Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Izbor crkve i kapelice (komentari, savjeti)

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Izbor crkve i kapelice (komentari, savjeti)

PostPostao/la 5rich dana pon svi 04, 2009 7:09 pm

mrugi je napisao/la:Cure hvala vam, mi se planiramo u toj župi vjenčati, al su nam jedni poznanici rekli da nas svečenik neće htjet vjenčati jer živimo zajedno.
Hvala cure na informacijama, mi idemo nekad tamo a nekad na kustošiju na misu jer naša župa je još u izgradnji i svečenici su činili skroz ok, al nisam bila kod nikog na vjenčanju.

Hvala cure još jednom, puno mi je lakše :kiss:

to je jedna od mojih najomiljenijih crkava u Zagrebu,tam najviše volimo ići na misu,
i zbilja mislim da ne bi trebali imati probleme,jer su fratri tamo pristupačni i dragi
(za razliku od mrzovoljnih fratri istog reda u Novom Marofu :roll: :roll: )

i da,to je matična župa fidesa i juventusa,il kak se već njihov podmladak zove,
i ak želiš zbor,traži drugi jer će te oderat inaće za ohoho love :D :D
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la mrugi dana pon svi 04, 2009 8:19 pm

Hvala na informaciji. :kiss:
19.06.2010.
Obuci haljinu, cipele najljepše što imaš, na lice stavi smijeh, a ja ću doći po tebe...
http://www.youtube.com/watch?v=sWWFALZzy6s

ŽIVOT JURI K'O BRZI VLAK, DOK TREPNEŠ OKOM VIŠE NISI MLAD, OČI SU MI UMORNE I SNENE, DANI POSTAJU USPOMENE....
http://www.youtube.com/watch?v=5PlqqyddCf8
mrugi

PostPostao/la Principessa dana sub lip 06, 2009 12:37 am

Kapela Sv. Josipa, Novi Dvori Jelačićevi
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Giovanna dana uto lip 16, 2009 10:50 am

Udajem se u crkvi koja mi je bila zelja...Palmoticeva, Bazilika srca Isusova...ako, nekoga zanima, a nije nikada bio tamo, imate i njihovu internet stranicu...crkva je barem meni predivna...i jaaaaaako velika!!! :10od10:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10722;105/st/20090711/e/Our+Wedding/dt/7/k/549b/event.png[/img]
Giovanna

PostPostao/la mrugi dana čet srp 02, 2009 10:13 pm

Evo cure, danas smo bili u crkvi na svetom Duhu i nikakv problem nije što ja i moj dragi već živimo skupa. Niti je bilo porblema što ja i moj dragi ne pripadamo toj župi, i na kraju je ispalo da znaju sve svečenike osobno iz moje župe u Vinkovcima. Tako da neće biti nikakvih problema.
19.06.2010.
Obuci haljinu, cipele najljepše što imaš, na lice stavi smijeh, a ja ću doći po tebe...
http://www.youtube.com/watch?v=sWWFALZzy6s

ŽIVOT JURI K'O BRZI VLAK, DOK TREPNEŠ OKOM VIŠE NISI MLAD, OČI SU MI UMORNE I SNENE, DANI POSTAJU USPOMENE....
http://www.youtube.com/watch?v=5PlqqyddCf8
mrugi

PostPostao/la Marelica dana sub srp 04, 2009 7:05 pm

Giovanna je napisao/la:Udajem se u crkvi koja mi je bila zelja...Palmoticeva, Bazilika srca Isusova...

prekrasna je :mig:
Marelica

PostPostao/la Giovanna dana uto srp 07, 2009 12:09 am

Marelica je napisao/la:
Giovanna je napisao/la:Udajem se u crkvi koja mi je bila zelja...Palmoticeva, Bazilika srca Isusova...

prekrasna je :mig:

Joj, hvala! I, meni! :grli:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10722;105/st/20090711/e/Our+Wedding/dt/7/k/549b/event.png[/img]
Giovanna

