Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Plesne škole-programi za mladence

Bandovi i dj-i iz cijele Hrvatske, orguljaši, zborovi, pjevači, klape i pjesme za crkvu, plesne škole, vrste plesa, prvi ples, klasični plesovi i lude ideje za otvaranje plesa.

Plesne škole-programi za mladence

PostPostao/la princessmo dana čet srp 03, 2008 8:56 am

Smatram da bi bilo korisno prije upisa plesne škole provjeriti nekoliko detalja:
1.koliko traje poseban program za mladence
2.koje plesove obuhvaća taj program (u većini slučajeva dovoljan je bečki valcer i disco fox tj.popularni dvokorak)
3.tko vodi program - u svakom slučaju bolje ako vodi par (voditelj i voditeljica) jer je učinkovitije
4.postoji li mogućnost da vam slože koreografiju za prvi ples-ako imate neke posebne želje

Svakako je bolje naučiti dva, tri plesa sa što više elemenata (okreta, podrška i kretanja po prostoru) nego 10 plesova- samo osnovni korak.
Uzmite dovoljno vremena za vježbanje, jer ples je ipak fizička aktivnost, koja se može uvježbati...ali stvarno vježbom!
I vjerujte mi - ne postoje takvi antitalenti da ne bi mogli naučiti plesati! I svakako se dobro zabavite!!!!! :ples: :cagica:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Re: Plesne škole-programi za mladence

PostPostao/la princessmo dana čet srp 03, 2008 9:16 am

Na portalu vjenčanja iz snova možete naći neke linkove plesnih škola...http://www.vjencanjesnova.com/imenik_plesni_tecaj.html
Ono što se meni recimo svidjelo u ponudi plesne škole Diva je da mladenci sami biraju termine i plesove koje bi naučili...naravno oni vam vjerojatno mogu sugerirati ako ne znate kaj bi, jer su oni ipak profesionalci...
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet srp 03, 2008 10:41 am

Ja mislim da je nekako najbolja kombinacija taj program za mladence + par privatnih sati da se dobro uvježba korak ili čak neka koreografija.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la princessmo dana čet srp 03, 2008 10:44 am

Branči je napisao/la:Ja mislim da je nekako najbolja kombinacija taj program za mladence + par privatnih sati da se dobro uvježba korak ili čak neka koreografija.

Pa da, definitivno...kad nauče osnovni korak i malo ga izvježbaju...da mogu nešto složiti...Ma glavno da se pleše... :cagam:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet srp 03, 2008 10:47 am

Pošto si u tim vodama, jel znaš da li postoje neki plesnjaci ili slično gdje se može kasnije dolaziti plesati i vježbati, da se ne zaboravi korak? (bilo bi glupo konstantno iznova ići na tečaj) :D
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Dani 26 dana pet srp 04, 2008 11:53 am

Branči je napisao/la:Pošto si u tim vodama, jel znaš da li postoje neki plesnjaci ili slično gdje se može kasnije dolaziti plesati i vježbati, da se ne zaboravi korak? (bilo bi glupo konstantno iznova ići na tečaj) :D

Ja mislim da ti je to kao voznja bicikla. Jednom kad naucis, vise ne zaboravljas :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana pet srp 04, 2008 12:16 pm

Koliko ja znam, nema baš neki plesnjak gdje možeš izaći (ono kao izlazak)...ali mi se čak učinilo da neke škole organiziraju takva druženja. Plešite po vjenčanjima (koliko vam god bilo malo možda neugodno na početku), može se plesati na koncertima, znam da ima nekoliko restorana (npr.Bunčić) gdje bude živa muzika, pa možete s vremena na vrijeme otići tamo, plešite doma...bilo gdje! :cagam:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pet srp 04, 2008 12:40 pm

princessmo je napisao/la:Koliko ja znam, nema baš neki plesnjak gdje možeš izaći (ono kao izlazak)...ali mi se čak učinilo da neke škole organiziraju takva druženja. Plešite po vjenčanjima (koliko vam god bilo malo možda neugodno na početku), može se plesati na koncertima, znam da ima nekoliko restorana (npr.Bunčić) gdje bude živa muzika, pa možete s vremena na vrijeme otići tamo, plešite doma...bilo gdje! :cagam:

Kod Buncica svaki petak cagica! :cagam: :cagam: :cagam: :cagam:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pet srp 04, 2008 10:21 pm

Dani 26 je napisao/la:
Branči je napisao/la:Pošto si u tim vodama, jel znaš da li postoje neki plesnjaci ili slično gdje se može kasnije dolaziti plesati i vježbati, da se ne zaboravi korak? (bilo bi glupo konstantno iznova ići na tečaj) :D

Ja mislim da ti je to kao voznja bicikla. Jednom kad naucis, vise ne zaboravljas :D

Ma je vraga. Ja sam us vom životu već dvaput išla na tečaj plesa (jednom u osnovnoj i drugi put u srednjoj školi) i zaboravi se sve to vrlo lako, kad ne vježbaš. Jedino se sjećam engleskog valcera koji valjda ne može biti jednostavniji.

