Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Darivanje - stajanje u redu, donošenje darova kući ili ...?

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Darivanje - stajanje u redu, donošenje darova kući ili ...?

PostPostao/la princessmo dana sri srp 23, 2008 9:30 am

mare je napisao/la:Mi ćemo zaobići puno, puno toga. Naći ćemo se u crkvi, tako da otpada prošnja, lažna mlada i sl. Buket ne bih htjela baciti nego smisliti nešto štosno i originalno, a podvezica će pasti iz balona, s plafona. Darivanje bi isto nekako pojednostavili, ali još ne znamo kako :ne zna:

Ajde kad saznaš javi...mene to globalno muči! :huh:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Re: Što mislite o novim svadbenim običajima?

PostPostao/la bedacha dana sri srp 23, 2008 9:46 am

Joj i mene.... kak god okrenem morat ću se sa svima izljubit, a toga se grozim... :ha:
Palo nam je na pamet da bi na naš stol, kad dođe vrijeme darivanja, stavili kutiju u koju bi ljudi ubacili koverte (jer su svi obavješteni da primamo samo novčeke :D ) pa da tak malo to skratimo... a onda im mi damo zahvalnicu.... :ne zna:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana sri srp 23, 2008 1:15 pm

bedacha je napisao/la:Joj i mene.... kak god okrenem morat ću se sa svima izljubit, a toga se grozim... :ha:
Palo nam je na pamet da bi na naš stol, kad dođe vrijeme darivanja, stavili kutiju u koju bi ljudi ubacili koverte (jer su svi obavješteni da primamo samo novčeke :D ) pa da tak malo to skratimo... a onda im mi damo zahvalnicu.... :ne zna:

Ja se grozim onog reda, a da mi moramo stajati ispred stola i da nam ljudi opet čestitaju po 187. put... :izivciran: Zahvalnice ćemo im slati kasnije poštom (jer će biti nešto drugačije), a konfete bi podijelili (bombone) kad ljudi idu doma...tako mi se to darivanje onda nikako nigdje ne uklapa. :nene:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana čet kol 21, 2008 5:17 pm

princessmo je napisao/la:
mare je napisao/la:Mi ćemo zaobići puno, puno toga. Naći ćemo se u crkvi, tako da otpada prošnja, lažna mlada i sl. Buket ne bih htjela baciti nego smisliti nešto štosno i originalno, a podvezica će pasti iz balona, s plafona. Darivanje bi isto nekako pojednostavili, ali još ne znamo kako :ne zna:

Ajde kad saznaš javi...mene to globalno muči! :huh:

Smislili smo nešto otprilike.... Slično kao kod Bedache će biti.... Na neko mjesto ćemo staviti jednu veliku kutiju koja će biti u bojama vjenčanja (ljubičasto-bijelo) i imat će rupicu za ubacivati poklone (bit će koverte uglavnom). I onda će DJ lijepo svima reći na mikrofon da kad god hoće mogu tamo staviti svoje poklone, a mi ćemo za to vrijeme obići goste po stolovima i podijeliti licitarska srca. A pošto će oni sjediti, a mi stati kraj njih, neće biti ljubljenja i rukovanja. Ionako će nam u crkvi svi čestitati, pa zbilja nema smisla da se za par sati opet ljubimo i onda još jednom kad idu doma...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pet kol 22, 2008 2:00 pm

kod nas nema tog običaja darivanja jer ljudi donesu poklone par dana ranije doma, a neki koji nama nis stigli donjeti poklon ranije su nam ga dali kad smo dijelili konfete, i opet smo se sa svima izljubili premda su oni sjedili a mi stajali jer se svi dignu kad im doneseš konfete.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pet kol 22, 2008 2:25 pm

Smislili smo nešto otprilike.... Slično kao kod Bedache će biti.... Na neko mjesto ćemo staviti jednu veliku kutiju koja će biti u bojama vjenčanja (ljubičasto-bijelo) i imat će rupicu za ubacivati poklone (bit će koverte uglavnom). I onda će DJ lijepo svima reći na mikrofon da kad god hoće mogu tamo staviti svoje poklone, a mi ćemo za to vrijeme obići goste po stolovima i podijeliti licitarska srca. A pošto će oni sjediti, a mi stati kraj njih, neće biti ljubljenja i rukovanja. Ionako će nam u crkvi svi čestitati, pa zbilja nema smisla da se za par sati opet ljubimo i onda još jednom kad idu doma...

