Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

obred izvan crkve

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: obred izvan crkve

PostPostao/la Polesana dana pon kol 23, 2010 12:20 pm

Kad sviram na vjenčanjima vidim puno puta da ljudi dolaze tako najviše zbog crkve kao impozantne građevine, orgulja i hodanja s ocem do oltara. Baš mi je čudno da ćete vi to obaviti u drugom ruhu, inače je to ljudima najzanimljivije. :D To ćete tako da matičar može izaći na teren? Moj su se roditelji isto vjenčali "odvojeno", čak u drugih državama, ali znam da je sigurno išao prije matičar... :ne zna:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la Isabella dana pon kol 23, 2010 12:22 pm

pa uvijek je prije bilo da moraš ići kod matičara pa u crkvu, ali sada se crkveni brak priznaje kao i ovaj kod matičara, pa možda možemo oboje drugim redosljedom :ne zna:
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto kol 24, 2010 11:11 am

jedino ispada, ako prije obavite crkvu, da vam je to nepotrebni dupli trošak. jer ste tada vjenčani, a i zapravo, nisam sigurna kako sve to ide.
zapravo, svećenik predaje papire kroz par dana, tako da vam za matični to neće smetati, te će ispast kao da ste prije oženjeni tamo, pa tek tada u crkvi :ne zna: (papirno, jel)
tangerina

PostPostao/la Rally_MO dana sri ruj 01, 2010 8:26 am

U mene se mora posebno vjenčati kod matičara posebno u crkvi... Što se tiče matičara njima je svejedno šta ide prije jer ih crkveni brak ne zanima. U nas svećenici zahtjevaju da sudbeno vjenčanje bude prije crkvenog (to su nam napomenuli i na zaručničkom tečaju), al znam nekoliko slučajeva gdje je bilo sudbeno prije crkvenog al je sve bilo isti dan... Mojoj rodici je svećenik rekao da ih ne bi vjenčao da je znao da je sudbeno poslije crkvenog. Ostalima nije bilo prigovora... Mi smo se vjenčali sudbeno dva tjedna prije crkvenog (to smo obavili kod dragog pa nismo mogli sve organizirati isti dan), i na kraju nas u crkvi nije ništa ni pitao za sudbeno.
U Hrvatskoj je samo jedan obred u crkvi, al ti svejedno obaviš svu potrebnu proceduru kod matičara samo što nema obreda sudbenog vjenčanja. A koliko je meni poznato na crkvenom se vjenčanju popune papiri za sudbeni dio i to se šalje ponovo u matični ured... Iako i danas možeš imati oba obreda ako to želiš. Jedino što ne znam može li ići prvo crkveni dio pa onda sudbeni... To ti je najbolje pitati svećenika, jer bi oni mogli iamti nešto protiv, matičar nikako. I objasni da bi to bilo isti dan, možda budu imali obzira...
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Galadriel dana pon tra 18, 2011 9:45 am

Naša vjenčanje će se održati na jezeru.
Organizirati će ga vlasnica restorana Marina u kojem smo dogovorili slavlje. Ceremonija će se održati u sjenici na samom jezeru (inače ribičkom,ali jako lijepo uređenom i održavanom), tamo ćemo se u zalazak sunca vjenčati i fotografirati, imati ćemo mali domjenak, domaće štrukle i sl domaće specijalitete, i onda ćemo u tri kočije (za nas, kumove i roditelje) krenuti do restorana Marina koji je udaljen nekih 2-3km.
slažem se da je cijena izlaska matičara apsurdna,ali ako plaćamo svašta drugo potrebno i neportebno za taj dan nije li sama ceremonija najvažnija?!
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Nessa87 dana sub svi 14, 2011 2:58 am

