Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Pjesme za Crkvu + pjesme i skladbe za (građanski) obred

Bandovi i dj-i iz cijele Hrvatske, orguljaši, zborovi, pjevači, klape i pjesme za crkvu, plesne škole, vrste plesa, prvi ples, klasični plesovi i lude ideje za otvaranje plesa.

Pjesme za Crkvu + pjesme i skladbe za (građanski) obred

PostPostao/la 5rich dana sri tra 30, 2008 4:12 pm

Često su me pitali mogu li se u Crkvi pjevati pjesme koje nisu liturgijske,tj crkvene...odgovor je Da,ali prije ili nakon obreda...sve ostalo po dogovoru sa svećenikom....
a što se tiće pjesama za vrijeme obreda, mogu vam preporučit par prikladnih pjesama, pošto sam duuugo vodila zbor u Crkvi:

ULAZNE: marš,a u slučaju da nema ulaznog marša: Ovo je dan,Daj nam svima Duha svog,Moje te srce ljubi,Učitelju gdje stanuješ, Velik si(aka dajemo TI slavu),Uđite s hvalama
PSALMI: Pjesma nad pjesmama(Stavi me kao znak), Hvalospjev ljubavi, Moje te srce ljubi, Gospodine ti pastir moj(Psalam 23), Zahvaljujte Gospodinu jer je dobar,Psalam 84(kako su mili tvoji stanovi),Bog mi je svjetlost i spasenje,Kao Košuta,
AVE MARIA: Zdravo Marijo,sjajna zornice; Prečisto srce Marijino,Obećana Djevica, Jedina, Moli za nas, Cvijeće za Mariju,Marijo o Marijo
PRIČEST/ZAHVALA: Put,Istina i Život;Molitva vojnika,Ne boj se,NEma problema što Bog ne može riješiti,Zahvali,
KRAJ: Kraljice neba raduj se, Ostani sa mnom,Ostani s nama,Kap jedna mala( naslov gotovo nema veze s tekstom),Kao Marija,...

kak mi pjesme budu padale napamet,tak budem nadopunjavala,ai vi slobodno...
Ak imate pitanja,pitajte :mig:
Zadnja izmjena: Branči; pon srp 18, 2011 7:52 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: proširena tema
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Re: Pjesme za Crkvu

PostPostao/la Branči dana sri tra 30, 2008 9:42 pm

Petrić, pošto si stručnjakinja, mene zanima jel se pjeva i kada je samo obred vjenčanja bez mise?
Ne znam što bi bilo dobro za to - da li se uopće isplati uzeti zbor ili pjevačicu ako recimo ima prilike otpjevati samo jednu pjesmu?
Do sada sam na takvim obredima vidjela da samo bude svadbeni marš kad ulaze i izlaze, u međuvremenu ništa nije bilo.

Što ti savjetuješ za takve "kratke" prigode?
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la 5rich dana čet svi 01, 2008 2:26 pm

da,da,pjeva se i kad nema mise ...obično se onda pjeva psalam, aleluja, ave marija ili nekaj marijanska,i kod nas je običaj da se pjeva dok ljudi čestitaju u crkvi...
milsim da ti se za jednu pjesmu ne isplati dat 200 kn(tam se kreću cijene pjevačica),jedino da ih zaposliš da ti pjevaju dok se gosti skupljaju ili dok je čestitanje u crkvi...
a mislim da bi ti bilo zgodno da se tad pjeva recimo za psalam Pjesma nad pjesmama, Ave Maria(tj neka marijanska pjesma) i recimo za čestitanje Hvalospjev ljubavi, ili Vjeruj u ljubav(osobno meni malo preveliki kliše,pa će meni pjevat Projdi vilo ili,čula sam da znaju često pjevati ona tri dueta magazina mislim da se zovu Simpatija si ti,ROmantika i Nostalgija, ali može i nekaj tipa Going To The Chapel)
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la midva dana čet svi 01, 2008 7:51 pm

meni će pjevat klapa :cerek:
jedva čekam :cerek:
pjevaju pola sata prije vjenčanja dok gosti dolaze i 3-4 pjesme u crkvi, to još moramo dogovorit, ali ja ću u biti prepustit njima izbor. ljudi sve znaju više od mene pošto nisam nikad bila na vjenčanju di pjeva klapa... jedino me strah da ću plakat cijelo vrijeme jer klape jednostavno obožavam... :lovestruck:
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pet svi 02, 2008 9:00 am

