Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Što mislite o svadbenim običajima?

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Što mislite o novim, izmijenjenim ili stranim običajima?

Ne sviđaju mi se, volim tradicionalne i naše stare običaje
9
8%
Sviđa mi se sve što je novo i nije tradicionalno
1
1%
Svejedno mi je da li su novi ili stari, biram samo one koji mi pašu
86
77%
Ne volim svadbene običaje uopće
15
14%
Nemam mišljenje o tome
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 111

Što mislite o svadbenim običajima?

PostPostao/la Branči dana pon ožu 31, 2008 10:20 pm

UPUTA: u gornjoj anketi postavljeno je pitanje "Što mislite o novim, izmijenjenim ili stranim običajima?" pa znači odgovarate u skladu s time (npr. novi i ujedno strani običaj je nešto novo, nešto staro, nešto posuđeno, nešto plavo, novi tj izmijenjeni običaj je također umjesto podvezice da se baca da ona bude ispuštena iz balon eksplozije itd...) znači u anketi odgovarate samo u vezi tih novih/izmijenjenih/stranih običaja. Ako preferirate tradicionalne običaje, za to također imate opciju odgovora.

Zanima me što mislite o primjeni novih ili stranih običaja.
Da li na to gledate kao na nepoštivanje tradicije ili odobravate?
Često dolazi i do zabune što je uvezen, a što stari običaj (npr. da otac predaje mladenku u crkvi se prakticiralo u Hrvatskoj još oko 40-tih godina prošlog stoljeća).
Ispunite anketu i napišite svoje mišljenje.

Bacanje buketa i redovi kod darivanja imaju sada svoje teme, ali i to možete slobodno komentirati ovdje u sklopu komentara ostalih svadbenih običaja
Zadnja izmjena: Branči; sri sij 07, 2009 6:16 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
Razlog: prilagodba teme
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: Što mislite o novim svadbenim običajima?

PostPostao/la Tasha dana sri tra 23, 2008 9:33 am

Vise preferiram stare,..em su mi ljepsi, em je to ipak dio tradicije...mislim, ne kuzim kako netko moze zaobici kupovinu mlade ili tamburasena svadbi..to mi je fakat smjesno,..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sri tra 23, 2008 10:30 am

Mischa je napisao/la:Vise preferiram stare,..em su mi ljepsi, em je to ipak dio tradicije...mislim, ne kuzim kako netko moze zaobici kupovinu mlade ili tamburasena svadbi..to mi je fakat smjesno,..

Mi bumo to zaobišli :zubo:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Debeljucka dana sri tra 23, 2008 10:36 am

mi imamo neke svoje obicaje...

mislim neke stvari koje se nama svidjaju... to cemo definitivno imati, a neke klasicne stvari moga kraja...... to nema sanse.... jer klasicne stvari moga kraja su meni nekako kao da su sa sela.... a ja sam cura s asvalta, i ne zanimaju me te neke gluposti.....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana sri tra 23, 2008 11:47 am

MENI SU OBIČAJI SUPER.......ja jedva čekam da moj dragi dođe po mene sa harmonikom....... a moj brat i kum od dragoga se dogovaraju da obave i kupoprodaju (mene) na kućnim vratima...... ja nemam ništa protiv premda to u primorju nije običaj........ meni ne smeta jer mi je fora
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tasha dana čet tra 24, 2008 7:47 am

ja sam rekla da ce moje lazne mlade izlaziti...prvo u hajdukovom dresu..i to znam da ce nju brzo otkantati.. :jig: onda jednu u dinamovom..e tu ce vjerojatno malo zaskripati situacija..ali ako i nju otkantaju :rofl: dolazim ja i konacno cu potvrditi da me voli vise od dinama :ludilo: :rofl:
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana čet tra 24, 2008 8:46 am

