Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Crkveno vjenčanje u drugoj župi (promjena crkve)

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Crkveno vjenčanje u drugoj župi (promjena crkve)

PostPostao/la ivancica dana pon stu 24, 2008 2:50 pm

5rich je napisao/la:sad se u varaždinu zaredilo dost mlađahnih i zgodničkih bogoslova,tak da to neće biti problem :rofl: :rofl: :rofl:

ivančica, a zakaj ne zamoliš svećenika da vas vjenča i jedan i drugi :ne zna: :ne zna: :ne zna:

Vidiš, dobra ideja. Još moram vidit kako će se njemu to svidit. U svakom slučaju povoljnije riješenje. :buket:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la mia_m dana čet sij 22, 2009 10:23 am

ja zivim u zg, sto znaci da je to moja zupa, ali nikad nogom krocila tamo nisam a vjencanje ce biti u crkvi u zd, i svecenik iz zd je rekao da donesem otpusnicu ako mogu, ja nazvala crkvu u borovju i svecenik rekao da nije problem da dodjem po to. tako da se nadam da ni nece biti problem. a rekli nam da je dovoljna jedna otpusnica, medjutim dragi sad kupio novi stan u zd i pojmam nemamo kojoj zupi pripada tako da jednostavnije da ja trazim
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Principessa dana pet vel 13, 2009 1:22 pm

Iskreno se nadam da mi nećemo imati previše problema oko toga budući da smo oba dvoje iz različitih župa, a vjenčali bi se u kapelici u Novim dvorima (kapelica ima dozvolu od Kaptola)...za sada imamo samo problem što nikako da rezerviramo termin jer svećenik kojem se moramo javiti "može" :ne zna: primati za dogovor samo između 17-18 sati što mi zbog posla ne uspijevamo obaviti (subotu i nedjelju ne prima)
slika
slika
Principessa

PostPostao/la samo_njegova dana pet vel 13, 2009 1:26 pm

ja sam počela aktivno razgledavati Crkve.. :cerek: ja sam primila sve sakramente u Crkvi sv. Petra u centru grada, a dragi u Crkvi Nikole Tavelića u Kustošiji.. meni se full sviđa Crkva Ante Padovanskog na Svetom Duhu.. voljela bih se ja udati i u Crkvi sv. Petra, ali me muči kud sa svim autima u centru grada.. a i još je ovaj moj župnik star k'o metuzalem, stalno se gubi, zaboravlja dijelove obreda i baš se ne bih htjela živcirati i oko toga na taj dan.. a opet, tražim crkvu koja bi bila u blizu restorana di će kasnije biti fešta.. stari mi je rekao da je najbolje da je udaljenost od crkve do restorana cca. pol sata autom..
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Katriona dana ned vel 15, 2009 1:58 pm

što se nas tiče, ženimo se u župi dragoga tako da ja dolazim iz druge župe, ali nismo naišli ni na kakve probleme...lijepo nam je svećenik na početku rekao što mi sve treba, pa i sad kad je dragi bio odnijeti krsni list, isto je rekao koji su koraci dalje i tako...nama još ostaje dogovoriti se koji bi nas svećenik vjenčao, a to ćemo riješiti sad kad odemo dolje...i sve se slaže na mjesto... :jig:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mia_m dana pon vel 16, 2009 1:03 pm

mi se zenimo u trecoj zupi tj ni od mene ni od dragog i ja sam tu u zg isla po ''dopustenje' i nije bilo nikakvog problema..jedini problem je nastao sto je dragi krsten opet nekoj drugoj crkvi a ne onoj koja mu je zupna i sad oni ne mogu naci u papirima da je krsten

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Principessa dana sri vel 18, 2009 12:53 pm

Eto i mismo u ponedjeljak riješili dio obaveza vezanih uz crkvu. Napokon smo se uskladili za odlazak kod svećenika u Zaprešiću da dogovorimo termin vjenčanja (vjenčanje će biti u 18 sati :)) i da nam kaže što mu sve trebamo donijeti.

Uglavnom trebaju na krsni listovi, položen zaručnički tečaj, otpusnica svećenika naše župe i papiri iz matičnog ureda (a to moramo isto obaviti u Zaprešiću što uopće nisam znala :ne zna: ).