Kada bih mogla, ja bih htjela da mi svira pachelbelov canon... al za to mi treba gudački kvartet po mogućnosti sa tri violine :ne zna:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Debeljucka dana uto svi 06, 2008 1:51 pm

da se udajem u srvki.. voljela bi cuti ave mariu.... ali samo glazbu bez glasa......
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana ned svi 18, 2008 3:50 pm

pala mi napamet još jedna pjesmica..himna ovogodišnje SHKM-a u VAraždinu..
ide otprijile:
Hvala što Bože vjeruješ u nas
s nadom nas zoveš beskrajno ljubiš
sada smo ovdje slušamo tvoj glas
želimo primat sve što nam nudiš

ref.Postojani u ljubavi,ustrajni u molitvi
Zajedništvom nošeni,Duhom vjerom prožeti,
Tijelom božjim hranjeni

dalje ne znam tekst,ali nama će to pjevati prije zavjeta
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la 5rich dana pon lip 02, 2008 10:12 am

Radosna, neuhvatljiva
Tvoja blagost u meni sja.
Duša sigurna i smirena
uz Tvoju ljubav se privija.
I kad sam sama i kad se krijem
podno zidina svijeta zlog
Tebi vjerujem,
Ti si čuvar srca mog.

Štitiš me, dodiruješ,
nježnim nitima vežeš me.
Sve zle vjetrove umiruješ.
Tebi se poklanjam, vodi me!
Sve što sam čuvala, željno čeznula
kao skrivena riznica,
sve Tebi pripada,
Ti si čuvar srca mog.

Hrabro uranjam u let
kao rosa u svoj cvijet.
Znam da Tvoj me drži dlan,
moju noć, moj vedar dan.
Prisutnost Tvoju gledam,
živim pjesmu bića svog.
Nikom Te ne dam,
Ti si čuvar srca mog!

meni prekrasna pjesma :cerek:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la bedacha dana čet lip 19, 2008 9:21 pm

Želimo da nam u crkvi pjevaju "Chapel of love" kad ulazimo... nadam se da će se i svećenik složiti :D
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana pet lip 20, 2008 9:36 am

Ja cu platiti 300 kn jednog sviraca koji odmah i pjeva..inace decko ide za svecenika..

Cure a gdje bi ja mogla cuti kako idu te pjesme..Ne mogu se ni Ave Maria prisjetiti...Mozda na you tube?
Zadnja izmjena: zeljka2905; pet lip 20, 2008 1:44 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
zeljka2905

PostPostao/la Tasha dana pet lip 20, 2008 12:10 pm

jednog dana ce mi u Crkvi pjevati moji folklorasi... :svakacast: :svakacast:
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la smajlica dana pon kol 04, 2008 2:42 pm

5rich je napisao/la:Radosna, neuhvatljiva
Tvoja blagost u meni sja.
Duša sigurna i smirena
uz Tvoju ljubav se privija.
I kad sam sama i kad se krijem
podno zidina svijeta zlog
Tebi vjerujem,
Ti si čuvar srca mog.

Štitiš me, dodiruješ,
nježnim nitima vežeš me.
Sve zle vjetrove umiruješ.
Tebi se poklanjam, vodi me!
Sve što sam čuvala, željno čeznula
kao skrivena riznica,
sve Tebi pripada,
Ti si čuvar srca mog.

Hrabro uranjam u let
kao rosa u svoj cvijet.
Znam da Tvoj me drži dlan,
moju noć, moj vedar dan.
Prisutnost Tvoju gledam,
živim pjesmu bića svog.
Nikom Te ne dam,
Ti si čuvar srca mog!

meni prekrasna pjesma :cerek:

Imaš možda mp3 ove pjesme?
To je Čuvar srca mog od Fidesa?
Riječi su mi prekrasne pa bih ju htjela čuti da mogu nagovoriti svog voditelja zbora da nauče pjevati to meni za vjenčanje.. :lovestruck: :vjencanje1:
smajlica

