Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

rezanje torte i hranjenje istom

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: rezanje torte i hranjenje istom

PostPostao/la zagorka dana uto lip 29, 2010 9:30 am

mi smo zajedno razrezali tortu (hm, muž je prvi primio nož :misli: ) i nismo se hranili odmah, dali smo nek razrežu tortu i onda smo probali jedno od drugoga (dobili smo različite torte, ja jednu on drugu vrstu pa da budemo u toku koja je kakva :lol: )
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la Sky dana uto lip 29, 2010 8:15 pm

Zagorka :jig: super to je najbolje
slika

slika

slika
Sky

PostPostao/la vrazichka dana pon lis 18, 2010 12:28 pm

eh da. zamislite lice na videu kasnije kad imas puna usta i zvaces :neznamkakoti: :neznamkakoti: sad sam to vidjela u subotu i zbilja ne izgleda dobro.
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Rally_MO dana pon lis 18, 2010 1:30 pm

Mi smo isto zajedno razrezali svaku tortu, u nas je takav običaj... Onda su konobari stavili nam po komad na tanjure i dali da jedemo... Al nema tog šopanja ili hranjenja tortom... Iako sam ja, kad sam probala tortu, dala i njemu jedan zalogaj jer je on inače ne bi ni probao, ne voli slatko...
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pon lis 18, 2010 9:01 pm

meni više smeta ono šopanje kad naguravaju facu u tanjur, pa se "razbacuju" (recimo to tako) tom tortom.
ali puna usta torte, zašto ne :ne zna: meni je to sasvim veri gut :zubo:
tangerina

PostPostao/la vrazichka dana pon lis 18, 2010 9:09 pm

blablaca je napisao/la:meni više smeta ono šopanje kad naguravaju facu u tanjur, pa se "razbacuju" (recimo to tako) tom tortom.
ali puna usta torte, zašto ne :ne zna: meni je to sasvim veri gut :zubo:

pa puna usta torte da. ali kad nema kamera :zubo:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la tangerina dana pon lis 18, 2010 9:20 pm

pa o tome i pričam. kamerman to i treba narihtati da izgleda s ukusom. a sad, ako je on malo kao neki neandertalac, to je njegov problem :D
tangerina

PostPostao/la CandyBaby dana uto lis 19, 2010 1:28 pm

Mi smo isto samo rezrezali tortu, a kasnije su nam donijeli za stol.
Što se tiče noža - dozvolila sam mu da prvi primi... :mig:
u stilu - možeš ti biti glavni u kući, ali samo kad ti ja kažem :lol:
8. 10. 2010. Feels like I'm on the way back where I belong...
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Rally_MO dana uto lis 19, 2010 1:39 pm

Hahaha, znači ja ću biti gazda u kući :rofl: :rofl: :rofl: Ja nisam za to znala, nego je moj dragi zakuko kako ćemo rezat tortu pa mu ja rekla, uzet ću ja nož i rezat ti me samo drži za ruku... Kuku meni kad sazna, bit će mi :tuc: :tuc: :tuc:

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana uto lis 19, 2010 2:08 pm

i mi smo rezali zajedno tortu i hranili se,iako sam ja prva uzela jedan rafaelo i smazala :lol:
al hranjenje je bilo u normali,nije bilo sopanja i punih usta :nene:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Nessa87 dana pon stu 15, 2010 4:46 am

Lorelai je napisao/la:Prije dvije godine se od rođaka prijatelj na svom piru od bijesa što je krokanat pao na mladenkinu stranu popeo na stol i ko luđak gazao nogama po krokantui šutao. Kaže rođak da je to toliko jadno bilo da su se svi zgražali., a da je krokanta bilo na sve strane.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mraaak!!!!
Mi smo lijepo čekali da nam dovezu tortu u salu,lijepo su ugasili svijetlo i prskalice su bile na torti,baš je slatko bilo,onda je slijedila zdravica s kumovima i roditeljima,tako je običaj,pa smo si popili i krenuli rezati tortu,bend je to jako lijepo najavio.Počeli smo skupa rezati,ja sam prva držala nož,hihihi,a bend je lagano svirao ono A je to,i baš je fora ispalo,odrezali smo samo jedan komad,stavili na tanjur i jedan drugoga hranili ali polako i to bi bilo to,nije bilo nikakvog natjecanja a ni iz publike se nitko nije oglasio tako da je ispalo kako sam ja htjela!
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tyny dana sub pro 04, 2010 5:47 pm

kod nas je običaj da mladenci razrežu tortu pa dođu kumovi, mladenci se okrenu leđima i uhvate za ruke, kumovi im drže tanjur pa ko će prije pojest, samo ustima. :shock1: :shock1: i kumovi naravno pripomažu u tome :roll: kako izgledaju poslije toga možete zamislit :dani: uzaludno trošenje novaca na šminkanje :neznamkakoti:
U moru života što vječito kipi, što vječito hlapi, stvaraju se opet, sastaju se opet možda iste kapi. I kad prođe vječnost zvjezdanijim putem, jedna vječnost pusta, mogla bi se opet u poljupcu naći neka ista usta...
Tyny
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Kaliopa dana sub pro 04, 2010 7:45 pm

