Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

tko će vas voditi do oltara?'

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: tko će vas voditi do oltara?'

PostPostao/la tangerina dana pet kol 28, 2009 6:16 am

eto sad i mene pored svih filozofija.. kod nas je običaj da mladu vodi tata, a mladoženju mama do oltara i to se vodi pod normalno. tako, ne trebate se čudit, ali to je tako. kumovi ulaze zajedno.
a što se tiče ninchy, mene jedino raživčanilo da je on rekao da ulazi s mamom, te da ne želi sa njom uć :izivciran: muško... no, vjerujem da ćeš to rješit sa razgovorom :thumbsup:
tangerina

Marketing:

PostPostao/la pitura dana pet kol 28, 2009 8:21 am

blablaca je napisao/la:mene jedino raživčanilo da je on rekao da ulazi s mamom, te da ne želi sa njom uć :izivciran: muško... no, vjerujem da ćeš to rješit sa razgovorom :thumbsup:

ja bi za to rekla da je previse vezan za mamicu :roll: i mislim da buduci muz bi trebao znati razaznati tko mu je bitniji buduca zena koja ce mu biti obitelj ili mamica posesivna mamica :roll: :roll: uglavnom, ja sam misljenja da ninchy udje lijepo sama i svih zahebe i to ce joj biti najbolje rijesenje jer ce dobiti ona wooww efekt kad ju bude dragi gledao pred oltarom kako ona dolazi do njega :svakacast:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tincica. dana pet kol 28, 2009 9:33 am

evo moje ideje.... iako je kod nas običaj da tata vodi mladenku do oltara ja svog tatu nemam... da ne biste krivo mislile živ je međutim za mene nakon svega kao da i nije... e sad pritiskali su me i popovali :pop: različiti glupim solucijama tipa neka te vodi stric ili tetak ili kum :mudri: ... međutim moja kumica i ja smo jedan dan sjele i krenule u mozganje :huh: te nakon nekog vremena došle na ideju da bi mene i družice mogla izvest moja mama koja bi me samim time dovela i do oltara.... ona mi je bila i mama i tata i sve što je trebalo... kad sam joj to obznanila bila je presretna... :grli: ... kako je to nešto posve neobično i nelogično za ovdašnje svadbe vjerujem da će bit padanja u nesvijest od šoka :shock1: kad vide da me vodi mama... :vjencanje1: :skandal: :pravila:
tincica.

PostPostao/la ninchy dana pet kol 28, 2009 11:20 am

joj, hvala vam curke.... ne znam kaj bi bez vas :lovestruck:
ja sam htjela da me brat doprati jer mi je on svo vrijeme bio najvažnija muška osoba u životu i znala sam da, bez obzira na sve naše svađe i peckanja uvijek mogu na njega računati - upravo iz tog razloga me njegov stav razočarao... kad sam rekla svojoj kumi što mi je odgovorio, ona je poludila i rekla da nije normalan... sad samo čeka priliku da ga ''opere''...
dragi je pak priča za sebe - za mamicu mora biti sve (čak je za nihovu kupaonu izabrao i kupio pločice koje se meni ful ful sviđaju i ja sam rekla da ćemo ih staviti kad ćemo renovirati kupatilo), al ne samo da on mora udovoljavati njenoj svakoj gluposti nego to traži i od mene, a ja to ne želim.... tako da mi se neda uopće više raspravljati o tome s njim - i kum mu je rekao da bi bilo lijepo da uđemo skupa u crkvu...
mislim da će biti najpametnije da uđem sama - kao što je pitura rekla - da ja budem u centru pozornosti :D
hvala vam curkice :kiss:
slika
ninchy

PostPostao/la pitura dana pet kol 28, 2009 11:38 am

ninchy je napisao/la:mislim da će biti najpametnije da uđem sama - kao što je pitura rekla - da ja budem u centru pozornosti :D

bas me zanima sta ces na kraju odluciti :grli: ali meni je to jako otmjeno i sik kad mlada udje sama u crkvu i lijepo se odgega elegantno do oltara kod mladozenje :thumbsup:
ovo za mamicu i udovoljavanje iste, necu komentirati jer je to za drugu temu da me modice ne bi tukle :D
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mala zaggy dana pet kol 28, 2009 2:28 pm

blablaca je napisao/la:eto sad i mene pored svih filozofija.. kod nas je običaj da mladu vodi tata, a mladoženju mama do oltara i to se vodi pod normalno. tako, ne trebate se čudit, ali to je tako. kumovi ulaze zajedno...

