Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Plaćanje plesa s mladenkom i plaćanje ružmarina

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Plaćanje plesa s mladenkom i plaćanje ružmarina

PostPostao/la theonly dana čet kol 21, 2008 3:04 pm

ne znam da li kod vas postoji taj obicaj, al u Medjimurju je obavezan ples mladenke..
Ples pocinje nakon torte, oko ponoci. Zastavnjek (to bi bio kao kum na vjencanju, mladencov "kolega") otplese prvi ples, te nakon toga drzi korpu u koju gosti stavljaju novac kako bi plesali s mladenkom (dakle plate za taj ples) i onda zaplesu s njom 2,3 koraka, dok drugi neko ne pruzme i tak dalje..
Vecinom plesu svi po 2,3 puta, daje se vecinom iznad 50kn po plesu, a roditelji, braca, kumovi il neki koji dodju "samo" jednom plesat daju i prek 100€ po plesu..
Mladenac dolazi zadnji, kad vec vidi da je samo par ljudi ostalo u redu za plesat. On daje malo vece svote, a uvijek se neko nadje ko ga onda stiha, vecinom otac il brat, il kum mladenkin, on opet daje vise, dok mladenac ostane bez novaca u novcaniku, nakon cega mora dati novcanik, nekad i kravatu skine, il sako.. Kad ostane tak ogoljen, pokupi mladenku (odnese ak je u stanju :) ) i odu papa. To je vrijeme kad se odu presvlacit..
Cist da dobijete dojam, moja sestricna je imala 87 ljudi na svadbi, od toga je 20 bilo Austrijanaca koji nisu znali za taj obicaj, pa nisu davali novac, al ona je u kojih 1,5 h plesa "zaradila" 23.000 kuna :D
Zato je taj ples mladencima, uz poklone u novcu, jedna super financijaska podloga za zajednicki pocetak
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Re: Ples mladenke

PostPostao/la mare dana čet kol 21, 2008 5:00 pm

Ja sam bila na jednoj svadbi gdje je bilo nešto slično, gosti su plesali s mladom isto tako par koraka i nakon toga dali svoj dar (baš pravi dar, tj. kovertu ili što je već bilo). Ali nije bilo ni približno ovako "radikalno"...
Mi to nećemo imati, ne sviđa nam se to baš.... :ne zna:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet kol 21, 2008 9:44 pm

Ma ja sam nekako protiv tih svih plaćanja... ja sve što mislim dat, stavim u kovertu i gotovo. Ne volim kad me se stavi u takve situacije da moram davat još love, a jedva sam odvojila i ovo što sa dala :ne zna:

Iako, doduše imala sam slično iskustvo na svadbi u slavoniji prije dosta godina, naime trebao se plaćati i ružmarin, i ples sa mladom.

S obzirom da sam u kovertu za dar stavila 1200 kuna, sa sobom nismo nosila nešto ludo love, auto mog pratioca je bio natankan, kartice uvijek imaš, a ja sam u novčaniku imala nekih 100 kn. Prvo su nas doslovce isprepadali s tim ružmarinom, jer prije tog nisam niti čula za taj običaj, kad je jedna cura rekla "u ovu košaru ubacite novce" ja pitala kakve novce, a ona kaže za ružmarin. Pitam kolko se daje, a ona kaže "pa obično 50 kuna po ružmarinu". Ništa, izvadila ja tih 100 kuna zadnjih, ubacila u košaru, dobila taj famozni ružmarin, kad ono negdje iza sarme oko 22h kažu oni ide ples s mladom. Dapače, čak je ovaj sa mikrofonom išao i prozivao ljude da se dižu. Kad sam vidla da se daje lova i za to, onda sam lagano popizdila, iz koverte sa darom izvadila 200 kn, dala svom pratiocu i rekla da ide plesat. Poslije sam im predala ostatak koji je bio u koverti i ajd bok. Neće mene nitko must ko da sam rockefeler.
Inače, to je bila jedna od najgorih svadbi na kojoj sam bila, otišla sam u pola 1 sa svadbe jer sam umirala od gladi, osim poslužene juhe, pečene ovce i sarme (na 39°C vani, a u sali valjda 50°C) ništa nije bilo za jesti do ponoći, a da ne spominjemo da nije bilo normalnog soka, nego samo neka nepitka oranžada, neka bosanska kola (sa K) i slični napitci sumnjivih sastojaka. Njihovo objašnjenje je bilo da su htjeli uštedit. I jesu, poslije su se hvalili kako su zaradili preko 10000€ na svadbi.

