Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Izbor crkve i kapelice (komentari, savjeti)

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Izbor crkve i kapelice (komentari, savjeti)

PostPostao/la bird_on_the_wire dana uto lis 11, 2011 9:11 am

Hmmm....crkva na život prije braka gleda kao grijeh, ali mislim da vam ne mogu zbog toga uskratiti vjenčanje, dapače, jer po logici stvari nakon vjenčanja prestaje i grijeh! tako da, ako vas i pita ili bude radio probleme (skuži po osobnoj ili šta već...) uvijek možete reć da ne želite više živit u grijehu i da se ženite, to bi trebalo riješiti problem! ali nisam nikad čula da je zajednički život bia prepreke vjenčanju, pa mislim d neće bit ni vama :thumbsup: a možete uvik provjerit ovu stvar kod prijetelja svećenika! sritno :mig:
slika
žena, majka, UDAVAČA :raspa: 21.07.2012. :lovestruck:
bird_on_the_wire

Marketing:

PostPostao/la bird_on_the_wire dana uto lis 11, 2011 9:15 am

evo san se sitila sa da ovo lito u solinu udala kolegica sa faxa koja je živila sa momkom prije braka, tako da ona nije imala problema, mogu provjerit kod nje kad ju vidim, pa ću javit :jig:
slika
žena, majka, UDAVAČA :raspa: 21.07.2012. :lovestruck:
bird_on_the_wire

PostPostao/la šljokica. dana uto lis 11, 2011 10:08 am

curke jel se koja udala ili zna nekoga da su se zenili tu? :cerek:

http://www.tt-group.net/Croatia-vacatio ... -crkva.jpg

:moli: :moli: :moli: :moli: :moli:
slika

(●•) (●•)
/█\♥ /█\ i & a
< sa usana ću tvojih čitat priču svog života i neće biti boli, laži ni sramota. Budi za me tu, budi za me čist i kad budeš star meni bit ćeš isti! >
šljokica.
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana uto lis 11, 2011 10:15 am

anastasia, svecenik ti nece gledat osobnu :thumbsup: moze to zakljucit samo ako zna da zivite zajedno ili ako to pishe u onim papirima iz maticnog (cini mi se da se tamo navode i adrese :ne zna: ) al te mu papire ionako nosis pred vjencanje. tako da, nemoj mu rec da zivite zajedno ako mislis da cete zbog toga imat problema. ja sam svom dan prije vjencanja to ispovjedila :rofl: :rofl: :rofl:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana pet lis 14, 2011 10:35 pm

cure,pomoć :huh:

dragi i ja bi se htjeli vjenčati u bazilici srca isusova u palmotićevoj ali sam čula da oni tamo ne vjenčaju parove koji nisu iz njihove župe. :pop:

to sam saznala od cure koja se tamo udala prije 2 godine i njih je svećenik jako mučio jer žive s krive strane ceste :ha:

tako da bi rado čula ako neko ima novije informacije o tome ako neko zna :cerek:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Rubi dana sub lis 15, 2011 12:05 pm

Mi smo prvo htjeli crkvu na Sv. Duhu, ali smo se ipak odlučili za crkvu Sv. Katarine na Gornjem gradu... :vjencanje1:
05.05.2012.

slika
Rubi

PostPostao/la slatkica:) dana sub lis 15, 2011 1:58 pm

Rubi je napisao/la:Mi smo prvo htjeli crkvu na Sv. Duhu, ali smo se ipak odlučili za crkvu Sv. Katarine na Gornjem gradu... :vjencanje1:

Jeste već bili na razovoru sa svećenikom? Ja sam čula da je jako strog i da oboje mladenaca mora imati sve sakramente a moj budući ima samo krštenje.

Inače nam je Sv.Katarina bila prvi izbor ali to kaj smo čuli nas je odbilo.
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Rubi dana ned lis 16, 2011 12:48 pm

slatkica:) je napisao/la:
Rubi je napisao/la:Mi smo prvo htjeli crkvu na Sv. Duhu, ali smo se ipak odlučili za crkvu Sv. Katarine na Gornjem gradu... :vjencanje1:

Jeste već bili na razovoru sa svećenikom? Ja sam čula da je jako strog i da oboje mladenaca mora imati sve sakramente a moj budući ima samo krštenje.

Inače nam je Sv.Katarina bila prvi izbor ali to kaj smo čuli nas je odbilo.