istina..bila sam u istri na svadbi i bilo je tako.. :D

kod nas u zagorju je obicaj da mladenci ulaze skupa..iako se i to sad mijenja, pa vodi i tata..makar su na to poprilicno alergicni svecenici...
dragi i ja cemo skupa..cini mi se ok da ni to ne mijenjamo, buduci da ce nam svadba biti dosta tradicionalna (dolazak po mene s pratnjom, ruzmarin, barjaktari itd..) osim toga meni se i osobno to svida..ruku pod ruku, cup-cup-cup do oltara :vjencanje1:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana pon kol 31, 2009 8:18 am

mene ipak ne vodi tata, nego dragi i ja ulazimo zajedno (svećenik samo to dopušta)
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mala zaggy dana pon kol 31, 2009 9:27 am

a jooj niriana..to je bas to kaj sam napisala, da su alergicni...ajde meni je tak svejedno jer namjeravam s dragim, ali bas mi zao zbog tebe ako ti je bila velika zelja da te tata vodi... :(
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana pon kol 31, 2009 9:55 am

mala zaggy je napisao/la:a jooj niriana..to je bas to kaj sam napisala, da su alergicni...ajde meni je tak svejedno jer namjeravam s dragim, ali bas mi zao zbog tebe ako ti je bila velika zelja da te tata vodi... :(

ma već sam se navikla, ne da ni bacanje riže ili ružinih latica :ne zna: ne da ništa ukratko
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ninchy dana pon kol 31, 2009 7:50 pm

naš dopušta bacanje riže i latica, ali pod uvjetom da angažirmo nekog da to očisti odmah poslije... kad ja uzmem metlu u ruke :moco:
ma, ja ću ući sama u crkvu, ako moj braco ne promijeni mišljenje...
slika
ninchy

PostPostao/la Satine dana uto ruj 01, 2009 9:11 am

moj svećenik je samo pitao jesam razmišljala već kako ću ukrasiti crkvu? i ja kažem da jesam. i to je bilo to :rofl: kad vidi tolike svijeće i cvijeće i latice i mašne valjda se neće onesvjestiti :rofl: ma šalim se, hvala Bogu on to dopušta iako je malo čudan inaće :cheer:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana ned ruj 06, 2009 8:38 pm

Ja sam bila ne jedno svadbi gdje su mladu do oltara dopratili mama i tata, ona je hodala u sredini, i baš je bilo lijepo
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana ned ruj 06, 2009 8:42 pm

ja bila na svadbi gdje je vjenčani kum mladenca vodio mladenku do oltara..i to je saznao par minuta prije nego su ušli u crkvu :D
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mijica dana čet ruj 10, 2009 2:37 pm

kod nas svecenici su zabranili da nas itko vodi do oltara nego mladenci sami ulaze i zajedno koracaju prema oltaru.
slika
mijica

PostPostao/la ninchy dana pet ruj 11, 2009 7:43 am

mijica je napisao/la:kod nas svecenici su zabranili da nas itko vodi do oltara nego mladenci sami ulaze i zajedno koracaju prema oltaru.

mislim da bi tako svugdje trebalo biti - bar bi neki imali manje problema po tom pitanju.....
slika
ninchy

PostPostao/la tangerina dana pon ruj 14, 2009 1:41 pm

ja skoro uletila sa dragim jer do zadnjeg trenutka nisam znala hoće li tata stić na vjenčanje, na kraju stigao da me "izbaci" iz kuće :lol: i uvede u crkvu :cerek: super ispalo
tangerina

