Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Izbor prezimena

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Izbor prezimena

PostPostao/la zekonja2312 dana čet stu 03, 2011 8:52 am

anastasia je napisao/la:i službeno je popustio uz riječi: a šta ću :rofl: :lol: :cheer: :cheer:

tak treba :cerek: bravo draga :jig: :jig:
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PostPostao/la kiwi dana pon stu 14, 2011 6:35 pm

Uzimamo samo jedno njegovo prezime :cheer: (on je to u opcini rjesio kao promjenu prezimena) Tako je najbolje za sve...
My first, my last, my everything...
slika
slika
kiwi
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la muhica dana ned sij 08, 2012 1:51 pm

molim vas za savjet u vezi izbora prezimena. dvoumim se između toga da nadodam prezime svog dragog na moje ili da ostavim samo svoje. moje prezime je jako kratko i dosta mi koristi, a njegovo je jaako dugačko i hm kako da to kažem, ružno. znam baš sam grozna :shock1:
a opet, glupo mi je da djeca i ja nemamo isto prezime.
help
muhica

PostPostao/la mia_m dana ned sij 08, 2012 2:38 pm

ja sam bila u potpuno istoj situaciji i na kraju sam dodala njegovo
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la CiniMINIS dana pet vel 24, 2012 2:34 am

muhica je napisao/la:molim vas za savjet u vezi izbora prezimena. dvoumim se između toga da nadodam prezime svog dragog na moje ili da ostavim samo svoje. moje prezime je jako kratko i dosta mi koristi, a njegovo je jaako dugačko i hm kako da to kažem, ružno. znam baš sam grozna :shock1:
a opet, glupo mi je da djeca i ja nemamo isto prezime.
help

dogovori se s svojim dragim da on uzme tvoje prezime i rijesena stvar :) zivimo u 21. stoljecu pa ako je tvoje prezime prakticnije i bolje zasto nebi uzeli oboje tvoje prezime.
ja sam sa svojim buducim dugo o tome raspravljala (ne zbog toga sto je on bio protiv, vec zato jer smo se htjeli odlucit za ono sto je najbolje za nas i sto nam najbolje odgovara) i dosli smo do zakljucka da je moje prezime ljepse, modernije, jednostavnije i razumljivije od njegovog. nismo htjeli zavrzlame sa dva prezimena pa smo stvar rijesili na najjednostavniji moguci nacin.
CiniMINIS

PostPostao/la babčeva dana pet ožu 02, 2012 1:17 pm

ajme pa meni je tek sad doslo iz guze do glave da imam potencijalni problem! ah jesam genijalka! :budala:

naime, svoje prezime ne volim bas i uopce nikad nisam ni razmisljala o tome da si ga ostavim. oduvijek sam znala da cu imat muzevo i bok.
ali sad sam se tek sjetila da ako samo uzmem njegovo, zvat cu se isto ko i svekrva!!! aaaaaaa......... :shock1: skroz skroz isto!!!
a ne bi ja toooo............
pogotovo zato kaj ona nije bas omiljena u drustvu... :huh:

i kaj cu sad?? a ne bi ja imala dva prezimena, nekak vise preferiram krace verzije...
jooooooj............
a da nagovorim svekrvu da si ona promijeni prezime?? :lol: :lol:
[url=http://www.weddingcountdown.com/]
slika
[/url]
babčeva

PostPostao/la lunna dana pet ožu 02, 2012 1:25 pm

babčeva je napisao/la:a da nagovorim svekrvu da si ona promijeni prezime?? :lol: :lol:

to ti je super ideja :lol: :lol: :lol: :lol:
neka ona doda jos djevojacko prezime :idea: :lol:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana pet ožu 02, 2012 1:28 pm

lunna je napisao/la:
babčeva je napisao/la:a da nagovorim svekrvu da si ona promijeni prezime?? :lol: :lol:

to ti je super ideja :lol: :lol: :lol: :lol:
neka ona doda jos djevojacko prezime :idea: :lol:

sigurno bude odusevljena idejom :lol: :lol:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la atalya dana sub ožu 03, 2012 8:17 am

babčeva je napisao/la: zvat cu se isto ko i svekrva!!! aaaaaaa......... :shock1: skroz skroz isto!!!

:shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1:

:neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:

Definitivno imaš problem :kava:

:lol:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana sub ožu 03, 2012 9:37 am

ja mislim da onda ipak ostaje opcija sa dva prezimena :thumbsup:
ili nek muz uzme tvoje :idea: nema veze sto ga ne volis ,bolje i to neg da si svekrva2
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la wedding.dress dana sub ožu 03, 2012 2:36 pm

maybelline je napisao/la:ja mislim da onda ipak ostaje opcija sa dva prezimena :thumbsup:
ili nek muz uzme tvoje :idea: nema veze sto ga ne volis ,bolje i to neg da si svekrva2

:pop:

definitivno je, barem po meni, bolja bilo koja druga opcija nego da se isto zoves i prezivas kao svekrva :shock1:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la blab dana sub ožu 03, 2012 2:38 pm

najbolje da ti promjeniš ime :thumbsup:

