Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Savjeti i preporuke kod izbora nakita i prstenja

Zlato, srebro, platina, drago kamenje ili novi ultra moderni materijali

Re: Savjeti i preporuke kod izbora nakita i prstenja

PostPostao/la ribica08 dana uto ožu 22, 2011 11:16 am

principessa meni su prekrasni... i super ti stoji na ruci :10od10: :10od10: :10od10:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la prinči dana uto ožu 22, 2011 11:22 am

:bok: :bok: Hvala Vam, pa najvjerovatnije ih kupim... :ne zna:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sri ožu 23, 2011 11:30 pm

Meni su cak i ljepsi na tvojoj ruci :10od10: :10od10: :10od10:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la aurora dana uto ožu 29, 2011 7:35 pm

Ola...imate li možda saznanja tko u Zg osim Roginića izradjuju skroz ručno prstenje?
Ono, baš kao i prije 50g...bez rodiranja i sličnih primjesa.....
aurora

Re: Vjenčani budžet - gdje se sve može uštedjeti

PostPostao/la doris dana uto ožu 29, 2011 8:46 pm

:budala: I da, sad sam se sjetila.... Ima li netko iskustva s kupovinom prstenja u Bosni? Čula sam da su tamo puno jeftiniji (Brčko), moj tata je tamo kupio svoje... A kod nas u zlatari za burme koje se nama sviđaju nam je rekao da dođu 5300kn, a to mi je nekako puno... I da, za gotovinu bi ih dobili za 4800kn..:roll:
Zadnja izmjena: blab; sri ožu 30, 2011 6:23 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: premješteno u odgovarajuću temu
doris

PostPostao/la prinči dana uto ožu 29, 2011 9:12 pm

doris je napisao/la: :budala: I da, sad sam se sjetila.... Ima li netko iskustva s kupovinom prstenja u Bosni? Čula sam da su tamo puno jeftiniji (Brčko), moj tata je tamo kupio svoje... A kod nas u zlatari za burme koje se nama sviđaju nam je rekao da dođu 5300kn, a to mi je nekako puno... I da, za gotovinu bi ih dobili za 4800kn. :roll:

Ej, ja sam iz Bosne,tačnije iz Krajine..mi ćemo svoje burme platiti oko 200 eura..i to u zlatari koja nabavlja prstenje iz Zagreba, od jednog poznatog zlatara, ne znam smijem li ga imenovat..,a nama su kumovi rekli da koje god izaberemo kupit će...Međutim, naletila sam na te meni prekrasne i na prvi pogled ljubav se rodila :10od10: (imas sliku tamo u temi stavila sam ih , pa pogledaj)...uglavnom jakoo jakoo su povoljne burme ovdje..ima ih i normalno od 300, 400, 500 eura pa nadalje...ali meni su se jakoo svidjele ove moje..a i cijena mi se svidjela :cheer: :cheer: :bok:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la doris dana sri ožu 30, 2011 4:25 pm

Principessa25 je napisao/la:
doris je napisao/la: :budala: I da, sad sam se sjetila.... Ima li netko iskustva s kupovinom prstenja u Bosni? Čula sam da su tamo puno jeftiniji (Brčko), moj tata je tamo kupio svoje... A kod nas u zlatari za burme koje se nama sviđaju nam je rekao da dođu 5300kn, a to mi je nekako puno... I da, za gotovinu bi ih dobili za 4800kn. :roll:

Ej, ja sam iz Bosne,tačnije iz Krajine..mi ćemo svoje burme platiti oko 200 eura..i to u zlatari koja nabavlja prstenje iz Zagreba, od jednog poznatog zlatara, ne znam smijem li ga imenovat..,a nama su kumovi rekli da koje god izaberemo kupit će...Međutim, naletila sam na te meni prekrasne i na prvi pogled ljubav se rodila :10od10: (imas sliku tamo u temi stavila sam ih , pa pogledaj)...uglavnom jakoo jakoo su povoljne burme ovdje..ima ih i normalno od 300, 400, 500 eura pa nadalje...ali meni su se jakoo svidjele ove moje..a i cijena mi se svidjela :cheer: :cheer: :bok:

Pogledala sam vaše burme, i sviđaju mi se... Nešto slične bi trebale biti naše... Ugl., naše bi bile od bijelog zlata, i imale bi isto tu crtu po sredini... Pola bi trebalo biti sjajno, a pola mat..i na toj polovici gdje je mat na mojoj bi burmi trebali biti cirkončići... I takve "širine" bi trebale biti...
U svakom slučaju, isplati se uzeti u Bosni, jer kod nas su (u Slavoniji) cijene katastrofa.... :jig:
doris

PostPostao/la Dale dana ned tra 03, 2011 7:36 pm

Cure, ponovno pokrećem temu s početka vezano uz kvalitetu prstena odnosno zlata... Zanima me da li stvarno vjerujete da je dovoljno dobiti onaj certifikat o kojem ste pisale i da nema neke razlike među zlatarnama?

Ja sam isti tip prstenja gledala po cijelom gradu (radi se o prstenju od bijelog zlata sa par cirkončića, ništa ekstra) i nevjerojatno kolike su razlike u cijenama, u centru grada i Importaneu su znali dosezati 5.000kn, u Ozaljskoj se kreću oko 3.000 s sad zadnje smo u zlatarni Marić našli za 2.500 a na to još ide gotovinski popust 10%. Ja sam naravno zainteresirana proći što jeftinije ali me strah da ne kupim nešto što ne valja... imate neki savjet za mene?

Inače, kad sam pitala kod Marića zašto su tolike razlike u cijenama uvjeravali su me da je to zbog najamnine prostora, sad mi baš nije jasno kako zbog toga može bit dupla razlika u cijeni, malo mi je to sumnjivo?
Dale

PostPostao/la Dani 26 dana pon tra 04, 2011 6:47 am

Dale je napisao/la:Cure, ponovno pokrećem temu s početka vezano uz kvalitetu prstena odnosno zlata... Zanima me da li stvarno vjerujete da je dovoljno dobiti onaj certifikat o kojem ste pisale i da nema neke razlike među zlatarnama?

Ja sam isti tip prstenja gledala po cijelom gradu (radi se o prstenju od bijelog zlata sa par cirkončića, ništa ekstra) i nevjerojatno kolike su razlike u cijenama, u centru grada i Importaneu su znali dosezati 5.000kn, u Ozaljskoj se kreću oko 3.000 s sad zadnje smo u zlatarni Marić našli za 2.500 a na to još ide gotovinski popust 10%. Ja sam naravno zainteresirana proći što jeftinije ali me strah da ne kupim nešto što ne valja... imate neki savjet za mene?

Inače, kad sam pitala kod Marića zašto su tolike razlike u cijenama uvjeravali su me da je to zbog najamnine prostora, sad mi baš nije jasno kako zbog toga može bit dupla razlika u cijeni, malo mi je to sumnjivo?

Meni je certifikat dovoljan jer ja kakvocu zlata drugacije neznam prepoznati :zubo: Razlike u cjenama neznam kako bi komentirala al definitivno vjerujem da najam i slicno imaju velike uloge i tome :ne zna: E sad, naravno da moze biti i obrnuto (da je jednstavno zlato lošije kvalitete i sl) al dok ja imam certifikat, meni je to garancija...

I da, naravno da postoje razlike u zlatarnama kao i u svemu drugome... Pa tako i cijene variraju... To je kao sa npr. keksima, negdje su skupčji a negdje jeftiniji :zubo:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Azizah dana pet svi 06, 2011 10:57 am

Mi smo se malo raspitali onak čisto informativno radi cijena, barem ono šta smo mi saznali je da cijena varira o debljini burme, jednostavno se gleda koliko teži prsten (gramaža)...Mi smo gledali u Zaksu (od tamo je i moj zaručnički), tamo su cijene negdje od 1600kn (par) nadalje ovisno o debljini prstena. Ovi od 1600 su relativno tanki. Pa je valjda u tome stvar...ne znam...
slika
slika
Azizah

PostPostao/la tigerin dana pet svi 06, 2011 2:54 pm

mislim da i Maric radi po narudzbi.. ne znam dal on ima certifikat, al znam iz iskustva da ima prvoklasno zlato :thumbsup:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dale dana uto svi 24, 2011 7:28 am

Hvala cure na odgovorima!