PostPostao/la samo_njegova dana uto srp 07, 2009 7:14 am

moja frendica se udala prošle godine u toj Crkvi i stvarno je prekrasna!!! iako je moj favorit crkva sv. Petra u Vlaškoj :lovestruck:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tasha dana sri ruj 02, 2009 9:56 am

Ja cu se udati u crkvi Sv.Franje Ksavrskog...po meni najljepsoj crkvi u Zagrebu...a buduci da sam tamo i krstena, nije bilo nikakvih prepreka za vjencanje tamo
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana uto ruj 15, 2009 8:02 pm

Evo, s obzirom da smo danas bili u crkvi (sv. Blaza u Zagrebu) na dogovoru, da sad dam odgovore na uobicajena "zenska" pitanja:
1. sto se tice cvijeca, moze se normalno angazirati cvjecarka, ili se da novce njihovoj casnoj sestri, koja onda kupuje aranzmane i ukrasuje crkvu (sto je osobito prakticno ako ima vise vjencanja taj dan, jer onda mladenci dijele trosak)
2. sto se tice pjevanja, opet, moze se dovesti nekog svog, ili angazirati njihovog orguljasa koji ima svog pjevaca koji imaju violiniste i sve sto ti padne na pamet (nisam ih jos zvala da saznam sto sve zapravo)

Dopunim kasnije sa cijenama kada saznam.

Ono sto se meni bas i ne svidja, al sto sad, narucili su nas za zadnji dogovor dan prije vjencanja u 5 popodne da se dogovorimo oko obreda, ispovijedimo i sl. Prvo, ne znam dal je uobicajeno narucivati za to mladence bas zadnji dan, drugo, ja imam svog ispovjednika s kojim si uvijek mogu popricati, i nejdem kod nikog drugog i ne svidja mi se sto cu sada biti primorana obaviti ovakvu ispovijed, tim vise sto pretpostavljam da je to ona brzinska. :izivciran:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Plavuša_90 dana sri ruj 23, 2009 5:53 pm

Ja ću se udati u svojoj župnoj crkvi,dakle crkva svete Anastazije u Samoboru :lovestruck:
Župik je odličan,svaka mu čast,sve se s njime lako dogovori,tako da nema problema s time :mig:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Lia dana ned pro 06, 2009 2:46 pm

Ja se iskreno nadam da ćemo se mi moći vjenčati u Crkvi Gospe od otoka u Solinu. Na prekrasnom je mjestu ( okolo rijeka i zelenilo), a drugo, to će biti naša župa jer ćemo živit u Solinu. Prijatelji su nam se vjenčali tu i kad sam im bila djetetu kuma na krštenju tamo smo bili. Ne znam jeli se šta mijenjalo, ali plati se časnoj sestri 150kn i ona uredi Crkvu. MOratm to provjeriti. Ali sad se samo molim da nas primi 8.5. u 14h :moli: :moli: :moli: Evo par slikica za cure koje nikad nisu bile tu, da vidite kako je lijepa.
slika slika slika
A cure koje su u Dalmaciji i slučajno znaju vrijeme rada župnog urede ili neke druge informacije, please pišite tu :D
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana pon vel 15, 2010 10:32 pm

lori ovo je prekrasno :vau: :vau: :vau:
jel na kraju tu vjencanje ili? sorry, ovo prvi put vidim, i ne sicam se da sam vidila negdi da spominjes u kojoj je crkvi vjencanje
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana pon vel 15, 2010 11:24 pm

Nije, na kraju će biti u sv. Ante u Poljudu kod onog čangrizavog svećenika, ali šta se može. Lijepo je i tamo,a to mi je bitno radi fotografija.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri ožu 17, 2010 9:29 pm

Lorelai je napisao/la:Nije, na kraju će biti u sv. Ante u Poljudu kod onog čangrizavog svećenika, ali šta se može. Lijepo je i tamo,a to mi je bitno radi fotografija.