Tak da ti se meni kad čujem za takve običaje digne kosa na glavi. :shock1:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la theonly dana pet kol 22, 2008 1:06 pm

a kod nas je to onak najnormalnije, plus novac za kitice-nemaju svi taj obicaj, al vecina..
Al ti si onda rasporedis novce, nedas 1000kn za poklon, neg 500, 200 ostavis za ples mladenke, 50kn za kitice i tak je to onda..
A da, familija, al samo familija daje i roditeljima (ak oni placaju svadbu) nekih 100€ po obitelji za strosak..tak da se i njima malo olaksa..

Velim, to je nakima cudno i bezveze, al ak razmislis i poklon u novcu podijelis, ne ispadne te skuplje..a kod nas znaju svi da po paru uzmu jos min 200kn na svadbu..ak zele plesat s mladenkom.

KAo sto sam rekla, sestricna imala Austrijance na svadbi, ja bum tak imala Zagorce, koji (mislim) da nemaju taj obicaj, pa nikom nist ak onda njedu plesat..nikad ne plesu svi, pogotovo malo stariji, niko nikog ne proziva ni nist.
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pet kol 22, 2008 1:11 pm

Kod nas u primorju nije običaj niti plaćati ružmarin, a ples sa mladom ne postoji. Ja sam bila u Slavoniji na svadbi gdje se plaćao ružmarin, ja sam kitila goste i bilo je ljudi koji nisu ništa dali ili su dali simboličnih 10-20 kn, isto kao što je bilo ljudi koji su davali 200 kn do 50 Eura.
A bila sam na svadbi i u Rijci gdje sam opet ja kitila goste i rekli su mi mladenci da ne zahtjevam da mi plate, ali ako netko želi nek stavim na tanu da drugi vide pa da i oni plate. Tu se skupilo stvarno brdo novaca, al meni je to bilo glupo jer to nije naš običaj i ja sam zabranila da se na mom piru plaća ružmarin kojeg sam ja dobila besplatno i na mašnice potrošila 100 kn jer mi je glupo bilo štrukat ljude koji su odvojili koliko su mogli za dar i mislim da je to skroz ok.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pet kol 22, 2008 2:13 pm

Kod nas se kitica placala ali samo tko je htio. Kad su cure pocele kititi, jedna je nosila kosaru s kiticama a druga je kitila, netko je u kosaru ubacio novce pa su i mnogi ostali ubacivali a neki i nisu. To nikome nije bilo cudno jer se nasa svadba sastojala od kojih 80 % bosanaca kojima je obicaj obavezno placati kiticu. Kad sam ja u bosni kod sestricne kitila goste ostala sam zatecena kad neki ljudi nisu htjeli da im stavim kiticu a ja navalila ko luda... a oni jadni govore ma nebi hvala :ha: Kasnije sam doznala da je to kod njih normalno. Onaj koji ne plati kiticu, nezeli da mu ju stavis... Takodjer mi je bilo jako smjesno sto se kod njih kitica ozenjenima i neozenjenima stavlja na kontra stranu. Npr. ozenjeni na desnu, slobodni na lijevu... To je inace mozda ok kad se oni tamo svi pznaju al zamislite mene, dosla cura iz zgb pa svakog na svadbi pita: Ozenjen il slobodan?
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana pet kol 22, 2008 2:15 pm

