Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i dr.

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: trebam Vašu pomoć..

PostPostao/la unlogitz dana pon sij 24, 2011 10:49 pm

ekšli, zaggy, pomogla si mi ... trebalo mi nes cisto da sam na miru da ona moze doc ovdje bez nekih generalnih frka .. thx.. ali ako iko zna jos detaljnije, ne ustručavajte se :buket:

LP
unlogitz

Marketing:

PostPostao/la zagorka dana uto sij 25, 2011 7:26 am

evo pogledaj tu, sličan je slučaj
http://www.legalis.hr/modules/newbb/vie ... 6&forum=36

nadam se da sam ti pomogla
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Isabella dana uto sij 25, 2011 8:06 am

ovak, bila sam kuma na jednom takvom vjenčanju. odeš u matični i tam pitaš što ona treba donjeti iz slovenije.
neće vam biti problem vjenčat se jedino ako ona nije u braku.
onda tražite dozvolu za boravak,mora se ovdje prijaviti, doći će vam kontrola. ne znam koliko mora kontinuirano biti u hrvatskoj da dobije državljanstvo, ali ga može tražiti tek nakon 5g braka.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana uto sij 25, 2011 11:56 am

unlogitz je napisao/la:ja hrvat ona slovenka

ženimo se u 6om mjesecu kod matičara

ona će doć ovdje živjet pa me zanima za državljanstvo kakva je procedura ako iko zna??

trebam li ja nešto negdje prijavit il šta za dobit njeno (zlu ne trebalo..)

i dali je procedura za ženidbu nešto bitno drugačija kad jedan nije hrvat?!?! pomozite pliz majka mi nezna niš sigurno reć :ha: :lol:

hvalaaaaa :cerek:

ja sam se udala vani(njemacka),pa ako ti ista znaci(iako nemora biti da je zakon isti)
meni je trebala
putovnica
rodni list preveden (njoj na hrvatski) + apostile (to se dobije u sudu ako sam dobro zapamtila)
slobodni list( to je slicno kao rodni list) i u njemu pise da je ona slobodnog bracnog stanja
i trebala sam jos prilozit potvrdu da sam tamo prijavljena da zivim(kod nas se to radi u policiji ako se nevaram)

sto se tice drzavljanstva,nevjerujem bas da ce ga dobiti odmah,prvo viza na odredeno vrijeme a onda kad ispuni uvijete moze dobiti drzavljanstvo :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

Re: Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i

PostPostao/la Happy Ivy dana uto sij 25, 2011 1:39 pm

maybelline je napisao/la:ja sam se udala vani(njemacka),pa ako ti ista znaci(iako nemora biti da je zakon isti)
meni je trebala
putovnica
rodni list preveden (njoj na hrvatski) + apostile (to se dobije u sudu ako sam dobro zapamtila)
slobodni list( to je slicno kao rodni list) i u njemu pise da je ona slobodnog bracnog stanja
i trebala sam jos prilozit potvrdu da sam tamo prijavljena da zivim(kod nas se to radi u policiji ako se nevaram)

sto se tice drzavljanstva,nevjerujem bas da ce ga dobiti odmah,prvo viza na odredeno vrijeme a onda kad ispuni uvijete moze dobiti drzavljanstvo :thumbsup:

unlogitz, ne znam ti ni ja konkretno za Hrv., ali sam slučaj ko may :zubo:
pa bih samo dodala da meni ovo zadnje recimo nije trebalo - prijava. Ja sam došla tamo ko turist i udala se (sa svim ovim gore navedenim papirima)
Dakle i od grada do grada (matičnog do matičnog) se može razlikovati. Stoga je definitivno najnajbolje da nazoveš direktno u svoj matični :thumbsup:

Samo, od nas nijedan nije njemački državljanin. Ima li kakve razlike u papirologiji dal je stranac jedan ili oboje, iskreno sumnjam.
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la unlogitz dana uto sij 25, 2011 11:52 pm

hvala vam puno :cerek:
unlogitz

PostPostao/la bebac0810 dana ned vel 20, 2011 8:55 pm

zanima me koliko mogu bit stari dokumenti za ić u županiju i matičara?
slika
slika
bebac0810

PostPostao/la Lia dana ned vel 20, 2011 9:04 pm

Ako se ne varam 6mj.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la bebac0810 dana ned vel 20, 2011 9:09 pm

pir je 30.07.2011 a ja san papire sve izvadila 13.12.2010 (jer san bila nestrpljiva) pa me zato zanima.
slika
slika
bebac0810

PostPostao/la Lia dana ned vel 20, 2011 9:10 pm

Pa najbolje otiđi do matičara prije nego prođe 6mjeseci.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana ned vel 20, 2011 10:12 pm

