Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Vjenčanje na blagdan/praznik/nedjelju

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Vjenčanje na blagdan/praznik/nedjelju

PostPostao/la anđela dana čet ruj 25, 2008 7:24 am

Drage forumašice, zanima me da li je moguće imati crkveno vjenčanje na blagdan? Sljedeće godine, Velika Gospa pada na subotu, a jako sam vezana za navedeni blagdan pa me zanima da li uopće svećenici tada obavljaju obrede vjenčanja?! Curke, bila bih vam zahvalna na svim informacijama!
anđela

Marketing:

Re: Vjenčanje na blagdan/praznik/nedjelju

PostPostao/la Tasha dana čet ruj 25, 2008 9:09 am

Pa iskreno, mislim da ne bi trebalo biti problema..ali za tako nesto je najbolje razgovarati sa vasim zupnikom, odnosno sa zupnikom u Crkvi u kojoj se zelite zeniti...

Jer kao sto je rekao jedan moj kolega..."svecenik Stef u jednoj zupi te nece ni pod razno zeniti..ali ako odes u Crkvu 3 ulice dalje kod svecenika Jozu, on ce to vrlo rado napraviti"..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana čet ruj 25, 2008 9:33 am

Anđela, nije uopce problem, evo jedan poznanik se ove godine zenio 15.8, a bio je jos i petak.. svecenik nije imao ni najmanji problem s tim, a jedan je od konzenrvativnijih u nasem kraju
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mary dana čet ruj 25, 2008 9:43 am

i kod nas je bilo vjenčanje ove godine na Veliku Gospu..isto poznanik se ženio..
ali najbolje je pričati sa svojim župnikom, jer je to sve relativno...
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la cherry26 dana pon svi 25, 2009 1:59 pm

Nemaš nikakvih problema evo ja se udajem :vjencanje1: ove godine baš na veliku gospu 15.8. i sve je ok, malo me svečenik čudno pogledao :pop: kad je skontao, ali rekao je da nema nikakvih problema, da su oni tu da nama uljepšaju taj dan, i da uopće neče biti problema :cheer:
cherry26

PostPostao/la malena_4you dana pon ožu 08, 2010 7:47 am

što je s vjenčanjima u korizmi? da li ono može ili to svećenici ne dozvoljavaju? kako je kod vas? :ne zna: :ne zna:
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mary dana pon ožu 08, 2010 8:25 am

Kod nas ne može...mislim da je tako i u ostalom dijelu Hrvatske...
znači, može, ali u matičnom samo...
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon ožu 08, 2010 8:38 am

Mislim da se za vrijeme korizme ne može vjenčati u crkvi - jer je period žalovanja or something (ja nisam baš katolik, pa ne znam točno). Ali u matičnom uredu možeš kad god hoćeš (naravno u njihovo uredovno vrijeme). Eto, baš smo jučer u Zg-u prošli pored našeg matičnog ureda H i ja oko 1 sati i taman su se skupljali za vjenčanje (mladenka je baš bila lijepa, sa kalama :thumbsup: )
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malena_4you dana pon ožu 08, 2010 10:23 am

hvala tom me baš zanimalo, znam da u matičnom može jer mi se frendica udaje 27.03 a za crkvu nisam znala pa zato pitam
puno hvala :grli:
5.05.2012.
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana pon ožu 08, 2010 3:47 pm

U krivu ste, može se vjenčati u crkvu za vrijeme korizme, samo što ne smije biti nikakvog veselja, muzike, čestitanja... praktički se samo obavi vjenčanje.
Ali se definitivno ne smije održati crkveno vjenčanje na tri dana koja prethode Uskrsu, kao i na sam Uskrs.

Dakle nije običaj za vrijeme korizme, no smije se (osim navedenih dana).

Neki znaju pitati smije li biti krštenja u korizmeno vrijeme. Jasno da smije ali se uvijek preporuča da ne budu neka velika i svečana slavlja nakon toga. Smije se i crkveno vjenčati u ovo vrijeme, osim u vazmenom trodnevlju, ali se zabranjuje da se to svečano proslavlja pa se mnogi i ne žele sada vjenčati.

Župa sv. Antuna Padovanskog, Našice

U Korizmenom vremenu nije običaj ni vjenčavanja, a ako se obavlja mladence se upozorava da se uzdrže od pompe. U našoj nadbiskupiji zabranjuje se vjenčanje u dane svetog Trodnevlja tj. Na Veliki Četvrtak, Veliki Petak, Veliku Subotu, kao i na Uskrs.

