Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

obred izvan crkve

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

obred izvan crkve

PostPostao/la Lanchy dana uto vel 03, 2009 3:26 pm

Pozdrav svima, evo prvi put pisem :bok:

U vezi vlastitog vjencanja imam jednu zelju pa me zanima vase misljenje, a mozda je netko bio i u slicnoj situaciji pa mi moze pomoc savjetom ili iskustvom. Ja naime ne idem u katoličku crkvu, dakle ne bih mi obred vjenčanja bude tamo odrzan. Unatoc tome zelim obred, ali bih voljela da bude na nekom drugom mjestu. kaj se moze uciniti po tom pitanju? moze li se iznajmiti neka sala/ prostor samo za vjenčanje, mislim, vjerojatno moze, ali jel netko od vas tako nest imao, i kako je to izgledalo? imate li neku preporuku il ideju koji bi to prostor mogao biti?
puno hvala unaprijed!
Lanchy

Marketing:

Re: obred izvan crkve

PostPostao/la Plavuša_90 dana uto vel 03, 2009 3:43 pm

a odakle si? imaš npr trajbar team u zaprešiću,imaju salu a možeš i pod šatorom
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana uto vel 03, 2009 3:50 pm

Lanchy je napisao/la: Ja naime ne idem u katoličku crkvu, dakle ne bih mi obred vjenčanja bude tamo odrzan. Unatoc tome zelim obred, ali bih voljela da bude na nekom drugom mjestu...

ne kužim bash...kakav obred želiš? matičar da ide na teren?
to se dodatno plaća, ima negdje u zakonu, bum pogledala!

edit: evo pogledala sam...plaća se ovisno o udaljenosti mjesta na kojem se održava vjenčanje, i za blagdane/nedjelje nešto više...ali matičar ide gdje želiš
nazovi matični uredi pitaj, odgovor će sigurno biti pozitivan
u vezi plaćanja evo link za pravilnik o plaćanju
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/3221.asp
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana uto vel 03, 2009 4:36 pm

Građanski brak se može sklopiti na bilo kojem primjerenom mjestu, ali plaćaš za to točno onako kako je to step navela iznad...

Znači moraš platiti taj izlazak matičara na teren, s time da ti moraš posebno pripremiti gdje će se sklapanje braka održati (to može biti u vrtu restorana, možete u nekom parku ako dobijete dozvolu i sl). Znači ta cijena izlaska matičara ne uključuje i najam mjesta gdje bi se eventualno brak sklopio.

Cijene se kreću (po ciframa koje sam čula) od 2.500 do 4.500 kuna za obred izvan službenih matičarskih prostorija.

Što se tiče katoličkog obreda vjenčanja, on se može održati samo u crkvi.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la princessmo dana sri vel 04, 2009 9:55 am

Jedan par je imao vjenčanje na terasi restorana gdje je poslije bila večera i dernek...a obzirom da je restoran na vrhu poslovne zgrade i ima predivan pogled na Zagreb....
slika slika slika
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana sri vel 04, 2009 3:03 pm

Jedno pitanje na ovu temu: mi imamo vjenčanje izvan prostorija matičnog ureda i zanima me jedna stavka tog zakona - po mom proračunu trebali bismo platiti 30% prosječne plaće (10% za mjesto unutra 10km i 20% za vrijeme od 16 do 20h), a matičar nam je rekao 130% :ne zna: :ne zna: :ne zna: :ne zna: !
Koliko znam, subota nije neradni dan u RH... ili se varam?! :ne zna: :ne zna: :ne zna: :ne zna:
Ne znam odakle mu onih 100%...
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana sri vel 04, 2009 3:58 pm

paaa...subota je gospodi iz uprave neradna :rofl:
zato 130 posto
oni svi rade pon-petak
imaš ovdje radno vrijeme za matične urede
http://www.uprava.hr/index.cgi?A=P&S=U&IDZ=1&P=index
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana čet vel 05, 2009 9:40 am

ajme, mucho dinero, iako takva ceremonija ima definitivno svojih drazi :lovestruck:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Reina dana čet vel 05, 2009 9:54 am

malo off, al ajde.
princessmo, to je moj restoran... :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana čet vel 05, 2009 10:32 am

znam Reina....i fakat je bilo prelijepo (vidjela sam samo slike i dvd...) obred je bio vani na terasi, sunce...napravili su neku kao "sjenicu" ali od plahti (ne doslovno) za njih i matičara...izgledalo je preromantično! :vau: :vau: :vau:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana čet vel 05, 2009 4:07 pm

stepford wife je napisao/la:paaa...subota je gospodi iz uprave neradna :rofl:
zato 130 posto
oni svi rade pon-petak
imaš ovdje radno vrijeme za matične urede
http://www.uprava.hr/index.cgi?A=P&S=U&IDZ=1&P=index