Izvod iz matične knjige rođenih ne smije biti stariji od 3 mjeseca kad se radi o vjenčanju, a inače dokumenti ne smiju biti stariji od 6 mjeseci... Vjenčanje možete prijaviti kod matičara 30-45 dana ranije, a ukoliko će biti vjenčanje u crkvi, može se i do 3 mjeseca ranije prijaviti... Al svejedno ti je najbolje provjeriti u matičnom uredu u općini u kojoj ćete se vjenčati, jer i oni znaju imati neka svoja pravila... Mi smo npr. morali prijaviti vjenčanje točno mjesec dana ranije, nije bilo opcije kod matičarke da nam bude za recimo 35 dana
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana sub tra 02, 2011 10:42 pm

Evo mene s podacima za prijavu sklapanja braka - matični ured Bregana- sklapanje braka pred matičarem tj. u građanskom obliku izvan službene prostorije:

- prijava najranije 45 dana prije vjenčanja
- potrebni dokumenti:
osobne,
domovnice,
izvodi iz matice rođenih (ne rodni list!) ne smiju biti stariji od 3 mjeseca,
fotokopije osobnih kumova,
potrebne su još i potvrde o OIB-u što mi nismo znali, no možemo ih dostaviti kasnije do samog vjenčanja (nešto radi toga da nam odmah može unijeti promjene pa da ne moramo čekati da se podaci za OIB promijene nakon vjenčanja, pa odmah na sam dan vjenčanja dobivamo vjenčani list i sve spremno za mijenjanje daljnih dokumenata).

Sama prijava traje određeno vrijeme, nije baš gotovo u 5 minuta, donesu se svi papiri, tada smo dobili što sve moramo uplatiti u pošti, dvije uplatnice, jednu za prijavu sklapanja braka, drugu za naknadu izvan službenih prostorija, morali smo donijeti 120 kn biljega i još na kraju platiti 9 kn u blagajnu u matičnom uredu.

Prvo vam matičarka pročita dijelove koje treba iz obiteljskog zakona, zatim pita jel se slažemo, tada je trebalo odgovoriti na neka statistička pitanja (uključujući i vjerska - iako ne znam zašto državu zanima, makar i statistički, ispovijedam li vjeru, al dobro) i onda je krenulo ono pravo - izjašnjavanje o prezimenima.
Nakon toga smo dobili zapisnik koji smo trebali pročitati, bila je mala greškica tj. tipfeler u prezimenu i to je ispravljeno.

Potpisali smo zapisnik, još porazgovarali o samom obredu vjenčanja kako će izgledati i to je to. :thumbsup:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la lunna dana pon svi 16, 2011 8:45 am

evo cure ja bila u maticnom u Splitu prosli tjedan:
mi od dokumenata nismo imali puno sa sobom,imali smo: J. domovnicu koju je izvadio 1999.g.,kopije osobnih od nas i kumova i sve OIB-e.
Teta maticarka nas je pronasla u bazi podataka tako da nismo morali vaditi izvode iz matice rodenih,niti sam ja morala vadit domovnicu-hvala Bogu na modernom dobu i tehnologiji :D
Ona sastavila zapisnik mi procitali i potpisali,dala nam sta trebamo odnijeti u crkvu,platili 140kn biljega i to je to...
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la >Ivy< dana pon svi 30, 2011 2:30 pm

Ja san dANas isla po zelenu kartu, donila sam gdi koja je radila u opcini u K Sucurcu : kopije osobnih karata kumova, moju osobnu i od moga XY na uvid, te kopije takoder, 160kn taksenih maraka i 29kn njima u gotovini, od momka domovnicu, original i kopija,moja je tamo u njih pa nisan trebala. Od dokumentacije to je to, ona je zvala opcinu u Splitu i Trogiru da verificiraju moje podatke i njegove,neznan jeli trazila od njih jos koji dokument, te mi je to naplatila jos 40kn taksenih maraka i ¸10 kn u gotovini,,za kako je rekla otprilike, te neke obrasce.
tam tam tataaaaam

slika
>Ivy<

PostPostao/la Isabella dana uto svi 31, 2011 7:41 am

mi imamo u crkvi vjenčanje
bili kod matičara i donjeli samo domovnice na uvid (vraćaju ih), izvadke iz knjige rođenih smo izvadili direktno kod njih, a za kumove samo izdikitirali imena i adrese.
platili sve zajedno 190kn ja mislim (ja kao nezaposlena osoba koja nema ni jednu nekretninu nisam morala platiti izvadak iz knjige rođenih, iako je samo 20kn, mislila da će me još toga osloboditi :D - moš mislit)
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dalmašica dana uto svi 31, 2011 3:35 pm

ojla drage, ne znam da li ćete razumjeti kaj hoću al eto...naime u svećenika se ide oko 3mjeseca prije, a u matičata oko mjesec i pol do mjesec, kako gdje. E sad u svećenika se nosi neka potvrda iz matičara( tak nam piše na papiru kojeg smo dobili na tečaju). A kak da to odnesem ako se pije prijavljujem u crkvi pa tek u matičara?? ili se to može odnit naknadno u crkvu?
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Isabella dana uto svi 31, 2011 3:46 pm

