Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Izbor prezimena

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Izbor prezimena

PostPostao/la Nessa87 dana uto svi 01, 2012 11:29 am

Slažem se sa Ivančicom u potpunosti :pop: :pop:
Moji svekar i svekrva su morali ići poptisati i dati izjavu da mogu promijeniti osobnu na njihovu adresu,10 minuta posla.
A pošto sam se selila dosta prije meni to normalno svako malo ići mijenjati dokumente.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la Oluja dana uto svi 01, 2012 12:01 pm

ne zamarajte se oko vozacke, prominit ce se dokument isto kao sta se i osobna minjala, pa cete je svejdno tribat prominit i po novom zakonu vam vishe nece vridit do 65-e.
menije bilo svejedno pa sam uzela samo njegovo, al nemam nista protiv toga da zena nadoda muzevo prezime ili ostavi samo svoje, ili da uzmu oboje oba prezimena :kava: meni to nije glupo, ako je zakonom dopusteno a vi tako zelite , sta vas briga sta drugi misle :thumbsup:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana uto svi 01, 2012 12:06 pm

Potpisujem ovog puta ivancicu :cerek:
Uzela sam muzevo, potpisem se caskom, dijete ima "nase" prezime, oslovljavaju me s jednim (kojeg i nosim :rofl:)- doduse, nemam ja nis protiv dva prezimena, daleko od toga i sama sam o tome razmisljala. No, radim u tom poslu gdje svakodnevno pratim potpisane dokumente osoba s dva prezimena, bome ga naskrabaju :rofl: treba to sve i napisati :lol:
A sto se tice vozacke, draga teto iz vrtica, razmisljanje ti je na razini djeteta, sorry
Nedaj boze kakve nesrece ili problema, vidjela bi da je isplativije imati novu!

Ja sam sve dokumente odmah izmjenila, bas mi ih je bilo lijepo vidjeti s novim prezimenom i adresom :cerek:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana uto svi 01, 2012 12:09 pm

i ja sam svoje dokumente odma prominila, i stvarno nije dugo trajalo :thumbsup: sve sam obavila u jedno jutro, i osobnu, vozacku, putovnicu, radnu knjizicu... nije tolika tlaka :kava: o potpisivanju necu, bilo mi je dugacko i djevojacko prezime, a udano mi je jos koje slovo duze :rofl: :rofl: :rofl: mm me i sad nekad zeza da sam tribala ostavit i svoje prezime :pop:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana uto svi 01, 2012 12:16 pm

Oluja je napisao/la: o potpisivanju necu, bilo mi je dugacko i djevojacko prezime, a udano mi je jos koje slovo duze :rofl:

:point:

ja sam jedva čekala riješiti se svog prezimena, uvijek sam morala slovkati i bilo mi je predugo. Al da mi se muž preziva npr. Gnjidić, dvaput bih razmislila oću li ili neću li. :ne zna:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la teta iz vrtića dana uto svi 01, 2012 1:31 pm

Gnjidić :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ahahahah predobro....

Draga Blab to ti se zove profesionalna deformacija :D kad dobar dio svog vremena provodiš s djecom e onda hoćeš nećeš počneš i razmišljat kao oni :D

Uglavnom ja samo ne želim da me na lječničkom maltretiraju radi vida, jer sam se provukla kroz ušicu igle prvi puta...pa mi to stvara problem, al dobro ok.
slikaslikaslikaslika
teta iz vrtića

PostPostao/la lunna dana uto svi 01, 2012 8:37 pm

Miška je napisao/la:ja sam jedva čekala riješiti se svog prezimena, uvijek sam morala slovkati i bilo mi je predugo.

