Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

rezanje torte i hranjenje istom

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: rezanje torte i hranjenje istom

PostPostao/la Principessa dana sri vel 25, 2009 2:38 pm

Ja ću svakako razgovarati sa bendom o nekim sitnicama koje želim izbjeći ili dodati i vođenju svadbe, a jedna od njih je i ta sa tortom. Znači, ja želim neku laganu muziku za to vrijeme. Nikakve "vulgarne" riječi ni šopanje tortom...ono, razrežemo jedan komadić, probamo, nazdravimo šampanjcem i to je to.

Jako mi se sviđa ova ideja sa prskalica još samo da vidim šta kaže dragi na to :)
slika
slika
Principessa

Marketing:

PostPostao/la mia_m dana sri vel 25, 2009 10:37 pm

mislim da kod nas nema hranjenja tortom...ali sad sjedim i razmisljam i nikako se sjetiti sto je bilo na svadbama na kojima sam bila..mislim da se mi necemo hraniti
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Linda dana čet vel 26, 2009 7:57 am

Je, je, mi smo odmah rekli pjevaču da ne želimo nikakve prostote kod torte i slično, a i on je odmah rekao da toga kod njega nema, pa sam sretna..
Mislim u svakom slučaju želim da to ispadne fora i da bude smiješno, ali ne vulgarno.... (njegovi su i onako dovoljno... :izivciran: ) :D
Jedva čekam 1.8.2009..... I found someone to take away the heartache, to take away the lonely nights....
slika
Linda

PostPostao/la miss-djurdja dana čet vel 26, 2009 2:33 pm

Joj ja se tak ježim o onog....umoči,zamoči,promješaj itd,a tek hranjena...užas....imam osjećaj da bi nakon toga bilo...bljuc,bljuc.... :cerek:

Mi smo imali jednostavno rezanje torte,uz 2 fore....i baš je bilo supač!!!
miss-djurdja

PostPostao/la pitura dana pet vel 27, 2009 11:47 am

ja se samo sjecam da je moj sogor sestri kad ju je hranio namazao malo nos sa tortom :thumbsdown: meni je to bilo koma pa se nadam da kod mene nece biti takvih gluposti
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la bubamara dana pet vel 27, 2009 12:04 pm

Ja sam dečkima iz benda to napomenula, ne želim nikakvo mazanje tortom po faci, gađanje tortom, niti te fore umoči, poliži i šta ja znam kako to već ide. Oni će lijepo najaviti tortu, mi ćemo ju razrezati i to je to!
slikaslika
bubamara
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la taja.dj dana pet vel 27, 2009 12:22 pm

pitura je napisao/la: namazao malo nos sa tortom

Ma nemoj? Platit' ću šminkanje ko suho zlato i onda da me još rastracka, da ne bi (moj dragi i tak nije niti za to niti podvezice i sl. gluparije) :rofl: mi još uvijek nemamo ideju za nešto drugačije ...

Kao što sam već spomenula, kod nas toga ne bude 8čak su mi i tamburaši prije nego smo uopće došli na tu temu odmah rekli: "kod nas nema namoči, umoči i poliži" :lol:
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la Katriona dana ned ožu 08, 2009 2:56 pm

Ness je napisao/la:još nisi pogledala dvd???
mi nismo imali hranjenje tortom, ni ne znam koja muzika je svirala, mi smo razrezali tortu i onda je išla ona muzika za zdravicu (i zato braćo pime ga, dok ne pukne zora) i onda nam je došla torta za mamu i tatu....... kod andreasa nema hranjenja, barem nije bilo na mom piru i na još par sa kojih sma gledala dvd

ma, :bleso: sam jer sam u biti zaboravila da dolje uopće nema tog hranjenja, razreže se torta i onda se nazdravi i to je to... :D eto, stvar manje za razmišljanje... :jig:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Satine dana uto ožu 10, 2009 2:52 pm