Čuli smo i mi da je strog...za sada smo samo telefonski rezervirali termin, a uskoro ćemo otići tamo da vidimo što nam je sve činiti. Što se tiče sakramenata, mi ih imamo sve tako da nam to nije problem...jedino što sam još čula da baš ne da fotografu i kamermanu da puno "zuje" po crkvi... :ha: ...ne znam ima li istine u tome... Ta crkva nam je prekrasna, valjda nećemo požaliti zbog svećenika.... A za koju crkvu ste se vi odlučili??
05.05.2012.

slika
Rubi

PostPostao/la malica dana sub lis 22, 2011 1:52 pm

Drage moje, (odnosi se na neke) nebojte biti toliko strašljive i slušati svakakove glasine i priče.
Ako ste si zacrtale vjenčanje u određenoj crkvi, onda ne vidim čemu svoj san stavljate pod tepih samo zbog toga što je neko nešto rekao, ili ste čule, a da stvar bude bolja stvarnost je sasvim nešto drugo.
Tko pita ne skita, ali ne okolišajte i pitajte tamo gdje se svim srcem želite vjenčati.
malica

PostPostao/la slatkica:) dana sub lis 22, 2011 3:14 pm

malica je napisao/la:Drage moje, (odnosi se na neke) nebojte biti toliko strašljive i slušati svakakove glasine i priče.
Ako ste si zacrtale vjenčanje u određenoj crkvi, onda ne vidim čemu svoj san stavljate pod tepih samo zbog toga što je neko nešto rekao, ili ste čule, a da stvar bude bolja stvarnost je sasvim nešto drugo.
Tko pita ne skita, ali ne okolišajte i pitajte tamo gdje se svim srcem želite vjenčati.

Pretpostavljam da se ovo na mene odnosi...
Nama je Katarina bila 1. izbor jer se planiramo slikat na Gornjem gradu pa zbog praktičnosti. Inače mi je malo premračna i pod je jako grbav tako da bi se bojala da ne opadnem dok hodam prema oltaru. :rofl:
Ne bojim se ja suočavanja sa svećenicima jer uvijek mogu otić u drugu crkvu. :bok:
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

Re: Izbor crkve i kapelice-Sveti Mirko,šestine

PostPostao/la vesgo22 dana pon lis 24, 2011 12:58 pm

Bok,curke!

Kak stojite s crkvom Svetog Mirka/Emerika u Šestinama,iskustva? Meni se jako sviđa,iako nije ni moja ni mladoženjina matična župa.
Čak mi ježupnik rekao,kad sam htjela ugovoriti datum i vrijeme telefonski, rekao da je još prerano? Očito im nije navala.
kak je tam s dekoracijom crkve,imaju li svoj zbor i slično?
Hvala svima!
vesgo22

PostPostao/la zaručnica dana pon lis 24, 2011 8:15 pm

cure, imam i ja par pitanja...prvo, imate li kakvih iskustava,saznanja ili bilo kakvu info vezano za sljedeću situaciju: budući muž i ja smo iz zapad.dijela zagreba, različitih župa.voljeli bi se vjenčati u crkvi sv.ivana krstitelja na N.vesi , a svašta sam čula i pročitala o svećeniku te župe te se nekako bojim kako če sve to izgledati...užasno mi je važan obred vjenčanja u crkvi i isto tako voljela bi imati svećenika koji bi dirnuo i nas i sve uzvanike,koji bi doprio do nas...ako me kužite?! ali ok, da skratim...pitanje je da li mogu tražiti/moliti svog svećenika iz svoje župe da nas tamo vjenča? itko jel imao sličnu situaciju? moj svećenik je predivan i predrag ali ne bi se htjela udati u "svojoj" crkvi. šta mislilte da li se to može? da li bi to uopće dozvolio ovaj svećenik iz sv.ivana krstitelja?
2.pitanje: kako je sa dekoriranjem crkve ako je taj dan više vjenčanja? ja stvarno imam viziju kako bi to izgledalo,ali ako je moje vjenčanje odmah nakon nečijeg ili obrnuto a imamo skroz različite želje, zamisli,ukuse oko uređenja...kako onda to funkcionira?

tko je vama uređivao crkvu? ja vi voljela sama tj.netko od mojih,ali u toj crkvi uređuju časne sestre a mladenci im daju novac..to mi je baš šteta !
koliko ranije bi trebalo uzeti termin? cure su pisale da su dolazile po god dana ili 8mj,ranije pa bi svećenik rekao vratite se 2 mj.prije svadbe :huh: šta onda na kraju? :ne zna:
zaručnica