Stara bojim se da se ljubljenja nebus tak lako rjesila... Ljudi na svadbama su ti tak nabrijani da bi se samo :ljubav1: :ljubav1: :ljubav1: :ljubav1: :ljubav1:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mare dana pet kol 22, 2008 3:47 pm

Dani 26 je napisao/la:Stara bojim se da se ljubljenja nebus tak lako rjesila... Ljudi na svadbama su ti tak nabrijani da bi se samo :ljubav1: :ljubav1: :ljubav1: :ljubav1: :ljubav1:

:neznamkakoti:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana pon kol 25, 2008 3:50 pm

mare je napisao/la:Smislili smo nešto otprilike.... Slično kao kod Bedache će biti.... Na neko mjesto ćemo staviti jednu veliku kutiju koja će biti u bojama vjenčanja (ljubičasto-bijelo) i imat će rupicu za ubacivati poklone (bit će koverte uglavnom). I onda će DJ lijepo svima reći na mikrofon da kad god hoće mogu tamo staviti svoje poklone, a mi ćemo za to vrijeme obići goste po stolovima i podijeliti licitarska srca. A pošto će oni sjediti, a mi stati kraj njih, neće biti ljubljenja i rukovanja. Ionako će nam u crkvi svi čestitati, pa zbilja nema smisla da se za par sati opet ljubimo i onda još jednom kad idu doma...

hmmmmmm.....ne čini mi se loša ideja ta kutija...ali mi ne bi išli po restoranu, od stola do stola, nego bih ja konfete ostavila svakome na podtanjur prije nego dođu u restoran...da ih na tanjurima dočekaju konfeti (mislimo imati bonkase u nekoj kutijici-to mi je onda izvedivo)...a kaj će ta kutija stajati tamo cijelu noć?
jao, ness, nemaš pojma kako ti zavidim na tom vašem običaju da vam ranije donesu pokone. :roll:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pon kol 25, 2008 8:06 pm

a šta ti ne bi bilo zgodnije da odete đir po restoranu, podijelite konfete i pokupite poklone? mi smo to napravili nakon druge večere, odojka i janjca. super je ispalo jer su ljudi taman bili svi krepani od jela, opet sa svima malo popričaš i vidiš kako su, a meni je nekako prisnije da daš ljudima konfet nego da ih čekaju na stolu, a opet nekako bezbolno pokupiš te poklone, mi smo tako i meni je stvano bilo super, baš sam bila zadovoljna
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana uto kol 26, 2008 10:52 am

Ness je napisao/la:a šta ti ne bi bilo zgodnije da odete đir po restoranu, podijelite konfete i pokupite poklone? mi smo to napravili nakon druge večere, odojka i janjca. super je ispalo jer su ljudi taman bili svi krepani od jela, opet sa svima malo popričaš i vidiš kako su, a meni je nekako prisnije da daš ljudima konfet nego da ih čekaju na stolu, a opet nekako bezbolno pokupiš te poklone, mi smo tako i meni je stvano bilo super, baš sam bila zadovoljna

a kaj da muzika najavi da ćemo mi sad skupljati poklone po sali? jao, to mi se čini tako nezgodno! mislim, mi ćemo svakako tijekom večere obići stolove i ljude (nema ih puno-oko 120) i provjeriti jel sve u redu (kao domaćini), ali ne vjerujem da će nam ljudi onda davati poklone-kaj ak će biti poklona (ne samo koverte), pa kaj bumo onda to nosili sa sobom? :ha: baš mi je to grozan dio...
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana uto kol 26, 2008 11:23 am

a ne znam ti šta reć, nama nisu ništa najavili, nego smo se mi nakon večere digli i dijelili konfete dok su svatovi chillali, a ljudi su nam spontano dali poklone (samo kuverte i to oni koji do tada nisu) a poklona smo par dobili i to su nam donjeli doma. meni je malo bez veze da muzika najavljuje kako će se sada kupiti pokloni, meni to zvuči kao neki harač :rofl:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana uto kol 26, 2008 11:27 am

Ness je napisao/la: meni to zvuči kao neki harač :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: točno tako!!!! pohod! :rofl: :rofl: :rofl: ja ću sad krenuti svima pričati kako vi u rijeci imate super običaj i da bih ja baš voljela da ga i mi imamo....pa možda kod nekog upali.... :mig:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la bedacha dana uto kol 26, 2008 2:04 pm

