pon ruj 20, 2010 11:07 am

Isabella je napisao/la::thumbsup:
moram reči da mi se ne sviđaju ni spotovi (ljubavni, spori, šetnjice, grljenja). može, ali u umjerenoj količini, više spontano, nego namješteno.
ne sviđa mi se slikanja i snimanja kod mladenke/mladenca, kao ona se oblači, šminka (a već je sve napravljeno)...ja bi to potpuno izbacila. radije nek me snime kak se zabavljam s kumom, prijateljicama, dok čekam da dođu po mene :ne zna:
već je sve na istu foru, godinama.

mi to slikanje s oblačenjem i šminkanjem nismo imali... poslikao je mene i kumu zajedno bez toga, i muža i njegovog kuma... nismo slikali čak ni one detaljčiće tipa podvezica,cipele, satovi, nakit i to... većinom su nam na slikama ljudi i to imamo puuuno slika di se nismo posebno namještali za slikanje jer to ne volimo.
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Isabella dana pon ruj 20, 2010 11:14 am

:cheer: misli mda ćemo mi za snimanje imati neke posebne upute.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mrlja5 dana pon ruj 20, 2010 3:28 pm

moram se sloziti s imenjakom sa nvs sufiksom, ako hocete vrhunske radove - odvojite vremena ;)
mrlja5

PostPostao/la mala zaggy dana uto lis 12, 2010 1:11 pm

ah..izgleda da je meni na kraju ipak malo zao sto necemo imati video i to zbog...glazbe!!
svako malo naletim na neku pjesmu koja mi je super, a prvi ples vec imamo....e da imam video, mogla bih ih staviti u spotic :neznamkakoti: :zubo:

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Foto i video

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.