volim običaje..i želim da se jednog dana koliko toliko pridržavam istih!! jedino što ne bi željela su običaji koje dragi ima-tipa da se tokom vjenčanja-tj. prije ili iza torta- oslobodi cijeli podij i tada se mladencu plaća za ples s mladom..to mi je nekak uzasno- da još uz sve ljudi plaćaju ples s menom..istina je da se nakupi dosta novaca- na zadnoj svadbi kojoj sam bila ljudi su skupili toliko da su muziku platili cijelu..onda si možete zamisliti..al svejedno, mislim da bi svi s moje strane blijedo gledali i niš im ne bi bilo jasno! tak da volim stare običaje..ali ne sve!!
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la runaway bride dana sri svi 21, 2008 10:39 am

Mi smo poprilično običaja ZAOBIŠLI. Ja nikako nisam htjela prošnju mlade, jer mi je to bez veze kad već živimo skupa. Mi smo se s gostima našli direktno na bazenu, tako da nije bilo ni okupljanja po kućama. Dragi i ja smo se prije išli slikati. Od ostalih običaja pustili smo još samo podvezicu i bacanje buketa. U biti to nam se sviđalo. Ali ja sam mišljenja da svatko treba napraviti kako misli i kako mu se sviđa
slika
runaway bride
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Principessa dana sri svi 28, 2008 12:01 pm

...moj odgovor je definitivno da mi nije važno jesu li stari ili novi, strani ili naši već šta mi se od toga svega sviđa...a iskreno ne mogu se niti sjetiti svega....znam da neću imati lažnu mladu, skidanje podvezice, dolazak po mladu....imat ću sigurno bacanje buketa, tata će me voditi do oltara
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Katriona dana pon lip 02, 2008 6:04 pm

dragi i ja smo baš pričali sinoć o tome, ne želimo napraviti vjenčanje koje je jednako kao i svako drugo, sviđaju nam se određeni tradicionalni elementi ali ćemo to prilagoditi onome što smo mi tako da kad se netko sjeti nas i našeg vjenčanja može reći da je vjenčanje baš predstavljalo nas..
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Malavida dana pon lip 02, 2008 6:11 pm

Mi ne bi htjeli imati dosta stvari,prvenstveno skupljanje kod mladog pa kod mene jer mi se cijeli dan previse rastegne i previse posla.S druge strane kod nas u Primorju ima puno netipicnih vjencanja tako da nije neki problem.
Ali imati cemo bacanje buketa i podvezice jer kako su moji frendovi rekli,to radimo zbog njih,ne zbog nas.A ti mi je tako tesko baciti taj buket - i nije.
Tako,jos cemo vidjeti kako i sta,kad budemo dogovorili ove vece stvari.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la ivancica dana pon srp 21, 2008 5:35 pm

Meni je puno obicaja super, pogotovo prosnja mlade, da me tata uvede u crkvu, bacanje buketa i podvezice, tamburasi, lazne mlade,..... Samo cu ja to nastojat ukomponirat u moju viziju vjencanja. I da, i ja sam hajdukovka, a on dinamovac, i mislila sam to sa dresovima :rofl: Onda cu mu imat kaj nabijat na nos kad bude htio gledat nogomet :ludilo:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tina_pula dana uto srp 22, 2008 7:21 am

Kod mene će na svadbi biti spoj tradicionalnog i modernog..već imam viziju :idea: Bit će totalno neobično vjenčanje, a opet će ostati one tradicionalne vrijednosti tipa - lažna mlada, kupnja mlade, odlazak po mladu,... a onda u restoranu prvo će nam svirati bend a oko 2-3 će doći dj :tulum: bit će ludnica hehe
slika
Tina_pula

PostPostao/la mare dana uto srp 22, 2008 8:26 pm

Mi ćemo zaobići puno, puno toga. Naći ćemo se u crkvi, tako da otpada prošnja, lažna mlada i sl. Buket ne bih htjela baciti nego smisliti nešto štosno i originalno, a podvezica će pasti iz balona, s plafona. Darivanje bi isto nekako pojednostavili, ali još ne znamo kako :ne zna:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katarina dana sri srp 23, 2008 1:27 pm

