Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i dr.

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i

PostPostao/la maroline dana uto tra 10, 2012 11:17 pm

sigurno da bi taj dan trebali zajedno otići k matičaru. Po mojem mišljenju bi ti najbolje bilo da odeš već sutra u matični ured, objasniš situaciju i neka ti oni ponude rješenje.
Sumnjam da možeš ići sama jer bi tim sistemom i ja mogla tvom dečku ukrasti osobnu iskaznicu u tramvaju, otići k matičaru i vjenčati se za njega (tvog dečka, ne matičara). Kaj bi onda napravila, a? :D Iz tog razloga mislim da moraju oboje biti prisutni.
14.4.2012.
slika
slika
maroline

Marketing:

PostPostao/la medankamedo dana sri tra 11, 2012 1:13 pm

i ja sam isto tak mislila,al mi je bed,jedini slobodan dan mu je 30.4.a mi smo planirali vjenčanje 17.8..u crkvi se ne možemo zbog tečajeva na koje ne možemo odlaziti..a bum vidla..budem preispitala ja situaciju pa da bar taj jedan dan iskoristimo.
medankamedo

PostPostao/la ivancica dana sri tra 11, 2012 5:53 pm

medankamedo je napisao/la:i ja sam isto tak mislila,al mi je bed,jedini slobodan dan mu je 30.4.a mi smo planirali vjenčanje 17.8..u crkvi se ne možemo zbog tečajeva na koje ne možemo odlaziti..a bum vidla..budem preispitala ja situaciju pa da bar taj jedan dan iskoristimo.

Pa i u crkvi objasnite situaciji. Ima stvarno dobrih svećenika kojima je u redu da jedan dan dođete malo s njim porazgovarate o svemu i to je to. Ne bih odustala od toga samo zbog takve situacije, ako se imate želju oženit u crkvi naravno :thumbsup:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana sri tra 11, 2012 6:46 pm

slazem se sa ivancicom, u teoriji, oni vam mogu odrzat i individualni tecaj u crkvi :thumbsup: samo sta najcesce to izbjegavaju :pop:
a maticaru svakako morate zajedno, otiđi se raspitat u svoj maticni ured sta i kako
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zekonja2312 dana čet tra 12, 2012 6:47 am

slažem se s curama, odite se i u crkvu raspitati, znam jer je prijateljica iz Zagreba a tada budući muž joj je živio u Kanadi i nisu išli na tečaj ali su svećeniku sve objasnili i vjenčali su se u crkvi. to znam da je sve ona sama dogovorila jer on iz Kanade nije mogao samo tako doći u Zagreb.
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la maybelline dana čet tra 12, 2012 8:10 am

mozete i odvojeno obaviti tecaj, ako tamo ima hrv. crkva neka on obavi,a ti obavi tu kod sebe
mi smo bili u inozemstvu na tecaju,i bilo je 2-3 osobe koje su same bile,a cura/decko su obavili tecaj u hrvatskoj :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la slatkica:) dana čet tra 12, 2012 9:59 am

mi smo jučer sredili papire pa eto cijena:

krsni list:30 kn
izvadak iz matice rođenih:20-ak kn (nismo mi vadili pa nisam sigurna)
biljezi kod matičara:140kn
matičar:20kn (to plačate baš matičaru nakon što sredi papire,dobije se i račun :lol: )
crkva:300kn
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la maroline dana čet tra 12, 2012 10:41 am

nama je crkva bila 350kn.
14.4.2012.
slika
slika
maroline

PostPostao/la Oluja dana čet tra 12, 2012 12:03 pm

mi smo crkvu platili na dan vjencanja :ne zna: niko nam nije reka da uopce triba nesto platit, al svejdno smo dali fratru 100€ jer je bas bilo lipo :cerek:
a krsni list sam platila 50 kn ako se dobro sicam, tako da to ocito ovisi od zupe do zupe :kava:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la medankamedo dana čet tra 12, 2012 1:36 pm

ivancica je napisao/la:
medankamedo je napisao/la:i ja sam isto tak mislila,al mi je bed,jedini slobodan dan mu je 30.4.a mi smo planirali vjenčanje 17.8..u crkvi se ne možemo zbog tečajeva na koje ne možemo odlaziti..a bum vidla..budem preispitala ja situaciju pa da bar taj jedan dan iskoristimo.