Da, ali subota nije neradni dan u zakonu... Onda bi naplaćivali subotu i onima koji se vjenčaju unutar prostorija matičnog ureda... :ne zna: :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet vel 05, 2009 11:47 pm

Hm, nisam baš ziher, ali mislim da kad se ljudi vjenčaju u uredu onda je to matičarima plaćeno kao neki prekovremeni jer odrade još tih xy sati extra u subotu matičnom uredu (budući da već imaju odrađenih 5x8 sati u tom tjednu), a kada putuju izvan ureda, onda bi im netko trebao platiti dnevnice ili sličnu nadoknadu, a to država ne sponzorira (kao što im plati za te odrađene sate u uredu u subotu) jer su takvi obredi fakultativni - nego iz te nadoknade koju vi plaćate.

Da me se krivo ne shvati, ovo je moja teorija, :D nije da sam to negdje čula ili nešto, ali to mi je jedino logično s obzirom na njihov broj radnih sati kroz tjedan te činjenicu da onda rade izvan ureda? :ha:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la udajem-se dana pon vel 09, 2009 10:40 am

mene zanima kako to da nekad svećenik hoće napraviti vjenčanje vani npr. kao u Trajbaru ispred kapelice a nekada ne želi, kao u našem slućaju - vidjeli smo jednu kapelicu u Dalmaciji koja nam se sviđa, ali ne stanu svi gosti unutra, pa je svećenik rekao da moramo onda imati obred u mjesnoj crkvi? inaće smo iz zagreba.
udajem-se

PostPostao/la Branči dana pon vel 09, 2009 4:42 pm

koliko ja znam ovi u trajbaru imaju dogovor sa tim svećenikom tamo i preuredili su tu kapelicu, a i sve ovisi o svećeniku.
možda da ste njegovi župljani bi vam izašao u susret, a ovako se strogo drži pravila.
nažalost, to nije jedina stvar gdje se razilaze ponašanja od svećenika do svećenika.
ali koliko ja znam, katolički obred se ne može držati više vani, tj. ne bi smio. :ne zna:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Plavuša_90 dana pon vel 09, 2009 4:47 pm

Branči je napisao/la:koliko ja znam ovi u trajbaru imaju dogovor sa tim svećenikom tamo i preuredili su tu kapelicu, a i sve ovisi o svećeniku.
možda da ste njegovi župljani bi vam izašao u susret, a ovako se strogo drži pravila.
nažalost, to nije jedina stvar gdje se razilaze ponašanja od svećenika do svećenika.
ali koliko ja znam, katolički obred se ne može držati više vani, tj. ne bi smio. :ne zna:

da,mi smo pitali našeg župnika i reko je da se katolički obred nikako,ni pod koju cjenu ne može održati izvan crkve :thumbsdown:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana sri vel 18, 2009 6:27 pm

Plavuša_90 je napisao/la:
Branči je napisao/la:koliko ja znam ovi u trajbaru imaju dogovor sa tim svećenikom tamo i preuredili su tu kapelicu, a i sve ovisi o svećeniku.

da,mi smo pitali našeg župnika i reko je da se katolički obred nikako,ni pod koju cjenu ne može održati izvan crkve :thumbsdown:

a ja sam bila na krizmi koja se održavala u dvorištu crkve, i na starom forumu je bila pingulinka koja je imala vjenčanje u dvorištu ispred kapelice....... čini mi se da popovi to tumače kako im se sviđa, kao ne smije se, ali se ipak nekada smije
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana čet vel 19, 2009 8:45 am

Ness je napisao/la:da,mi smo pitali našeg župnika i reko je da se katolički obred nikako,ni pod koju cjenu ne može održati izvan crkve :thumbsdown:

a ja sam bila na krizmi koja se održavala u dvorištu crkve, i na starom forumu je bila pingulinka koja je imala vjenčanje u dvorištu ispred kapelice....... čini mi se da popovi to tumače kako im se sviđa, kao ne smije se, ali se ipak nekada smije[/quote]

smije se očito samo kad se njima da il ak im daš mito :rofl: u druge slučajeve nisam upućena...
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana čet vel 19, 2009 10:20 am