Dvokorak sam znala i prije plesati i ne predstavlja mi problem, nego me zanimalo za ove druge plesove tipa rumba, bečki valcer, tango... to sigurno nebum mogla vježbati u Bunčiću na narodnjacima :ne zna: Također je problem prepoznati vrstu pjesme, tj ritam, a to ne naučiš na samom tečaju kada se jedan ples radi praktički jedan sat (ili manje) - definitivno treba još vježbe iza samog tečaja.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la bedacha dana uto srp 08, 2008 10:51 am

Jučer sam kontaktirala Spin i Divu...
Spin nema tečaj za mladence, iako ima tak piše na stranici, jer nije bio dovoljan odaziv, ali imaju privatne sate...
Diva ima tečaj za mladence, ali ne vode u paru, traje 4 dana, 5 sati, 3 dana je po jedan sat, 1 dan je blok sat... imaju i privatne sate...
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tasha dana uto srp 08, 2008 1:32 pm

Ja sam bila bas super frendica pa sam frendu i odabranici njegova srca odlucila kao poklon platiti privatne sate sa Ištvanom Vargom..i bas sam si super...jer ce se na svakoj svadbi mene sjetiti...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana sri srp 09, 2008 2:57 pm

Mischa je napisao/la:Ja sam bila bas super frendica pa sam frendu i odabranici njegova srca odlucila kao poklon platiti privatne sate sa Ištvanom Vargom..i bas sam si super...jer ce se na svakoj svadbi mene sjetiti...

Vidis! Nisi ti ni luda... To je stvarno poklon za pamcenje... :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana ned sij 04, 2009 2:44 pm

možete li preporučiti neku dobru plesnu školu? da ima tečaj za mladence? plasna škola Diva?
jadna ja,moj dragi nikako da nauči te plesne korake,ukoči se jednostavno i zasta neznam ko će njega naučiti? :ne zna:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana ned sij 04, 2009 4:38 pm

ja sam čula da je taj program za mladence od Dive ok, jer učite 4 plesa tak da naučite barem osnovno prije svadbe.
imaju oni i privatne sate, pa uvijek možete uzeti dva-tri sata da vas još dodatno izvježbaju :thumbsup:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Plavuša_90 dana ned sij 04, 2009 4:54 pm

Branči je napisao/la:ja sam čula da je taj program za mladence od Dive ok, jer učite 4 plesa tak da naučite barem osnovno prije svadbe.
imaju oni i privatne sate, pa uvijek možete uzeti dva-tri sata da vas još dodatno izvježbaju :thumbsup:

Branči,mislim da smo već sad trebali krenut u školu jer neznam baš da će dragi pohvatat te korake u tako kratkom roku :misli: dva tri sata u plusu su zaista premalo hehe :cagica: :cagica: kad bi barem on doma samnom plesao... nadam se da oće kad krenemo s tim satima jer bez vježbe ništa!!! :bitcedobro1:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana ned sij 04, 2009 5:08 pm

ma naučit ćeš.. plesna škola je (čula sam bar) zakon! moj zna dovokorak, još ga ja naučim malo bolje valcer i ima da skačemo cijelu noć... :cheer: :cheer: :cheer:
tangerina

PostPostao/la Plavuša_90 dana ned sij 04, 2009 5:15 pm

joj,nadam se :thumbsup:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pon sij 05, 2009 7:44 pm

Plavuša_90 je napisao/la:
Branči je napisao/la:ja sam čula da je taj program za mladence od Dive ok, jer učite 4 plesa tak da naučite barem osnovno prije svadbe.

