Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

jednokratni fotoaparati

Preporuke fotografa, usporedbe, linkovi i slike

jednokratni fotoaparati

PostPostao/la kokos dana uto ruj 09, 2008 11:02 am

Mi razmišljamo o opciji da naše goste dočekaju jednokratni fotići tak da i oni mogu bilježiti detalje s tuluma pa me zanima postoji li negdje veleprodaja jednokratnih fotića?
hvala
na ovom forumu sam naišla na hrpu dobrih informacija...hvala svima na trudu, komentiranju i sl.; dosta ste mi olakšali i svima vam dajem jednu veliku 5 na entu.
kokos

Marketing:

Re: jednokratni fotoaparati

PostPostao/la princessmo dana uto ruj 09, 2008 11:03 am

super je ideja :10od10: ....netko je imao to sad nedavno s foruma....mislim midva?! pa je možeš pitati kako je to funkcioniralo... :mig:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana uto ruj 09, 2008 11:15 am

da, midvica je to imala! al ona se vraća tek oko 15.9. (mislim) :misli:

imaš te fotiće (u bojama vjenčanja) za naručiti preko manje više svakog favors sajta vani, evo sa ovog sajta sam ja naručivala latice pa je provjeren:

http://www.efavormart.com/silverheartcamera.aspx
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la kokos dana uto ruj 09, 2008 5:19 pm

o super branči :bravo: , fotići su mrak :cagam: ..sam kaj sam sad vidjela još hrpu toga kaj nije skupo a fora je... :ha:
daj mi samo reci kolka je poštarina i za koliko dana ti naručeno otpr stigne.
fala fala fala fala :svakacast:
na ovom forumu sam naišla na hrpu dobrih informacija...hvala svima na trudu, komentiranju i sl.; dosta ste mi olakšali i svima vam dajem jednu veliku 5 na entu.
kokos

PostPostao/la Branči dana sri ruj 10, 2008 8:55 am

kokos je napisao/la:o super branči :bravo: , fotići su mrak :cagam: ..sam kaj sam sad vidjela još hrpu toga kaj nije skupo a fora je... :ha:
daj mi samo reci kolka je poštarina i za koliko dana ti naručeno otpr stigne.
fala fala fala fala :svakacast:

poštarina je dosta jer šalju iz amerike i povećava se što više toga uzmeš, i ovisi koju vrstu poštarine uzmeš. tako da ti ne mogu reći kolika je jer im nije fiksna (možda ćeš uzeti 20 stvari, a možda samo 1) :ne zna:

ima ona kao obična pošta, to ti je najjeftinije ali zato čekaš oko 4 tjedna,
onda ima neka srednje brza, to je malo skuplje, ali ti dođe za 2 tjedna,
i ima express to je ful skupo, al ti dođe za 5-7 dana.

kako bi provjerila poštarinu napravi sljedeće: ti se tamo možeš logirati i bez da upišeš kreditnu karticu, nego samo ime prezime državu itd.... pa staviš u košaricu sve što bi htjela i onda ti izbaci koliki bi bio shipment za hrvatsku. tek onda ako želiš nastaviti kupnju ti daje opciju da završiš prijavu sa karticom itd.

inače, kad je nas par naručivalo latice, poštarina je bila ogromna, mislim čak 70$, ali onda kad smo na kraju to podijelile i napravile konačni izračun, ispalo je da nas je skupa sa poštarinom paket latica od 500 komada došao svaku manje od 30 kuna, a to nemaš po toj cijeni nigdje kupiti u hr (dtp prodaje 140 kom za 35 kn ak se ne varam). da ne spominjemo boje kojih ima. samo kaj se trebaš paziti carine i truditi se da ti paket bude ispod 400 kn vrijednosti (što nama nije bio, al nam svejedno nisu ocarinili).
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la midva dana pet ruj 12, 2008 9:39 pm

ja sam imala u planu naručiti te fotiće iz usa, ali su oko 5 dolara uglavnom, kad sam izračunala poštarinu na to, jeftinije su me došli oni "obični" iz dm-a...
jedino sam na pozadinu pozivnice, koje sam sama radila, pa sam ju imala u kompu, napisala onaj tekst, pa sam te kartice stavila uz svaki fotić, ima slika tamo na mojim slikicama s vjenčanja :mig:
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana sub ruj 13, 2008 5:24 pm

