Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Crkveno vjenčanje u drugoj župi (promjena crkve)

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Crkveno vjenčanje u drugoj župi (promjena crkve)

PostPostao/la aancicaa dana pon stu 08, 2010 11:51 am

eto mi smo bili u subotu u crkvi,odnjeti te otpusnice iz nasih zupa..da bi moja potvrda bila ok,a njegowa ne i onda opet problemi,al ajd nekako smo nagovorili zupnika da progleda kroz prste..prihvatio je al s time da ga zovemo u svatowe :lol:
i eto imamo termin za crkvu 11.06. u 17 sati :lovestruck:
11.06.2011. je moj dan
aancicaa

Marketing:

PostPostao/la tangerina dana pon stu 08, 2010 3:22 pm

pa ako se udajete u trećoj župi, koja nije ni tvoja ni njegova, potrebna je samo jedna otpusnica :ne zna:
tangerina

PostPostao/la lunna dana pon stu 08, 2010 4:17 pm

blablaca je napisao/la:pa ako se udajete u trećoj župi, koja nije ni tvoja ni njegova, potrebna je samo jedna otpusnica :ne zna:

neke zupe traze obe otpusnice :mig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la aancicaa dana pon stu 08, 2010 4:33 pm

nas su trazili oba dvije :ne zna:
11.06.2011. je moj dan
aancicaa

procedura kod sklapanja crkvenog braka van župe

PostPostao/la tonka_gr dana sri vel 16, 2011 7:18 pm

Molim sve one koji znaju o sklapanju crkvenog braka van župe...dakle koji papiri su potrebni,koliko prije se to mora prijaviti u župi u kojoj se par misli uzeti.....itd hvala

**spojeno s postojećom temom
Zadnja izmjena: Branči; čet vel 17, 2011 10:18 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
Razlog: spojeno s postojećom temom
tonka_gr

PostPostao/la amy6 dana ned tra 17, 2011 6:27 pm

što se tiče tih otpusnica - moramo li navesti gdje se planiramo vjenčati kad ih uzimamo? jer mislim da će nam lakše dati ako misle da se vjenčanje održava u drugom gradu. moja župa je stvarno stvarno katastrofalna i STVARNO se ne želim tamo vjenčati, a mislim da mi je svećenik spreman praviti probleme ako želim ići u drugu župu u istom gradu :budala: problem je i u tome što smo oboje u toj župi (iako, ustvari, nemamo veze s njom) :izivciran:
slika slika
amy6

PostPostao/la **Anchy** dana čet srp 14, 2011 1:10 pm

Ja se necu vjenčati u svojoj župi nego kod dragog u župi,samo je pitao jesam li od 16g živjela u nekoj drugoj župi a s obzirom da sam ovdje 5g,rekao mi je svecenik da onda već spadam u ovu župu ovdje tako da nema nikakvih problema oko toga,samo sam morala donesti potvrdu da sam u svojoj župi krštena,krizmana itd.i to je sve
slikaslika Siguran u to da te volim,sigurna u to da si stvoren za mene,sigurni u to da smo jedno i da sve je drugo manje vrijedno-OVE LJUBAVI
**Anchy**
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malena_4you dana sri kol 10, 2011 6:10 pm

i mi razmišljamo o promjeni župe za vjenčanje, ali me muči jedna stvar; kad ću jednog dana htjeti krstiti svoje dijete mogu to u župi gdje sam do sad ili moram u onoj u kojoj sam se udala; mislim pitam da se ne zeznem :ne zna: :ne zna: :ne zna:
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana sri kol 10, 2011 6:11 pm

Dijete možeš krstit gdje želiš :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana uto kol 16, 2011 11:36 am

da da dijete mozes krtiti ako zelis i na drugom kraju drzave :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivancica dana sub lip 01, 2013 1:11 pm

Mi smo se vjenčali u sasvim trećoj župi, ali koji su to postupci bili...

Naime, prema mjestu gdje boravite, tj. spavate ( neovisno o tome jeste li prijavljeni na tu adresu ) vi ste ta župa kojoj pripada vaša ulica... Tako da smo muž i ja po novom bili župa u Zaprešiću i od tamo smo trebali dobili otpusnicu i obaviti pripremu za vjenčanje da se možemo vjenčati u crkvi sv. Marka na Gornjem gradu. E sada, ja sam trebala krsni i slobodni list iz splitske katedrale jer sam krštena u klarisa u Splitu, to mi je bratić obavio pa nije bilo problema. On je trebao krsni list iz svoje župe na Selskoj u kojoj je cijeli život. Najbolji dio, dođemo mi kod svećenika u Zaprešić i nikakav problem da se vjenčamo na Gornjem gradu i obavi on pripremu s nama i sve to, ali treba se poslati zaručnički navještaj u naše župe u kojima smo donedavno bili, da bismo bili navješteni i oni to trebaju vratiti nazad. Najsmiješnije je od svega što je moje išlo u mjesto gdje mi žive roditelji, a njegovo u drugu župu na Trešnjevci jer iako on cijeli život ide u crkvu na Selskoj, njegova ulica je prije par godina dodijeljena drugoj župi :budala: :budala: Tek nakon što su se vratile potvrde da smo naviješteni smo mogli dobiti otpusnicu. I nije to niš bio toliko problem, ali je to trajalo :roll: :roll: :roll:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la slatkica:) dana sub lip 01, 2013 3:46 pm

mi nismo trebali nikakve navještaje :ha:
obzirom da mi u crkvi u koju ja spadam svećenik nije htio dat otpusnicu onda je muž otišao u svoju crkvu i tamo su mu dali bez problema. trebao je samo jedan od nas imat tu otpusnicu.
i trebali smo predat krsne listove i onaj papir koji matičar ispuni i to je bilo to.

isto se radi o sv.marku na gornjem gradu :D

tak da ne kužim zakaj su vama tak zakomplicirali :ne zna:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivancica dana sub lip 01, 2013 7:57 pm

Ovo nisu komplicirali oni na Gornjem gradu, nego svećenik u Zaprešiću da bi nam dao otpusnicu i obavio pripremu s nama. Mi smo na kraju došli u gore sa otpusnicom i papirima od matičara i potvrdom da smo obavili kompletnu pripremu za crkveno vjenčanje. :thumbsup: Al nema veze, bitno da smo mi vjenčani :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

A što se tiče navještaja, to je ono kad svećenik u tvojoj župi stavi obavijest ili reče na misi da ćete ti i tvoj muž tog i tog dana sklopiti brak, te da se javi svećeniku ako netko ima nešto protiv :D :D
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Prethodna

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.