Ja sam neka posebna kad je hrana u pitanju! ne volim da neko pipa moju hranu niti da mi je gura u usta. Tako da cemo taj deo preskociti.
slika
slika
Kaliopa

PostPostao/la Nessa87 dana ned pro 05, 2010 1:52 am

Tyny je napisao/la:kod nas je običaj da mladenci razrežu tortu pa dođu kumovi, mladenci se okrenu leđima i uhvate za ruke, kumovi im drže tanjur pa ko će prije pojest, samo ustima. :shock1: :shock1: i kumovi naravno pripomažu u tome :roll: kako izgledaju poslije toga možete zamislit :dani: uzaludno trošenje novaca na šminkanje :neznamkakoti:

draga ti napravi po svojem tj.kako se tebi sviđa,jer i kod nas je slično ali mi so to ipak napravili kako piše gore!
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la brineta dana ned pro 05, 2010 12:27 pm

Evo što ja mislim o tome sa hranjenjem i prežderavanjem torte...ipak bi volila da to ispadne slatko i decentno, znači, doći će torta na sređenom stoliću posutim laticama i lagano će se svijetla ugasiti jer budu bile upaljene svijećice svugdje po sali i oko podija. Namjeravam gostima podijeliti prskalice pa nek oni time mašu dok bend bude najavljivao da dođemo na rezanje torte. Narezati ćemo toru, staviti si komad na tanjur i nahraniti ( vilicom!!!! ) jedan drugoga, poljubiti se i nazdraviti!!! Kum i kuma mogu reći zdravicu i možemo i zaplesati nakon toga. To je to! Nema šala jer mi je nepotrebno pošto želim da to prođe bezbolno bez da neko viče sa strane nešto perverzno! Gledala sam dvd od frendice koja se nedavno udala i na snimci je žena iz benda na mikrofonu rekla dok su rezali tortu: " Ne radiš ti to dobro jer Prije nego kreneš morati ćeš dobro podmazati pa krenuti na posao jer tako to ide u životi, svaki put moraš podmazati!" Tako mi je to bilo neprimjereno! Dok ( drugi primjer rezanja torte ) bio je na vjenčanju frendice kojoj sam bila kuma. Torta je došla sa brdo prskalica na njoj, sala je bila u mraku, a konobari su u krugu oko torte i mladenaca napravili krug i svako je u ruci držao baklju. Oni su ju narezali, nahranili jedan drugoga, bend je rekao " veliki pljesak za naše mladence " i počela je pjesma Moji lipi anđele od Olivera i oni su zaplesali na mjestu gdje ej do malo prije stajala torta okruženi bakljama!! PRELJEPO!!!!
brineta

PostPostao/la Tyny dana ned pro 05, 2010 3:41 pm

Nessa87 je napisao/la:
Tyny je napisao/la:kod nas je običaj da mladenci razrežu tortu pa dođu kumovi, mladenci se okrenu leđima i uhvate za ruke, kumovi im drže tanjur pa ko će prije pojest, samo ustima. :shock1: :shock1: i kumovi naravno pripomažu u tome :roll: kako izgledaju poslije toga možete zamislit :dani: uzaludno trošenje novaca na šminkanje :neznamkakoti:

draga ti napravi po svojem tj.kako se tebi sviđa,jer i kod nas je slično ali mi so to ipak napravili kako piše gore!

tako će i bit, nema šanse da ko svinjče moram jesti tu tortu :neznamkakoti: al ako budem kuma mislim da mi to neće ginut :shock1: :shock1:
U moru života što vječito kipi, što vječito hlapi, stvaraju se opet, sastaju se opet možda iste kapi. I kad prođe vječnost zvjezdanijim putem, jedna vječnost pusta, mogla bi se opet u poljupcu naći neka ista usta...
Tyny
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon pro 06, 2010 9:54 pm

vrazichka je napisao/la:ja sam vidjela na jednoj svadbi da kum hranimladenca i kuma mladenku pa ono ko brze pojede :shock1: :nene: nadam se da nece to meni priustit.. moram to sredit i ne zaboravit napomenut bendu.