Nekidan sam pričala sa jednom koja se udala na vrhu brda,možda se sjećate tog vjenčanja,bilo je u vijestima.Ona je rekla da su joj ti običaji ispočetka bili ok,a onda joj je dojadilo u svim svatovima isto!A kad sam rekla da bi htjela da posadimo drvo-pitala se čemu te gluposti?!!!Nisam joj htjela objašnjavati da je to želja da gledamo nešto živo kako raste i daje plodove,baš kao i naš brak...Htjela bih posaditi voćku duda,to sam pročitala u jednom časopisu.
Uglavnom,svatovi bi bili dosadni da se samo pleše i jede,i zato sam za sve obićaje.Strašno mi se sviđa jer više nema plesa sa mladom,več mlada i mladoženja sjede i slikaju se sa svima.Prije se mlada slikala sa svima pojedinačno,a sada je na slici i mladoženja i cijela jedna obitelj=manje slika!!!
Imat ćemo lažnu mladu,ali bez novaca,bacanje buketa i podvezice,a prvi ples ćemo plesati sa cijelom salom.Nadam se da će prihvatiti.Krenut ćemo sa valcerom,pa prekinuti,i početi pjevati KAD SI SRETAN..lupi dlanom ti o dlan... :belj: Pa neka svi plješću,lupkaju i viču HURA! Zvuči mi odlično,što vi kažete?
A kod nas se ljubi samo u Crkvi,i možda na odlasku,ovisno koliko su bliski.Kad je slikanje,onda nema,i to ide dosta brzo...
slika
Katarina

PostPostao/la Tina_pula dana sri srp 23, 2008 1:59 pm

Fora ideje :bravo: al mislim da ćete svatove oborit s nogu kad počnete pjevati pjesmicu :rofl:
slika
Tina_pula

PostPostao/la Bridita dana ned kol 03, 2008 10:21 am

Ideja sa kad si sretan je fenomenalna!!!
Totalno sam odusevljena...
slika
Bridita

PostPostao/la Ness dana sri kol 06, 2008 5:08 pm

Evo novopečene gospođe da se ponovo osvrne na temu:
mi smo imali lažnu mladu, ispred mene je izašla curica koja je nosila verice u crkvi, ali nisu me kupovali, kod nas to ni nije običaj.
E sad što se tiče darivanja, kod nas je oičaj da se tjedan prije svadbe kod mladenaca doma donese poklon, a oni koji nisu stigli su nam donjeli na vjenčanje. Mi smo išli dijeliti konfete nakon druge večere kad su se ljudi najeli pa da iskoristimo priliku dok se ne pleše da oni to malo probave šta su pojeli, pa su nam oni koji još nisu dali kovertu dali kada smo mi njima dali konfete. A mi smo išli od stola do stola i da, sa svima smo se opet izljubili :kiss:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Likrija dana pon kol 18, 2008 8:23 pm

ja ču vidjeti..mi isto od svega pomalo uzimamo..
malo mi je bedasto jer ja krečem iz našeg stana da on mene kupuje kad ionako dolazi po mene u svoj dom :rofl:
eto nakon mjeseci rasprave kako čemo se naći pred crkvom, doći če dragi po mene u naš dom u petak kad če ljudi s posla ići.. :lovestruck:

samo one gluposti sa jedenjem banana na svadbi, to ne, to bi umrla od muke da moram... :neznamkakoti:

e da..i kitice uopće nemamo...neću ljudima bušiti svečanu odjeću, samo če ekipa za našim stolom imati cure narukvice a dečki kitice...ostali-nichts...
Likrija

