Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

tko će vas voditi do oltara?'

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: tko će vas voditi do oltara?'

PostPostao/la tangerina dana uto pro 30, 2008 8:50 pm

sreća da imamo te naše bolje polovice :rofl:
tangerina

Marketing:

PostPostao/la miich dana sri pro 31, 2008 12:55 am

ma sta bi bez njih :D
mene ce moj otac voditi do oltara jer ipak uz njega sam cijeli zivot, i znam da ce mu to biti veliki ponos... (iako se bojim da bi mogla kmečiti kad me preda) :kava:
slika
miich

PostPostao/la Linda dana sri pro 31, 2008 11:20 am

Ja ću sigurno kmečiti.... :rofl:
Jedva čekam 1.8.2009..... I found someone to take away the heartache, to take away the lonely nights....
slika
Linda

PostPostao/la princessmo dana pet sij 02, 2009 2:09 pm

Mi smo prije par dana razgovarali sa svećenikom i on je rekao da je po njemu jedino ispravno da ulazimo zajedno (iako vjerojatno ne bi radio probleme i da ulazimo odvojeno-ali je dao do znanja da se s tim ne slaže). Zajedno ulazimo, a on nas uvodi.
Tako radi već 30 godina i smatra da je to jedino moguće, jer našim ulaskom u Crkvu započinje čin vjenčanja. Ako dragi ulazi prije, ja poslije-postavlja pitanje: kad počinje vjenčanje, kad on ulazi, kad ja ulazim, kad bi trebala muzika svirati-samo za mene ili i za njega...
Usput, mala digresija - on je prije točno 30 godina obavio svoje prvo vjenčanje u životu=vjenčao je moje roditelje :cerek: (kasnije mene i brata krstio, tatu ispratio (kad je umro) i sad će nas vjenčati, ja se nadam krstiti našu djecu...) :mig:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Francesca dana sub sij 03, 2009 11:53 pm

vodit će me onaj tko me i ženi :cagam:

mi smo ravnopravni partneri i u život ulazimo zajedno pa tako i u brak :grli:
Francesca

PostPostao/la Satine dana uto sij 06, 2009 4:07 pm

Mislim da će mene brat a njega sestra...
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto sij 06, 2009 6:20 pm

Satine je napisao/la:Mislim da će mene brat a njega sestra...

jako divno :cerek:
tangerina

PostPostao/la samo_njegova dana pet sij 09, 2009 3:09 pm

i ja i moj tatek bi bili najsretniji da me on doprati do oltara i preda budućem.. s tatom imam posebnu vezu od rođenja i jednostavno- on je moj uzor (muški) kroz život, obožavam ga i želim da on na taj dan prošeće sa mnom do oltara :)
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la stepford wife dana pon sij 12, 2009 10:24 am

Francesca je napisao/la:vodit će me onaj tko me i ženi :cagam:

evo tak je i mene dragi odveo do oltara i oženio....ahhhh :lovestruck:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Plavuša_90 dana pet sij 16, 2009 12:09 pm

Francesca je napisao/la:vodit će me onaj tko me i ženi :cagam:

mislim da je tako i najbolje! :cheer:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana pet sij 16, 2009 12:11 pm

hm, kad sam ja doma rekla da sam po forumima čitala da možemo i ja i dragi sami ušetat, napali me ko da sam rekla da sam nekog ubila :rofl: :rofl: :rofl: hihi... mojem tateku je to čast!! i ne uskraćujem mu je
tangerina

PostPostao/la Plavuša_90 dana pet sij 16, 2009 12:12 pm

blablaca je napisao/la:hm, kad sam ja doma rekla da sam po forumima čitala da možemo i ja i dragi sami ušetat, napali me ko da sam rekla da sam nekog ubila :rofl: :rofl: :rofl: hihi... mojem tateku je to čast!! i ne uskraćujem mu je

zašto i bi? samo naprijed :thumbsup:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ana_Split dana pon sij 26, 2009 6:47 pm

