Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Pjesme za Crkvu + pjesme i skladbe za (građanski) obred

Bandovi i dj-i iz cijele Hrvatske, orguljaši, zborovi, pjevači, klape i pjesme za crkvu, plesne škole, vrste plesa, prvi ples, klasični plesovi i lude ideje za otvaranje plesa.

Re: Pjesme za Crkvu

PostPostao/la ivanita dana pon kol 17, 2009 11:25 am

hey,pozdrav svima....
trebala bi mi jedna velika pomoć,naime od dečka bratić se ženi u šibeniku no živi inače sa zaručnicom u Njemačkoj,ona je Njemica i kao pjesmu u crkvi ne bi ave mariu,a žena koja bi im pjevala kaže da ne može ništa drugo...što mislim da nije istina... :neznamkakoti:
Pa bi mi trebala pomoć u pronalasku nekog tko bi pjevao pjesmu koju bi ona htjela...tu postoji još jedan problem...ja ne znam kako se ta pjesma zove na hrvatskom pa ako netko prepozna melodiju ili kojim slučajem zna njemački pa da prevede kako se pjesma zove na hrvatski..navodno je liturgijska i može se pjevati u crkvi za vrijeme vjenčanja...
Vjenčanje je 5.9 u šibenskoj katedrali u 16h,pa ako znate nekoga,imate nekoga za preporučiti na području zadra,šibenika ili splita bila bi vam jako zahvalna...dečko bi povoljno platio jer njoj želi ispuniti želju da nije ave maria,no nitko mu baš ne pomaže...pa sam ja krenula s tim u zadnji čas....
ovo je link za tu pjesmu koju bi one htjela... http://www.youtube.com/watch?v=P97XSZG0R84 ,instrumental: http://www.youtube.com/watch?v=l6M6EWQ8IvQ druga se zove (vjeruj u ljubav )Glaub an die liebe ,ali nije ona od olivera :))

bila bi vam jaaaako zahvalna... :grli:
ivanita

Marketing:

PostPostao/la Lia dana ned kol 30, 2009 1:35 pm

Uh. Ja ništa ne kužim. Meni se sviđa Pachelbelov canon na ulasku, psalam može Kao košuta, nakon razmjene zavjeta Ave Maria i tokom potpisivanja :ne zna: :ne zna: Izlazak Wagnerow wedding marsh. I sad, hoće li zbor u Crkvi to znati otpjevati ili ja moram uzeti ljude sa strane.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la 5rich dana čet ruj 03, 2009 4:34 pm

Lorelai je napisao/la:Uh. Ja ništa ne kužim. Meni se sviđa Pachelbelov canon na ulasku, psalam može Kao košuta, nakon razmjene zavjeta Ave Maria i tokom potpisivanja :ne zna: :ne zna: Izlazak Wagnerow wedding marsh. I sad, hoće li zbor u Crkvi to znati otpjevati ili ja moram uzeti ljude sa strane.

rijetko koji zbor izvodi ave mariu,
ali ih ima,ovisi u kojoj se crkvi udaješ...

štro se p.canona tiće,
također ga rijetko tko svira(čula sam da je jedan zboir umjesto toga jednom odsvirao with or without you od U2-a)

Kao košuta zna pjevati valjda svaki vrabac na grani,a i wagnerov marš većina zna svirati..
najbolje da nazoveš župnika,nek te spoji sa zborovođom,pa da njega ispitaš :mig:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Lia dana čet ruj 03, 2009 4:47 pm

Hvala 5rich.
Već sam saznala da zbor neće moći. Morala bih uzeti pjevačicu i svirača. Traže po 100E svaki, a to mi je puno osim ako ne bude viška novaca. Ove pjesme su mi super pa bi prije svega taj višak za to dala. Vidit ćemo..
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la KlapaZG dana čet ruj 17, 2009 9:31 pm

Ovisno od svećenika do svećenika, mogu se (ili ne mogu) dogovoriti različite pjesme.
Od ovih striktnijih (već nabrojanih "po pjesmarici"), pa preko stranjskih Ave Maria, Milosti na engleskom (primjerice), čak smo kao psalam pjevali "Moj lipi anđele" od Olivera (na zadnjoj svadbi), te pri izlasku iz crkve (kod izlaznih vrata) "Ju te san se..."
Ipak, sve treba biti u dogovoru sa svećenikom, jer ipak je on tamo domaćin. Dobra diplomacija i razgovor čuda čine. :thumbsup:
KlapaZG

PostPostao/la macy dana pet ruj 25, 2009 2:26 pm

Nama je takodjer pjevao zbor u Crkvi i bez problema su pjevali Ave Mariu-istina, ne onu standardnu vec neku,.. bila sam preuzbudjena da bih upamtila koju :rofl:

Pjevali su nam dvije pjesme i to je bilo taman za obred od 20 minuta. Kod nas je super da ti zbor nista ne racuna, tj. das im kolace i to je to :lol:
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la angys dana pet lis 16, 2009 5:43 pm

* reklama obrisana
Zadnja izmjena: Branči; pet lis 16, 2009 6:20 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: brisanje reklame, izdano upozorenje
angys

PostPostao/la atalya dana ned sij 24, 2010 8:28 pm

e, kak sam ja nekad pjevala u jednoj grupi koja je proizašla iz crkvenog zbora, meni će moje cure pjevat u crkvi...kaj, još ne znam, ima više komada koje bih željela, al mislim da kak će bit i krštenje da će one uspjet sve to...dakako, na ulasku će bit svadbeni marš isto i na izlasku, i naravno nezaobilazna Schubertova Ave Marija :vau: :vau:
kad s curama dogovorim kaj će pjevat, javim pa možda i vi dobijete koju ideju :idea:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la autsajderica dana ned ožu 28, 2010 12:42 am

:budala: :budala:

danima već pokušavam složiti te tri pjesmice koje će nam zbor otpjevati i nikako...

mi imamo samo obred, bez mise pa sam mislila da se pjeva kad ulazimo, nakon razmjene prstenja i sad treća - kad potpisujemo ili kad izlazimo? što mislite?

onda je problem repertoar: Čuvar srca mog mi je prekrasna, Hvalospjev ljubavi, Kao košuta, Ovo je dan, Velik si...kako to rasporediti? koja je prikladna za koji dio?

ne bih Ave Mariu - što umjesto toga? mora li biti marijanska obavezno? to je za razmjenu prstenja?

čitanja - imat ćemo evanđele i psalam. ako se psalam čita, može li se drugi pjevati?

:huh:
autsajderica

PostPostao/la Polesana dana pon ožu 29, 2010 12:35 am

autsajderica je napisao/la::budala: :budala:

danima već pokušavam složiti te tri pjesmice koje će nam zbor otpjevati i nikako...

mi imamo samo obred, bez mise pa sam mislila da se pjeva kad ulazimo, nakon razmjene prstenja i sad treća - kad potpisujemo ili kad izlazimo? što mislite?

onda je problem repertoar: Čuvar srca mog mi je prekrasna, Hvalospjev ljubavi, Kao košuta, Ovo je dan, Velik si...kako to rasporediti? koja je prikladna za koji dio?

ne bih Ave Mariu - što umjesto toga? mora li biti marijanska obavezno? to je za razmjenu prstenja?

čitanja - imat ćemo evanđele i psalam. ako se psalam čita, može li se drugi pjevati?

:huh:

Ovako, preporučam redoslijed prema ovom što si navela.
Ulaz-koračanje: Ovo je dan (vesela, sa smislom i ima ritam :mig: )
Nakon toga ti ide prvo čitanje koje se čita, a Psalam može se pjevati i tu ti može ići Kao košuta ili čak Hvalospjev ljubavi
Poslije ti je razmjena prstenja gdje ne treba biti Marijina pjesma pa je meni jako lijepa Čuvar srca mog, jer je ganutljiva i baš je za taj trenutak.
A kad završite, znači nakon blagoslova, može odmah zaoriti Velik si!
Ma sve ti pjesme pašu totalno! :thumbsup:

Ako treba još koji savjet, slodobno pitajte- iz struke sam :idea: :mig:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tasha dana pon ožu 29, 2010 8:32 am

ja se necu jos i oko toga zamarati...buduci da ce pjevati časne, one valjda znaju koje pjesme su najprikladniji za odredjeni dio mise
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la autsajderica dana pon ožu 29, 2010 9:52 am

hvala Polesana :cheer:

samo još jedno pitanjce: za koji je dio Ave maria najprikladnija? znam da sma rekla da je ne bih, ali sad se opet premišljam... :ha:
autsajderica