:lol: :lol:
šalim se, nisam pametna što savjetovati :D
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la slatkica:) dana sub ožu 03, 2012 3:08 pm

nisam ni ja pametna što savjetovat :ne zna:

ako ćete i imat na kraju isto ime i prezime ti češ uvijek bit mlada :D
netko će reć-znaš šta je napravila iva ivić a netko drugi pitat koja? i odgovor će bit mlada( ili stara) :rofl: :rofl:

nije loše i sa 40 g. bit mlada :cerek:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la babčeva dana ned ožu 04, 2012 11:58 am

Ah bas mi je to neka tragi-komicna situacija!
Al prednost je u tome sto definitivno necemo zivjet skupa i cak cemo bit 50km udaljene! :to:
Pa ono mozda i nije tolki bed ak se bas jednako zovemo...
A mozda jos i smislim nesto, imam vremena. :kava:

U svakom slucaju, vi ste me bar nasmijale s komentarima! Ono sa 'starom' i 'mladom' mi se posebno svida! :lol:
:kiss:
slika
[/url]
babčeva

PostPostao/la kiwi dana ned ožu 04, 2012 3:08 pm

ja sam se u petak definitivno odrekla svog prezimena :ne zna:
Otisli smo se prijaviti u Opcinu, kad sam rekla da uzimam njegovo samo je prokomentirao da ne moze virovati da je to tako lako proslo :belj:
My first, my last, my everything...
slika
slika
kiwi
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Happy Ivy dana uto ožu 06, 2012 10:37 am

babčeva je napisao/la:ajme pa meni je tek sad doslo iz guze do glave da imam potencijalni problem! ah jesam genijalka! :budala:

naime, svoje prezime ne volim bas i uopce nikad nisam ni razmisljala o tome da si ga ostavim. oduvijek sam znala da cu imat muzevo i bok.
ali sad sam se tek sjetila da ako samo uzmem njegovo, zvat cu se isto ko i svekrva!!! aaaaaaa......... :shock1: skroz skroz isto!!!

i kaj cu sad?? a ne bi ja imala dva prezimena, nekak vise preferiram krace verzije...
jooooooj............
a da nagovorim svekrvu da si ona promijeni prezime?? :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: upišat ću se. Pa to sam ti mogla ja prije reći :rofl:

Ak nisi nikad ramišljala o zadržavanju svog prezimena, sad možda da počneš? :idea:
Al iskreno, sviđa mi se što kaže slatkica, uvijek ćeš ostat mlada babčeva :cerek:
Na kraju krajeva nit ćete živjet skupa pa da bude zabune s poštom, nit se baš kretat u istim krugovima, tak da :ne zna:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Nessa87 dana uto ožu 06, 2012 1:39 pm

slatkica:) je napisao/la:nisam ni ja pametna što savjetovat :ne zna:

ako ćete i imat na kraju isto ime i prezime ti češ uvijek bit mlada :D
netko će reć-znaš šta je napravila iva ivić a netko drugi pitat koja? i odgovor će bit mlada( ili stara) :rofl: :rofl:

nije loše i sa 40 g. bit mlada :cerek:

:pop: :pop: :pop: :pop: :pop:
moja frendica dijeli svoje ime i prezime sa svekrvom i još žive kuća do kuće.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la babčeva dana pet tra 27, 2012 10:02 am

Ipak budem ona mlađa!
I vec sam se pomirila s tim i onda u maticnom kad smo isli to prijavit, zenska kaj tam radi mi se odvalila smijat:
ahahahahah, pa zvat ces se isto ko i svekrva!
Ne, ja to sama stvarno nisam jos skuzila! :izivciran:
slika
[/url]
babčeva

PostPostao/la samo_njegova dana pet tra 27, 2012 10:07 am

uzimam njegovo i svekrva i ja ćemo imati iste inicijale :lol: :lol: :lol:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana pet tra 27, 2012 10:18 am

ja isto uzimam njegovo :cerek:
a šogorica i ja cemo imat iste inicijale :lol:
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana pet tra 27, 2012 10:30 am

babčeva je napisao/la:Ipak budem ona mlađa!
I vec sam se pomirila s tim i onda u maticnom kad smo isli to prijavit, zenska kaj tam radi mi se odvalila smijat:
ahahahahah, pa zvat ces se isto ko i svekrva!
Ne, ja to sama stvarno nisam jos skuzila! :izivciran:

Ja sam uzela muzevo prezime, svekrva mi je Kate, a ja Katarina. Al puno ljudi me zovu Kate. A svekar dok je bio ziv (doduse, tada jos ni nije bio svekar) me zvao mala Kate.
To mi je bilo bas super :thumbsup:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana pet tra 27, 2012 11:04 am

i ja sam uzela samo njegovo :D

htjela sam imati oba ali sve cure/žene koje imaju 2 prezimena su mi rekle da su požalile pa sam se odlučila samo za jedno.

dragi je toliko sretan da će mi se oduživat do kraja života :lol:
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la teta iz vrtića dana uto svi 01, 2012 8:35 am

Slatkice, a što navode te žene, iz kojih razloga su na kraju požalile što su uzele oba prezimena?

