Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Sakramenti i vjera za crkveno vjenčanje?(kumova i mladenaca)

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Sakramenti i vjera za crkveno vjenčanje?(kumova i mladen

PostPostao/la ribica08 dana pon kol 30, 2010 10:39 am

znam jedan par cura katolik a decko neka druga vjera da ne bubam bezveze i sad je bilo pitanje dal ce ona ili on prec na vjeru drugog tako da je on presao na njenu vjeru i to je to... :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la tangerina dana pon kol 30, 2010 10:41 am

ma to se može, al oni bi oba ostali pri svojoj vjeri. a to mislim da neće ići
ako se ne varam, tako je ana_split udana u crkvi, jedino neznam kako su oni s vjerom kasnije :ne zna: mislim, tko je uzeo čiju
tangerina

PostPostao/la ribica08 dana pon kol 30, 2010 10:43 am

da znam misllila sam napisati da je njima svecenik rekao nek odluce ciju ce vjeru uzeti i gdje ce se zeniti jer da mjesanje ne ide... bar ne u njihovom slucaju... :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana sri ruj 01, 2010 8:00 am

Ne znam mogu li biti oba svećenika na obredu vjenčanja, pa neću napamet bubati...
Al što se tiče o tome mora li jedno od vas preći na vjeru onoga drugoga, nemora... Moja prijateljica i rodica od nevjeste vjenčale su se za protestante u ktoličkoj crkvi... Jedino su morale potpisati izjavu da će djecu odgajati u katoličkom duhu. To je bilo sve što se od njih tražilo. Pravoslavci i protestanti također imaju sakrament krštenja kao i katolici (u slučaju prelaska na drugu vjeru ne radi se nanovo obred kršenja već se taj uzima kao pravi), a za vjenčanje je jedino to uvjet... Ne znam je l isto i u slučaju vjenčanja u pravoslavnoj crkvi, al ajbolje vam je otić u jednu i drugu crkvu i vidjet gdje vam je manje komplikacija što se tiče papirologije pa se tu vjenčajte... Al u svakom slučaju, itko od vas se ne mora odreći svoje vjere
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana sri ruj 01, 2010 8:31 am

Rally_MO je napisao/la:Ne znam mogu li biti oba svećenika na obredu vjenčanja, pa neću napamet bubati...
Al što se tiče o tome mora li jedno od vas preći na vjeru onoga drugoga, nemora... Moja prijateljica i rodica od nevjeste vjenčale su se za protestante u ktoličkoj crkvi... Jedino su morale potpisati izjavu da će djecu odgajati u katoličkom duhu. To je bilo sve što se od njih tražilo. Pravoslavci i protestanti također imaju sakrament krštenja kao i katolici (u slučaju prelaska na drugu vjeru ne radi se nanovo obred kršenja već se taj uzima kao pravi), a za vjenčanje je jedino to uvjet... Ne znam je l isto i u slučaju vjenčanja u pravoslavnoj crkvi, al ajbolje vam je otić u jednu i drugu crkvu i vidjet gdje vam je manje komplikacija što se tiče papirologije pa se tu vjenčajte... Al u svakom slučaju, itko od vas se ne mora odreći svoje vjere

to je ključna izjava :thumbsup: :thumbsup:

dakle, onda vam je možda dovoljno da se ženite kod jednog svećenika, svaki ostanete kod svoje vjere, samo onda morate i dogovoriti kako budete djecu odgajali :ne zna:
tangerina

Re: Izbor crkve i kapelice (komentari, savjeti)

PostPostao/la mala_brineta89 dana sri vel 09, 2011 6:43 am

Pozdrav svima :loveflag:
nova sam na forumu pa odmah dižem ovu temu :o
zanima me da li se koja od vas udavala možda u kapeli sv.Barbare Velika mlaka ili u župnoj Crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Velikom Trgovišću?
Posebno me zanima kakvi su svećenici i da li rade probleme ako jednom od zaručnika fali jedan sakrament(firma) ?
Unaprijed hvala :bok:
Zadnja izmjena: maybelline; čet lis 13, 2011 9:41 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: premjesteno u odgovarajucu temu!
mala_brineta89