mi smo išli kod svešenika prijavit datum u 1mj, a kod matičara sad u 5om. dobiješ od matičara papire za potpisat na vjenčanju koje ondao oni iz crkve nose na općinu. te papire morate donjet bar 3-4 tjedna prije u crkvu. a ionako morate u crkvu na probu.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana uto svi 31, 2011 7:55 pm

najbolje da vidis sa svojim fratrom, mi smo ti papire u crkvu nosili par dana prije vjencanja (tako je to kod nas )
ne znam zasto morate u crkvu tri miseca prije, nije mi to jasno??? mi smo datum i sat vjencanja zapisali 10 mj prije, a u crkvu sa fratrom smo se isli dogovorit negdi 20-ak dana prije vjencanja (isli smo "toliko" ranije jer se dragi mora dogovorit za krstenje i pricest, odn u razgovoru sa fratrom je odlucio da ce uzet sakramente)
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dalmašica dana uto svi 31, 2011 8:16 pm

Oluja je napisao/la:najbolje da vidis sa svojim fratrom, mi smo ti papire u crkvu nosili par dana prije vjencanja (tako je to kod nas )
ne znam zasto morate u crkvu tri miseca prije, nije mi to jasno??? mi smo datum i sat vjencanja zapisali 10 mj prije, a u crkvu sa fratrom smo se isli dogovorit negdi 20-ak dana prije vjencanja (isli smo "toliko" ranije jer se dragi mora dogovorit za krstenje i pricest, odn u razgovoru sa fratrom je odlucio da ce uzet sakramente)

A tako nam rečeno da se javimo oko 3 miseca pri :ne zna:
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana uto svi 31, 2011 8:31 pm

dalmašica je napisao/la:
Oluja je napisao/la:najbolje da vidis sa svojim fratrom, mi smo ti papire u crkvu nosili par dana prije vjencanja (tako je to kod nas )

A tako nam rečeno da se javimo oko 3 miseca pri :ne zna:

Da, javis se prije, zapisete darum i vrijeme i onda se dogovorite kad cete doc na sastanak s papirima. Tako smo i mi :thumbsup: Znaju oni da papire nemozes dobiti ranije :thumbsup: I onda na tom sastanku vam on cita neke stvari, ispituje vas o nekim stvarima (nista strasno) i vi mozete pitati njega ako vam nesto nije jasno i sl...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la lunna dana uto svi 31, 2011 8:53 pm

dalmasice u maticara ides 1,5mj. prije ako gradanski sklapas brak,a ako ti je za vjerko vjencanje mozes doc 3mj. ranije da ti naprave taj zapisnik jer on vrijedi 90dana :thumbsup:
mi smo vec prijavili u maticara i ici cemo iducih dana odnit sve papire u crkvu..a u crkvi smo se za datum zapisali u 1mj. jer je nasa crkva dosta trazena..
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana čet lip 02, 2011 10:57 am

Ja sam isto ovako shvatila kao što je Lunna napisala, da možeš u matičara doći i 3 mjeseca ranije ako je vjenčanje u crkvi...
Nama je u matičara odredila da će vjenčanje bititočno mjesec dana od dana kad smo došli. Mi smo prvo mislili tjedan poslije al ona nam nije dala mogućnost da bude drugačije (za one koji ne znaju, mi smo imali odvojeno crkveno i sudbeno vjenčanje a s obziro da nisu bili u istom gradu, onda nismo radili isti dan pa nam nije toliko bilo bitno što sudbeno nije kad smo mi kontali)
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Isabella dana čet lip 02, 2011 11:50 am

ako sam ja dobro shvatila, papiri za crkveno vjenčanje vrijede od dana kad ih dobijete pa još tri mjeseca. zato nije potrebno prije ići matičaru ako ćete imati vjenčanje u crkvi koje vrijedi i civilno. ako će vas vjenčat samo matičar onda nema limita pa se može doć kad god, možda prije bolje nego kasnije, da ne bi rekli kako je neko drugo vjenčanje u vrijeme kad ste vi htjeli.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet lip 02, 2011 12:20 pm

Isabella je napisao/la: možda prije bolje nego kasnije, da ne bi rekli kako je neko drugo vjenčanje u vrijeme kad ste vi htjeli.

problem je u tom sto maticari traze da se dode 30-45dana prije...dakle ne mozes kad zelis..koliko se sijecam Osma putnica je o tom pricala kako zbog maticara ne moze dijelit poivnice jer ne zna oce bit slobodan termin koji ona zeli...
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Isabella dana čet lip 02, 2011 12:38 pm

ja samo prenosim što su nama rekli u matičnom uredu.
i znam još jedan slučaj kad je par došao u mat. ured koji nije u zgbu, mjesec dana prije samo za civilno vjenčanje i rekli su im da već imaju dva vjenčanja, da izaberu novi datum.
najbolje je nazvat i pitat ured u kojem se sklapa brak :ne zna:
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.