Samo da javim da sam u međuvremenu provjerila kod Marića i naravno da dobivam i žig i certifikat. Graviranje je uključeno u cijenu kao i kasnije održavanje, isto kao kod ostalih.
Tako da smo se definitivno odlučili za njih a preporučila bih ih svima koji žele malo uštedjeti...
Dale

PostPostao/la Leona7 dana sub lip 04, 2011 6:42 am

Bok cure!
Mi nećemo vjenčano prstenje, ali htjeli bi narukvice od inoxa. Na njega jedino nemam alergiju. Gdje bi to mogla pogledati na internetu? Di vi nađete sve te slike? Dobro ja sam početnik, svladat ću!
Leona7

PostPostao/la maybelline dana sub lip 04, 2011 10:34 am

Leona7 je napisao/la:Bok cure!
Mi nećemo vjenčano prstenje, ali htjeli bi narukvice od inoxa. Na njega jedino nemam alergiju. Gdje bi to mogla pogledati na internetu? Di vi nađete sve te slike? Dobro ja sam početnik, svladat ću!

evo si malo pogledaj ovdi http://aimees.blog.hr/2011/03/index.2.html
http://www.overstock.com/Jewelry-Watche ... 0/cat.html
http://shop.ebay.com/i.html?_from=R40&_ ... Categories
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Leona7 dana sub lip 04, 2011 10:50 pm

Hvala linkovi su odlični.
Leona7

PostPostao/la bird_on_the_wire dana sri lis 05, 2011 2:46 pm

Ciao, ekipa i ja sam jedna od novih...kako vidim da ovdi ima ljudi koji se razumiju u nakit, za razliku od mene....znači pitanje ide ovako: zna li netko kako se zovu vere (prstenja) bez ruba, koja kad se nose i kad se stisne šaka, onda se oni ne osjećaju na ruci? :ne zna: ne znan kako bih to bolje objasnila, jer kad sam pitala u par zlatarni u splitu, svi su me čudno gledali, ko da sam pala sa marsa :huh: :huh:

inače sam za to čula od starije sestre koja ima takvu veru, ali ona živi u svicarskoj i njen muž nije htio veru od koje će imati osjećaj da nosi "odsječenu vodovodnu cijev" :lol: :lol: pa je u nekoj skupoj zlatarni kupio te posebne vere...kako je on francuz, a ona je čuvala trudnoću i nije bila sa njime, ja nemam pojma šta je on točno pitao i kako je došao do toga!

inače izgledaju sasvim normalno, ali se uopće ne osjećaju na prstu....za razliku od mog zaručnočkog :D :D anyways, ako itko kuži o čemu pričam, please help jer mrzin oni pogled od prodavačica: a-odakle-ti-sad-padaš-i-šta-me-gnjaviš :budala: :budala: :budala:
slika
žena, majka, UDAVAČA :raspa: 21.07.2012. :lovestruck:
bird_on_the_wire

PostPostao/la vrazichka dana sri lis 05, 2011 2:59 pm

mislim da ti takve trbaju biti oble s vanjske strane, zato i jesu skuplje, inace su i teze te vere.
ali iskreno, kad se naviknes da je na prstu falit ce ti bez pa su i te "ravne" dobre :D :D
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la bird_on_the_wire dana sri lis 05, 2011 9:18 pm

hvala, sada barem znam šta triba ptati :thumbsup: :thumbsup:

a ako su te puno skuplje, mislim da ću lako skužit da su i "ravne" sasvim dobre :D
slika
bird_on_the_wire