tako i ja :kava:
al recimo kad samo ostavis svoje prezime i onda ti se djeca prezivaju kao otac i ides preko granice uvijek provjeravaju detaljno i trebas potvrdivat da su djeca tvoja-kolegica ima takvih problema :thumbsdown:
a mijenjanje papira,ja obavila u pola sata :kava:
a sta se tice vozackih bilo bi bolje da se cesce radi ljecnicki,sigurno bi bilo manje nesreca :kava: jer meni nije normalno da covjek koji je imao mozdani u 45.godini i ostale su mu lakse posljedice da normalno sjedne za volan jer eto njemu vozacka vridi do 65.godine...pa on je onda iducih 20 godina potencijalna opasnost na cesti :kava: uostalom kao sta je rekla oluja radit ce se nove vozacke i sv i ce ih morati mijenjati :kava:
i to sta si se prvi put provukla zbog vida...meni je na staroj vozackoj pisalo da nosim lece,a na novoj to nisu zapisali-propust njihov..tako da se i sada mozes "provuc kroz usicu igle" ako je sluzbenik neki koji ne pazi sta radi :ne zna:
sorry sta odoh malo OT :o
al u globalu se slazem sa ivancicom..iako nemam nista protiv da neko zadrzi svoje ime ako im je tako lakse zbog posla ili nekih vaznijih stvari od vozacke i stajanja u redu kod mijenjanja dokumenata..
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la teta iz vrtića dana uto svi 01, 2012 9:25 pm

Ok sad da ne pretjerujemo više, zanimalo me vaše mišljenje i dobila sam ga i HVALA na tome. Po mome sudu bilo je i djevojaka koje su navodile apsurdnije stvari pa nigdje nisam naišla na ovakve reakcije. Ko bi rekao da ću baš ja toliku lavinu izazvat.
I na kraju još jedna informacija u vezi dokumenata...lako je vama koje niste iz Zg-a minjat dokumente jer su vam sve državne službe u okrugu od 5 metara i možda 3 čovjeka u redu ispred vas. Ovdje kod nas i nije baš tako. Na policiji se čeka minimum sat vremena u redu a da bi obišla sve redom trebam trčkarat s jednog kraja grada na drugi. Pa eto toliko o tome...znam da vama to možda zvuči presmiješno al znam o čem pričam jer imam već iskustva sa mijenjanjem dokumenata.
slikaslikaslikaslika
teta iz vrtića

PostPostao/la ivancica dana uto svi 01, 2012 9:37 pm

A gle, iskreno, meni je malo smiješna situacija jer ja moram preći 505 km samo za izvadit novi rodni list, tako da ne samo da se moram vozit 6 sati da bih to obavila i još potrošit goriva i svega za to, nego se i vratit u zg jer rodni list ne može biti stariji od 6 mj. Zatim da ne kažem da ću trebat ići isto toliko kilometara da dobijem papire za svoju svadbu, pa opet još toliko da se nakon svadbe odem odjavit, pa opet toliko da se u zg prijavim itd itd. I ne da ću samo potršit vremena, nego i jedno duplo više para nego što ću potrošit na sve te dokumente pa opet ne vidim u tome toliki problem. Gledam na to kao na nešto što moram obavit :ne zna: :ne zna: A i nije da ćeš mijenjat dokumente i prezime svake godine, nego jednom u životu :ne zna: :ne zna:

I vadila sam i ja putovnicu u petrinjskoj nedavno i uopće nisam tako dugo čekala, valjda ovisi to od dana do dana :ne zna: :ne zna: A da ne kažem da mi je nedavno istekla osobna zbog koje sam se morala neplanirano vozit onih istih 500km jer je ne mogu nigdje izvadit nego u svojoj policijskoj postaji, a treba mi gotovo svaki dan. I morala sam preći taj isti put kojih 20 dana kasnije jer naravno da je nitko ne može podignut osim mene osobno, tako da ako to nije veći problem, onda ne znam što je :ne zna: :ne zna:
Zadnja izmjena: ivancica; uto svi 01, 2012 10:26 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tigerin dana uto svi 01, 2012 10:01 pm