PostPostao/la 5rich dana uto kol 05, 2008 6:11 pm

smajlica je napisao/la:Imaš možda mp3 ove pjesme?
To je Čuvar srca mog od Fidesa?
Riječi su mi prekrasne pa bih ju htjela čuti da mogu nagovoriti svog voditelja zbora da nauče pjevati to meni za vjenčanje.. :lovestruck: :vjencanje1:

da,da...imam mp3,a mislim da negdje imam i akorde... :mig: :mig:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mia_m dana uto kol 12, 2008 11:24 am

mi smo zamislili budi nocas mirno more da nam netko pjeva na ulazu u crkvu a na kraju ili ave mariu ili happy day. ali za happy day mi treba gospel zbor koji ne znam di naci za zadar.
i sad imam problema kao to sve organizirati, jer smo mislili klapu da pjeva na prijemu prije crkve pa onda da oni pjevaju tu pocetnu u crkvi i ostatak mise a da avemariu pjeva jedna cura. ali sad mi svi govore da uzmem nesto tipa harmonika/gitara za prijem pa da oni budu i na veceri da kao super dignu atmosferu?
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana uto kol 12, 2008 8:27 pm

meni je osobno bolja harmonika od klape jer je bolja atmosfera, klapa mi je super za u crkvu, da otpjevaju par pjesama i dosta, dalje opet harmonika, ali to sam smao ja
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana pet kol 29, 2008 8:54 am

midva je napisao/la:meni će pjevat klapa :cerek:
jedva čekam :cerek:

ajme, fenomenalno! :lovestruck:
ja bi rado harfu i pjevačicu samo ne znam dal ću uspjet naći..... :ne zna:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la shejn dana sub kol 30, 2008 11:01 am

Puno je toga ovdje rečeno, ali osim većeg dijela prvog posta, sve ostalo je ...
Ljudi! Nemojte se vjenčat u crkvi ako od tog sakramenta želite napraviti cirkus.
Kako vam može pasti na pamet određivati pjesme koje će vam se svirati i u kojem aranžmanu, ako niste barem donekle upoznati sa zahtjevima koje pjesma treba zadovoljiti da bi bila liturgijska, ili prikladna za obred vjenčanja. Zašto onda postoji Institut za crkvenu glazbu pri KBFu kada si svatko uzima za pravo da je stručnjak. Mislite da ako se jednom vjenčavate u crkvi - neka bude za pamćenje. Pa nije dekor ono što traje! Zadovoljavanje nekih emocija. To ste odavno trebali prerasti kao vjernici. Tužna je to slika.

Ave Mariji nije mjesto na vjenčanju pod misom niti pod obredom.
Hrvatska biskupska konferencija je izdala pjesmaricu Pjevajte Gospodinu pjesmu novu u kojoj se nalaze pjesme odobrene za uporabu na liturgijskim slavljima i obredima. Svjestan sam da ista kasni za duhom ovog vremena, pogotovo danas kada se toliko mladih uključilo u župna zbivanja. Ta pjesmarica nije dostatna.

Problem u odabiru pjesama imamo mi koji se bavimo animiranjem misa i vjenčanja, pa mi nije jasno kako se ljudi koji se uopće crkvenom glazbom ne bave, tako olako pristupaju tom problemu. U konačnici to vodi ka desakralizaciji svetog, jednom folkloru, obavezi...
shejn

PostPostao/la mare dana sub kol 30, 2008 11:54 am

Pa dobro, ne moraš se baš tako uzrujavati.... Većina ljudi ovdje nisu stručnjaci za crkvenu glazbu i nisu nikad čuli za Institut za crkvenu glazbu, ali vole muziku i mislim da nema ništa loše u tome što žele neku skladbu čuti na svom vjenčanju. Na kraju krajeva, na svećeniku koji vodi obred je da odluči što će dopustiti, a što ne i on bi trebao biti neka vrsta kontrole od strane crkve i paziti poštuju li se svi crkveni propisi. Ili...?
A hoćeli li moja svadba biti cirkus ili nešto drugo, to je već stvar osobnog viđenja stvari, jel' te...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la kabica dana sub kol 30, 2008 1:20 pm