Ness je napisao/la:
a ja sam bila na krizmi koja se održavala u dvorištu crkve, i na starom forumu je bila pingulinka koja je imala vjenčanje u dvorištu ispred kapelice....... čini mi se da popovi to tumače kako im se sviđa, kao ne smije se, ali se ipak nekada smije

krizma ti je druga stvar,većiom se krizme,mlade mise, pričesti i takve stvari,nazovimo ih masovnima,rade na otovornom prostoru jer ima toliko ljudi da u crkvu ne mogu stati,ili je toliko vruće i zagušljivo da se ljudi ne ruše :mig: :mig:

ali s druge stane, to vjenčanje na otvorenom ti je dsamo tlaka-moraš improvizirati oltar,sv hranište,itd..
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Cosmo007 dana čet vel 26, 2009 2:41 pm

Lijep pozdrav!
Nova sam na ovom forumu i čitajući sve vaše savjete puno sam toga saznala.
Mi bismo htjeli vjenčanje na mjestu gdje će se i održati svadbena svečanost. Na žalost u našem gradu nema baš takvih mogućnosti... jedino što sam takvo vidjela je Trajbar. Iz Bjelovara smo. Zna li netko možda za neku lokaciju koja je u blizini? Dragi bi htio obred sa svećenikom (a oni ne idu van crkve)... ne pada mi na pamet kako to organizirati.
Savjeti su dobrodošli! :cheer:
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Principessa dana uto ožu 03, 2009 1:27 pm

Ne znam kako to namjeravaš izvesti na otvorenom jer svećenik nema dopuštenje vjenčati vani :(...Za Nove dvore je iznimna situacija ispred kapelice jer je to kulturni spomenik pa je tako uređeno sa Kaptolom.

Pouzdano znam da su neki svećenici vjenčali parove baš vani u krugu Trajbara (iako to nije dozvoljeno) pa je valjda tu i veliki čimbenik dogovor sa svećenikom.
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Branči dana uto ožu 03, 2009 11:37 pm

Cosmo007 je napisao/la:Lijep pozdrav!
Mi bismo htjeli vjenčanje na mjestu gdje će se i održati svadbena svečanost. Na žalost u našem gradu nema baš takvih mogućnosti... jedino što sam takvo vidjela je Trajbar. Iz Bjelovara smo. Zna li netko možda za neku lokaciju koja je u blizini? Dragi bi htio obred sa svećenikom (a oni ne idu van crkve)... ne pada mi na pamet kako to organizirati.

Draga pa što ne kažeš da si iz Bjelovara.. pa zar nije blizu Bjelovara Podgarić i ona Vila Garić... tamo ti je naša ana77 imala kompletno vjenčanje na otvorenom :mig:

Najbolje da se njoj javiš pa da ti kaže detalje, bilo im je jako lijepo :cerek:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Cosmo007 dana sri ožu 04, 2009 10:28 am

Branči je napisao/la:
Cosmo007 je napisao/la:Lijep pozdrav!

Draga pa što ne kažeš da si iz Bjelovara.. pa zar nije blizu Bjelovara Podgarić i ona Vila Garić... tamo ti je naša ana77 imala kompletno vjenčanje na otvorenom :mig:

Najbolje da se njoj javiš pa da ti kaže detalje, bilo im je jako lijepo :cerek:

:kiss: Čula sam se već s anom77. Ona je stvarno imala prekrasno vjenčanje, ali sve za vjenčanje vani su sami morali organizirati... Oni tamo i nisu bili oduševljeni idejom svadbe na otvorenom... :huh: Ima jedan hotel u blizini Virovitice... :thumbsup: no neću o tome ovdje pisati.
Ipak je ovo tema - Trajbar
slika
Cosmo007

PostPostao/la Cosmo007 dana sri ožu 04, 2009 10:30 am

joj oprostite... :budala: totalno sam krivo zabrijala... tema je obred izvan crkve, ali svejedno nije mjesto da pišem o svojoj potencijalnoj lokaciji svadbe...
Oprostite curke, moj isprika! :roll:
slika
Cosmo007

Crkveno vjenčanje izvan crkve

PostPostao/la Superstar dana ned lis 18, 2009 6:14 pm

Pozdrav forumašicama! Bilo bi super ako netko zna može li se vjenčati crkveno izvan crkve, npr. na plaži, livadi, terasi i slično?! Zanima me ima li tko iskustva s tim i može li se?
Hvala vam svima!
Zadnja izmjena: Branči; ned lis 18, 2009 6:43 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: tema spojena sa postojećom
Superstar

Re: Crkveno vjenčanje izvan crkve

PostPostao/la mala zaggy dana ned lis 18, 2009 6:39 pm

ja sam 99,99% sigurna da ne moze...katolicki svecenici obavljaju sakrament vjencanja iskljucivo u crkvi, sa nekim iznimkama tipa bolnica i sl.... svecenici koji izlaze na teren (npr. u americkim filmovima) nisu katolicki svecenici...
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.