PostPostao/la Oluja dana pon lis 24, 2011 8:39 pm

napisala sam ti lip dug post i izbacilo me :izivciran:
evo ovako, nisam iz zg , al lipo otidji tu di se zelis vjencat i pitaj sve sta te zanima. prolistaj malo teme, mozda negdi i nadjes odg. nebi triba bit problem u tome da dovedes drugog svecenika da vas ozeni.
takodjer, sta se kicenja tice, nama je to cvijecarka odradila, a ne vidim nista lose u tome ni da casna to uradi, pa one ionako uredjuju crkvu svaki dan, i sigurno su to na stotine puta ucinile, al isto tako mozes pitat casnu dali postoji mogucnost da se drugacije dogovorite :kava:
cini mi se da cu cure pisale ako ima vishe vjencanja da se morate sa ostalim mladencima dogovorit oko uredjenja koje svima pashe :ne zna:
a sta se tice kad cete rezervirat termin - to takodjer zavisi od crkve,al cini mi se da dosta njih ima politiku da ne upisuje ove god za iducu. nazovi zupni ured crkve di se zelite vjencat i pitaj
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zaručnica dana pon lis 24, 2011 11:29 pm

:bok: ej,hvala na odg. ma, već sam čitala o tome...ma zapravo već 3 mj.čitam sve teme o vjenčanju i nema što nisam pročitala...ali čini mi se da nisam naišla na tako nešto :ne zna:
naravno, ići ćemo do svećenika i pitati, ali do tada sam čisto mislila ako je netko ima sličnu situaciju da prenese iskustvo. volim se informirati prije :mig:
za kičinje se ne možemo dog. to rade časne...a nije da im ne vjerujem, nego ja ipak znam što i kako želim jer vjenčanje je moje i to samo jednom (iskreno se nadam :D ) tako da mi to nije najsretnija opcija.ali dobro... kada baš želim tu crkvu, pa eto kompliciram si sama sebi život.
zaručnica

PostPostao/la zaručnica dana pon lis 24, 2011 11:38 pm

evo naišla sam na koristan link jedne zagrebačke župe:
http://www.zupa-remetinec.t-com.hr/wwwz ... enidba.htm

samo što sam se sva pomotala sada kada sam čitala jer više ne znam tko priprema postupak-svećenik koji me neće vjenčati, a iz moje župe ili pak ovaj koji bude .kasno je...možda je to u pitanju :ha:
zaručnica

PostPostao/la stephanie dana ned stu 13, 2011 9:29 pm

Pozdrav svima...jel ima netko da se vjenčao u crkvi Sv. Marka, Gornji Grad?
Kakva je procedura? Jel tamo može doći bilo tko se vjenčati ili samo "izabrani"? Iskreno, od nikoga nisam čula da se gore vjenčao pa me zanima jel netko zna više o tome...
...kome se obratiti, koliko unaprijed rezervirati (ako se to uopće može), netko priča da se ne održavaju vjenčanja petkom...e sad više ništa ne znam? :ne zna:
Koji je uopće 1. korak, od kud krenuti? Nije da baš na stranicama imaju neki info... Hvala puno za bilo kakvu informaciju jer sam jako zbunjena :huh: :D
stephanie

PostPostao/la slatkica:) dana ned stu 13, 2011 9:37 pm

stephanie je napisao/la:Pozdrav svima...jel ima netko da se vjenčao u crkvi Sv. Marka, Gornji Grad?
Kakva je procedura? Jel tamo može doći bilo tko se vjenčati ili samo "izabrani"? Iskreno, od nikoga nisam čula da se gore vjenčao pa me zanima jel netko zna više o tome...
...kome se obratiti, koliko unaprijed rezervirati (ako se to uopće može), netko priča da se ne održavaju vjenčanja petkom...e sad više ništa ne znam? :ne zna:
Koji je uopće 1. korak, od kud krenuti? Nije da baš na stranicama imaju neki info... Hvala puno za bilo kakvu informaciju jer sam jako zbunjena :huh: :D

Dragi i ja se planiramo tamo vjenčat pa imam neke informacije. :bok:
Svećenik tamo nam je rekao da oni još nemaju kalenadar za iduću godinu pa da dođemo u 1.mjesecu a da dotada obavimo zaručnički tečaj i nabavimo otpusnicu iz naše župe pa mu dođemo sa tim. :pop:
Inače,rekao je da oni imaju i po 20 vjenčanja jedne subote tako da ih održavaju od 16 do 22 h :shock1: Ja ne znam ko se to vjenčava u 10 navečer :ne zna:

Eto to su informacije koje mi imamo a kad odemo tamo na dogovor onda ću znat i više.
Nadam se da sam bar malo pomogla :mig:
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stephanie dana ned stu 13, 2011 10:58 pm

Puno si pomogla, ovo su stvarno bitne informacije, hvala. Sad me jedino brine taj petak...nadam se da vrše obrede i tada.
Da stvarno, tko se vjenčava u 10?! :ne zna:
I mi ćemo probati obaviti zaručnički tečaj do tada pa onda krećemo u akciju ))
Hvala...ako što bitno načuješ...piši :D
stephanie

PostPostao/la slatkica:) dana ned stu 13, 2011 11:16 pm

stephanie je napisao/la:Puno si pomogla, ovo su stvarno bitne informacije, hvala. Sad me jedino brine taj petak...nadam se da vrše obrede i tada.