Al to s prozivanjem kak je bilo Branciki, to je uzas, mislim nema goreg neg da goste dovodis u neugodnu situaciju..
ko zna za obicaj, drzi ga se, ko ne, uopce nije bed. nit se zna ko je koliko stavio u kosaru, ni nist
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pet kol 22, 2008 2:20 pm

Ups, skrenula sam s teme! Al branci je kriva! :rofl:

Mi nismo imali ples sa mladom i iskreno nisam to dugo vec vidjela na svadbama ali ako je to u pojedinim dijelovima lijepe nase obicaj, ja to postujem.
Al ja se sjecam da sam prije (ko klinka) bila na puno svadba gdje se plesalo s mladom i ja sam obavezno morala ici plesat... Nedaj Boze da mene promasi... A starci su coltali pare :rofl:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Re: Plaćanje plesa s mladenkom i plaćanje ružmarina

PostPostao/la Branči dana pet kol 22, 2008 8:41 pm

Evo preimenovala sam temu u plaćanje plesa s mladenkom i plaćanje ružmarina, pa je sad to tema za oboje.

Meni je ok ovo što si ti napisal theonly, eto da znam da će išta od tog bit na svadbi, unaprijed se pripremiš...

Kod nas u Zg ponekad ima plaćanja ružmarina (u Zagorju nema ništa od tog), ali nekako mi je lakše tu dat za ružmarin, jer to onda ide kao mladencima "za cvijeće i crkvu", dok je drugdje običaj da lovu podijele one cure koje kite među sobom :ha: To mi isto nikad nije bilo jasno. :ne zna:

Kod mene toga neće bit, a ako baš netko ubaci lovu u košaru bit će to za crkvu ili neš..
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la ATE13 dana ned kol 24, 2008 10:57 am

Kod nas je bilo placenje kitica...
Al isto kao sto je Dani rekla, mojim Bosancerosima :D je to sasvim normalno...
I kad su Moslavci vidjeli da se placa i oni su dali kolko su htjeli... :D

E sad , normalno to ide mladencima, ali mi kad smo isli po kitice nam je svekar dao lovu za njih, i mi smo onda htjeli vratit dan poslje ali on nije htjeo, jer kad je cuo kako sam ja rekla dragom kako se skupi love ,jer ja znam kako moji daju za te kitice, on je rekao da hoce taj novac sto se dobije na kiticama...

Dobio je 3 put vise nego sto je dao :kava:
(ja sam izdvojila mojim 2 curama ,svakoj po 200,-kn,bila sam ljuta,jer su se hvalili kako je sve sestra od dragog sama kitila sto nije istina,pravila se vazna i kad je trebalo kititi nije htjela a trpala se da ona kiti,ali je na kraju fino brojala novac dok ja nisam to uzela u svoje ruke :terminator: , najradije sam htjela sve dati njima mojim malim curicama )

Neki su govorili da i mi trebamo imati taj ples s mladom jer se skupi love,
a ja sam rekla da neradim svadbu da zaradim na njoj nego da se veselim s ljudima koji su mi dragi i da ludujemo cjelu noc bez prestanka :ludilo:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Katriona dana ned kol 24, 2008 4:01 pm

nemam nekih nedavnih primjera, ali se sjećam kako je bilo dok se moja teta udavala, to je bilo negdje 1990. ..bilo je naravno plesa s mladenkom i znam da sam ja jedno 5-6 puta išla plesati s tetom, poslije mi je mama pričala da je cijelu plaću potrošila na to plesanje... :rofl: u krajevima u kojima je to običaj ljudi to ni ne doživljavaju ružno, već je i to dio svadbe kao i bacanje buketa, dio showa..
a sad sam se sjetila, kad smo bili na jednom vjenčanju u 10. mj prošle godine uz stavljanje kitica bila je i košara u koju je išao novac, ali mislim da nije bilo obavezno niti je itko izričito govorio da se mora platiti..doduše, dragi je stavio za nas dvoje ali bilo je ljudi koji nisu dali ništa...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana pon ruj 01, 2008 2:17 pm