zasto ne Solin...
mi se jos mislimo...ja pripadam zupi u jednom malom mjestu,ali sa dragim zivim vise od godine,i vise ne idem tamo na misu i jos se prominija svecenik..pa bi ja tila ili sustipan ili sv.frane...iako na misu idemo u Gospe od zdravlja....al ne znam oce li moj svecenik to dozvolit...i jos je problem da moram nac svecenika koji nece raditi probleme ako samo ja donesem papire od krstenja i krizme...jer je dragi sve to obavija u njemackoj....u hrv. se samo krstija....
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Lia dana sri ožu 17, 2010 10:34 pm

Mislim da češ jako teško naći nekoga tko će vas pristat vjenčat bez dokumenata od dragog. Kako će dokazat da je kršten ili krizman? Između ostaloga krsni list služi i tome da se dokaže da je osoba slobodnog stanja, tj, da nije već vjenčana u Crkvi. Naravno da je ipak najbolje otići do crkve i vidjeti šta oni kažu da ne nagađamo.
U Solinu nismo jer oni navodno pored obveznog zaručničkog tečaja imaju još nekakav vjeronauk za zaručnike. To sam samo čula, nisam provjeravala tako da to može i ne mora biti. Pokušavala sam ih nazvat, nisam ih mogla dobit, u međuvremenu išla u Sv. Ante i eto, ispao sv Ante. A i svećenik je zadnji put bio skroz dobar pa mi nije krivo da je tako ispalo.
Crkva na Sustipanu mi je prva liga. I baš zato šta je na prekrasnoj poziciji imaju gomilu vjenčanja. Tako, nemoj kasnit s rezervacijom termina ako se odlučiš.
slika
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet ožu 18, 2010 10:19 am

nije nama problem krsi list,to cemo uzeti u crkvi,ali problem je krizmani list jer je dragi krizman i pricescen u njemackoj...a iz pouzdanih izvora znam da je dovoljno da jedan supruznik ima sve dokumente,samo to ne dozvoljavaju sve zupe... :ne zna: cim ovih dana rezerviramo salu,prelazim na taj problem sa crkvom...
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la thinkblue dana čet ožu 18, 2010 10:43 am

lunna je napisao/la:nije nama problem krsi list,to cemo uzeti u crkvi,ali problem je krizmani list jer je dragi krizman i pricescen u njemackoj...a iz pouzdanih izvora znam da je dovoljno da jedan supruznik ima sve dokumente,samo to ne dozvoljavaju sve zupe... :ne zna: cim ovih dana rezerviramo salu,prelazim na taj problem sa crkvom...

Hm, sad ne znam kakva je situacija vani i dal prakticiraju to, al mislim da su oni trebali poslati potvrdu da je krizman u ovu zupu u kojoj je i krsten, jer, uostalom, u tu zupu se onda salje i potvrda da je vjencan :misli:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana čet ožu 18, 2010 10:45 am

curke, tema vam je o izboru crkve, ona tema o potrebnim ispravama vam je TU, pa molim da i u njoj nastavite razgovarat
tangerina

PostPostao/la lunna dana čet ožu 18, 2010 10:47 am

sorry bla.......ja zapocela sa izborom crkve,pa malo skrenila :crvenise: :crvenise: :crvenise:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Lia dana uto ožu 23, 2010 9:38 am

Evo ovako. S obzirom da sam ja prije odlaska u Sv. Ante na Poljudu tražila informacije na internetu pa nisam našla da napišem šta znam pa nekome može poslužit. Prvo, kad prvi put odete kod svećenika nije ni malo ljubazan, izgleda. Nama nije bio, a čula sam i još par parova koji su to komentirali. Znam i jedne šta su odustali od vjenčanja u toj crkvi radi toga. Ali, kad smo donili sve dokumente, tj. kad smo drugi put išli kod njega to je bila sasvim druga priča. Ja imam same riječi hvale za njega. Kad doneseš sve dokumente naruči vas na nekakav razgovor i svaki od mladenaca ostaje sa njim u 4 oko na 10ak min da odg na neka pitanja, a to je da li svojevoljno i slobodno stupaš u brak, koliko se poznajete, da li si upoznat s dužnostima i pravima u braku, da li si upoznat sa stajalištem katoličke crkve o braku i djeci i misliš li da su prestrogi i konervativni, zašto si odabrao baš tu crkvu, misliš li da li ima koristi od zaručničkog tečaja, itd.. Potpišu se na kraju oba zaručnika i svećenik i lupne se pečat. "Naručeni" smo opet u pon prije vjenčanja da nam objasni tijek obreda i šta nam je činiti.