PostPostao/la Polesana dana čet tra 01, 2010 12:57 pm

Što se tiče Ave Marie, išlo bi kad je razmjena prstenja (znači nakon što ste postali muž i žena), s time da se u tom trenutku ne "radi ništa" nego se čeka i sluša. Zbog toga mnogi svećenici rade tako da se, nakon te razmjene prstenja, kaže još molitva vjernika koja traje koju minutu i ta se Ave Maria pejva za prikazanje. Tako da se malo dobije na vremenu.
Kako sam svirala na puno vjenčanja, dosta svećenika tako traži. :mig:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana ned tra 18, 2010 5:04 pm

procitala cijelu temu kako bih sebi nasla neke pjesme
e sad,nisam vidila da je netko imao gitaru u crkvi,a meni je to uvijek bilo :vau: na crkvene pjesme
pa neznam koliko se svecenici s time slazu ili ne na vjencanjima
susjed mi svira gitaru i njega bih zamolila ako bi htio da mi otpjeva barem jednu pjesmu

a ovo je jedna od pjesma koju bih voljela imati kap jedna mala
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana ned tra 18, 2010 7:12 pm

may super je pisma :svakacast:
ni ja nikad nisam vidila da je netko na girari svirao u crkvi al pitaj svecenika mozda vam izadje u susret :ne zna:

ja bi volila da nam pjeva mladi zbor u crkvi, to cu vidit sa svecenikom (imamo mladi i odrasli zbor, dica su mi bolja ove stare zene mi previshe zavijaju i nadmetavaju se :kava: ) a dvije rodice mi jako lijepo pjevaju, pa mozda s njima dogovorim da nam one nesto otpjevaju (jos ne znam sta)
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana ned tra 18, 2010 7:29 pm

gitara super zvuci,mojoj priji je brat poznati gitarist i on joj je svira u crkvi i to je bilo :vau:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Polesana dana ned tra 18, 2010 10:50 pm

Gitara ti je super! Ne sekiraj se, niti jedan svećenik ne može odbiti taj instrument!
Sjeti se da, npr. neokatekumeni samo tom sviraju, čak sam vidjela da imaju okrestar gitara, i to baš na vjenčanju! :jig:
Tako da ne brini. I jako bi bilo lijepo i dirljivo da je gitara i jedan glas, bude baš bomba... :10od10:
Samo ta pjesma mi nije baš. Nikad mi nije nešto posebno ni bila. :ne zna: To ti je bila himna za susret mladih u Puli, ali meni je nekako "bebasta" :huh: Ali oko te pjesme su uvijek podvojeni ukusi: ili se nekome straaašno sviđa, ili nikako.

Ja sam sa pjesmama za crkvu u gabuli. Da li vi to možete vjerovati? Odsvirala sam BRDO vjenčanja, vodim 2 zbora, a za sebe se ne mogu nikako odlučiti! :budala: :budala:
Meni bi vjenčanje trebalo biti cijelo pjevano i sa cca 40ak pjesama da mene ne boli srce i duša da sam neku dragu pjesmu zapostavila... Ma opća katastrofa! :neznamkakoti: :neznamkakoti: :budala: :budala: :( :( :( :(
Da ne poznajem sve te silne pjesme, uzela bih jednu Ave Mariu, koračnicu i gotova stvar, sad tu nešto izvoljevam i fantaziram. :budala:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana ned tra 18, 2010 11:16 pm

Polesana je napisao/la:Gitara ti je super! Ne sekiraj se, niti jedan svećenik ne može odbiti taj instrument!
Sjeti se da, npr. neokatekumeni samo tom sviraju, čak sam vidjela da imaju okrestar gitara, i to baš na vjenčanju! :jig:
Tako da ne brini. I jako bi bilo lijepo i dirljivo da je gitara i jedan glas, bude baš bomba... :10od10:
Samo ta pjesma mi nije baš. Nikad mi nije nešto posebno ni bila. :ne zna: To ti je bila himna za susret mladih u Puli, ali meni je nekako "bebasta" :huh: Ali oko te pjesme su uvijek podvojeni ukusi: ili se nekome straaašno sviđa, ili nikako.

bila sam na tom susretu i od tud i znam tu pjesmu,a meni je pjesma bas posebna :D

sto se tice gitare+ jedan muski glas to mi mi je odlicna kombinacija
moram vidit s prijateljem koliko je zainteresiran za to
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la tangerina dana pon tra 19, 2010 6:44 am

meni je isto fora gitara (ako ju znaju svirat, jel :raspa: ), a i pjesma mi je fuuuul simpa... možda je bebasta, pa mi je po tome i ljepša kad je izvodi dječji zbor, al je prekrasna :cerek: :cerek:

polesana, takve sam muke skoro i ja imala, s obzirom da sam 5 godina vodila zbor, pa od silnih pjesama ja lijepo izabrala one malo starije, koje znaju pjevat svi, tako da su mogli i moji gosti pjevušit sami sa sobom i da im bude ugodno prisjetit se tih pjesama :cerek: tu sam ponajviše mislila na none :cerek: :cerek:
tangerina