Bila sam već na dvije svadbe na kojima nije bilo najavljeno darivanje već kak su ljudi išli doma, došli su pozdravit mladence, dali poklon i dobili konfete.... :ne zna:
Nikak mi ne sjeda to da dolaze kod nas doma par dana prije i nose poklone... pa treba to sve ugostit... :shock1: :nene: a i kod nas to nije običaj...
Još ne znam kaj ćemo napravit po tom pitanju jer nam se zapravo nijedna od tih ideja ne sviđa.... :roll:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana uto kol 26, 2008 3:06 pm

bedacha je napisao/la:Bila sam već na dvije svadbe na kojima nije bilo najavljeno darivanje već kak su ljudi išli doma, došli su pozdravit mladence, dali poklon i dobili konfete.... :ne zna:

vidiš to bi možda moglo proći. ili da nam svatko da poklon kad poželi ili kad dolaze u salu...aaaaaaa.....vrag ti po poklonima! ukinut ću darivanje, baš mi je to nezgodno! :izivciran:
ne znam. ja to gledam ovak: kad dođeš nekome na ročkas, onda mu prvo daš poklon i zaželiš mu sve najbolje, izljubiš ga i tulum!
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la bedacha dana čet kol 28, 2008 1:26 pm

princessmo je napisao/la:vidiš to bi možda moglo proći. ili da nam svatko da poklon kad poželi ili kad dolaze u salu...aaaaaaa.....vrag ti po poklonima! ukinut ću darivanje, baš mi je to nezgodno! :izivciran:
ne znam. ja to gledam ovak: kad dođeš nekome na ročkas, onda mu prvo daš poklon i zaželiš mu sve najbolje, izljubiš ga i tulum!

Ali onda vas moraju hvatat... :ne zna:
Kad dođete u salu onda ste u centru pažnje, pa se nazdravi, pa prvi ples, pa klopa, pa raspašoj (ili kojim već redosljedom :D )
Znam da je meni ovo bilo glupo jer smo htjeli ići, ali mladenci na podiju (što je normalno) i nikak da se umore i sjednu.... :rofl:
Ja sam za najavu darivanja, ali još tražim način kak to što brže i bezbolnije obaviti.... :D
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana čet kol 28, 2008 3:09 pm

Mi smo imali najavu darova i dobro je klapalo..ali ok to je kod nas normalno...
Iako su nasi muzicari nekaj odpjevali prije (neku pjesmu darivanja, nemam pojima) i kad je zavrsilo mi se cerili sa kumovima oko poklona pa nije nitko skuzio da je dar..cekali smo sigurno par minuta da netko krene :rofl: :rofl: :rofl: vec smo se mislili ici sjesti nazad za stol :rofl: :rofl: :rofl:
zeljka2905

PostPostao/la princessmo dana pon ruj 01, 2008 2:55 pm

bedacha je napisao/la:Ja sam za najavu darivanja, ali još tražim način kak to što brže i bezbolnije obaviti.... :D

Ah, nemam pojma! :ne zna: možda kroz neku zajebanciju...bumo valjda nekaj zmislili...imamo vremena još... :rofl:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana sri ruj 10, 2008 8:41 pm

princessmo je napisao/la:
bedacha je napisao/la:Ja sam za najavu darivanja, ali još tražim način kak to što brže i bezbolnije obaviti.... :D

Ah, nemam pojma! :ne zna: možda kroz neku zajebanciju...bumo valjda nekaj zmislili...imamo vremena još... :rofl:

pa zašto vam jednostavno pjevač/dj ne bi najavio to kao da će mladenci sad krenuti obilaziti goste i dijeliti konfete...svi znaju što ide uz to.. :mig:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

Re: Darivanje - klasično stajanje u redu ili nešto novo

PostPostao/la Plavuša_90 dana ned sij 25, 2009 12:09 pm

kod nas je običaj da bend najavi darivanje i onda ljudi u red ,svakom pusica i zahvalnica i to je to... neznam kako bi mi ljudi reagirali da promjenim taj običaj (a voljela bih to promjeniti) bojim se negativnih reakcija,bojim se da ljudima nebi bilo jasno baš ako bi ja recimo stavila kutiju u koju bi se ubacivali darovi... a nemam nikakve pametnije ideje,možda neka od vas zna koju ideju ?
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana ned sij 25, 2009 12:26 pm