Župa sv. Mateja, Zagreb, Dugave
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Polesana dana pon ožu 08, 2010 3:54 pm

Da, to sam i ja znala. Jedan par se vjenčao bez problema za svoju 25 godišnjicu braka (imali su obnovu zavjeta) u sred sredine Korizme, s time da poslije nije bilo slavlja.
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malena_4you dana pon ožu 08, 2010 7:59 pm

:svakacast: :svakacast:
ja prezadovoljna odgovorima
cure hvala :grli: :grli: :grli: :grli:
5.05.2012.
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la >Ivy< dana ned srp 11, 2010 6:51 pm

Meni je vjenčanje na 25.06. ( Dan državnosti RH)
tam tam tataaaaam

slika
>Ivy<

PostPostao/la aurora dana uto srp 20, 2010 10:23 am

I mi smo planirali 25.06.2011. i sad se mučim da mjenjamo datum.... hmmm
aurora

PostPostao/la >Ivy< dana uto srp 20, 2010 11:29 am

Ja neću mjenjat datum, eto bar znam da će mi svit biti slobodan za doći (bar većina jer je neradni dan), i pošto je sutra nedjelja, meni super! :10od10:
tam tam tataaaaam

slika
>Ivy<

PostPostao/la CandyBaby dana uto lis 05, 2010 9:45 am

Moje vjenčanje je isto na praznik, 8. 10. - dan nezavisnosti.
Morali smo malo više paziti oko organizacije jer mnogi ne rade, ali sam uspjela naći frizerku i cvjećarku koje su mi voljne to odraditi na neradni dan. Slastičar radi jer imaju lokale i u trgovačkim centrima. :cerek:
Jedini problem je što je MUO zatvoren i nema šanse da se to otvori ni na pola sata, a htjeli smo se unutra fotkati :izivciran:
8. 10. 2010. Feels like I'm on the way back where I belong...
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ivy.poison25 dana uto lis 05, 2010 6:16 pm

25.6. ove godine su imalijedni prijatelji svatoe i nije bilo nikakve frke, zato nema potrebe za mijenjat osim ako baš neko koga hoćeš tipa cvjećar ili tak netko ne radi ali mislim da će svi radit kome platiš :cerek:
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

vjenčanje_na_državni_praznik

PostPostao/la pisančica dana ned lis 10, 2010 11:14 am

Dakle, drage forumašice, i ja sam se zaručila, te sam redoviti gost na forumu i moram odmah reći da mi puuuuno pomaže u planiranju vjenčanja (kolovoz iduće godine), posebno sad na početku dok još ni ne znam zapravo odkuda početi, jedino što imam je restoran i punu glavu pitanja i ideja.
Naime, zanima me imate li problema s planiranjem ako Vam je datum državni praznik? Mene muči kako ću naći frizera i slastičarnu, a i ne bih se htjela sama šminkati. Jučer mi je baš frizerka rekla: aaa, ne, to je praznik, tad se ne radi, budete se sami češljali :shock1:
I sad si ja mislim, pa kak sve te cure koje se udaju neradnim danima, kak su si to riješile?
Zadnja izmjena: Anonymous; ned lis 10, 2010 11:48 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: premješteno u odgovarajuću temu, molim koristiti tražilicu
Potok teče tok, tok, tok
ja te ljubim cmok, cmok, cmok

05.08.2011.
slika
pisančica

Re: vjenčanje_na_državni_praznik

PostPostao/la aurora dana ned lis 10, 2010 12:03 pm

pisančica je napisao/la:Dakle, drage forumašice, i ja sam se zaručila, te sam redoviti gost na forumu i moram odmah reći da mi puuuuno pomaže u planiranju vjenčanja (kolovoz iduće godine), posebno sad na početku dok još ni ne znam zapravo odkuda početi, jedino što imam je restoran i punu glavu pitanja i ideja.
Naime, zanima me imate li problema s planiranjem ako Vam je datum državni praznik? Mene muči kako ću naći frizera i slastičarnu, a i ne bih se htjela sama šminkati. Jučer mi je baš frizerka rekla: aaa, ne, to je praznik, tad se ne radi, budete se sami češljali :shock1:
I sad si ja mislim, pa kak sve te cure koje se udaju neradnim danima, kak su si to riješile?

Većina cura kaže da to stvarno nije problem...no, iskreno, ja nisam htjela riskirat, pa smo sa subote praznika prebacili na petak, radni dan...
aurora

PostPostao/la CandyBaby dana ned lis 10, 2010 12:09 pm

Pisančica, sve se može riještiti i biti super... :cerek:
meni je cvjećarka izašla u susret i došla sama (vlasnica) raditi od 9 do 11 ujutro, a onda dalje na prazničarenje.
Frizerke isto tako. Malo sam se nahodala po kvartu dok sam našla salon u kojem su voljni raditi na praznik, našla dva, odabrala koji mi je bio simpatičniji...
Slastičarnica je radila dostavu jer imaju lokale u trgovačkim centrima koji i onako rade praznikom, a kolači i torta se mogu dostaviti i dan ranije.
(ako ne ide drugačije, možeš otići i frizeru u neki veći centar)
8. 10. 2010. Feels like I'm on the way back where I belong...
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Nuvola di canella dana pon sij 24, 2011 2:07 pm