jep Katriona, tak je to i kod nas. zna se sve unaprijed i ides plesat ak oces il koliko puta hoces..a za kitice isto tak, vecinom jedan clan obitelji plati za supruznika i ev. djecu, il decko plati i za svoju curu il kak vec..neki ne plate nist i nikome nist..
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana sri ruj 10, 2008 8:35 pm

evo, da update-am, budući da smo se sad (opet konačno i rezervirano) dogovorili da je dolje, baš sam pričala s njegovom mamom i kaže ona da je i dolje, baš kod njih običaj da se plaćaju kitice tako da izgleda da će toga biti i na našoj svadbi..a i sad smo bili 30. 8. na svadbi dolje i isto tako je bilo..svi to unaprijed znaju ali ni u kom slučaju nije obvezujuće, plaćaju oni kojima je to običaj, nitko tko ne želi ne mora...(ali kaže dragi da bude pristojna svota :D )
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana čet ruj 11, 2008 12:51 pm

Katriona je napisao/la:evo, da update-am, budući da smo se sad (opet konačno i rezervirano) dogovorili da je dolje, baš sam pričala s njegovom mamom i kaže ona da je i dolje, baš kod njih običaj da se plaćaju kitice tako da izgleda da će toga biti i na našoj svadbi..a i sad smo bili 30. 8. na svadbi dolje i isto tako je bilo..svi to unaprijed znaju ali ni u kom slučaju nije obvezujuće, plaćaju oni kojima je to običaj, nitko tko ne želi ne mora...(ali kaže dragi da bude pristojna svota :D )

Znači dole je običaj da ta lova ide vama?
Pitam jer sam čula da negdje ima da ta lova ide curama koje kite...
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Katriona dana čet ruj 11, 2008 12:55 pm

Branči je napisao/la:Znači dole je običaj da ta lova ide vama?

da, novac ide nama...zapravo kad malo bolje razmisliš, nije skroz loš običaj... :mig:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet ruj 11, 2008 7:00 pm

Znači dole je običaj da ta lova ide vama?

E vidis, ovo je zanimljivo u mom slucaju! Kad ja na svadbama kitim goste, cijelo vrijeme ostalim curama brundam kako ti novci idu mladencima jer po meni je to najpravednije. I nikada jos nisam uzela jedne lipe za to. Cak sam u dosta slucajeva, "svoj dio" prepustila drugim curama jer nisam zeljela uzeti.
E sad, kad sam se ja udavala, nisam htjela uzeti curama novce ni pod razno! Rekla sam im da je to poklon za njih sto su mi pomogle. Svadjale smo se dosta dugo i na kraju su one meni te novce donesle u salu kad je bilo darivanje. Kako nisam gledala i zagledala u kuvertu na darivanju, ja sam to lijepo stavila sa ostalum kuvertama. Drugi dan kad smo brojali pare :rofl: , pronasla sam tu kuvertu (sva sreca da su napisale na nju kitice) i onda je usljedilo jos jedno svadjanje. One nikako nisu htjele uzeti te novce pa smo se nakraju dogovorile. Svakoj sam dala po 500 kn a ostatak je otisao u kupovanje kucanskih potrepstina :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana pet ruj 12, 2008 5:19 pm

U Dalmaciji je isto tako običaj da se plaćaju kitice, ali Bože moj, običaji su tu da se krše...
Odlučili smo da to nećemo imati, sestra i rodica će kititi ljude i reći im da se ne plaća... Bili smo na jednom piru u Slavoniji i pojma nismo imali za sva ta plaćanja, bili smo šokirani... Imala sam osjećaj cijelo vrijeme da moram i konobara platiti kad mi donese piće, onaj lik što je čitao na mikrofonu: pleše ovaj, pleše onaj... Kad sam išla spavati, bilo mi je u ušima: pa pleše, pa pleše... Premda je to bila, ako zanemarimo "pa pleše", uistinu najbolja svadba na kojoj sam bila :svakacast: :svakacast: !
Ne kažem, možda ima ljudi kojima je to super :ha: :ha: , meni osobno nije! Ne padaju nikome novci s neba, i premda smo u situaciji da sami sve financiramo, plaćamo gostima koji ne žive blizu (njih 70) hotel, nekima i noć prije, odlučili smo da će poklon biti sve što ćemo od gostiju dobiti... Oni su tu zbog nas i to nam je dovoljno, da nam ni lipa ne ostane, mi sretni kao mala djeca...samo da svima bude dobro!! :cagam: :cagam:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la niriana dana sub ruj 13, 2008 11:46 am