Moram priznati da i mene to jako muči u posljednje vrijeme i nikako da se odlučim a vremena je još jako malo. Koliko god mi se ko maloj moje prezime nije sviđalo s vremenom sam se tako fino stopila s njime i uvijek kad se predstavljam u javnosti ili preko telefona uvijek se predstavim imenom i prezimenom. Što se tiče "novog" prezimena imam osjećaj da mi nikako ne odgovara uz moje ime i nije mi ni malo zvučno :D (KATASTROFA, ZNAM :lol: :lol: :lol: ). Da a uz to i pomisao na svekrvu i kak se ona gušta da bum sad D...-ica :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa za poludit, pa joj baš u inat nebi htjela pružit to zadovoljstvo :rofl: :rofl: :rofl: ide mi na živce kako mi stalno nabija na nos kako je to glupo i bez veze 2 prezimena, pa kao što će mi to!!!!!!!! grrrrrrrrrrrrrr :izivciran: :izivciran: :izivciran:

A s druge strane neki dan sam baš pričala sa bratićevom ženom koja je inaće pravnica pa mi je pričala kako joj je bilo full zamorno mijenjat sve dokumente a i sam proces je mukotrpan i dugotrajan. Ali pošto je ona samo nadodala muževo prezime nije još uvijek otišla promjeniti vozačku, a vozačku ne želi promijeniti iz razloga što joj sadašnja vrijedi do 65- godine a kada bi dobila novu, dobila bi je na 10 godina....
E i tu mi je dala odličnu ideju odnosno rekla mi informaciju o kojoj uopće nisam razmišljala. Jel kod mene je ista situacija a nebi mi se dalo svakih par godina ponovno ić na preglede i testiranja radi glupe vozačke...no way-to je samo gubljenje vremena a još ti i naplate dobro ak me pamćenje dobro služi.
Tako da koliko god sam bila spremna uzet samo njegovo prezime, mislim da mi je ona dala jako dobar razlog da to ne učinim :D
slikaslikaslikaslika
teta iz vrtića

PostPostao/la slatkica:) dana uto svi 01, 2012 10:34 am

i ja sam mislila da mi ne odgovara njegovo prezime na moje ime. ali to je samo stvar navike jer su svi rekli da zvuči bolje nego ime i djevojačko prezime :D

a žene koje su požalile su rekle da je zamorno svugdje se potpisivat s dva prezimena i da ih nitko ne zove s oba prezimena (na poslu im se neki obraćaju s jednim a drugi s drugim prezimenom) i to ih jako živcira.
ja sam baš pitala sve žene koje znam da imaju dva prezimena,dob od 25-65g. jedna je nakon 5 godina braka odlučila maknut svoje i ostavit samo njegovo.

ovo za vozačku kužim zašto želiš svoje ali ja nikad nebi odabir prezimena temeljila na praktičnosti oko papira.

moja šogorica je ostavila svoje prezime,nije ni dodala muževo,baš zato jer je rekla da joj se neda mijanjat sve papire i sad kad imaju djecu ima problema jer niko ne zna da su to njena djeca (djeca imaju samo tatino prezime).
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivancica dana uto svi 01, 2012 11:09 am

Bez ljutnje ikome, ali mislim da sve to previše komplicirate :ne zna: :ne zna:

I ja sebi jako smiješno zvučim sa prezimenom od dragog, baš onako malo bedasto i pogotovo ako jednog dana budem profa ne zvuči mi nimalo ''akademski'' pa što. To je njegovo prezime, volim njega, pa volim i to prezime. A ta praktičnost oko papira mi je zaista nedovoljan i iskreno malo bezvezan razlog da bih ostavila svoje prezime. Zapravo nikad u životu nisam ni razmišljala da ću ostavit svoje prezime.

Nas su otac i majka odgojili da prezime zaista ne definira nas kao osobe, jer nije da ću promjenom prezimena prestat bit jedna Ivana i postat neka druga Ivana. Ja sam ja bez obzira koje prezime imam. A počele su te neke fore sa feminističkim pokretima o gubljenju identiteta promjenom prezimena što je meni iskreno bezveze i drame oko gluposti. Kao što rekoh mislim da to ne pije vode, jer ne definira prezime mene kao osobu nego hrpa drugih stvari koje niti ne dolaze niti ne odlaze sa novim prezimenom. A svekrve koje se guštaju jer ćete biti sa tim prezimenom, meni to stvarno nije ništa užasno. Žena ima normalno razmišljanje, udat ćeš se za njenog sina i nosit njihovo prezime, zapravo nije rekla ništa netočno, osim ako uopće ne želiš uzet njegovo. Ali i kad njegovo pridodaš svome, svejedno imaš i njegovo.
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.