midva je napisao/la:ja sam imala u planu naručiti te fotiće iz usa, ali su oko 5 dolara uglavnom, kad sam izračunala poštarinu na to, jeftinije su me došli oni "obični" iz dm-a...
jedino sam na pozadinu pozivnice, koje sam sama radila, pa sam ju imala u kompu, napisala onaj tekst, pa sam te kartice stavila uz svaki fotić, ima slika tamo na mojim slikicama s vjenčanja :mig:

A koliko dođe komad u dm-u?
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la midva dana sub ruj 13, 2008 8:15 pm

27 ili 28 kuna, sad točno ne znam, ali tu negdi :mig:
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana pet lis 17, 2008 8:16 am

ja sam ih znala kupovat u dm-u u Austriji, bili su ispod 20kn ziher, al naravno ovi s efavormata il theknota su ljepse obuceni :D
ak nadjem u Austriji povoljno budem svakak uzela, pa im promjenim ruho :raspa:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la miga24 dana sri stu 19, 2008 7:43 am

Joj i ja bi to! Evo baš sam jučer gledala na theknot te fotiće i ima ih i za 2 dolara po komadu na rasprodaji!
Mislim kupiti po jedan ili dva za svaki stol...I to ću onda reći familiji u New Yorku da mi uzmu pa da mi pošalju kao poklon(jer mislim da ima neka fora da se u takvom slučaju carina ne plaća ili tak nešto...).
http://weddingshop.theknot.com/weddingw ... s(KnotShop)&cId=Reception(KnotShop)

E jedino kaj ja sad ne znam kak to ide sa tim fotićima za jednokratnu uporabu - koliko slika oni mogu uslikati i imaju li blic?
I kaj,poslije svadbe ih mogu bacit?
27.06.2009. -The day I married my best friend!
miga24

PostPostao/la mp1978 dana sri stu 19, 2008 8:15 am

miga24 je napisao/la:Joj i ja bi to! Evo baš sam jučer gledala na theknot te fotiće i ima ih i za 2 dolara po komadu na rasprodaji!
Mislim kupiti po jedan ili dva za svaki stol...I to ću onda reći familiji u New Yorku da mi uzmu pa da mi pošalju kao poklon(jer mislim da ima neka fora da se u takvom slučaju carina ne plaća ili tak nešto...).
http://weddingshop.theknot.com/weddingw ... s(KnotShop)&cId=Reception(KnotShop)

E jedino kaj ja sad ne znam kak to ide sa tim fotićima za jednokratnu uporabu - koliko slika oni mogu uslikati i imaju li blic?
I kaj,poslije svadbe ih mogu bacit?

Ako na carini odluče otvoriti paket, a mogli bi jer će vjerovatno biti velik, platit ćeš carinu, carinske troškove i PDV. Prošao sam to gro puta. Nekad nešto sitno prođe kao poklon ali uglavnom te traže račun ili otvaraju paket.

Koliko ja vidim ima 27 snimaka i manualni flash što nije baš idealno pa bi jedan fotić trebalo prije konačne upotrebe isprobati u sličnim uvjetima svijetla sa flashom i bez njega. Moglo bi biti dosta pretamnih i presvijetlih fotki. Toplo preporučam da nabaviš jedan takav sličan negdje kod nas i probaš prije nego kupiš hrpu toga.
mp1978

PostPostao/la midva dana sri stu 19, 2008 8:30 am

imala sam ih ja na svakom stolu po jedan, kad su ih klinci snimili, potrošili su sve fotke u roku pola sata :D
ima po 27 slika, i od 8 kolko sam ih imala, ispalo je dobrih 130 slika, u biti bilo je još dobrih, al ista situacije.... :rofl:
nije kvaliteta ko profi, al to nije bio niti cilj, cilj je da kasnije vidite kako su vaši gosti doživjeli vaše vjenčanje..... ja imam super slika i situacija, nisam nit znala da se sve to događalo :thumbsup:
toplo preporučam :mig:
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana sri stu 19, 2008 8:56 am

