Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

tko će vas voditi do oltara?'

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: tko će vas voditi do oltara?'

PostPostao/la maybelline dana pet pro 18, 2009 8:52 pm

i ja cu s tatom do oltara,mislim da tu nece biti nikih problema jer u nasoj crkvi je to dopusteno
je da svake godine dobijemo novog svecenika ali nebudem se ja bas previse obazirala na njega ako bude ista pokuso zabranit
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

Marketing:

PostPostao/la pitura dana sub pro 19, 2009 6:25 pm

black_magic je napisao/la:postoji li opcija da mlada ide sama do oltara?

meni je mozda malo zao sto to ja nisam napravila na nasem vjencanju. meni je to super :thumbsup: a na kraju smo dragi i ja usli zajedno u crkvu i dosli skupa do olatara :cerek: :cerek:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la MAŠA dana pet pro 25, 2009 9:24 pm

ja mislim da će me tata dovesti do oltara. za sada. postoji velika mogućnost da odšetam i sama
čekamo...
slika slika
slika
MAŠA
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la citrix dana pon pro 28, 2009 11:02 am

Svakako prvo provjerite sa svećenikom koje opcije podržavaju ( neki su malo staromodniji i ne podržavaju ove razne opcije tko s kime ulazi i dolazi do oltara - moj je to nazvao - američke fore ) kako se ne bi neugodno iznenadile kad već zamislite kako će to izgledati na vaš dan :loveflag:
slika
citrix

PostPostao/la malena_4you dana sri sij 06, 2010 9:15 am

citrix je napisao/la:Svakako prvo provjerite sa svećenikom koje opcije podržavaju ( neki su malo staromodniji i ne podržavaju ove razne opcije tko s kime ulazi i dolazi do oltara - moj je to nazvao - američke fore ) kako se ne bi neugodno iznenadile kad već zamislite kako će to izgledati na vaš dan :loveflag:

i u mojoj župi je takav svećenik; ne samo da neda da te otac vodi do oltara nego mladenci prvi ulaze u crkvu, a bila sam i na vjenčanju gdje se svećenik doslovce derao na mladu koju je otac vodio do oltara što čeka tako dugo da ne uđe u crkvu, da li je neka filmska glumica, što ona misli itd... dok se cura pripremala vani da uđe, i nije ni kasnila ni ništ slično
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Željana dana sri sij 13, 2010 6:17 pm

Nisan uopće toliko razmišljala o tome, u svakom slučaju, nebi sa dragim unutra, sa njim izlazim, tako da ulazim ili sama ili sa tatom! :roll:
slika
Željana

PostPostao/la malena_4you dana pet sij 15, 2010 6:31 pm

ja zamišljam svoj ulazal naravno s tatom, a ispred nas dvije male curice sipaju latice... :lovestruck:
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana pet sij 15, 2010 11:24 pm

hmm...a ja se dvoumim između tate i brata ..... zbog razloga iz prošlosti. pitala sam brata i pristao je, a sad mislim kak sam možda zakinula tatu...ali nisam sigurna dal bi on to htio uopće. ili da uzmem oboje?? nemam pojma
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la atalya dana uto sij 19, 2010 9:02 pm

mene će vodit tata, to je njemu za ljubav :cerek:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la melita dana pet vel 05, 2010 8:06 pm

budući da je moj tata umro kad sam bila mala, predat će me ujak - oduvijek sam ga obožavala i govorila da će to biti on pa ću to i ispuniti :)
nadam se samo da neće bit problema u crkvi, jer ih je moja sestra imala sa svećenikom kad se udavala, nije joj to dopustio.. al to je bilo prije skoro 5 god. i došao je novi župnik pa se tješim..
slika
melita

PostPostao/la ribica08 dana sub ožu 13, 2010 8:54 pm

Posto sam iz Istre i to je obicaj (drago mi je da je takav) mene ce voditi tata do oltara... i ja jedva cekam... Bit ce to nesto posebno i emocionalno za mene ali i za njega... pogotovo kad me bude predao dragom... mama ce bit ljubomorna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: salim se... Joj ja se uvijek raznjezim kad gledam na svatovima ili u filmu ta predavanja mlade ili mladozenje to mi je super.... :thumbsup: :thumbsup:

Lijepo je da mlada i mladozenja udu u crkvu zajedno ali ipak neznam drago mi je da je ovdje kod nas tako... Mlada ide s tatom a mladozenja s mamom... (naravno postoje iznimke...) :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sub ožu 13, 2010 9:09 pm

mene ce tata voditi do oltara :D
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana ned ožu 14, 2010 2:13 pm

ribica08 je napisao/la: Mlada ide s tatom a mladozenja s mamom... (naravno postoje iznimke...) :thumbsup:

nisam nikad cula za to, a ni vidila :ne zna: kod nas mlada ulazi s tatom zadnja, prvi ulaze kumovi sa mladozenjom u sredini (vode ga na streljanje :rofl: )
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana ned ožu 14, 2010 9:30 pm

Oluja je napisao/la:
ribica08 je napisao/la: Mlada ide s tatom a mladozenja s mamom... (naravno postoje iznimke...) :thumbsup:

nisam nikad cula za to, a ni vidila :ne zna: kod nas mlada ulazi s tatom zadnja, prvi ulaze kumovi sa mladozenjom u sredini (vode ga na streljanje :rofl: )

Za kumove iskreno neznam. iako mislim da ulaze prvi nakon njih ide mladozenja s mamom a zadnja i kod nas ulazi mlada s tatom... ber koliko ja znam!!! :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pon ožu 15, 2010 7:16 am

dobro znaš :thumbsup: naši kumovi su ušli prvi, pa je mm s mamom, nakon njih curka koja nam je nosila prstenje i na kraju mlada s tatekom :thumbsup:
iako, možeš ti to i mjenjat kako ti paše!
tangerina

PostPostao/la ribica08 dana pon ožu 15, 2010 11:45 am

da zaboravila sam na tu curu koja nosi prstenje... tako sam i mislila...
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ana_Split dana pon ožu 15, 2010 2:40 pm

ja sam svu djecicu koja su nila na vjencanju nagurala pa onda curica sa prstenjem(od brata kcer) i mene je brat predao muzu (koji je sa kumom i mojom kumom cekao kraj oltara) jer je moj tata umro prije 8 god
slika
Ana_Split
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lealina dana pon tra 12, 2010 1:21 pm

moj dragi i ja od starta smo jednako razmišljali o tome kako će me on sa divljenjem gledati dok mu se približavam! Rekao je da ne želi da imamo slikanje prije vjenčanja jer onda neće moći (imati vremena) uživati u mojoj pojavi kako je zamislio (neće me naravno vidjeti u vjenčanici prije vjenčanja)! Zato za nas ne postoji druga opcija!
Što se tiče samog hoda mladenke, mislim da pratioc mora biti osoba koja mladenki puno znači za njen život, uz koju se ona ponosi biti i uz koju će se osjećati sigurnije nego da hoda sama ... jako je lijepo da su to oba roditelja ako su jako privrženi (zašto bi se vjenčanje moralo odvijati po nekim pravilima i biti isto kao ono prethodno? Odlučimo se na vjenčanje zbog preplavljenosti posebnim emocijama prema jednoj osobi zbog koje nam se svaki dan čini ljepšim, zašto ne onda isti osjećaj i smisao pretočiti u svaki djelić toga dana...?) ja sam se upravo sjetila kako bih najradije voljela da sa mnom ide moja bakica.. na što će se svi vjerovatno šokirati :belj: ali što mogu. Planirano je da brat ide sa mnom. (sa bakom imam posebnu vezu i samo kažem da bih ja tako bila jako sretna)
slika
29.05.2010.!!!!!!!!!!!
lealina

PostPostao/la lealina dana pon tra 12, 2010 1:43 pm

tincica. je napisao/la:evo moje ideje.... iako je kod nas običaj da tata vodi mladenku do oltara ja svog tatu nemam... da ne biste krivo mislile živ je međutim za mene nakon svega kao da i nije... e sad pritiskali su me i popovali :pop: različiti glupim solucijama tipa neka te vodi stric ili tetak ili kum :mudri: ... međutim moja kumica i ja smo jedan dan sjele i krenule u mozganje :huh: te nakon nekog vremena došle na ideju da bi mene i družice mogla izvest moja mama koja bi me samim time dovela i do oltara.... ona mi je bila i mama i tata i sve što je trebalo... kad sam joj to obznanila bila je presretna... :grli: ... kako je to nešto posve neobično i nelogično za ovdašnje svadbe vjerujem da će bit padanja u nesvijest od šoka :shock1: kad vide da me vodi mama... :vjencanje1: :skandal: :pravila:

uživaj u veselju što će te pratiti osoba koju voliš! To je jedino bitno!