Sve u svemu kod njega možemo ponovno ići tek mjesec dana prije vjenčanja jer u matični ured ne možemo nego samo 40 dana prije vjenčanja koliko vrijede papiri.
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Ness dana sri vel 18, 2009 6:23 pm

Principessa je napisao/la:Eto i mismo u ponedjeljak riješili dio obaveza vezanih uz crkvu. Napokon smo se uskladili za odlazak kod svećenika u Zaprešiću da dogovorimo termin vjenčanja (vjenčanje će biti u 18 sati :)) i da nam kaže što mu sve trebamo donijeti.

Uglavnom trebaju na krsni listovi, položen zaručnički tečaj, otpusnica svećenika naše župe i papiri iz matičnog ureda (a to moramo isto obaviti u Zaprešiću što uopće nisam znala :ne zna: ).

Sve u svemu kod njega možemo ponovno ići tek mjesec dana prije vjenčanja jer u matični ured ne možemo nego samo 40 dana prije vjenčanja koliko vrijede papiri.

ako imaš crkveno vjenčanje onda se u matični možeš prijaviti već do 90 dana prije vjenčanja (znači 3 mjeseca), a ako imaš civilno vjenčanje onda treba 45 dana prije vjenčanja. mi smo išli kod matičara jedno 85 dana do vjenčanja
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Principessa dana sri vel 25, 2009 2:48 pm

To je super!!! Definitivno ću to onda obaviti prije. Hvala!!!
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Reina dana sri svi 06, 2009 10:50 am

nisam znala kamo da smjestim svoj post, pa ću ga tu staviti.
slobodno ga premjestite, ako postoji neko prikladnije mjesto.

htjela sam samo s vama podijeliti obavijest, koja je stalaja na oglasnoj ploči naše crkve mjesec dana prije našeg vjenčanja.
mi smo se stalno onuda šetali i stalno si to gledali... :lovestruck:

slika
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana sri svi 06, 2009 6:25 pm

draga,pa to je obveza svugdje..
svećenik mora barem mjesec dana prije vjenčanja odazvati u župnim oglasima ili na župnoj oglasnoj ploči parove koji se žene,
radi onih famoznih "zapreka",itd..
u "hitnim" slučajevima to mora stajati na oglasnoj ploči,ili se pročitati tjedan dana prije vjenčanja,a u normalnim slučajevima 1-2 mjeseca prije..
i to ako su mladenci iz rzlč župe,odaziv se mora izvršiti u obje :mig:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Giovanna dana uto lip 16, 2009 10:59 am

Mi imamo obred vjencanja izvan maticnih zupa, uz krne listove (za vjencanje), trebale su nam i otpusnice iz maticnih zupa...(dali nam dopustenje),i s tim papirima, i potvrdom od zarucnickog isli kod zupnika, u Palmoticevu, i rekli da ce oni sada dalje sve rjesavati, jedino sto nas ceka je jos neki ispit, na koji moramo doci kada budemo spremni, iliti naucimo nele stvari... :shock1:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10722;105/st/20090711/e/Our+Wedding/dt/7/k/549b/event.png[/img]
Giovanna

PostPostao/la pitura dana sub lip 27, 2009 12:03 pm

ivancica je napisao/la:Ja pak imam drugi problem. Mi se želimo oženiti u mojoj župnoj crkvi al ne želimo svećenika koji je trenutno tamo na župi nego onog koji je prije bio. Problem je to što je ovaj novi ljubomoran jer svi vole tog starog i svi su bili tužni kad je morao ić. A ja sam stvarno vezana za tog starog. On me je praktički proveo kroz cijelo mladenaštvo....

u zupi u kojoj smo se mi vjencali, a ja krstila, ima puno svecenika i ja sam izricito trazila jednog koji mi je super oduvijek i dala sam gvardijanu samo usmeni razlog zbog cega bi mi htjeli da nas on vjenca. on se s tim slozio i dopustio nam je da nas on vjenca, a ne jedan drugi kojeg je on namjenio. anyway, mislim da se sve da dogovoriti.
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la atalya dana čet vel 18, 2010 8:24 pm

evo sad friškog apdejta :D
ja i moj se želimo vjenčat u jednoj crkvi koja ni jednom od nas dvoje nije matična...doduše, ja sam sve sakramente primila u toj crkvi, al sam kasnije po mjestu prebivanja postala članica/župljanka/ovčica jedne druge...