PostPostao/la mia_m dana čet kol 21, 2008 8:18 am

meni su neki pd tih obicaja lijepi, ali isto se mi necemo drzati onog sto se kao ocekuje :)
umjesto da ljudi dolaze doma imat cmeo prijem u jednom restoranu blizu crkve a ja se ne mislim tamo pojaviti vec doci ravno u crkvu, imam fobiju da ce me netko proliti ili neto tako na tom prijemu a i imam dugacak veo pa da se ne zezam sa tim na prijemu i da me svi ljube/grle izludila bi. ali buduci da bi se onda trebali ja i dragi slikati nakon crkve, sto nije sigurno da cemo stici a i zbog svijetla, onda cemo se mi naci u 14 sati, fotkati se po mjestu, pa ce onda on u 15 sati na prijem a ja sa djeverusama kuci (kuca odmah do crkve).
i ne zelims nikakve igre itd na veceri.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la stepford wife dana čet kol 28, 2008 8:05 am

Iskreno, meni se sve smotalo u glavi, nisam više sigurna koji su novi, a koji stari običaji!
Ljudi me sa svih strana ''savjetuju'' što bi trebali a što ne bi trebali imati na svadbi....iskreno mislim da je to dan kada mladenci trebaju biti sretni i zadovoljni, samo mi je to bitno, a ostalo kako bude bude!
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la miss-djurdja dana sub kol 30, 2008 10:10 am

Mi nećemo imati skoro pa ništa od običaja.Nalazimo se pred crkvom,neće biti bacanja buketa,podvezica...(buket kumi,podvezica kumu-oboje solo)
Jedino ćemo imati rezanje torte i to što jednostavnije,bez onih gluposti "umoči,promješaj itd..."
Mi se jednostavno grozimo od cjelodevnih navlačenja....ovako je najbolje za sve.Doći ćemo svi skupa u salu odmorni i čili...spemni za tulum do zore...
miss-djurdja

PostPostao/la kokos dana sri ruj 03, 2008 8:21 pm

ja bum od svega samo bacala buket (ak mi ga ne bude žao :ha: ); darivanja neće biti jer to neće bit klasična svadba ( gdje svatko uglavnom daruje manje-više kolko je njegov stolac) a oni koji imaju želju i potrebu nešto ti darovat ti će ti i darovat.
u svakom slučaju naš tulum plaćamo samo nas dvoje i bit ćemo nakon svega na pozitivnoj nuli , pa ak nam netko uvali koju kuvertu ili toster - di ćeš bolje :cagam: :jig: :vjencanje1:
na ovom forumu sam naišla na hrpu dobrih informacija...hvala svima na trudu, komentiranju i sl.; dosta ste mi olakšali i svima vam dajem jednu veliku 5 na entu.
kokos

PostPostao/la CVITA dana čet ruj 11, 2008 11:06 am

Pozdrav svima...moje vjenčanje je točno za mjesec dana i mene jako zanima kod koga se kite gosti???:ludilo: Moja svekrva :nene: "buduća" kaže da se njegovi gosti kite kod njih, a moji kod mene??? Ja nisam nigdje još to vidjela :huh: , uvijek bi me kod mlade okitili :buket: Ja sam iz južne dalmacije i kod nas malo prevladavaju hercegovački običaji ali ih ja želim izbjeći, obavezno!HELP MEE!! :budala:
Zadnja izmjena: Tasha; čet ruj 11, 2008 11:13 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: molim lijepo da ubuduce pises malim slovima..ovako ispada da vices na sve ovdje
CVITA

PostPostao/la Ness dana čet ruj 11, 2008 11:34 am

JA NISAM NIKADA VIDJELA DA SE GOSTI KITE KOD MLADOŽENJE, uvijek kod mlade, sve goste kite mladine prijateljice ili djeveruše, a kitice budu kod mlade u nekoj košari, na tacni ili slično
Zadnja izmjena: Tasha; čet ruj 11, 2008 11:35 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: A zakaj sad ti vičeš???
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.