Oluja je napisao/la:ne zamarajte se oko vozacke, prominit ce se dokument isto kao sta se i osobna minjala, pa cete je svejdno tribat prominit i po novom zakonu vam vishe nece vridit do 65-e.
menije bilo svejedno pa sam uzela samo njegovo, al nemam nista protiv toga da zena nadoda muzevo prezime ili ostavi samo svoje, ili da uzmu oboje oba prezimena :kava: meni to nije glupo, ako je zakonom dopusteno a vi tako zelite , sta vas briga sta drugi misle :thumbsup:

:amen:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana sri svi 02, 2012 9:43 am

za izvaditi rodni list ne moraš voziti 500 km, dovoljno je poslati zahtjev u matičnom gdje jesi :thumbsup: tako da si idući put ušparaj, pa potroši to za promjenu prezimena :D :D

u svakom slučaju, zaključak ove teme je da mi nije žao da mi je ostalo samo muževo prezime :cerek:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Miška dana sri svi 02, 2012 9:56 am

blab je napisao/la:za izvaditi rodni list ne moraš voziti 500 km, dovoljno je poslati zahtjev u matičnom gdje jesi :thumbsup: tako da si idući put ušparaj, pa potroši to za promjenu prezimena :D :D

u svakom slučaju, zaključak ove teme je da mi nije žao da mi je ostalo samo muževo prezime :cerek:

da, Ivančice, ne moraš ići dolje, al nisam ti ziher jel možeš u Zagrebu izvaditi jer Zagreb nije bio umrežen s ostatkom Hrvatske. Al možeš npr. izvaditi u Velikoj Gorici, što je maaaaalo bliže. :mig:
slažem se s blab, idući put kad vadiš rodni list nek ima poboldani razlog. :cagam: :cubice:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana sri svi 02, 2012 10:19 am

Eto, to stvarno nisam znala :ne zna: :ne zna: Baš ću drugi put probat jel se može izvadit u zg ili Velikoj Gorici. A domovnica?

P.S. Rado ću potrošit ušparano na boldano :lovestruck: :lovestruck:
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la vrazichka dana sri svi 02, 2012 10:37 am

curke, molim da se preselite na temu dokumenata :bok: :bok:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Happy Ivy dana sri svi 02, 2012 12:08 pm

lunna je napisao/la:al recimo kad samo ostavis svoje prezime i onda ti se djeca prezivaju kao otac i ides preko granice uvijek provjeravaju detaljno i trebas potvrdivat da su djeca tvoja-kolegica ima takvih problema :thumbsdown:

Ovo sam čula i ja! Zato se jedna frendica ipak odlučila uzet i muževo uz svoje prezime, iako je baš htjela ostaviti samo svoje

A i u školi sam imala slučaj di je na kraju meni bilo neugodno, a mama se baš uvrijedila..... imala sam klinku P.J. i dođe mama po nju, a ja hoću ljubazno pozdraviti "Dobar dan, gđo.J.!" (jer znam da je udana) a ona meni preko one stvari: "Gđa. Z.!" Odakle sam mogla znati. :ne zna:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vrazichka dana sri svi 02, 2012 12:25 pm

a vidis te komplikacije s imenima...mislim da vise problema poslije s prezimenima nego s papirima..
moje je misljenje da bi muz i zena trebali imati bar jedno prezime isto :kava:
a sto se tice promjene dokumenata..razlozi su vam bezveze :thumbsdown: :thumbsdown: i slazem se s lunnom..svakih 10 godina pregled nece nikog ubiti, a i sigurnije je za vozača ali i ostale sudionike u prometu :kava: :kava:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la innuenda dana čet svi 17, 2012 5:41 pm

ovako, ima jos dva mjeseca do vjencanja i svi su me poceli progonit sta cu s prezimenom, a ja u zescoj dilemi... :ne zna:
svakako bi uzela njegovo, al ne znam bi li dodala ili uzela samo njegovo.
zanima me kada tocno moram odluciti, kada se prijavljujemo kod maticara ili u trenutku vjencanja (kad potpisujemo papire)? ne bi htjela da se odemo prijaviti kod maticara i da me pita, a ja jos nisam odlucila... :budala:
innuenda