za tu dozvolu treba otić kod jednog od župnika, mi smo odabrali župnika od dragog kad je pristupačan i proda se za jedan dobar trač :lol: ,kod njega smo donijeli naše krsne listove i potvrdu o završenom tečaju...on tam ispuni taj neki zahtjev, mislim pitanja su za krepati, al ajd...to treba potpisati...jednu kopiju ja moram nosit kod svog župnika koji će isto neš morat napisat, i ja to neću moći podići do 2 tjedna prije vjenčanja zbog prozivke...tek nakon kaj moj župnik to napravi, ja taj papir vraćam ovom drugom, koji mi poštambiljano sve vratin nakon prozivke u toj župi i nakon kaj mu platimo 250 kn :shock1: :dani: i tek onda to nosimo u crkvu u kojoj se želimo vjenčat...uglavnom, procedure :neznamkakoti: :neznamkakoti:
i sad nek mi neko kaže, žaš ja morala svoj krsni list platit 30 kn, a njegov u drugoj župi niš :ne zna:
eto, tek toliko kaj znate...
i ak ste slušali etiku u srednjoj školi, nemojte se ni truditi :lol:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la anubi s dana čet ožu 18, 2010 10:12 am

Donekle ste me utješile jer imam problem sa našim svećenikom a vidim da postoji šansa da se riješi ali sumnjam u njegovu dobroćudnost i laku rješivost problema. Nije htio sahraniti meni blisku osobu jer nije bila krštena i znam da to nije po P.S.-u ali sahranio je hrpu drugih ljudi koji ni vidjeli crkve, nit kršteni tako da tu licemjernu osobu ne želim gledati na svoj dan, stvar principa.

Na svu sreću uskoro ću pripasti u drugu župu gdje sam se doselila zbog posla i dragog, dragi je iz Zagreba, ja sam iz slavonije ali... mi se želimo vjenčati u slavoniji ali ne kod njega u mojoj bivšoj župi nego bilo gdje drugdje u blizini. Možemo mu reći da ćemo se vjenčati u ZG-u i ja mogu tražiti krsni list (ako ne bude pravio probleme jer je dobar sa mojim tatom i tata pizdi zbog ove moje odluke ali ja mu ne mogu pomoći kad to NE ŽELIM) a u ZG-u tražiti otpust zbog vjenčanja u slavoniji tj. može samo dragi tražiti otpust i u potragu za svećenikom...
Što kažete na plan? Ako sam dobro shvatila postove prije plan je ok, eventualne peripetije zbog volje svećenika... Sva sreća pa imam vremena, mogu to uskoro početi rješavati ili moram malo prije vjenčanja? Riskantno mi je to jer ovisim o nečijoj volji. Zaručnički tečaj možeš polagati godinu unaprijed ili? 100 pitanja! HELP!
No more forum at work :-(
slika
anubi s

PostPostao/la atalya dana čet ožu 18, 2010 10:30 am

anubi s je napisao/la:Na svu sreću uskoro ću pripasti u drugu župu gdje sam se doselila zbog posla i dragog, dragi je iz Zagreba, ja sam iz slavonije ali... mi se želimo vjenčati u slavoniji ali ne kod njega u mojoj bivšoj župi nego bilo gdje drugdje u blizini. Možemo mu reći da ćemo se vjenčati u ZG-u i ja mogu tražiti krsni list (ako ne bude pravio probleme jer je dobar sa mojim tatom i tata pizdi zbog ove moje odluke ali ja mu ne mogu pomoći kad to NE ŽELIM) a u ZG-u tražiti otpust zbog vjenčanja u slavoniji tj. može samo dragi tražiti otpust i u potragu za svećenikom...
Što kažete na plan? Ako sam dobro shvatila postove prije plan je ok, eventualne peripetije zbog volje svećenika... Sva sreća pa imam vremena, mogu to uskoro početi rješavati ili moram malo prije vjenčanja? Riskantno mi je to jer ovisim o nečijoj volji. Zaručnički tečaj možeš polagati godinu unaprijed ili? 100 pitanja! HELP!

