Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

tko će vas voditi do oltara?'

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

tko će vas voditi do oltara?'

PostPostao/la ivanasss dana ned ruj 07, 2008 10:15 am

kakvi su običaji kod vas ,tko će vas voditi do oltara,meni tata neće ići u svadbu,moji su rastavljeni a i on je alkoholičar pa neželim na svoj dan gledati koliko je popio i hoću li imati festivale pa je tako i najbolje. al za one koji neznaju ja imam sina pa će me on voditi do oltara. a vas????
slika
ivanasss

Marketing:

Re: tko će vas voditi do oltara?'

PostPostao/la Branči dana ned ruj 07, 2008 12:33 pm

Ivanas, mislim da je to jako, jako lijepo, da te tvoj sin predaje :srce:

Mi ćemo vjerojatno onako tradicionalno zajedno ući u crkvu (kak to već ide, svećenik, pa kumovi pa mi.. tak nekak).
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la stepford wife dana ned ruj 07, 2008 3:42 pm

mi ćemo isto tradicionalno zajedno ući..... :vjencanje1:
ali frendica koja se nedavno udavala kaže da je imala problema sa svećenikom jer je htjela da ju preda brat....jel je vama možda jasno zašto je to problem?
:ha:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivanasss dana ned ruj 07, 2008 4:10 pm

ma to ti sve ovisi od grada do grada i od crkve do crkve,kod nas mladenci mogu ući skupa al velečasni mora ići ispred njih,nekužim ni ja zašto to,ako mladu uvodi netko drugi velečasni čeka s mladoženjom kod oltara,ja još nisam išla ni na tečaj ni na dogovor al mogu misliti kakva će reakcija biti kakd kažem da želim da me sin otprati,al ako bude problema ja sam spremna vjenčati se u drugoj župi ,župi moga dragoga,tamo može apsolutno sve što mladenci žele,čak pitaju kojeg velečasnog želimo
slika
ivanasss

PostPostao/la ivancica dana ned ruj 07, 2008 4:24 pm

Meni je super što želiš da te sin uvede, i nadam se da će vam to svećenik dopustiti.

Mene će u crkvu uvoditi moj tata. On je osoba koju najviše cijenim u svom životu i čast koju samo njemu želim pružit.
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pon ruj 08, 2008 7:20 am

mene uveo moj tata, to sam oduvijek željela i jedino je to dolazilo u obzir i svećenik se složio, smao je rekao da moram dati tati pusu kad dođemo do oltara.
a kod nas su prvo išli svećenik, dragi i kumovi, pa svi svatovi, pa curica s prstenjem, pa ćale i ja :vjencanje1:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana uto ruj 09, 2008 7:11 pm

mi smo išli tradicionalno...tj.dragi i ja skupa do oltara...još mi je korak do oltara šapnuo da ak se oćem predomisliti još malo vremena imam..a ja prasnula u smijeh.. :rofl: :rofl:
s tim da smo mi skupa išli i od auta, tata me vodio samo od moje sobe do dragoga :raspa: :raspa:
u crkvu su prvo ušli svi uzvanici, a onda su išle moje nećakinje-klincerice,pa svećenik,pa dragi i ja, pa kumovi...s tim da nam je reko svećnik da bi bilo poželjno da nejdu kumovi sa svojim "Partnerima" nego kum i kuma skupa,na kaj ja nisam pristala ni u najluđem snu..ne pada mi napamet ih odvajati :shock1: :shock1: :shock1:

btw,i meni je super što hoćeš da te sin odvede..još ak je manji sinek bu sljatko zgledalo
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivanasss dana uto ruj 09, 2008 8:35 pm

mali je mali imat će 4 i pol godine kad bude svadba,unajmit ćemo mu bjeli smoking sa leptir kravaticom i frak,bit će prekrasan,ovako je zgodušan a onda će biti ko anđelak.................
slika
ivanasss

PostPostao/la 5rich dana sri ruj 10, 2008 3:14 pm

ivanasss je napisao/la:mali je mali imat će 4 i pol godine kad bude svadba,unajmit ćemo mu bjeli smoking sa leptir kravaticom i frak,bit će prekrasan,ovako je zgodušan a onda će biti ko anđelak.................

:cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la niriana dana ned ruj 14, 2008 3:34 pm

ja želim da me tata vodi pred oltar, iako živim sa dragim, s tatom imam poseban odnos, i želim da me on "preda" dragome... :cerek: :cerek:
a znam da je i njemu to najveća želja..
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la midva dana ned ruj 14, 2008 8:08 pm

nas je na kraju velečasni pitao kak želimo, ja pitala tatu ako me hoće "predat", on pristao i tak je i bilo...
prvo su ušli svi gosti, pa curice, pa dragi sa kumovima, mali sa prstenjem, velečasni, i na kraju tata i ja.... :D
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Principessa dana pon ruj 15, 2008 9:43 am

definitivno tata!!! :)
slika
slika
Principessa

PostPostao/la mama1984 dana čet ruj 18, 2008 9:51 pm

moje misljenje se poklapa sa ovim od niriane i ivancice osoba koja mi je jako jako jako bitna u zivotu moj dragi tata samo da ga jos zdravlje posluzi da ispunimo i njegovu i moju najvecu zelju :ludilo:
Sretan je onaj ko malo treba!
mama1984

PostPostao/la malena-zelena dana pet lis 03, 2008 10:45 pm

Izgleda da je naš župnik malo stroži, pa ćemo ipak morati ući zajedno s njim.
malena-zelena

PostPostao/la thinkblue dana sub lis 04, 2008 7:10 am

Meni je ipak nekako najljepse kad mladenci zajedno ulaze u crkvu..
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la miga24 dana sri stu 19, 2008 9:21 pm

Moj tatek sto posto!
Ali da li ste igdje čuli da su mladu predale dvije osobe??? Jer naime voljela bi da me sa tatom preda i brat - dvije najbitnije muške osobe u mom životu (prije dragog naravno...sad ih je tri! :cerek: ). Jako sam vezana i za jednog i za drugog i najrađe ne bih birala!Ali fakat, ja za to još ne čuh...
27.06.2009. -The day I married my best friend!
miga24

PostPostao/la Ness dana čet stu 20, 2008 9:25 am

miga24 je napisao/la:Moj tatek sto posto!
Ali da li ste igdje čuli da su mladu predale dvije osobe??? Jer naime voljela bi da me sa tatom preda i brat - dvije najbitnije muške osobe u mom životu (prije dragog naravno...sad ih je tri! :cerek: ). Jako sam vezana i za jednog i za drugog i najrađe ne bih birala!Ali fakat, ja za to još ne čuh...

mi smo to riješili tako da me braco izveo iz stana kada je dragi došao po mene, i on me vodio do auta kad smo kretali u crkvu, a kad smo ulazili u crkvu vodio me tata....... i super, vuk sit, ovce na broju :cheer: :cheer:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Reina dana čet stu 20, 2008 9:40 am

mene nije moj brat predao, kako je bio prvotni plan.
do oltara smo hodali moj dragi i ja zajedno. prvo je išao svećenik, onda naše tri nećakinje, pa mi, pa naši kumovi. baš mi je to bilo lijepo jer mi ipak ulazimo u brak zajedno, pa smo tako ušli u crkvu i do oltara. :lovestruck:
i naš je svećenik time bio jako zadovoljan jer on baš ne voli da netko preda mladu. :mig:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la miss-djurdja dana čet stu 20, 2008 10:22 am