Uglavnom, kad prvi put dođeš dobiješ brošuru šta je taj svećenik napisao vezano za vjenčanje. I tu stoji slijedeće:

1. Dokumenti potrebni za vjenčanje: krsni listovi s naznakom o slobodnom stanju, potvrde o krizmi ako nije ubilježeno u krsnom listu, dozvolu župnika stanovanja zaručnika ili zaručnice za vjenčanje van vlastite župe (ako ni jedno od zaručnika ne pripada župi sv. Ante), potvrdu o sudjelovanju na zaručničkom tečaju, 2 primjerka potvrde koja se dobiju u matičara kada se prijavljuje vjenčanje.
2. S obzirom da u župi redovito ima više vjenčanja tokom dana, oni preuzimaju brigu oko oko uređenja crkve, a ne pojedine agencije ili cvijećari
3. Gleda glazbe, oni organiziraju sviranje orgulja kod ulaza i izlaza iz crkve. Ukoliko netko želi dovesti nekoga iz vana treba se dog sa svećenikom.
4. U dogovoreni sat biti u crkvi, pripaziti na dolično odijevanje, za vrijeme mise sabrano pratiti, razgovjetno odgovarati, u obredu vjenčanja ljubljenje nije predviđeno.
5. Na koncu slavlja uzvanici moraju izači iz crkve, maknuti se sa ulaza i vanka čestitat mladencima. U crkvi ostaje samo najuža obitelj.
6. Fotografe upozoriti da se moraju dolično ponašati i nema pomicanja crkvenog namještaj, križeva itd.
7. Osnovna administrativna taksa propisana od nadbisjupije je 200kn + treba dati 300kn za troškove uređenja crkve, čiščenja konfeta itd.

Eto, možda bude od koristi nekome.
slika
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la remenarka dana pon ožu 29, 2010 7:58 pm

Bok cure,
zovem se Martina i već neko vrijeme čitam vaša tipkanja i eto, odlučila se i ja oglasiti :bok:
dragi i ja tražimo crkvu i sviđa nam se crkva sv. Marka. Da li itko zna kako oni stoje s parkingom? Mislim, može li se tamo parkirati i koliko auta stane.... Naravno, cca....
Unaprijed zahvaljujem na info! :svakacast:
remenarka

PostPostao/la mare dana pon ožu 29, 2010 8:21 pm

Jel' misliš na crkvu sv. Marka u Zagrebu, na Gornjem gradu? Pa nisam sigurna, ali zar nije tamo skroz zabranjen promet? Mislim da čak s Tuškanca vozi neki mali ZET-ov kombi, jer se gore ne smije s autima...
Ali nisam sto posto sigurna...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pon ožu 29, 2010 9:24 pm

Koliko se ja sjećam, za vjenčanja gore se puštaju automobili, no ne znam je li potrebno ishoditi posebnu dozvolu.

Evo iskopala sam neki članak: http://www.dalje.com/hr-zagreb/vikendom ... nci/158579

E sad, gore su sva parkirna mjesta obilježena brojevima tablica stanara, pa bi trebalo pripaziti gdje se parkira, znači ako vas i puste gore, ne mogu se uzvanici stati gdje žele. :mig:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la remenarka dana pon ožu 29, 2010 10:04 pm

Stvarno ste brze :thumbsup: puno vam hvala za info :svakacast:
remenarka

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.