Kod mojih u Lici nema plaćanja plesa s mladenkom, ali ružmarin se plaća (samo muški plaćaju) koliko tko hoće ali uglavnom 100 kn, sad kod dragog Zagorci ne plaćaju nijedno, ne znam ni sama što da napravim po tom pitanju... Ako kažem svojima da ne plaćaju,uvrijedit će se jer je to običaj, ma ja neću ništa govoriti, tko da da, tko ne ne... :D
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sub ruj 13, 2008 12:52 pm

niriana je napisao/la:Kod mojih u Lici nema plaćanja plesa s mladenkom, ali ružmarin se plaća (samo muški plaćaju) koliko tko hoće ali uglavnom 100 kn, sad kod dragog Zagorci ne plaćaju nijedno, ne znam ni sama što da napravim po tom pitanju... Ako kažem svojima da ne plaćaju,uvrijedit će se jer je to običaj, ma ja neću ništa govoriti, tko da da, tko ne ne... :D

Samo pazi da ti se zagorci ne uvrijede, i ja sam zagorka pa sam se uvrijedila na onoj svadbi na početku priče :zubo:

Šalim se, možda bi bilo dobro da ti cure samo stavljaju revere i ne čekaju lovu, i da nemaš dvije košare, nego samo onu sa reverima - a ličani ak drže do običaja će ubaciti i u tu jednu košaru! (a opet ne namećeš svima da se reveri plaćaju jer imaš košaru samo za lovu) :mig:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la stepford wife dana sub ruj 13, 2008 5:14 pm

studentica 24 potpisujem tvoje mišljenje! :svakacast:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la niriana dana ned ruj 14, 2008 3:26 pm

Branči je napisao/la:
niriana je napisao/la:Kod mojih u Lici nema plaćanja plesa s mladenkom, ali ružmarin se plaća (samo muški plaćaju) koliko tko hoće ali uglavnom 100 kn, sad kod dragog Zagorci ne plaćaju nijedno, ne znam ni sama što da napravim po tom pitanju... Ako kažem svojima da ne plaćaju,uvrijedit će se jer je to običaj, ma ja neću ništa govoriti, tko da da, tko ne ne... :D

Samo pazi da ti se zagorci ne uvrijede, i ja sam zagorka pa sam se uvrijedila na onoj svadbi na početku priče :zubo:

Šalim se, možda bi bilo dobro da ti cure samo stavljaju revere i ne čekaju lovu, i da nemaš dvije košare, nego samo onu sa reverima - a ličani ak drže do običaja će ubaciti i u tu jednu košaru! (a opet ne namećeš svima da se reveri plaćaju jer imaš košaru samo za lovu) :mig:

pa tako nešto i namjeravam, nikad se kod nas ne stavlja dodatna košara za lovu,nego svi daju tamo di su reveri, a ni ne čekaju cure da netko da lovu, ljudi to imaju ranije pripremljeno i odmah daju čim se dođe do njih, ma gle ako ću razmišljati tko će se uvrijediti neću postići ništa, Ličani će se uvrijediti ako ne plate, a Zagorci ako plate... zato velim, tko da da, tko ne ne...uvijek će biti nezadovoljnih na to ne mogu utjecati...
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pon ruj 15, 2008 7:31 am

niriana je napisao/la:pa tako nešto i namjeravam, nikad se kod nas ne stavlja dodatna košara za lovu,nego svi daju tamo di su reveri, a ni ne čekaju cure da netko da lovu, ljudi to imaju ranije pripremljeno i odmah daju čim se dođe do njih, ma gle ako ću razmišljati tko će se uvrijediti neću postići ništa, Ličani će se uvrijediti ako ne plate, a Zagorci ako plate... zato velim, tko da da, tko ne ne...uvijek će biti nezadovoljnih na to ne mogu utjecati...