Da ti nisi bila na mojoj svadbi? :misli: :lol: :lol: :lol: A nisi, nisi, mene nije hranila kuma nego je ona drzala tanjur i obje smo jele naravno bez ruku :kava: I bile smo zamusane i bas nam je bilo super! Kome se nije svidjalo, nadam se da je gledao u drugom smjeru :lol: :lol: :lol: Inace ne jedemo tako bez ruku i nismo tako musavi nakon jela al nenosim ni svaki dan vjencanicu pa sam ju taj dan nosila pa zasto onda nebi i to napravila :kava: Nekome seljacki, nekome degutantno a nekome samo dobra zabava :thumbsup:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ina1011 dana pon pro 06, 2010 10:33 pm

Ovako sam ja to dragom objasnila.. s obzirom da se zbilja u rijetkim prilikama šminkam (obično samo kad idemo van i.. ponekad kad idemo u krevet :D ), mislim da bi se rasplakala od jada da mi se taj dan kad ne samo da ću imati šminku nego ću još i platiti za nju... razmazuje torta ili bilo što drugo po licu :nene:

Moj je izbor definitivno samo (pristojno :D ) hranjenje vilicom bez ikakvog dodatnog cirkusa.
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto pro 07, 2010 12:30 pm

curke, ako vam se neka stvar ne sviđa, primjera, baš taj običaj hranjenja i šopanja s tortom, ne morate ga napraviti jer selo tako pita :ne zna:
kod nas to nije običaj, pa smo si mi kulturno porezali feticu torte i nahranili jedan drugoga i to je to :cerek: no, da imamo te vaše običaje, vjerojatno bi ga napravila s guštom (baš kao što kaže dani, ne udaješ se svaki dan :D ), a i kod nas je torta na kraju večeri, tako da mi se šminka i uništi, tko ju šiša :lol:
no, moja je šminka jedva sišla s mene, tako da joj zamusanost tortom nebi ni škodila :D
u svakom slučaju, opustite se i napravite onako kako se vama sviđa, a ne svim ostalima :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la Dani 26 dana uto pro 07, 2010 12:41 pm

blablaca je napisao/la:curke, ako vam se neka stvar ne sviđa, primjera, baš taj običaj hranjenja i šopanja s tortom, ne morate ga napraviti jer selo tako pita :ne zna:
kod nas to nije običaj, pa smo si mi kulturno porezali feticu torte i nahranili jedan drugoga i to je to :cerek: no, da imamo te vaše običaje, vjerojatno bi ga napravila s guštom (baš kao što kaže dani, ne udaješ se svaki dan :D ), a i kod nas je torta na kraju večeri, tako da mi se šminka i uništi, tko ju šiša :lol:
no, moja je šminka jedva sišla s mene, tako da joj zamusanost tortom nebi ni škodila :D
u svakom slučaju, opustite se i napravite onako kako se vama sviđa, a ne svim ostalima :thumbsup:

Nama je torta bila u ponoc al nerem rec da mi je unistila sminku :ne zna: Bilo je torte oko usta i u nosu :rofl: al nije bas da sam cijelu facu nabila u nju. Ima cak i slikica na mojoj temi pa se vidi kak sam zgledala. Bas sam bila slatka (doslovno) :rofl: :rofl: :rofl:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana uto pro 07, 2010 12:47 pm

ma normalno :thumbsup: zato rekoh da ne treba paničariti i izmišljati razloge zašto neke stvari ne napraviti.
ako ti se ne sviđa, ne radiš, ako ti se sviđa, radiš. i to je to, nema sredine :D
tangerina

PostPostao/la Rally_MO dana uto pro 07, 2010 12:55 pm

Ja sam bila u Vž u svatovima gdje su tako se hranili tortom (u nas nije običaj)... Meni je bilo skros simpatično i za crknut od smijeha... A što se tiče šminke, skinut će se ovako i onako

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la sunqueen dana pon svi 21, 2012 4:19 pm

mi budemo obično rezanje torte uz neku zgodnu muziku, probali tortu, potvrdili da nije otrovna ili pokvarena :shock1: :lol: :D , i oda šampanjac za nas - to su nam poklonili u restoranu za nas i kumove... iako mi razmišljamo da donesemo dodatne boce nekog pjenušca da svi s nama nazdrave... :cheer: :cagam:
i vatromet s tortom je uključen u paket restorana, fakat su za :10od10: ...

ps. zgodnu stvar je napravio moj ujak prije par godina kod rezanja torte. naime, oni nisu imali tradicionalnu veliku tortu već više malih i kad je došao red na rezanje torte, oni jednu zajedno zarezali... ujni stavili šnitu na tanjur, ona podigla tanjur i vilicom mu odgrabila komad i tutnula u usta...a moj ujak (inače mrga od čovjeka) podigao tortu kao tanjur, vilicom odgrabio komad i nahranio ju...

bila je to mala predstava gdje nije bilo nikakvog mazanja tortom, a ispalo je jako simpatično - kao, obećanje da ona u životu nikad ne bude gladna :thumbsup:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la lilica dana sub vel 02, 2013 12:36 pm

nema nikakvog razmazivanja po mom nasminkanom licu :nene: mozemo se pristojno nahranit i to je to, na ovo bi popizdila
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

Prethodna

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.