Baš sam sinoć gledala dvd od prijateljice i rezanje torte. Pjevać iz benda je bio neki lud pa je izvodio fore, prvo je njemu rekao da skine figuricu sa torte i onda rekao "kaže se, za čiju glavu je mladoženja uhvatio figuricu, taj će biti gazda u kući"...onda je rekao njoj da odreže komad torte svekrvi. Ona naravno odrezala komadinu i onda ovaj kaže "koliki si komad torte odrezala, s tolikim ćeš komadom zatvoriti usta svekrvi kad se budete svađale (i onda da zagrli punicu i da joj tortu)", pa onda je mladoženja odrezao punici tj. pokušao je skinuti najgornju tortu i tako...fora je bilo jer su svi bili veseli , smijali su se i prihvatili zezanciju :vjencanje1:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la taja.dj dana uto ožu 10, 2009 5:00 pm

Satine je napisao/la:... pa onda je mladoženja odrezao punici tj. pokušao je skinuti najgornju tortu i tako...fora je bilo jer su svi bili veseli , smijali su se i prihvatili zezanciju :vjencanje1:

A što su rekli mladoženji? :rofl:
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la Satine dana uto ožu 10, 2009 6:54 pm

Vidiš, zaboravila to napisati :budala: njemu su rekli - s tolikim komadom će ga punica ganjati kad joj nešto skrivi :rofl: a on se naravno pripremio da će mu reći da će on s tolikim komadom začepiti usta punici hh :rofl:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana ned kol 30, 2009 12:16 pm

Kod nas postoji neki glupi običaj da na čiju stranu padne torta ili krokanat (najčešće se ovdje razbija krokanat zvonika sv. Duje) taj će biti gazda u kući. I onda bi oni zatucani muškrci ko ludi lupali po toj torti/krokantu i sve iskasapili :neznamkakoti: Prije dvije godine se od rođaka prijatelj na svom piru od bijesa što je krokanat pao na mladenkinu stranu popeo na stol i ko luđak gazao nogama po krokantui šutao. Kaže rođak da je to toliko jadno bilo da su se svi zgražali., a da je krokanta bilo na sve strane.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la pitura dana ned kol 30, 2009 1:21 pm

koji vrabac je to krokanat ?? :ne zna: :ne zna:
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Lia dana ned kol 30, 2009 1:56 pm

Prvo isprika, kaže se krokant, a ne krokanat. A to izgleda ovako
slika
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana pon kol 31, 2009 8:21 am

mi smo se dogovorili s bendom, da nema nikakvih onih aluzija sa umoči zamoči ili šopanja, jednostavno ćemo razrezati tortu, ja njemu dati zalogaj da proba, on meni i to je to :D
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la pitura dana pon kol 31, 2009 6:40 pm

Lorelai je napisao/la:Prvo isprika, kaže se krokant, a ne krokanat. A to izgleda ovako

okej..imajte u vidu da sam ja plava pa bas ne kuzim jednu stvar :D :lol: jel taj krokant kao torta ili taj krokant ide zajedno s tortom? anyway...uopce ne kuzim kako mislis to na ciju stranu padne krokant?? pa sta to ne donesu konobari u sali? ili se to kod vas drugacije radi :ne zna: :ne zna: diiizzz... nadam se da ne mislite da sam totalno blesava postavljanjem ovakvih pitanja :lol: :lol:
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la pitura dana pon kol 31, 2009 6:41 pm

niriana je napisao/la: ja njemu dati zalogaj da proba, on meni i to je to :D

mi nismo davali nikakve zalogaje jedan drugome.... mi smo samo odrezali komad torte i to je bilo to... meni super :cerek:
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mia_m dana pon kol 31, 2009 7:37 pm

mi kad smo bili u splitu na svadbi onda su u jednom trenutku donijeli taj krokant i koliko sam ja shvatila nema svrhe nego da se porazbija i onda na ciju stranu tj ispred koga valjda bude vise ostataka? a mozda sam i krivo shvatila
a nakon toga je bilo torte, tj bilo je nekih kolaca i torte poslozeno vani na stolu ispred sale, cudno totalno, izgledalo ko svedski stol,. medjutim mi smo taman isli kuci pa nisam vidila sto je poslije bilo
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana pon kol 31, 2009 9:36 pm