Plavuša_90 je napisao/la:kod nas je običaj da bend najavi darivanje i onda ljudi u red ,svakom pusica i zahvalnica i to je to... neznam kako bi mi ljudi reagirali da promjenim taj običaj (a voljela bih to promjeniti) bojim se negativnih reakcija,bojim se da ljudima nebi bilo jasno baš ako bi ja recimo stavila kutiju u koju bi se ubacivali darovi... a nemam nikakve pametnije ideje,možda neka od vas zna koju ideju ?

i kod nas je takav običej,a toga se grozim jer zna dobrano past atmosfera,pogtovo dok je 300-400 ljudi u svatovima...
negdje sam već jhučer pisala kak je kod mene bilo...
imali smo jedan stol,ukrašen,i na njemu je bila omotana kutija za omotnice( u bojama svadbe), i jedna zamotana kutija od sladoleda i jedna zamotana kutija od cipela i rekli smo ljudima na mikorfon,dok smo ih pozdravljali na početku, da nećemo imat klasično darivanje,da se zahvaljujemo na darovima od sveg srca,i da ima tamo stol za darove,pa da ih tam ostavljaju radi naše i njihove komotnosti..i ljudi su to super prihvatrili...kuma i moja seka su dva put u toku večeri odnesli poklone u sobu,i to je bilo to..milina...
a na drugi stol,do toga smo poslagali poklončiće/zahvalnice za goste(imala sam teglice sa pekmezom) onak u priamidu,i ljudi su si to tak uzimali,bilo je za 20 teglica više nego ljudi,i ostalo nam je jedno 5-6 :D :D
u toku večeri smo procirukirali salom,pozdravili se i poslikali sa svakim(mislim ne sa svakim gostom,nego sa cijelom obitelji,a kod onih ljudi koji nam više znače,tj s kojima smo si jako bliski sa svakim) i kad se to razvilo pare tjedana polsije,smo poslali poštom tu slikicu na kojoj je pisalo Hvala što ste bili uz nas... :o :o :o
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stepford wife dana pon sij 26, 2009 8:10 am

5rich, fenomenalno organizirano! :bravo: :bravo: :bravo: :thumbsup: :10od10:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana pon sij 26, 2009 9:19 am

aj super da ima bar jedan obicaj o kojem ne moram vodit racuna, jer kod nas nema takvog darivanja na svadbi..
Pokloni, kuverte itd se donose prije, na sam dan donesu samo oni koji fakat nisu mogli doci prije, il stanuju daleko, a dosli su kod nas na sam dan svadbe..
Prijatelji vecinom nose poklone na djevojacku/momacku, a rodbina polako nekoliko tjedana prije svadbe..
Kod sestricne smo nas 20ak (najnaj bliza rodbina) u cetvrtak prije svadbe imali druzenje (iako kod nas su takva druzenja i bez svadbe cesta) i svako joj je urucio kuvertu..
Na samoj svadbi su samo 2 sestricne i jedna ujna donjele kuvertu, ostalo je sve bilo prije rijeseno. A zahvalnice se kod nas daju poslje ponoci, dok se mladenci presvuku i svjezi vrate u restac.. fotograf donese fotku, a uz nju se (eventualno) jos i dijeli neki pokloncic, ode se kratko do svakog stola, i uruci 1 fotka po obitelji..
Poklonceke (najvjerojatnije licitarska srca) cemo dijeliti s fotkama, a mozda ce vec na samom pocetku u restacu svakog cekat pokloncek na mjestu di sjedi
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Principessa dana sri vel 18, 2009 1:07 pm

Eto ja sam dragom predložila sve ove vaše prijedloge jer je i meni malo neugodno to sa stajanjem u redu, ali on nije oduševljen niti s jednim i njemu je to ok :neznamkakoti: ...meni će stvarno biti bed :o
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Reina dana sri vel 18, 2009 1:12 pm

mi smo imali baš klasično darivanje.
ljudi su nam davali kuverte, a mi njima zahvalnice.
preživjeli smo to jer svatovi nisu bili veliki. 60-ak ljudi, ništa strašno.
lijepo je sve ispalo, a ja sam se uspjela opet sa svim izljubiti. :lovestruck:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana čet vel 19, 2009 10:38 pm

mislim da sam negdje već pisala, dolje se darovi donose ranije, od srijede do petka, ljudi dolaze navečer kući pa se donese poklon, nešto se papa i pijucka, ljudi se druže.....iako, sad sam počela razmišljati kako ću imati i goste koji će dolaziti u subotu ujutro i nisu s Krka pa im to baš neće biti poznato.....moram sad malo promisliti što bi s tim...... :misli:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.