ako Ave Mariji nije mjesto na obredima vjenčanja, zašto sam ju ja čula na gotovo svakom crkvenom vjenčanju kojem sam prisustvovala?
mislim, nije li to onda do svećenika koji bi trebao upozoriti na te stvari, ako je to već tako bitno i postoje određeni propisi u vezi toga?
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana sub kol 30, 2008 1:28 pm

shejn je napisao/la:Ljudi! Nemojte se vjenčat u crkvi ako od tog sakramenta želite napraviti cirkus.
Kako vam može pasti na pamet određivati pjesme koje će vam se svirati i u kojem aranžmanu, ako niste barem donekle upoznati sa zahtjevima koje pjesma treba zadovoljiti da bi bila liturgijska, ili prikladna za obred vjenčanja. Zašto onda postoji Institut za crkvenu glazbu pri KBFu kada si svatko uzima za pravo da je stručnjak. Mislite da ako se jednom vjenčavate u crkvi - neka bude za pamćenje. Pa nije dekor ono što traje! Zadovoljavanje nekih emocija. To ste odavno trebali prerasti kao vjernici. Tužna je to slika.

Ovo su malo pregrube riječi za ovakav forum i toleriram zato jer autor očito strastveno priča o tim stvarima, ali treba se odnositi s poštovanjem prema članicama i članovima foruma u komunikaciji. Svako daljnje omalovažavanje ili provokacija će se kažnjavati.

Dakle, back to topic, ako neka ljubavna pjesma radi "cirkus" od vjenčanja, onda biste se trebali obratiti svećeniku koji je to dopustio i razgovarati se ovako s njime, a ne mladencima ovdje.
Koliko ja znam, svaki velečasni je šef svoje crkve i ako on dopušta klapu ili Ave Mariju ili obradu Rolling stonesa "I can't get no satisfaction" u crkveno-zborskom napjevu sa sopran solažama (sada karikiram), što su ga onda mladenci pištoljem prisilili da to bude svirano? Nisu - pitali su, on je rekao može, i to je to. :ne zna:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la shejn dana sub kol 30, 2008 11:23 pm

Ispričavam se na agresivom nastupu.
O toj problematici znam više od puka, a manje od crkvenog glazbenika.
Nažalost više mi je stalo do čuvanja svetosti čina nego samim svečenicima koji bi trebali biti oni koji ispravljaju krive drine pristigle sa odavno desakraliziranog zapada.
Ljut sam stoga više na njih (mada indirektno) nego na vjernike koji uistinu nisu dužni poznavati zahtjeve liturgijske ili crkvene glazbe.
Svima želim sve najbolje u pripremama za vjenčanje.

Evo baš se vratih sa jednog obreda vjenčanja u crkvi koje smo animirali pjesmom. Tako je tužno kada svatovi ne znaju pjevat najpoznatije crkvene pjesme. To bi trebalo biti vrijeme veselja svatova sa mladencima, a kada se uđe u crkvu, atmosfera je ko na karminama. Samo se po haljinama i odjelima može zaključiti da su svatovi. Iako nije crkva mjesto za tulum, radost je dobrodošla. Pa i sudjeluje se na mislom SLAVLJU! Zato pjevajte u crkvi bez obzira znali pjevatili ne. Bogu je mila vaša želja da ga slavite, da sudjelujete u slavlju sa okupljenom zajednicom. Raspjevani svatovi - Bože da mi je to doživjeti!
shejn

PostPostao/la Branči dana ned kol 31, 2008 10:10 am

Shejn, isprika prihvaćena.

Kad si već tu pa zašto nam ne bi dao neke prijedloge pjesama, tekstove i sl. pa da si mladenke mogu lakše izabrati? Pa da nadopuniš malo popis koji nam je stavila 5rich?