Branči,mislim da smo već sad trebali krenut u školu jer neznam baš da će dragi pohvatat te korake u tako kratkom roku :misli: dva tri sata u plusu su zaista premalo hehe :cagica: :cagica: kad bi barem on doma samnom plesao... nadam se da oće kad krenemo s tim satima jer bez vježbe ništa!!! :bitcedobro1:

ma to ti se ide recimo dva mjeseca prije svadbe najranije (na taj tečaj za mladence) jer traje samo 2 tjedna, a ako odete prerano zaboravit će. to ti govori osoba koja je već dva puta išla u plesnu školu, a morat će i treći put :rofl:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la princessmo dana uto sij 06, 2009 1:41 pm

Branči je napisao/la:ma to ti se ide recimo dva mjeseca prije svadbe najranije (na taj tečaj za mladence) jer traje samo 2 tjedna, a ako odete prerano zaboravit će. to ti govori osoba koja je već dva puta išla u plesnu školu, a morat će i treći put :rofl:

Ne mogu se složiti...moja preporuka je krenite što ranije i iako traje dva tjedna, sigurno nećete tamo naučiti plesati...morate svakako doma vježbati, da se opustite i da vam koraci "uđu u noge" (da budu automatizirani pokreti) i da se možete opustiti i zabavljati prilikom plesa...a ne da izvedete prvi ples i ostatak večeri se borite...kad se nauči, ples je stvarno zabavan i okorjelim neplesačima! :10od10:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana uto sij 06, 2009 1:55 pm

evo, ja nisam išla u plesnu, nisam ni znala plesat, išla sam na folklor i tamo naučila s vremenom i to s frendicom... današnjom kumom. jednom kad naučiš dvokorak i valcer, ako ga prakticiraš i inače, nema šanse da ga zaboraviš. a što se tiče rumbe, sambe i neznam čega, to mi u životu neće pretjerano trebat, jer rijetko kad je prazan podij samo za mene :slon:
tangerina

PostPostao/la Branči dana uto sij 06, 2009 2:00 pm

princessmo je napisao/la:
Ne mogu se složiti...moja preporuka je krenite što ranije i iako traje dva tjedna, sigurno nećete tamo naučiti plesati...morate svakako doma vježbati...

draga lako je to reći, al evo ja ti znam već dvoje koji su se vjenčali nedavno i išli su isto tako na taj tečaj za mladence i to 4 mjeseca prije svadbe - i sve super ta dva tjedna tečaja, vježbali oni to još tjedan dana iza, a onda im se nije dalo, prošla ih volja, i stalno one isprike "joj moramo, joj budemo, evo sutra..." itd. tako da na kraju kad je došlo vjenčanje nisu se mogli prisjetiti koraka koje su učili prije 4 mjeseca. tako da to što sam ja napisala je savjet iz jednog realnog životnog iskustva ljudi koje poznajem.
jer ako netko uopće nema interesa za ples (jer da ima, pretpostavljamo da bi već barem nešto znao plesati, dvokorak ili sl) onda im je bolje da to obave u trenutku bližem svadbi + natjerati se na koji privatan sat vježbe, da su im barem neki koraci još u pamćenju. :ne zna:

naravno da će na kraju svako za sebe odlučiti hoće li početi prije ili kasnije, svi smo mi drukčiji (i sa drukčijim životnim tempom i količinom slobodnog vremena).
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la tangerina dana uto sij 06, 2009 2:03 pm

branči, tu se slažem s tobom! još ako su oboje nezainteresirani! zato sam ja svome rekla da ću ga naučit i što mu ne treba :rofl:
tangerina

PostPostao/la princessmo dana čet sij 08, 2009 1:51 pm

Imaš donekle pravo...ako su nezainteresirani za ples, ne moraju ni u školu, nek se ljuljaju...
ja sam to govorila za ljude koji žele naučiti plesati-poanta je bila da se ispočetka ne može uživati u plesu, dok se ne automatiziraju koraci, pa je stoga preporuka bila da se krene što ranije, uz podrazumijevanje da će ljudi plesati svojevoljno i da im to neće biti tlaka... :cerek:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana čet sij 08, 2009 1:56 pm

kod mene nema problema,mene moja majčica naučila plesati a dragi je taj koji nezna,neki dan je ipak rekao da bi volio naučiti a mislim da je bitno imati volju jer bez volje mu možeš pokazivat milijun puta istu stvar al ju neće zapamtiti... heh :thumbsup:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la taja.dj dana čet tra 09, 2009 9:12 pm

HITNO CURKE!!!

Što da radim?

Još 3 tjedna do dana D, a ja izvisila sa plesnom školom i ubrzanim tečajem...nije se skupilo dovoljno parova :-(

Da li mi možete preporučiti koju plesnu školu ili nešto ubrzano?

Nekako mi je too much davati 170kn za jedan sat private plesa, tako da mi svaki savjet dobrodošao.

Ja znam plesati što god treba, moj dragi osnove osnova i sav je ukočen i nesiguran kad treba što,

htjeli bi to malo usavršiti. Ja s njim znam i mogu plesati ali on hoće samo kad ja vodim a to onda i ne izgleda naj :huh:
1.5.2009.
taja.dj

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Glazbeni sastavi i repertoar za vjenčanje, glazba za crkvu, prvi ples i plesne škole

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.