PostPostao/la blab dana sri vel 09, 2011 8:48 am

bez obzira na sakrament, nebi smjeli nigdje praviti problem. ili će vam ponuditi opciju da se firma napravi prije svadbe ili će se brak voditi kao "mješoviti" (ili kako se to kaže), kao da jedan od zaručnika nije katolik :thumbsup: uglavnom, neke cake postoje, no nije povezano s kapelicom

da me ubiješ, ne mogu sad iskopati kamo smo o tome pričale :budala:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la mala_brineta89 dana sri vel 09, 2011 2:54 pm

hvala ti na odgovoru :kiss:
a što se tiče samih tih crkava? kakvi su svećenici i ovako kakva je atmosfera? :D vidjeh slike i jako su mi se svidjele obje lokacije ali nisam još bila tamo.. ima još godina i pol-dvije do :vjencanje1: pa se zasad samo raspitujem još :cerek:
mala_brineta89

PostPostao/la anastasia dana uto lis 11, 2011 9:45 pm

ahahhaha dan prije :lol: :lol: :lol: :lol: ako ništa barem do crkve nemam 35km ka prošli put :D a izvadak se vadi odaklen- o sakramentima? jer sam krštena na jednom mistu, potvrđena na drugom,a na nijednom sad ne živim...

post se nadovezuje na ovu temu
viewtopic.php?f=34&t=495&start=75#p362549
Zadnja izmjena: maybelline; čet lis 13, 2011 9:43 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: premjesteno u odgovarajucu temu!
Fata viam invenient

slika

slika
anastasia

PostPostao/la Rally_MO dana uto lis 11, 2011 9:54 pm

Potvrdu moraš donijeti iz župe u kojoj si krštena, jer si tu upisana u knjigu i tu bi ti se trebale sve potvrde o sakramentima slati...

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la anastasia dana uto lis 11, 2011 9:56 pm

ajme, krštenje Cres, krizma Zagreb, žženidba Solin...a Gospe Sinjska :D hvala puno za informaciju
Fata viam invenient

slika

slika
anastasia

PostPostao/la Rally_MO dana uto lis 11, 2011 10:38 pm

Onda Cres, oni će ti dati potrebnu potvrdu...
Ja sam imala isti problem... Krštenje Varaždin, krizma Šibenik, udala se u Mostaru... Potvrdu dobavljala iz Vž. Potvrdu moraš uzet tamo gdje si krštena, pa ako i upišeš sve u knjige crkve u kojoj živiš, potvrdu za vjenčanje ne možeš tu vaditi, već isključivo gdje si kršten

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la anastasia dana uto lis 11, 2011 10:46 pm

aj bar ću vidjet crkvu gdje sam se krstila :D puno hvala doista,jer sve to svagdje piše na netu al nigdje ništa decidirano
Fata viam invenient

slika

slika
anastasia

PostPostao/la mia_m dana sri lis 12, 2011 8:34 am

i da gleda osobnu i da zna da zivite zajedno nema mi logike da to bude neki problem, jer sto je s onima koje se trudne udaju u crkvi. nije bas da sve mogu sakrit trudnocu
Zadnja izmjena: mia_m; sri lis 12, 2011 11:14 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la jaju dana sri lis 12, 2011 11:12 am

mia_m je napisao/la:i da gleda osobnu i da zna da zivite zajedno nema mi logike da to bude neki problem, jer sto je s onima koke se trudme udaju u crkvi. nije bas da sve mogu sakrit trudnocu

slažem se s tobom u potpunosti! jer i tako nepostoji nigdje po bibliji ništa u smislu grijeha NE ŽIVI ZAJEDNO već samo NE SAGRIJEŠI BLUDNO, a neznači da samo oni koji zajedno žive griješe bludno, jer statistički nevidim baš da ljudi često ulaze nevini u brak u zadnje vrijeme! a svećenik ko svećenik mora prigovorit tome, nemože uglavnom zbog tako nečega uskratiti sakarament, a to je ipak najbitnije!