Mi smo obavili tečaj i idući tjedan idemo po papire u župu pa ćemo probat u 12. mj. dogovorit termin u Sv.Marka da nebi zakasnili pa da nas dopadne neko suludo vrijeme :budala:

Ako uspijemo dogovorit,javim ti.
Makar ih možeš probat i nazvat pa pitat dal imaju vjenčanja petkom. :idea:
Malo su odriješiti na telefon ali daju sve potrebne informacije.

Koji je vaš datum?
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stephanie dana pon stu 14, 2011 5:32 pm

stephanie je napisao/la:Puno si pomogla, ovo su stvarno bitne informacije, hvala. Sad me jedino brine taj petak...nadam se da vrše obrede i tada.

Mi smo obavili tečaj i idući tjedan idemo po papire u župu pa ćemo probat u 12. mj. dogovorit termin u Sv.Marka da nebi zakasnili pa da nas dopadne neko suludo vrijeme :budala:

Ako uspijemo dogovorit,javim ti.
Makar ih možeš probat i nazvat pa pitat dal imaju vjenčanja petkom. :idea:
Malo su odriješiti na telefon ali daju sve potrebne informacije.

Koji je vaš datum?

Imaš pravo, bolje se požuriti i doći ranije, nego da biraš preostale termine.
Evo ja iskopala neki broj na netu i zvala... Ok su samo što ga pola toga nisam skužila jer je poprilično tiho govorio :D , a meni sve neugodno bilo vikat što, što...možete li ponoviti :o
Ja ne znam, ali mene uvijek uhvati neki grč kad moram sa svećenicima razgovarati. Uf :neznamkakoti:
Uglavnom, treba otići u svoju župu (kad sredimo zaručnički tečaj) po valjda "otpusnicu" i onda sa krsnim listovima (koji ne smiju biti stariji od 3 mj.) doći gore, ali tek 2-3 mjeseca prije vjenčanja. Koliko uopće sve to košta :huh:??
To je sve što je rekao, ali sve mi se čini da ću ja isto prije jer još nismo izabrali datum, ali mogao bi biti koncem lipnja.
Držim ti fige da uspiješ sve srediti :thumbsup:
stephanie

PostPostao/la stephanie dana ned sij 22, 2012 5:53 pm

slatkica:), jesi uspjela što dogovoriti?
stephanie

PostPostao/la slatkica:) dana ned sij 22, 2012 7:53 pm

stephanie je napisao/la:slatkica:), jesi uspjela što dogovoriti?

Jesmo,dogovorili smo :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

16.06. u 6 :pop:

Moramo doć nakon Uskrsa donjet krsne listove i sve dogovorit.
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stephanie dana pon sij 23, 2012 9:57 pm

stephanie je napisao/la:slatkica:), jesi uspjela što dogovoriti?

Jesmo,dogovorili smo :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

16.06. u 6 :pop:

Moramo doć nakon Uskrsa donjet krsne listove i sve dogovorit.

Suuuuper :thumbsup:
Jeste se prije najavili telefonom ili ste samo nabasali?
Mogli bi se i mi požuriti samo što još nismo obavili tečaj...Nadam se da ću to uskoro!
Bravo za tebe :cheer:
stephanie

PostPostao/la slatkica:) dana pon sij 23, 2012 10:14 pm

Suuuuper
Mogli bi se i mi požuriti samo što još nismo obavili tečaj...Nadam se da ću to uskoro!
Bravo za tebe

Sve smo telefonom dogovorili. :cagam:
Dobila sam dojam da je svećeniku tako i draže jer je puno parova zainteresirano za vjenčanje gore pa bi gužva nastala kad bi svi dolazili.

Ići ćemo k njemu tek iza Uskrsa,onda ću ti znat reć i kako kod njih ide sa ukrašavanjem crkve :D
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stephanie dana uto sij 24, 2012 8:21 am

Suuuuper
Bravo za tebe

Sve smo telefonom dogovorili. :cagam:
Dobila sam dojam da je svećeniku tako i draže jer je puno parova zainteresirano za vjenčanje gore pa bi gužva nastala kad bi svi dolazili.

Ići ćemo k njemu tek iza Uskrsa,onda ću ti znat reć i kako kod njih ide sa ukrašavanjem crkve :D

E super, baš me zanima to s ukrašavanje crkve...bumo vidli, uživaj do tada u svom datumu :bok: :bok: :bok:
stephanie

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.