Ninchy, žao mi je što si doživjela da ti bližnji odbiju poziv za pratnju. Mislim da su to bili jako nepromišljeni odgovori...
Lijepo se ti sredi, nabaci šljokice i sama prošetaj kao filmska zvijezda" :kiss:
slika
29.05.2010.!!!!!!!!!!!
lealina

PostPostao/la lilly dana uto tra 13, 2010 11:56 am

mene će voditi mama i tata. :cerek: :cerek:
sretno udana... 05.06.2010.
lilly

PostPostao/la lealina dana čet tra 15, 2010 9:07 am

lilly je napisao/la:mene će voditi mama i tata. :cerek: :cerek:

odlično rješenje!!!! :bok:
slika
29.05.2010.!!!!!!!!!!!
lealina

PostPostao/la ribica08 dana sub tra 17, 2010 5:13 pm

lealina je napisao/la:moj dragi i ja od starta smo jednako razmišljali o tome kako će me on sa divljenjem gledati dok mu se približavam! Rekao je da ne želi da imamo slikanje prije vjenčanja jer onda neće moći (imati vremena) uživati u mojoj pojavi kako je zamislio (neće me naravno vidjeti u vjenčanici prije vjenčanja)! Zato za nas ne postoji druga opcija!
Što se tiče samog hoda mladenke, mislim da pratioc mora biti osoba koja mladenki puno znači za njen život, uz koju se ona ponosi biti i uz koju će se osjećati sigurnije nego da hoda sama ... jako je lijepo da su to oba roditelja ako su jako privrženi (zašto bi se vjenčanje moralo odvijati po nekim pravilima i biti isto kao ono prethodno? Odlučimo se na vjenčanje zbog preplavljenosti posebnim emocijama prema jednoj osobi zbog koje nam se svaki dan čini ljepšim, zašto ne onda isti osjećaj i smisao pretočiti u svaki djelić toga dana...?) ja sam se upravo sjetila kako bih najradije voljela da sa mnom ide moja bakica.. na što će se svi vjerovatno šokirati :belj: ali što mogu. Planirano je da brat ide sa mnom. (sa bakom imam posebnu vezu i samo kažem da bih ja tako bila jako sretna)

Lealina moj savjet tj kako bi ja napravila... da sam povezana s bakom kao i ti... ja ne bi razmisljala ja bi da me ona doprati do oltara i gotovo... ako ti to zelis zasto ne?!? :ne zna: :ne zna: pa tvoje vjencanje i ti trebas biti sretna... i svi detalji trebaju tebi odg a sto ce drugi reci ili biti sokirani sto te briga ti se udajes i treba ti biti dobro... ako stvarno zelis da to bude baka samo naprijed... ne vidim problem!!! :thumbsup: :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Polesana dana pon svi 17, 2010 8:41 am

Moj tata je to uspio odraditi, bez da se okrene i pobjegne nazad! Iako je cijelo vrijeme pričao dok me vodio, valjda od uzbuđenja, ali je sve ok ispalo! :thumbsup:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la CandyBaby dana sri svi 19, 2010 1:13 pm

Mi ćemo ići zajedno do oltara. :cerek:
(u trenutku kad smo to odlučili nismo imali pojma da je to čak i prihvatljivija opcija)

Možda bi, da smo mlađi ili da još ne živimo zajedno, imalo neku simboliku da me tata preda budućem suprugu - to bi isto bilo jako lijepo.

Ali s obzirom na to da nas dvoje već neko vrijeme idemo side-by-side kroz život, mislim da je jedino logično da i u crkvu na svoje vjenčanje ušetamo zajedno pod ruku :lovestruck:
8. 10. 2010. Feels like I'm on the way back where I belong...
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la dalmašica dana pon ruj 27, 2010 10:40 am

Mene će brat izvesti iz kuće kad dođu svati a tata će me odvesti do oltara.
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.