tocno kak midvek veli! puno toga ostane nezabiljezeno, pa je zato super ideja! ja sam imala na moru prije par godina i cist ok su fotke uspjele.
i da, jednokratni znaci, da kad potrosis film da ga mozes bacit :D

nego, od kad je taj zakon da se ne smije po vjencanjima fotkat, osim ak imas obrt il kak vec ono, kaj je s tim :huh: jel to onda na vlastiti rizik, pa ak te globe, te globe, il ima neka caka :ne zna:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana sri stu 19, 2008 9:03 am

idem baš otvorit novu temu o tome! :mig:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana sri stu 19, 2008 2:37 pm

miga, ovak ovi tvoji nek ti to zapakiraju u neku kutiju za cipele, a gore onda stave i neko pismo, čestitku...

moje iskustvo je sljedeće:
- ako se pošiljka dobiva preko fedex, ups i sličnih kurirskih službi, oni to po defaultu sve šalju na carinu. jednom mi nije fedex slao na carinu simse nightlife koje sam dobila direkt od EA games, al mislim da je to baš zato jer je išla pošiljka od tak velike kompanije, pa je još gore pisalo i participation gift ili sl i vrijednost je bila naznačena samo 10$ :D

- ako se pošiljka šalje običnom poštom (bez obzira da li par avion) onda ovi naši u pošti ne šalju tak često na carinu jer dobivaju tako mase pisama, paketa i koječega od rodbine iz SAD... recimo da šalju možda svaki deseti paket ili onaj koji je očito brendiran.

- još jedna stvar u vezi carine i pdv: carinska stopa koja se primjenjuje je 10% (osim ako ne ideš sama pisati carinsku deklaraciju). ta stopa se primjenjuje na cijenu koju si platila zajedno sa iznosom poštarine, a ako je zbroj veći od 300 kn. Za svotu ispod 300 kn primjenjuju se propisi o oslobođenju od carinjenja.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Plavuša_90 dana sri tra 22, 2009 2:42 pm

vauu,pa ovo je stvarno još jedna originalna ideja :thumbsup: svaka vam čast cure,stvarno ste inovativne, jako mi se sviđa ta ideja samo što sad uz sve te digitalije i novotarije ovakvi fotići padaju u vodu jer su ljudi izgubili interes za njima :roll: bezveze al istinito. ja sam 3 godine radila u fotostudiu i malo po malo taj svijet fotoaparata sa filmom se lagano gasio i eto sad se već totalno ugasio jer na tjedan ako ko kupi film to je još i puno...
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la kokos dana pon tra 27, 2009 11:38 am

evo, čeprkala sam i čeprkala ...i napokon sam i pronašla:
FUJI FILM - Hondlova 2, preko puta maksimira - jednokratni fuji fotići po 17 kn (27 snimaka + blic) :cheer:
kokos

PostPostao/la plava_mlada dana čet stu 04, 2010 2:00 pm

kokos je napisao/la:evo, čeprkala sam i čeprkala ...i napokon sam i pronašla:
FUJI FILM - Hondlova 2, preko puta maksimira - jednokratni fuji fotići po 17 kn (27 snimaka + blic) :cheer:

hm, ovo je bilo davno.. jel ima još tih jodnokratnik tamo?
slika
plava_mlada

PostPostao/la Croatia dana čet vel 24, 2011 7:34 pm

Jedna tvrtka u njemačkoj (www.pimpcam.de) se bavi sa izradom jednokratni fotoaparata te na njih tiska po želji individualne motive i tekstove.
Jako su popularni za svadbe, rođendane, jubileje i druge razne prigode.
Da li postoji možda neka tvrtka u hrvatskoj koje se bavi sa jednokratnim fotoaparatima?

Pozdrav
Croatia

PostPostao/la plava_mlada dana pet vel 25, 2011 12:02 pm

Croatia, ne znam, i ja tražim... :neznamkakoti:
slika
plava_mlada

PostPostao/la Madagaskar10 dana čet ruj 03, 2015 11:28 am

Ebay? :D :cagam: :cagam: :cagam:

Marketing:

Natrag na Foto i video