Stela je napisao/la:Naša vjenčanje će se održati na jezeru.
Organizirati će ga vlasnica restorana Marina u kojem smo dogovorili slavlje. Ceremonija će se održati u sjenici na samom jezeru (inače ribičkom,ali jako lijepo uređenom i održavanom), tamo ćemo se u zalazak sunca vjenčati i fotografirati, imati ćemo mali domjenak, domaće štrukle i sl domaće specijalitete, i onda ćemo u tri kočije (za nas, kumove i roditelje) krenuti do restorana Marina koji je udaljen nekih 2-3km.
slažem se da je cijena izlaska matičara apsurdna,ali ako plaćamo svašta drugo potrebno i neportebno za taj dan nije li sama ceremonija najvažnija?!
:pop: :pop:

Baš ste super to osmislili,vjerujem da će sve lijepo izgledati i da ćete uživati u svom danu!! :10od10: :10od10:
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Galadriel dana pon svi 16, 2011 11:18 am

hvala ti nessa :grli:
romantiku nam jedino mogu narušiti komarci. planiramo popaliti baklje oko nas s onim uljem protiv komaraca i objesit ćemo fenjere sa dušicama koje isto tjeraju komarce. :upitnik:
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la prinči dana pon svi 16, 2011 12:47 pm

Stela baš predivnoo.. :10od10: :10od10:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Galadriel dana pon svi 16, 2011 1:23 pm

hvala... jooj, jedva cekam, bit ćemo ko princ i princeza taj dan
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Kira dana uto svi 24, 2011 10:44 pm

Gdje se nalazi taj restoran Marina?
Kira

PostPostao/la Galadriel dana sri svi 25, 2011 8:21 am

Kira je napisao/la:Gdje se nalazi taj restoran Marina?

U Vrbovcu, malo van grada,ali predivno mjesto i imaju jako veliku i povoljnu ponudu. Koliko sam vidjela po fotkama na fajsu organizirali su već vjenčanja u samom restoranu. Imaju dvije sale, jednu veliku za feštu,a u drugoj manjoj je bila ceremonija. Obje su ostakljene pa je jako lijepo izgledalo. A vidjela sam da su organizirali i vani ispod vrbe, predivno,ali meni se to čini malo riskantno zbog mogućnosti kiše,a na vrijeme se ne može utjecati. Naše će vjenčanje organizirati isto vlasnica restorana,ali 3km od restorana je jezero sa natkrivenom terasom.
mi smo ti u Marini svako tolko, svratimo na kavicu i jedva čekamo da vidimo kako će to biti u 9-om mjesecu.
Pa ako imaš bilo kakva pitanja tu sam, ako mogu pomoći.
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

OBRED NA OTVORENOME

PostPostao/la prijaDija dana uto srp 12, 2011 5:15 pm

pozdrav. moj dragi i ja smo zamislili obred na plaži, već smo unajmili plažu i sve dogovorili. međutim mene zanima GDJE SE MOŽE IZNAJMITI ONA STAZA TJ: TAPET PO KOJEM ĆU JA HODATI DO OLTARA KOJI ĆE BITI NA TOJ PLAŽICI??? U splitu smo i to je još jedna od posljednjih stvari koje su nam ostale za srediti :svakacast: pliiiiiiiiiiiiiz pomagajte
Zadnja izmjena: vrazichka; uto srp 12, 2011 5:32 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: tema spojena s postojećom, uređeni kodovi za boju
prijaDija

Re: OBRED NA OTVORENOME

PostPostao/la lunna dana sri srp 13, 2011 7:36 am

prijaDija je napisao/la:pozdrav. moj dragi i ja smo zamislili obred na plaži, već smo unajmili plažu i sve dogovorili. međutim mene zanima GDJE SE MOŽE IZNAJMITI ONA STAZA TJ: TAPET PO KOJEM ĆU JA HODATI DO OLTARA KOJI ĆE BITI NA TOJ PLAŽICI??? U splitu smo i to je još jedna od posljednjih stvari koje su nam ostale za srediti :svakacast: pliiiiiiiiiiiiiz pomagajte

moza u nekoj agenciji za organizaciju vjencanja :ne zna: ili pitat njih,oni vjerojatno znaju :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