PostPostao/la Polesana dana uto svi 11, 2010 1:58 pm

Babe moje, ja sam kooonačno odlučila pjesme za Misu!
To mi je definitivno bilo najteže u cijeloj organizaciji vjenčanja! Tako da ga stavljam ovdje ako nekom posluži.
Evo, kako slijedi:

Ulaz/koračnica: Pachelbel: Canon u D duru, na orguljama http://www.youtube.com/watch?v=DZHw9uyj81g
Gospodine: Kyrie (na latinskom) iz Misse de Angelis (tutti, svi instrumenti)
Psalam: Ti si Gospodine baština moja (solisti + zbor, svi instrumenti)
Aleluja: W. Boyce: Aleluja u canonu (samo zbor-poludili su kad su krenuli vježbati :lol: ) http://www.youtube.com/watch?v=oaEPCHcq ... re=related Počinje od 1'14''
Tokom samog obreda vjenčanja:
kad si pružamo jedno drugom desnu ruku: samo ovo "Daj mi svoju ruku sad, neka ljubav veže nas, ona može promijeniti svijet"
kad postanemo muž i žena, zaorit će ovo, samo refren ove pjesme: http://www.youtube.com/watch?v=JZ-sMwiGdEg
"Postojani u ljubavi, ustrajni u molitvi zajedništvom nošeni Duhom vjerom prožeti, Tijelom Božjim hranjeni!Postojani!"
Prikazanje: Bach- Gounod: Ave Maria (sopran+klavir) http://www.youtube.com/watch?v=hVMSeFTH ... re=related
Svet i Jaganjče: Sanctus et Benedictus i Agnus Dei (na latinskom) iz Misse de Angelis
Pričest: Čuvar srca mog (dvije solistice i klavir) http://www.youtube.com/watch?v=__gXRv5DNsY
Pričest II: Velik si http://www.youtube.com/watch?v=tFYD8TPcfuM
Kraj: Neka vas blagoslovi Gospodin
Živog Isusa Slavi
Slavi, kćeri Sionska i ostale dok se slikamo

Ovakvi će biti ti dijelovi Mise, samo što nećemo imati slavu i nećemo ponavljati određene dijelove tako da će biti puno kraće: http://www.youtube.com/watch?v=37q9zIzn ... re=related

Fiju, jedva sam to odabrala! :o :cerek:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la donnatela dana pet kol 20, 2010 2:02 pm

Imam jedno glupavo pitanje, ali eto...
prije godinu dana na vjencanju moje prijateljice u crkvi je pjevala Ivana Radovniković
bilo je toliko preljepo da od tada stalno kada razmišljam što ću ja u crkvi ŽELIM BAŠ TO!!
jel glupo da kradem ideju? možda neku drugu pjesmu?
(naime bilo je to iznenađenje njenog dragog, nitko nije znao tko će pjevati, i svi smo ostali potpuno iznenađeni i ganuti izvedbom :cerek: )
e pa moje ne bi bilo iznenađenje, ali ne znam hoće li to izgledati kao neka loša kopija... :ha:
hmm?
donnatela

PostPostao/la mary dana pet kol 20, 2010 2:14 pm

Meni to nije glupo....to što je on nju uzeo i napravio iznenađenje, ne znači sad da nitko više ne može nju angažirati...reci frendici kako ti se njena izvedba jako svidjela i da ćeš si ju i ti angažirati za svoje vjenčanje...zašto ne...
samo eto možda da si odabareš neku drugu pjesmu...da bude drugačije i posebno...
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana pet kol 20, 2010 5:35 pm

baš tako, a i ne vjerujem baš da imate jednake goste na svadbi, budu oduševljeni i drugi :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la donnatela dana pon kol 23, 2010 2:18 am

Jos joj to nisam ni spomenula jer uvijek kad zapocnem temu o vjencanju ona ili bilo tko ko je bio na njenom vjencanu prvo spomene kako ih je Ivana odusevila i kako je to bio poseban trenutak,ruku na srce svi su o tome pricali pa imam feeling da cu joj uzeti 'pricu'...
Uopce mi nije bitno to sto se radi o poznatoj osobi..da ne ispadne kako je u tome bit, nit mi se razbacuje novcima.. Da bude gore svi su se nakon toga salili da ce joj ukrast ivanu za svoje vjencanje,bila je malo kisela...Ne znam uopce kako da obavim taj razgovor a da se ne osjecam ovako glupo..
: (
donnatela

PostPostao/la tangerina dana uto kol 24, 2010 11:08 am

a da onda uzmeš neku drugu pjevačicu sličnog raspona glasa? ili pjevača?
:ne zna:
tangerina

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Glazbeni sastavi i repertoar za vjenčanje, glazba za crkvu, prvi ples i plesne škole

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.