Bok svima! moje vjenčanje se ima odigrati također 8.10. i moram priznati da mi je tek kasnije sinulo o kojem se datumu radi. nisam iz Zagreba, a vjenčanje je u Zagrebu, pa bih molila ako mi možete na pm poslati informacije o frizerskom salonu za kojeg znate da radi na praznik (vrijedi i za cvjećarku). kako to uopće funkcionira? je li frizerka može raditi u svom salonu ili mora doći kod mene? Hvala na odgovorima.
Nuvola di canella

PostPostao/la Branči dana pet sij 28, 2011 10:40 pm

Nuvola di canella je napisao/la:Bok svima! moje vjenčanje se ima odigrati također 8.10. i moram priznati da mi je tek kasnije sinulo o kojem se datumu radi. nisam iz Zagreba, a vjenčanje je u Zagrebu, pa bih molila ako mi možete na pm poslati informacije o frizerskom salonu za kojeg znate da radi na praznik (vrijedi i za cvjećarku). kako to uopće funkcionira? je li frizerka može raditi u svom salonu ili mora doći kod mene? Hvala na odgovorima.

što se frizera tiče, najbolje je da se raspitaš kod prijateljica ili rođakinja u koji one frizerski idu i koji ti mogu preporučiti, pa da ih nazoveš i pitaš rade li na taj datum i odmah rezerviraš termin.

što se tiče svega vezanog za vjenčanja, ljudi koji se ozbiljno bave tim poslom znaju da su vjenčanja subotom i petkom i uopće ne razmišljaju je li to praznik ili ne! konkretno eto za cvjećarku, ako ona inače radi vjenčanja, njoj je ta svaka subota ili petak izvor prihoda, neovisno je li praznik ili ne - ako je profesionalka koja se bavi vjenčanjima, radit će. :mig:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Lavica dana sri vel 02, 2011 11:23 pm

moje vjenčanje je usred blagdana i državnih praznika!
ja sam isto htjela datum 25.6.2011. jer je lijepo neradni, i svaka godišnjica bi mi bila "fraj" :mig: ali, radi svojih teta i ostalih uzvanika/ca koji se misle frizirati, prebacili smo svadbu na petak 24.6. i ispalo je još bolje.
22.6. Dan antifašističke borbe (državni praznik);
23.6. Tijelovo (zapovijedani crkveni blagdan, inače pomični);
24.6. VJENČANJE :loveflag: = petak, radni dan, ali s obzirom na okolne blagdane, svi će uzimat 1 dan godišnjeg radi 4 ostala slobodna dana);
25.6. Dan državnosti (državni praznik);
26.6. nedjelja, a nedjelja kao nedjelja - većini neradno

i nama je ispalo super za rodbinu koja dolazi izvana, imaju vremena vratiti se i ne moraju puno godišnjeg trošiti, a neki su si odmah i produžili godišnji!
i svi sretni :cheer:
osim onih koji su nam rekli da smo im "pokvarili" produženi vikend :nene:

sve u svemu, bitno je da se nas dvoje jako :lovestruck: i na kraju :vjencanje1: zbog sebe, a ne zbog drugih. datum i nije toliko bitan, al eto, poklopilo se puno toga...
"Life Is like a Box of Chocolates... You Never Know What You're Gonna Get!"
<3 24.6.2011. <3

slika
Lavica

Re: Datum vašeg vjenčanja

PostPostao/la Ancebance dana čet tra 07, 2011 2:48 pm

pozdrav svima i od mene :bok:

nas je datum vec mjesecima (vise od godinu dana) definitivan 04.06.2011 :raspa:

neznam dali je ovo pravo mjesto ali trebam vasu pomoc u vezi bas datuma!
Naime na taj dan dolazi papa za Zagreb! Nista strasno mislila sam, dok nam fratar nije javio da ce centar biti blokiran...osiguranje itd...
Tako da smo promjenili crkvu, s kaptola smo preselili za Kvatric :rofl:
Do danas je sve bilo super i ok, dok danas nisam razgovara s Fratrom i on mi rece, da je najvjerojatnije donesena odluka

-> da se vjencanja, krstenja i slicno nece obavljati u cijelom gradu Zagrebu, jer je Papa tu! :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1:

Sta da vam kazem.... sve je zivo kapareno...
Pitanje je moje jel ima netko kakvu informaciju oko toga od vas? Jeste cule nesto slicno?
Ja ovdje ludujem, a fratar ce nastojat to rijesiti do vikenda.

U najgorem slucaju nemam crkvu za vjencanje :ha:

Zato evo daljnje pitanje; jel zna netko mozda neku franjevacku crkvu u blizini Zagreba????

Unaprijed vam hvala
Ancebance

PostPostao/la Branči dana sub tra 09, 2011 9:08 am

Ajme draga, koje komplikacije - ovo kao da je neki veliki blagdan.

Ja se iskreno nadam da će se to riješiti jer sigurno niste jedini koji bi na taj dan ostali bez crkvenog vjenčanja. :neznamkakoti:

A koliko ja znam, zar nisu franjevci u Samoboru, ona velika crkva gdje je i samostan? :misli:
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.