:rofl: :rofl: :rofl: Mia nisi krivo shvatila. Krokant se mora razbit jer je tvrd (mislim da je to karamel s bedemima). Ono, neki mladenci sijeku tortu kao i kod vas, a neki krokant. Samo krokant nije mek nego tvrd :lol: :lol: pa treba tuči nožem po njemu. Na čiju stranu bude veći komad taj je gazda u kući. Ali to se i jede. Najčešće svak ode do stola mladenaca pa sam uzme, a nekada konobari podijele. I naravno, sa strane bude drugih torti kojima se gosti mogu poslužit. Kod nas se iza torte ništa više ne servira. Ako se ne varam kod nekih je običaj da još poslije ide pečenje ili sl. Nema toga ovdje. Meni je krokant drag zato što lijeppo figura, ali mi je žao dati 1000kn za nešto što se razbije i od čega se niko ne može najesti + nije teško ni zube polomit :lol: Ali mi zvonik sv.Duje stvarno lijepo izgleda.
slika
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana uto ruj 01, 2009 7:25 am

sad na ovoj svadbi na kojoj sam bila, izrezali su prvi komad torte i mladoj je taj komad pao na pod.. not a good sign :neznamkakoti:

a na jednoj drugoj svadbi su kumovi odlučili zeznuti mladence pa su naručili istu tortu kao što su oni htjeli, samo kaj je ispod šlaga bilo drvo pa je nisu mogli prerezati.. cijela sala se valjala od smijeha.. onda su im donijeli pravu i sve je bilo super :cerek:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la pitura dana uto ruj 01, 2009 8:16 am

Lorelai je napisao/la:: Krokant se mora razbit jer je tvrd (mislim da je to karamel s bedemima). Ono, neki mladenci sijeku tortu kao i kod vas, a neki krokant. Samo krokant nije mek nego tvrd :lol: :lol: pa treba tuči nožem po njemu. Na čiju stranu bude veći komad taj je gazda u kući. .......

ja sad konacno skuzila sta je taj krokant :lol: :lol: :lol:
samo meni nikako nije jasno cemu bacanje/razbacivanje/lomljenje hrane..... mislim, to mi nikad nije bilo jasno kod svega sto se tice hrane. meni to full glupo! ja bi se uvijek odlucila radje za tortu nego taj korokant jer ne znam cemu davati tolike novce za neku ''figuru'', a da se to poslije razbije ili da zbog toga nedaj Boze mladenac ne poludi i pocne vristati zbog toga jer je stranu od mlade pao veci komad :neznamkakoti: :ne zna:
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana uto ruj 01, 2009 10:26 am

Moji starci su imali taj krokant još prije 23 godine na svadbi i meni je to prekrasno...štteta što se ja ne udajem u splitu... :neznamkakoti:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tasha dana uto ruj 01, 2009 11:21 am

Kod nas ce isto biti zdravo seljacko rezanje torte..bez uvuci, izvuci, nategni, zategni...i inih idiotarija...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la pitura dana uto ruj 01, 2009 12:46 pm

ivancica je napisao/la:Moji starci su imali taj krokant još prije 23 godine na svadbi i meni je to prekrasno...štteta što se ja ne udajem u splitu... :neznamkakoti:

ako ti je to prekrasno, zasto ti ne bi imala taj krokant! pa nema uopce veze sta se ne udajes u Splitu :ne zna: :ne zna:
meni izgleda to lijepo samo mi se ne svidja to sto ga se razbija i sto onda to leti na sve strane i u principu se ni ne pojede nego vise zavrsi na podu i okolo :ne zna: :ne zna:
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana uto ruj 01, 2009 12:53 pm

pitura je napisao/la:
ivancica je napisao/la:Moji starci su imali taj krokant još prije 23 godine na svadbi i meni je to prekrasno...štteta što se ja ne udajem u splitu... :neznamkakoti:

ako ti je to prekrasno, zasto ti ne bi imala taj krokant! pa nema uopce veze sta se ne udajes u Splitu :ne zna: :ne zna:
meni izgleda to lijepo samo mi se ne svidja to sto ga se razbija i sto onda to leti na sve strane i u principu se ni ne pojede nego vise zavrsi na podu i okolo :ne zna: :ne zna:

Malo mi je glupo u mom kraju imat zvonik sv. Duje al razmišljam je li mogu napravit nešto drugo, i ako mogu što da naprave...nazovem jedan dan pa vidim...jer tome sam se uvijek divila na maminim i tatinim slikama :lovestruck:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.