Re: Lude ideje za vjenčanje

PostPostao/la dkukec dana čet sij 19, 2012 11:00 am

Neznam u koju temu bi ovo stavila. Što mislite o obredu vjenčanja na otvorenom?
Zadnja izmjena: vrazichka; pet sij 20, 2012 10:55 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: razgovor o svim opcijama van crkve prebačeni u odgovarajuću temu
dkukec

PostPostao/la osma putnica dana čet sij 19, 2012 11:11 am

ja sam to htjela ali je preskupo..barem meni... :ne zna:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet sij 19, 2012 11:26 am

dkukec je napisao/la:Neznam u koju temu bi ovo stavila. Što mislite o obredu vjenčanja na otvorenom?

super stvar,ali najam satora je dosta skup,catering isto tako (a i hrana cateringa nikad nije dobra kao ona tek skuhana u restoranu :ne zna: ) a i u slucaju kise ili vjetra bi moglo biti zafrkano :mig:
trebas provjeriti sa bendom jel ima dobro ozvucenje jer nije isto svirati u sali i na otvorenom :thumbsup: treba ti i hladnjaca za tortu i kolace...puno stvari na koje treba paziti :mig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet sij 19, 2012 12:00 pm

koliko sam ja skuzila lunna ona misli samo na obred ne na cjelokupno vjencanje... :ne zna:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet sij 19, 2012 12:03 pm

osma putnica je napisao/la:koliko sam ja skuzila lunna ona misli samo na obred ne na cjelokupno vjencanje... :ne zna:

trudnicki mozak :budala:
al svejedno super idea :10od10: :10od10: :10od10:
al izlazak maticara se poprilicno placa a povisuju se i troskovi dekoracije,jer je lakse i jeftinije crkvu okititi nego neko mjesto gdje nemas skoro nista-iako to opet ovisi o lokaciji :mig:
al ako imas financijskih mogucnosti :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet sij 19, 2012 12:07 pm

da svakako je skupo..znam da sam ja to tila i kad smo isli prijaviti vjencanje pitala ja zenu koliko tododje..kad mi je rekla pala sam u afan :neznamkakoti:
ima negdi na forumu bas tema za to..pa tamo pise sve..a i bila sam ja nasla zakon o tome na netu pa kad sam vidila sta se sve gleda..dan,ura kilometraza,pa sam izlazak na teren cifre boli glava :neznamkakoti:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet sij 19, 2012 3:00 pm

dkukec je napisao/la:Ja sam mislila samo obred, ne cijelu svadbu. Nisam znala u koju temu svrstati pitanje pa vas molim , ako znate, stavite link. Hvala

viewtopic.php?f=34&t=788
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Galadriel dana pet sij 20, 2012 10:47 am

dkukec je napisao/la:Neznam u koju temu bi ovo stavila. Što mislite o obredu vjenčanja na otvorenom?

Ja ti mogu iz vlastitog iskustva ispričati o obredu vjenčanja na otvorenom.
Mi smo vjenčanje imali organizirano na jezeru. Iznad samog jezera napravljena je terasa kao velika sjenica u kojem je stavljen veliki svadbeni stol i ukrašene stolice za goste. izvan toga su bili postavljeni stolovi sa klopom. Sama ceremonija je bila predivna jer je bila u zalasku sunca, u prirodi...a i kasnije je bilo super jer su tamburaši svirali i zabavljali ljude koji su uživali i klopi i cugi, u prirodi i dobrom društvu. Ljudi su htjeli ostati,al mi smo organizirali da se ide u restoran na samu večeru. nismo htjeli ostati na jezeru jer ko bi pazio na ljude ako si malo popiju da ne padnu u jezero i sl. sve nam je to organizirala vlasnica motela Marina gdje smo imali i svadbu kasnije. i nije ispao tako veliki trošak kako ljudi pričaju. matičar sam po sebi košta 2500kn (njegov izlazak), a ostalo sve zavisi o željama,ali pošto smo mi imali svadbu u ljeti ideja da to organiziramo na jezeru je bila pun pogodak. definitivno preporučam.
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la osma putnica dana pet sij 20, 2012 12:48 pm