Posto mi je tata umro prije 7 godina do oltara ce me voditi stariji brat koji ima jakooo veliku ulogu i posebno mjesto u mom zivotu i srcu.Bas se veselim tom trenutku jer takvog obicaja tamo odakle sam ja nema i znam da ce mu to znaciti koliko i meni i da ce to biti divan trenutak u njegovom i mom zivotu
slika
Ana_Split
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Katriona dana pet sij 30, 2009 2:58 pm

Ana_Split je napisao/la:Posto mi je tata umro prije 7 godina do oltara ce me voditi stariji brat koji ima jakooo veliku ulogu i posebno mjesto u mom zivotu i srcu.Bas se veselim tom trenutku jer takvog obicaja tamo odakle sam ja nema i znam da ce mu to znaciti koliko i meni i da ce to biti divan trenutak u njegovom i mom zivotu

aaa, to je baš lijepo, baš mi je drago zbog tebe...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la taja.dj dana pet sij 30, 2009 4:28 pm

Ness je napisao/la:Ja nisam nikada bila na vjenčanju na kome su mladenci zajedno ušli u Crkvu pa se ne iščuđavam tome toliko!

Ja upravo suprotno: nikad (osim u filmovima) nisam vidjela da otac doprati mladu do oltara (a bilo smo na oho-ho svadbi i vjenčanja). Svećenik iz jedne župe je na tu temu rekao da ulaze u brak zajedno, neka zajedno i dođu do oltara...

ja sam isto mislila 1. da me tata doprati ali sam se predomislila, eh...još jedna tema koju nisam s dragim prošla, srem me bilo
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la pink butterfly dana pet tra 17, 2009 12:15 pm

bez uvrede ali meni sad stvarno nisu jasni ti svečenici koji "nedaju" da te vlastiti otac doprati do oltara,pa od kuda njemu pravo da on to odlučuje, niti zna mog tatu niti nema blage veze koliko ga ja volim i koliko želim da me najvažnija muška osoba (sa 100% očima punih suza) preda u ruke druge najvažnije muške osobe. Sad me strah jer mi nije palo na pamet to ni pitati svoga svećenika jer sam mislila da je to najnormalnije. Sad ga idem zvati ali ako mi kaže da me nemože tata voditi do oltara mijenjam crkvu i naravno dio teksta u pozivnicama koje su već gotove
05.09.2009
slika
pink butterfly

PostPostao/la Reina dana pet tra 17, 2009 12:37 pm

ma svećenici na taj ulazak u crkvu gledaju kao na ulazak u brak.
njima je bitno da mladenci sami ušetaju u crkvu, zajedno, kao što i sami ulaze u bračnu zajednicu.
kako je to 5rich ranije na ovoj temi napisala, to je teološki prihvatljivije.

tako je to nama naš svećenik objasnio. :raspa:
ja sam bila na svadbama na kojima su očevi dovodili mladenke do mladoženje, ali ipak sam nekako privrženija verziji da mladenci sami idu do oltara.
tako smo mi napravili i baš je bilo lijepo. :vjencanje1:
moj je dragi želio da skupa idemo do oltara, to mu je bilo jako važno, a ja sam na to pristala jer sam tako i planirala.
prije sam razmišljala da bi me moj brat doveo i tako, ali ipak smo išli samo nas dvoje. :lovestruck:

ali kao što sam već ranije napisala, nekim je djevojkama jako bitno da ih očevi predaju, ja to poštujem, to mi je baš sentimentalno, ali s time se ne mogu poistovjetiti jer ja nemam takav odnos sa svojim tatom.
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana pet tra 17, 2009 3:21 pm

Reina je napisao/la:ali kao što sam već ranije napisala, nekim je djevojkama jako bitno da ih očevi predaju, ja to poštujem, to mi je baš sentimentalno, ali s time se ne mogu poistovjetiti jer ja nemam takav odnos sa svojim tatom.