Mi ćemo sami sebe dovesti do oltara!!!! :cerek: :cerek:
miss-djurdja

PostPostao/la bubamara dana pon stu 24, 2008 1:40 pm

Hvala vam puno, sad ste me utješile. Moj otac ne želi ući u crkvu, a najvjerojatnije bi bio najsretniji da se ni ne udajem. Do sada sam glavu razbijala time tko će me dovesti do oltara. Sviđa mi se ova ideja da jedan drugoga dopratimo... Nisam znala da može i tako.
slikaslika
bubamara
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la 5rich dana pon stu 24, 2008 3:15 pm

Valentina je napisao/la:Nisam znala da može i tako.

to ti je i teološki prihvatljivije :buket: :buket: :buket:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stepford wife dana uto stu 25, 2008 8:08 am

Valentina je napisao/la:Sviđa mi se ova ideja da jedan drugoga dopratimo... Nisam znala da može i tako.

pa tako to i treba biti, samo što previše gledamo tv.....pa ispada da svećenici izmišljaju :pop:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Reina dana uto stu 25, 2008 9:29 am

stepford wife je napisao/la:
Valentina je napisao/la:Sviđa mi se ova ideja da jedan drugoga dopratimo... Nisam znala da može i tako.

pa tako to i treba biti, samo što previše gledamo tv.....pa ispada da svećenici izmišljaju :pop:

slažem se. to mi je kekako amerikanizirano...
nije mi fora kada netko prati mladu do oltara jer izgleda kao da je mlada neki predmet koji tata/brat posjeduje, pa ga proslijeđuje budućem suprugu.
a i bedasto bih se osjećala da me dragi čeka kod oltara, a ja sva bitna hodam prema njemu. a on kao bogec tamo s kumovima čeka... :neznamkakoti:

ma to je samo moje mišljenje, ja znam kako je nekim curama bitno da ih očevi odprate do oltara... :lovestruck:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana uto stu 25, 2008 10:25 am

Šta ste napali toliko na činjenicu da neke cure žele da ih tata otprati do oltara??
Ja nisam nikada bila na vjenčanju na kome su mladenci zajedno ušli u Crkvu pa se ne iščuđavam tome toliko!
Ja sam željela da me tata otprati do oltara, htjela sam to još od kako sam bila mala curica, i tako smo i napravili! I niti sam se ja osjećala kao nekakav objekt ili nečije vlasništvo, niti se dragi osjećao kao bogec s kumovima dok me je čekao kod oltara! I nemojte se vaditi da je nešto teološki prihvatljivije jer ne bih rekla da smo ovdje svi baš praktični vjernici, pa ako ne prakticiramo sve ostale stvari koje nam vjera nalaža zašto bi se morali slijepo držati tog ulaska u crkvu. Ako svećenici dozvoljavaju da mladenku do oltara dopravi otac, brat stric ili netko treći, onda to valjda i nije baš toliko krivo??
Nemojte me krivo shvatiti da ja imam nešto protiv toga da mladenci zajedno dođu do oltara, čak mi je to i lijepo. Ali isto tako mi je bilo lijepo da me moj tata, koji me rodio i pružio mi sve što ja imam u životu uđe ruku pod ruku samnom do oltara i otprati me u novi dio mog života, a da ne pričam koja je to njemu bila čast i koliko je bio ponosan...
a dragi je i tako izašao samnom iz crkve, nije on tu nebitan, bitan je itekako, pa to je i njegovo vjenčanje.. eto, toliko od mene :kiss:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Linda dana uto stu 25, 2008 10:38 am

Ja iskreno ne mogu ni zamisliti da me tata ne doprati do oltara, a znam da će i njemu to biti velika sreća.. :bravo:

Ja sam bila na jednom vjenčanju gdje svećenik izričito nije dopustio da mladu tata doprati i ona je stvarno bila nesretna..

Mislim da je dobro da svatko napravi kako mu je želja bez uplitanja sa strane jer sam svjedok da se nitko neće miješati,

ali svi govore trebalo bi ovako ili onako (osim mame i tate..)..
Jedva čekam 1.8.2009..... I found someone to take away the heartache, to take away the lonely nights....
slika
Linda

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.