svi crkveni dokumenti ti vrijede 6 mjeseci...tako da nema smisla da to radiš godinu dana unaprijed...valjanost zaručničkog tečaja ovisi o župi - negdje je godinu dana, negdje 3 mjeseca i tak...
imaš u mom postu iznad - za vjenčanje u trećoj župi (dakle onoj koja nije matična ni tebi ni dragom) treba pokrenut postupak za dozvolu kod jednog od župnika, bilo tvog ili kod dragog...kad se odlučite kod kojeg ćete, onda vam on daje upute za dalje...ak sam dobro shvatila ti bi svom župniku rekla da ćete se vjenčat u zg u župi od dragog, a ovom u zg bi rekli da se ženite u tvojoj župi u slavoniji :ne zna: :ne zna: a zapravo ćete se vjenčat u nekoj trećoj župi :ne zna: nisam sigurna jer u svoj toj proceduri oba svećenika u svojoj župi moraju na misi moraju objavit da se ci hoćete vjenčat tog i tog dana u toliko sati u toj i toj crkvi, tak da mislim da ih nebreš zeznut...jer na tom for,ularu kojeg morate popunit i potpisat stoji i pitanje u kojoj ćete se crkvi vjenčat...msilm da ti je najpametnije krenut od trećeg svećenika, pa njemu kažete kaj je problem, onda će vam on reći dal može il ne...tak smo mi napravili..jer kad ideš tražit dozvolu moraš zabt gdje ćeš se vjenčat...a kad te pitaju razlog onda kaži (kao ja) da ćete živjeti u toj trećoj župi, pa se zato i tamo želite vjenčat...(dudeša ja sam tad lagala, al se na kraju ispostavilo da će stvarno biti tako) :lol:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la anubi s dana čet ožu 18, 2010 1:40 pm

:lol: dobra! znači idemo ravno u glavu i nadamo se da neće biti rata, hvala na informacijama :cubice:
No more forum at work :-(
slika
anubi s

PostPostao/la liegli dana pet ožu 19, 2010 12:51 pm

evo i ja imam isti problem pa da podjelim s vama drage moje,
Dakle ja iz Osijeka on rodjen u Bosni vjencali se prije par mjeseci u Svicarskoj gdje inace i zivimo, crkveno vjencanje je u Zg sa veeelikom festom. kompliciranije nije moglo. Bacila se ja u potragu crkve u kojoj bi se vjencali. Da ne bih goste pogubila po Zagrebu nasla sam crkvu koja je u blizini sale. Crkva blazene dj. Marije Stenjevec Zagreb. Sva preplasena od mogucih komplikacija sa ckvenim procedurama u Zupnom dvoru izlozim otvoreno sve svoje probleme i na moje iznenadjenje odgovor glasi - Izvadite potvrde o krstenju,pricesti, krizmi oboje u svojim maticnim zupama, zatim nakon sto sa svojim svecenikom dogovorite i odradite pripremni tecaj za vjencanje neka vam on ispise otpusno pismo koje ne smije biti starije od 3 mjeseca. sa tim pismom kod nas u crkvu i nikakav problem. Cak ce nam dozvoliti da nas vjenca nas prijatelj svecenik iz sasvim druge zupe samo je da nije vrijeme mise tj. ljeti je to do 19 sati kod njih. Sve to nam je zema u tom zupnom uredu izrecitirala u 15 minuta ubiljezila nas datum dakle :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:
moj komentar = sve je to do svecenika
slika
liegli

PostPostao/la aancicaa dana pon lis 18, 2010 10:19 am

koliko ste vi placale potvrdu onu da vam vasa zupa odobri da se vjencate u nemokoj drugoj zupi?
11.06.2011. je moj dan
aancicaa

PostPostao/la mia_m dana pon lis 18, 2010 10:30 am

mi nismo nista platili, ponudili jesmo ali je rekao da ne treba nista

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana pon lis 18, 2010 10:37 am

Ni mi nismo to trebali platit.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la aancicaa dana pon lis 18, 2010 10:43 am

nasi su trazili 50 kuna za obican papir :ne zna:
11.06.2011. je moj dan
aancicaa

PostPostao/la vrazichka dana pon lis 18, 2010 11:16 am

draga moja, dragog su trazili 80 kn :shock1: :kava:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la aancicaa dana pon lis 18, 2010 11:22 am

isuse,pa oni nisu normalni :shock1:
meni bas frend kaze malo prije a kao dobro si i prosla inace traze 100 kuna :lol:
dragi isao sad u svoju zupu,i nista,bespla normalno..
11.06.2011. je moj dan
aancicaa

PostPostao/la Rally_MO dana pon lis 18, 2010 1:33 pm

Meni je svećenik u župi u kojoj sam se vjenčala zvao župnika u župi kojoj pripadam da traži dopuštenje, tako da janisam ništa morala raditi... Niti sam to išta plaćala...
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.