galadriel sam izlazak maticara na teren vas je kostao 2500kn. A kolilo sve skupa (mislim na maticara samo),ako se smije znati?
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Galadriel dana pon sij 23, 2012 10:16 am

osma putnica je napisao/la:galadriel sam izlazak maticara na teren vas je kostao 2500kn. A kolilo sve skupa (mislim na maticara samo),ako se smije znati?

imali smo dogovoren meni u restoranu,al to smo si organizirali tako da smo predjelo imali na jezeru,a kad smo došli u restoran nastavili smo s juhom, glavnim jelom itd. Cijena menija ovisi o ukusima. mi smo izabrali malo bolji meni i svojevoljno dodali koji euro za dekoracije na jezeru jer vlasnica restorana je u cijeni menija dekorirala salu, kočije i jezero. mislim da za to sve što nam je priuštila nema prave cijene. al da ti konkretnije odgovorim na to pitanje cijena menija je cca 50-60€ naravno zavisi o ukusima i izboru hrane i svega. super je što je u cijenu menija išla i torta i kolači i cvijeće i sve dekoracije pa nismo imali nikakve brige.
najveći strah koji sam ja iamala vezano uz vjenčanje na otvorenom bila je vremenska prognoza. to je jedino na što ne možeš utjecati,a može biti ključno. sječam se da sam na fejsu objavila ajmo ljudi pozitivne misli prema sljedećem vikendu. :lol: al hvala Bogu bilo je sve savršeno.
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la manita6 dana sri tra 25, 2012 8:18 am

osma putnica je napisao/la:da svakako je skupo..znam da sam ja to tila i kad smo isli prijaviti vjencanje pitala ja zenu koliko tododje..kad mi je rekla pala sam u afan :neznamkakoti:
ima negdi na forumu bas tema za to..pa tamo pise sve..a i bila sam ja nasla zakon o tome na netu pa kad sam vidila sta se sve gleda..dan,ura kilometraza,pa sam izlazak na teren cifre boli glava :neznamkakoti:

Prošli tjedan su donijelo novi Pravilnik koji stupa na snagu u četvrtak, vjenčanje na otvorenom je sad još skuplje, pa sad umjesto 2500, dođe oko 5500 ako je obred u subotu popodne. Pa ti vidi...
manita6

PostPostao/la innuenda dana čet svi 17, 2012 5:28 pm

manita6 je napisao/la:Prošli tjedan su donijelo novi Pravilnik koji stupa na snagu u četvrtak, vjenčanje na otvorenom je sad još skuplje, pa sad umjesto 2500, dođe oko 5500 ako je obred u subotu popodne. Pa ti vidi...

da...
mi smo isplanirali slicno vjencanje ko Galadriel, isti motel, ista vlasnica, isto jezero. i to smo sve isplanirali i zakaparili prije vise od godinu dana za 7.7. ove godine. tad smo se raspitivali za cijene izalska maticara i opet prije dva mjeseca i racunali smo na cifru oko 2500kn, kad ono...
dosli se prijaviti kod maticara prosli tjedan, tocno dva mjeseca prije obreda (ranije se ni ne moze), kad ono... :shock1: prvi sok je povecanje cijena, kaze nam zena 5, 6 tisuca, mi poceli mijenjati boje, ali to nije sve. uzela ona kalkulator, pocela racunati i na kraju ispalo preko 8000 !!!!!!! 7800 + 300 kn, koliko inace kosta maticar. da se razumijemo, nista ekstra: do 10 km udaljenosti, subota u 19:00.
eto, sto reci. vec smo podijelili pola pozivnica, uopce ne znam sta da radim.... :neznamkakoti:
innuenda

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.