PostPostao/la theonly dana čet lis 22, 2009 8:40 am

mene je vodio tata, dragog mama, i to je išlo na prijedlog svećenika.. Pišem zato, jer sam čitala da kao Crkva ne voli to kad mladenci ne ulaze skupa pred oltar :ne zna:
Uglavnom išli su prvo dragi s mamom, pa mala s prstenima, pa tata i ja, iza nas još 2 klencerice..
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la dabrica dana pon lis 26, 2009 4:31 pm

mene je vodio tata do oltara i tu uopce nije bilo diskusije, svecenik me nije ni pitao tko ce me voditi do oltara, podrazumjevao je da ce to biti tata. On je prije obreda izasao iz crkve, gosti su usli unutra, onda je isao svecenik, iza njega mladozenja s kumovima (kum s jedne, kuma s druge strane), iza njih mali s prstenjem i onda smo na zvuk zvona i svadbene koracnice krenuli tata i ja, i to mi je bio jedan poseban trenutak, jedan od najemotivnijih u cijeloj ceremoniji... :vjencanje1:

a to da mladenci ulaze zajedno u crkvu prvi put cujem.... :ne zna:
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vrazichka dana uto lis 27, 2009 9:45 am

ja zelim da me tata otprati do oltara i ako bude drugacije bit ce problema :pop: dragi me shvaca u potpunosti..sad samo moramo otic do zupe i sve sredit
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Lia dana uto lis 27, 2009 6:02 pm

Ja želim sa svojim dragim do oltara.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Studentica24 dana sri lis 28, 2009 3:56 pm

Ja nisam imala oltar :lol: :lol: :lol: , ali me do dragog vodio tata...
Svatko ima pravo izbora i glupo mi je da svećenici odlučuju o tome tko će kako i s kim doći do oltara... :ne zna: :ne zna:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la black_magic dana sub lis 31, 2009 1:03 am

postoji li opcija da mlada ide sama do oltara?
to sam vidjela u nekom filmu, mlada ide sama, ima veliku vjencanicu i strasno dugacki veo, koji nose dvije male djeveruse - bas bajkovito izgleda.
slika
black_magic
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Michelle dana sub lis 31, 2009 1:31 pm

vrazichka je napisao/la:ja zelim da me tata otprati do oltara i ako bude drugacije bit ce problema :pop:

i ja kažem......oduvijek sanjam kako me tata prati do oltara i nema onog koji će mi to zabraniti! :o
........jer jedno za drugo, mi smo stvoreni......11.09.2010. D+I
Michelle

PostPostao/la Oluja dana sri stu 04, 2009 6:57 pm

dabrica je napisao/la:mene je vodio tata do oltara i tu uopce nije bilo diskusije, svecenik me nije ni pitao tko ce me voditi do oltara, podrazumjevao je da ce to biti tata. On je prije obreda izasao iz crkve, gosti su usli unutra, onda je isao svecenik, iza njega mladozenja s kumovima (kum s jedne, kuma s druge strane), iza njih mali s prstenjem i onda smo na zvuk zvona i svadbene koracnice krenuli tata i ja, i to mi je bio jedan poseban trenutak, jedan od najemotivnijih u cijeloj ceremoniji... :vjencanje1:

a to da mladenci ulaze zajedno u crkvu prvi put cujem.... :ne zna:

ovako je i kod nas :kava:
s tim da sam cula da u nekim krajevima Hrvatske mladenci ulaze zajedno i da tako i triba bit. kod nas nikad nisam vidila drukcije nego da tata otprati mladu do oltara. sicam se svog ćale kad je sazna da mora seku otpratit do oltara :rofl: :rofl: :rofl: mislimd a mu je to bio največi šok u zivotu! al kad ga je fratar zaminio za mladozenju onda je procvita, pa mu nije toliko tesko palo :bravo:
iskreno, obozavam svog ćaću i jedva cekam da me on otprati do oltara i ne mogu zamislit nikakvu drugu opciju!!!
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana sri pro 16, 2009 10:32 pm

ja svakako želim da me moj tata vodi do oltara... cijeli život si to zamišljam,i znam da će i njemu to biti posebno drago... nas dvoje imamo stvarno poseban odnos... ah,oduvijek sam bila njegova mala curica,njegova maza... nedaj bože da mi svečenik kaže da nemože tako,odmah idem u drugu župu!!!!!! :izivciran:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.