Ma draga to sam se ja samo šalila, naravno da ti se neće nitko uvrijediti - ti radiš kak tebi paše i svi to moraju poštovati. :D

Al ako će se netko uvrijediti, bolje nek se uvrijedi zato jer je dao lovu :D :rofl:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la zeljka2905 dana pon ruj 15, 2008 8:47 am

Hm....ja moram reci da je to meni tak koma kaj se tice tih placanja kitica, otkupa mlade, placanje nekih rucnika, laznih mlada, cipele, plesa i sl...To mi je nesto najgore..pogotovo kad ti odrede kolko za nesto moras dati...a znas da je to sranje za 100kn a oni zahtjevaju 400-500kn - eto za to bas cula sinoc da je bilo na jednoj svadbi u slavoniji..Joj uzas :budala: ...Meni je tolko glupo da se od gostiju zahtjeva jos placanje neceg dodatnog :neznamkakoti: ..dosta je da ti daju poklon i bok :raspa:
Inace, kod mog dragog je obicaj placanje kitica no ja sam svim gostima rekla da ne placaju, i kod zvanja smo napomenuli da ne daju nista...To fakat mrzim...zasto bi mi netko morao placati kiticu 50 kn a mene dosla 5kn..to mi je cisto iskoristavanje ljudi...dobro da jos ne moraju platiti kaj dolaze na svadbu - ono upad u salu :rofl:
Isto tako sam rekla, da mi ko ukrade cipelu (isto njihov obicaj) - nema sanse da se mora platiti...rade ju ostavim onom tko ju je i ukrao :D
Meni je recimo fora kak se kod nas krade barjak pa onda barjaktar mora popiti pola metra gemista i sl...ali vecinom dodu decki pa mu pomogni...
Za dodatna placanje na svadbi veliko NE !!!! Ili naglasavanje darova - to je po meni samo da bi se skupilo cim vise para :ne zna: Eto...
zeljka2905

Re: hoćete li se presvlačiti poslije ponoći???

PostPostao/la tangerina dana pon pro 01, 2008 5:27 pm

Studentica24 je napisao/la:Ni ja se ne presvlačim, ne dam je sa sebe - čak razmišljam da je nosim par dana :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Što se tiče plaćanja plesa s mladom, meni se to ne sviđa i komentirala sam kako smo svi ostali zgroženi na to - prvi put smo to vidjeli... :shock1: :shock1: :shock1: :shock1:
Predugo traje i izgleda kao mamipara (to je samo moje mišljenje, ja sam inače protiv svih plaćanja - osim "poklona" mladencima) :ne zna: :ne zna: :ne zna: :ne zna:

malo sam van teme.. ali ne moraš imati ples sa mladom, tko te sili da ti na vlastitoj svadbi bude neugodno radi stvari koju možeš izbjeć?
meni je to plesanje također užas, sreća da mi toga nemamo... Kod nas je to sve đabe heh
tangerina

Re: hoćete li se presvlačiti poslije ponoći???

PostPostao/la Studentica24 dana pon pro 01, 2008 5:30 pm

blablaca je napisao/la:malo sam van teme.. ali ne moraš imati ples sa mladom, tko te sili da ti na vlastitoj svadbi bude neugodno radi stvari koju možeš izbjeć?
meni je to plesanje također užas, sreća da mi toga nemamo... Kod nas je to sve đabe heh

blablačo, pa napisala sam da sam na jednoj svadbi to prvi put vidjela, Dalmošica sam, nema tog kod nas...
Kod nas se plaćaju reveri (cvitovi), ali smo mi i to izbacili... Samo sam komentirala kako mi se to ne sviđa... :D :D :D
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.