PostPostao/la vrazichka dana čet lis 06, 2011 7:31 am

bird_on_the_wire je napisao/la:hvala, sada barem znam šta triba ptati :thumbsup: :thumbsup:

a ako su te puno skuplje, mislim da ću lako skužit da su i "ravne" sasvim dobre :D

ma stvar je navike :thumbsup: ja nikad nakit nisam nosila, koristila a prstenje smo uzeli samo da nisu preskupi jer kao "necemo nositi" na kraju nosis taj dan, pa medeni mjesec i tako ti kasnije fali :ne zna: :ne zna:
samo nekad zna smetat to ravno za susjedne prste, npr kad trebas stisnut saku ili skroz skupiti prste jedan uz drugi.. probaj jedno i drugo pa cete vidjet sto vam je bolje :thumbsup: :thumbsup:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la maybelline dana čet lis 06, 2011 9:17 am

bird mislim da sam skuzila na sta mislis,ako jesam onda je to kao moj prsten
viewtopic.php?f=39&t=193&start=700#p205209
pogledat cu na racunu kako se tocno zove model
mozes si onda isprintat taj oblik pa ponijet u zlatarnu
to bi ti bio ovakav oblik ako se nevaram http://www.123gold.de/trauringe/traurin ... 7888737483
kliknes na Weiter zum Konfiguration i udes u cijeli profil prstena
ispod velike slike ti pise Profil i imas izbor,klikni na svaki taj AA.AB,Ac,... i vidit ces kako se mijenja oblik :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana čet lis 06, 2011 9:32 am

bird, i nasi su zaobljeni, uzeli smo ih u splitu, ne mogu se sad sitit kako se zlatarna zove, bili su malo vishe od 3000 kn, skroz obicni, bez kamencica i tako to. mislim da mislis na to, jer seka mi ima te ravne, tanji su i laksi od nasih (sta je vrazichka rekla da su ovi prstenovi tezi) viewtopic.php?f=39&t=193&start=825 eto tu su nasi.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la bird_on_the_wire dana čet lis 06, 2011 11:36 am

Hvala sure, zakon ste :svakacast: :svakacast: baš sam to tražila, ali sam se osjećala skroz glupo kad sam to pitala jer me žena nije skužila :ne zna: mi ćemo uskoro birati prstenje jer je mog dragog strah da cijene zlata ne skoče puno zbog situacije na tržište :ne zna: :ne zna: ja sam se već navikla na svoj zaručnički i kad sam ga ostavila skrtatiti, osjećala sam se nekako...golo...ne znan jel me kužite, postao je kao dio mene...ali moran priznati da me malo zna žuljati kad stisnem ruku (a možda je to jer imam koščatu ruku i onaj članak na prstu mi je jako širok, pa mi u biti prsten pleše oko prsta, ali se jedva provuče....ne znan kako ću to riješit kod vjenčanog :huh: )
slika
bird_on_the_wire

PostPostao/la blab dana čet lis 06, 2011 11:47 am

ali mislim da ti je isto bit unutra ono udubljenje, onaj neki "val". takvi su i naši, klize po prstu, a ne žuljaju.
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la kiwi dana čet lis 06, 2011 6:16 pm

Hm..nisam o tome vodila racuna kad smo kupovali prstenje :neznamkakoti:
nase mi se ne cini zaobljeno http://www.zlatarna-donlic.hr/nakit/vje ... ni/325.jpg
My first, my last, my everything...
slika
slika
kiwi
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la bird_on_the_wire dana čet lis 06, 2011 7:09 pm

ali su prekrasni :10od10: :10od10: jesu li isti tvoj i njegov? ja se nadam da ću naći takve slične! ja ne bih djamant, a ne bih ni da imaju puno šara, a nadam se i da bi nam bili isti (skroz isti, a ne samo isti model) joj šta sam komplicirana, mislim da mome dragome pola ovih stvari nije palo na pamet :rofl: :rofl:
slika
bird_on_the_wire

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vjenčano i zaručničko prstenje, manžete i ostali nakit za vjenčanje

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.