Ja sam našla samo ovo na internetu, ne znam što je od toga prikladno za vjenčanje, a što ne: http://www.blagoslov.com/pjesme.htm
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la 5rich dana ned kol 31, 2008 3:00 pm

[quote="shejn]
Ave Mariji nije mjesto na vjenčanju pod misom niti pod obredom.
Hrvatska biskupska konferencija je izdala pjesmaricu Pjevajte Gospodinu pjesmu novu u kojoj se nalaze pjesme odobrene za uporabu na liturgijskim slavljima i obredima. Svjestan sam da ista kasni za duhom ovog vremena, pogotovo danas kada se toliko mladih uključilo u župna zbivanja. Ta pjesmarica nije dostatna.
[/quote]

nije li u obredniku za vjenčanja(ne znam točno kak se zove) da se nakon razmijene prstenja može pjevati neka marijanska pjesma, kao molba,tj zaziv Mariji da blagoslovi tu obitelj???
iako se po latinskom obredu, slavlje ženidbe između dvoje katoličkih vjernika redovito biva pod misom iz razloga što su svi sakramenti povezani Uskrsnućem,tj novim životom, ženidba je danas sakrament potpuno neovisan o misi, ali i kad je uklopnjen u misu,i tada je sakarament za sebe, i ako se u sklopu tog skramenta zasebno može pjevati ave maria, može se i kada je sakrament u sklopu Sv.Mise

usput, postoji pjesmarica za mlade...izdana pri Pastoralu za mlade Vž biskupije,kojom se koriste brojni mladi ne samo u Vž biskupiji( da napomenem puno bolja od Framaške pjesmarice za mlade,ili one svijetlo plave,ne znam čija je)..http://www.zmvb.org/index.php?pIDtop=4&pIDmain=13 ..mislim da je ta pjesmarica za sada dostatna za mlađe naraštaje u župama, i svi koji su je primili u ruke hvalili su je jer je jako kvalitetno napravljena, u suradnji s mladima, bogoslovima,profesionalnim glazbenicima,te glazbenicima koji su u Hrvatskom društvu crkvenih glazbenika a iz vž biskupije su(napomenimo da je i sam urednik, ujedno voditelj i za sada jedinog Zbora mladih neke biskupije, član Upravnog,tj nadzornog odbora Hrvatskog društva crkvenih umjetnika)

i da,udavače moje..na linku koji sam priližila imate pjesmaricu za skinut,sa oko 200 pjesama,pa si možete pogledati...
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la 5rich dana ned kol 31, 2008 3:09 pm

shejn je napisao/la:Kako vam može pasti na pamet određivati pjesme koje će vam se svirati i u kojem aranžmanu, ako niste barem donekle upoznati sa zahtjevima koje pjesma treba zadovoljiti da bi bila liturgijska, ili prikladna za obred vjenčanja. Zašto onda postoji Institut za crkvenu glazbu pri KBFu kada si svatko uzima za pravo da je stručnjak. Mislite da ako se jednom vjenčavate u crkvi - neka bude za pamćenje. Pa nije dekor ono što traje! Zadovoljavanje nekih emocija. To ste odavno trebali prerasti kao vjernici. Tužna je to slika.

nakon što svećenik mladencima preda križ,i nakon što oni potpišu, obred vjenčanja je gotov :raspa: :raspa: :raspa:

i usput..ako je meni pjesma npr Daj nam svima duha svog ljepša u aranžmanu Milovana Horvata i Zbora mladih varaždinske biskupije nego u aranžmanu Fidesa,prirodno mi je da ću zbor koji mi pjeva na vjenčanju zamoliti da navježba tu verziju..jer ak im već plaćam da mi pjevaju, pjevali budu onak kak ja hoćem,ak ne,bez brige,nisu jedini na svijetu,ima boljih,i onih koji hoće naučiti i navježbati nešto novo...
i da, ajmo prvo na mise uvest liturgijskje pjesme,da se npr umjesto slave i psalma ne pjevaju kojekakvi pjesmuljci,pa ćemo onda o vjenčanjima,koja su mila majka naspram pjevanja na misama... :raspa: :raspa: :raspa: (dame,oprostite na oftopiću)
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mia_m dana ned kol 31, 2008 5:48 pm

nastavno na komentare oko toga sto je prikladno u crkvi, kao onda opravdati pjevanje himne, ili Marsanovo Boze cuvaj Hrvatsku u crkvi?!!
a sto se tice raspjevanih svatova, iskreno nema mi nista gore nego kad zbor pjeva jako lijepo i onda se tu prikljuce ljudi koji ne znaju pjesmu ili melodiju i onda svatko u svoje vrijeme pjeva i to zvuci katastrofa.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Glazbeni sastavi i repertoar za vjenčanje, glazba za crkvu, prvi ples i plesne škole

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.