potpisujem :mig: recimo,mojoj je frendici bilo užasno bitno i od velike važnosti da je otac doprati do dragoga i ustrajala je u tome pa joj je svećenik i dopustio. dok recimo,moja sestrična je ustrajala na tome da ide sa dragim do oltara a svećenik je rekao kako mora sa ocem no ona je isto nekako uspjela dogovoriti da ide sa dragim :lovestruck: ja također nemam neki odnos sa ocem da bi mi to bilo od velike važnosti.
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la pink butterfly dana pet tra 17, 2009 4:13 pm

ma ja razumijem i one koje dolaze pred oltar sa svojim budućim i one koje dolaze sa tatom (to naravno sve ovisi u kakvom ste odnosu), prekrasno izgleda i jedno i drugo i nemam baš ništa protiv bilo kojeg izbora samo mi smeta što svečenik odlučuje u tome,mislim u jednom mjestu smiješ npr.sa tatom a 2 km dalje u drugoj crkvi nesmiješ. Ali najbitnije od svega je DA MI DOĐEMO PRED OLTAR kako mi želimo ;-)
05.09.2009
slika
pink butterfly

PostPostao/la Branči dana sub tra 18, 2009 10:37 am

Da, nažalost, sve se svodi na to koliko je svećenik otvoren prema idejama i da ne shvaća sve onako strogo "u okvirima"...
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Dani 26 dana sub tra 18, 2009 9:34 pm

Ja nisam ni razmisljala o tome tko ce me dovesti do oltara do onog trenutka kada me svecenik pitao kako cemo to obaviti :lol: Ja sam kao iz topa izvalila: Tata ce me dovesti! :lol: Neznam zasto :ne zna: Ima neka tajna veza... Da se opet udajem, opet bi me tata doveo. Moj tata i moj muz su dvije najvaznije muske osobe u mom zivotu... Jedan me doveo a drugi preuzeo i nitko sretniji od mene :cerek:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mia_m dana ned tra 19, 2009 8:49 am

mi cemo zajedno uci, i nece me tata voditi do oltara. tako smo se dogovorilil. svecenik je rekao da moze i tata ako hocemo ali da po njemu je najbolje da ravnopravno ulazimo u ckrvu i da zasto ako zelim da me roditelj vodi zasto me i mama ne bi dopratila jer da su me oba roditelja odgojila. nisam nikad tako razmisljala i moram priznati da sam se zapitala zasto mamu onda ne ukljuciti.
ali opet sa druge strane sve to ovisi od osobe do osobe. meni je i jedan i drugi nacin lijep, tj i kad mladenci udju zajedno i kad tata doprati mladu
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Satine dana ned tra 19, 2009 10:29 am

Koja glupost da svečenici diktiraju kako će se ući u crkvu! Pa mislim stvarno....sve me više razočarava crkva... :neznamkakoti: mislim da bi svatko trebao napraviti kako je njemu draže a ne vječito podilaziti svećenikovoj volji :thumbsdown: i oni onda sebe nazivaju oličenjem Božje volje, uzorom nama "civilima" a sebični na sve strane...čast iznimkama ali ja ih neznam puno... :kava:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la pink butterfly dana ned tra 19, 2009 7:04 pm

Da i ja sam sad dok sam sređivala te stvari oko vjenčanja shvatila tu "umišljenost","vlast" neznam više kako to nazvati, taj stav "nitko nam nemože ništa naša riječ je zakon" pojedinih svećenika. To je strašno
05.09.2009
slika
pink butterfly

PostPostao/la taja.dj dana ned tra 19, 2009 9:33 pm

Kad sam bila manja zamišljala sam da me tata prati do oltara, ali sada nisam nekako za to, što će moj dragi sam stajati pred olarom kao jadničak i čekati me.

Jedan svećenik je zajednički ulazak mladenaca u crkvu je to objasnio ovako: oboje smo jednaki pred Bogom, niti sam ja nečiji predmet i vlasništvo da bi me trbalo predati (u stilu: do sad si bila tatina i on te sad daje mužu), zašto bih se ja morala posebno izdvajati? Zajedno ulazimo u brak, zajedno ćemo i u crkvu i pred oltar. Tako i ja mislim da je najbolje.
1.5.2009.
taja.dj

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.