što se tiče izbora crkve koliko sam ja skužila ispada najjednostavnije vjenčati se u mojoj ili njegovoj matičnoj župi, imam prijateljicu koja se sada vjenčaje, za manje od mjesec dana, i najvećih problema su imali oko crkve, oko prikupljanja potvrda i dogovora s vremenom obreda, ona je iz jedne župe, on iz druge, a žene se u trećoj, a inače ni jedno ni drugo nisu ni kršteni ni krizmani u ovoj državi već tu žive zadnjih 10-ak, 15-ak godina... eh!
slika
jaju

PostPostao/la Oluja dana sri lis 12, 2011 1:40 pm

ja isto nisam krstena u svojoj maticnoj zupi di sam se na kraju udala, pa sam po krsni list isla u zupu di sam krstena a tamo mi sakrament potvrde nije bio upisan :neznamkakoti: :neznamkakoti:
tako da sam u svojoj zupi morala trazit da mi to upisu :pop:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana sri lis 12, 2011 7:59 pm

Olujo, ti nisi imala sreće... Inače sve mora biti upisano u župi u kojoj si krštena... Ja se isto nisam udala u matičnoj župi, i nije bilo nikakvih problema... ČAk nisam morala donijeti pristanak iz matične župe, to je svećenik sredio :thumbsup:
Dosta ovisi i o svećeniku, kakve je volje i koliko voli zezati...
Što se tiče krizme, u biti za vjenčanje jedino što moraš imati je sakrament krštenja (i da nisi vjenčan), traže da doneseš i potvrdu o krizimi al ona nije uvijet za vjenčanje.

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malica dana sub lis 22, 2011 1:33 pm

Svećenik u župi gdje ste primile sakramet bilo pričesti bilo krizme, mora poslati u župu gdje ste krštene potvrdu o vašem primanju određenog sakramenta.

A što se tiče vjenčanja u trećoj župi, u tom slučaju oboje trebaju zatražiti otpusnicu!
malica

PostPostao/la mia_m dana sub lis 22, 2011 3:14 pm

mi smo se vjencali u trecoj zupi i samo jedno je trebalo otpusnicu
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sub lis 22, 2011 6:30 pm

mi smo se vjencali isto u sasvim trecoj zupi i nijedno nije trebalo donijeti otpusnicu :jig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana sub lis 22, 2011 6:55 pm

Ja isto koliko znam, samo jedno od mladenaca treba donijeti otpusnicu... U nas je npr svećenik tražio moju jer mi je to susjedna župa, a muž je iz druge države

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana ned lis 23, 2011 7:40 am

najcesce se vjencanja odvijaju u zupi/crkvi kojoj cura pripada,a jos nikad nisam cula da je u takvim slucajevima decko morao nositi otpusnicu iz svoje zupe :ne zna:
tako da ako za vjencanje u trecoj zupi treba otpusnica,nekkao mi je logicno da treba samo jedna :kava:
no i to je svejedno uvijek drugacji slucaj od zupe do zupe ,tako da najbolje pitati tamo gdje cete se vjencati :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la malica dana ned lis 23, 2011 10:28 am

Otpusnica treba onda kada se obred vjenčanja obavlja u crkvi koja na pripada niti župi mlade niti župi od mladoženje.
A ako se vjenčanje obavlja u župi bilo mladoženje ili mlade onda ne treba otpusnica.
malica

PostPostao/la lunna dana pon lis 24, 2011 11:04 am

malica je napisao/la:Otpusnica treba onda kada se obred vjenčanja obavlja u crkvi koja na pripada niti župi mlade niti župi od mladoženje.
A ako se vjenčanje obavlja u župi bilo mladoženje ili mlade onda ne treba otpusnica.

ali mi smo se vjencali u crkvi koja nije ni moja ni njegova zupa i nismo morali donositi otpusine :kava:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la blab dana pon lis 24, 2011 11:14 am

možda se vama samo tako poklopilo, al većina, koja se ženi u trećem mjestu, nosi otpusnicu.
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.