Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

obred izvan crkve

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Lude ideje za vjenčanje

PostPostao/la slatkica:) dana čet svi 17, 2012 6:28 pm

innuenda je napisao/la:
manita6 je napisao/la:Prošli tjedan su donijelo novi Pravilnik koji stupa na snagu u četvrtak, vjenčanje na otvorenom je sad još skuplje, pa sad umjesto 2500, dođe oko 5500 ako je obred u subotu popodne. Pa ti vidi...

da...
mi smo isplanirali slicno vjencanje ko Galadriel, isti motel, ista vlasnica, isto jezero. i to smo sve isplanirali i zakaparili prije vise od godinu dana za 7.7. ove godine. tad smo se raspitivali za cijene izalska maticara i opet prije dva mjeseca i racunali smo na cifru oko 2500kn, kad ono...
dosli se prijaviti kod maticara prosli tjedan, tocno dva mjeseca prije obreda (ranije se ni ne moze), kad ono... :shock1: prvi sok je povecanje cijena, kaze nam zena 5, 6 tisuca, mi poceli mijenjati boje, ali to nije sve. uzela ona kalkulator, pocela racunati i na kraju ispalo preko 8000 !!!!!!! 7800 + 300 kn, koliko inace kosta maticar. da se razumijemo, nista ekstra: do 10 km udaljenosti, subota u 19:00.
eto, sto reci. vec smo podijelili pola pozivnica, uopce ne znam sta da radim.... :neznamkakoti:

da čula sam da su jako poskupili :neznamkakoti:

a jeste razmišljali da odete u petak dan prije vjenčanja kod matičara samo s kumovima,vjenčate se a u subotu izmjenite zavjete koje ste sami napisali i ako imate nekog od bliskih ljudi ko je dobar govornik pa da kao vodi ceremoniju?
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Re: Lude ideje za vjenčanje

PostPostao/la innuenda dana čet svi 17, 2012 7:11 pm

slatkica:) je napisao/la:da čula sam da su jako poskupili :neznamkakoti:

a jeste razmišljali da odete u petak dan prije vjenčanja kod matičara samo s kumovima,vjenčate se a u subotu izmjenite zavjete koje ste sami napisali i ako imate nekog od bliskih ljudi ko je dobar govornik pa da kao vodi ceremoniju?

ma da, stvarno ne bi vukla sve svatove u maticni ured jer je ocajan, a tocno to smo htjelii i izbjeci. samo najuza rodbina dolazi po mene kuci, tako da cemo onda vjerojatno nas desetak otici u maticni i to obaviti i onda na jezero, gdje ce se ostali gosti okupljati. samo sta onda...
imamo dvije opcije, ili reci svatovima: mi smo se ozenili, ajmo slavit :cheer: (sta mi je nekako bezveze, ipak su ljudi dosli vidjeti vjencanje) ili nekakav alternativni obred.
e taj dio me uzasava, jer to sa zavjetima je meni grozno. vjerujem da bi to mozda neki par uspio izvest da bude super, ali meni je to presladunjavo i pateticno za moj ukus, a i takve stvari jedva prevalim preko usana dragom u mraku na jastuku. jednostavno me takav oblik javnog istupa uzasava.
a s druge strane nemam ideje sta drugo... :ne zna:
bas sam ocajana, pomagajte ako imate IKAKVU ideju...
innuenda

Re: obred izvan crkve

PostPostao/la slatkica:) dana čet svi 17, 2012 7:41 pm

možete onda nekog zamolit da malo prouči i nauči kako ide obred pa da vam ga vodi...dakle,da se ponovi sve što će vam i matičar reć.
tako vi ne morate nikakve sladonjave govore smišljat a imat ćete neku ceremoniju :D

bar bi ja tako napravila :thumbsup:

i ja bi to u matičnom napravila dan ranije da svatovi vani ne moraju čekat i povela samo kumove i eventualno roditelje.
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

Prethodna

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.