PostPostao/la ivancica dana čet svi 17, 2012 5:44 pm

Kod matičara moraš reći :thumbsup: :thumbsup:
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la innuenda dana čet svi 17, 2012 7:15 pm

ivancica je napisao/la:Kod matičara moraš reći :thumbsup: :thumbsup:

ma da, pojma nisam imala...
mi vec bili kod maticara, al je bilo neke promjene oko cijena (za vjencanje na otvorenom), pa dodgovorili da cemo ponovno doci kad se odlucimo sta cemo. znaci vec tad me mogla pitati sta cu, a ja pojma nisam imala...:shock1:
innuenda

PostPostao/la Miška dana čet svi 17, 2012 7:57 pm

na vjenčanom listu kjoi potpisuješ piše koje su supružnici izabrali prezime nakon sklapanja braka. :thumbsup:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana pet svi 18, 2012 8:17 am

kad prijavljujete vjenčanje, onda matičar popuni sve podatke, među ostalim pita i koje ćete prezime uzeti nakon vjenčanja
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana pet svi 18, 2012 4:18 pm

Molim vas drzite se teme o prezimenu :thumbsup:, postovi o vjencanom listu premjesteni ovdje
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la sunqueen dana sri lip 06, 2012 9:12 am

što se mene tiče, ja nisam ni razmišljala - uzet ću muževo prezime :vjencanje1:
em mi je to nekak logično i praktično, zbog svih ovdje razloga već navedenih (obitelj, djeca, prelazak granice...i hrpa drugog)
em nije da sam neka doktorica pa me sad odjednom netko neće poznat po mojim radovima kad jednom promijenim prezime :ne zna:
em su naša prezimena iste dužine (8 slova) - zamislite 5+8+1(crtica)+8 znakova =22 znaka u mom imenu i prezimenu bi fakat bilo too much, i njegovo mi se nekak više sviđa iz praktičnih razloga . nema hrvatskih znakova (ć) pa je to bolje ako ikad odlučimo iz države brisnut :crta:
em bum se napokon možda riješila nadimka koji je izvedenica mog prezimena :cagam: :budala:

al evo vam primjera "dogovora" oko prezimena, koji je imala moja šefica sa svojim mužem:
dođu oni ispred matičara, trebaju ući u prostoriju, kad krene razgovor o tome (fakat su se sjetili kad povesti raspravu o promjeni prezimena :budala: )
on: e da, nismo o tome razgovarali, al kaj s prezimenom?
ona: kaj s tim?
on: pa budeš ti uzela moje prezime?
ona: ne, a budeš ti moje
on: ne...

zaključak: oboje danas imaju svoje prezime :rofl: :rofl: :rofl:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la cina dana uto lip 12, 2012 12:40 pm

uzet cu njegovo prezime, bez razmisljanja :)
slika
cina

PostPostao/la Katica dana sri srp 18, 2012 2:54 pm

Evo da pocnem komentirati po temama :cagam:

Rekla sam da cu uz svoje prezime dodati njegovo, no tu se javlja vise problema: duzina mog imena, prezimena i jos njegovog prezimena nadmasuje valjda svakog koga poznajem pa nisam bas sigurna koliko je to pametno (8+7+9). Njegovo definitivno zelim pridruziti svom imenu, ali zbog povjesti, karakteristike i grofovskog staleza svog prezimena, ne zelim ga se odreci... Izgubila bih clanstvo u jednom drustvu u kojem zelim ostati clan i tak...

Ima li mozda netko informaciju da li se moze u dokumentima pisati npr. Petra P. Petrovic? Jer bih tako ja voljela da mi pise. Ostaje moje prezime, barem inicijal, a njegovo je naglaseno...

O Boze sto sam ga zakomplicirala, a nase mame su bez razmisljanja promjenile prezime i vise nisu zalile ni razmisljale... :izivciran:
slika
Katica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.