Pa i u crkvi objasnite situaciji. Ima stvarno dobrih svećenika kojima je u redu da jedan dan dođete malo s njim porazgovarate o svemu i to je to. Ne bih odustala od toga samo zbog takve situacije, ako se imate želju oženit u crkvi naravno :thumbsup:

pa nije nam to najvažnije,baš u crkvi,bitno nam je da se oženimo,a pošto smo dogovorili već restoran i fotografa i sve ostalo,pasalo bi mi baš taj dan.kod svećenika smo bili i svašta je napričao,ali uglavnom trbaju tečajevi :thumbsdown:
medankamedo

PostPostao/la ivancica dana čet tra 12, 2012 5:56 pm

medankamedo je napisao/la:
ivancica je napisao/la:

pa nije nam to najvažnije,baš u crkvi,bitno nam je da se oženimo,a pošto smo dogovorili već restoran i fotografa i sve ostalo,pasalo bi mi baš taj dan.kod svećenika smo bili i svašta je napričao,ali uglavnom trbaju tečajevi :thumbsdown:

Pa nisam ni mislila da dogov orite crkveno za neki drugi dan, nego baš za taj...
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la medankamedo dana čet tra 12, 2012 6:02 pm

budemo otišli još ovaj vikend do svećenika :pop: ,mada smo već bili,budemo probali još pa da čujemo kak bude :cheer:
medankamedo

PostPostao/la medankamedo dana uto tra 17, 2012 9:09 am

išli smo ovaj vikend kod svećenika :pop: ,rekao je da bez tečajeva ništa.meni ionako nije bilo na pameti crkveno vjenčanje jer :shock1: nisam veliki vjernik,to mi je bilo samo zbog familije koji su govorili da je grijeh ne vjenčati se v crkvi.ovo mi je samo isprika da ne moram nekaj kaj stvarno ne želim.uglavnom,bila sam kod tete pri matičaru i rekla je da nek skupa dođemo taj jedan dan kad je slobodan,a ako bu još kaj trebalo,onda pod godišnjim koji nam počinje tjedan dana prije vjenčanja,tak da mislim da bu sve v redu.. :bravo: iako tak dugo dok neće biti gotovo,neću ja biti smirena,al to je valjda normalno :o
medankamedo

PostPostao/la pilemoje dana sub svi 19, 2012 10:41 am

molim Vas pomoć!!
Kum je otkazao kumstvo 3 tjedna prije vjenčanja, svi papiri su već predani u općinu i u crkvu...
za općinu ne brinem, može se promjeniti kum, ali brine me crkva!!!
da li će oni htjeti promjeniti kuma?!
pilemoje

PostPostao/la Oluja dana sub svi 19, 2012 11:00 am

pilemoje je napisao/la:molim Vas pomoć!!
Kum je otkazao kumstvo 3 tjedna prije vjenčanja, svi papiri su već predani u općinu i u crkvu...
za općinu ne brinem, može se promjeniti kum, ali brine me crkva!!!
da li će oni htjeti promjeniti kuma?!

:misli: pa iz opcine nosis papire u crkvu :ne zna: nazovi crkvu i pitaj, ne znam zasto bi to bio neki problem, kumovi su ionako samo svjedoci :kava:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la pilemoje dana sub svi 19, 2012 11:12 am

već smo iz općine odnijeli papire u crkvu..
u općini mi kažu da moram natrag uzet te papire,jer mi oni ne mogu izdati nove sa novim kumom..
pa se bojim da mi crkva neće radit neke probleme oko toga,jer je vjenčanje brzo.. :roll:
luda sam :(((
pilemoje

PostPostao/la Oluja dana sub svi 19, 2012 11:15 am

zasto bi ti radili probleme? pa nisi ti kriva sta vam je kum otkaza. lipo pravac u crkvu i objasni fratru situaciju i nek ti vrati papire i to je to.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la pilemoje dana sub svi 19, 2012 11:23 am

a znam, nismo mi krivi.. otići ću sutra poslije mise vidjet šta se može..

hvala, malo si me utješila :)
pilemoje

PostPostao/la pilemoje dana sub svi 19, 2012 3:28 pm

zvala sam župni ured, kažu da nema problema, može se promjeniti :cheer: :cagam:
:vjencanje1:
pilemoje

PostPostao/la ane0604 dana sri lip 13, 2012 4:48 pm

E ovako ja imam ovaj problem... Ja sam iz hercegovine ali imam prijavljeno prebivalište u hrvatskoj i momak mi je iz hrvatske...Mi bi se građanski vjenčali u hrvatskoja crkveno u hercegovini u mom rodnom mjestu...je li netko ima s tim iskustva???
ane0604

PostPostao/la Rally_MO dana čet lip 14, 2012 1:11 pm

ane0604 je napisao/la:E ovako ja imam ovaj problem... Ja sam iz hercegovine ali imam prijavljeno prebivalište u hrvatskoj i momak mi je iz hrvatske...Mi bi se građanski vjenčali u hrvatskoja crkveno u hercegovini u mom rodnom mjestu...je li netko ima s tim iskustva???

Ovo je bio moj slučaj osim što ja nisam imala prijavljeno prebivalište u Hr :D :D :D
Ne znam jeste li mislili isti dan imat sudbeno i crkveno, ako jeste prvo provjerite traže li u crkvi da se prvo vjenčate sudbeno (u mojoj je svećenik to tražio, a znam i na tečaju su nam rekli da prvo mora sudbeno-mi smo odlučili ranije imat sudbeno vjenčanje)...
Za sudbeno vjenčanje moraš izvaditi rodni list u Hrvatskoj... S obzirom da imaš prijavljeno prebivalište, onda trebaš ići u matični ured gdje ti je prijavljeno prebivalište (u slučaju da nemaš prijavljeno prebivalište u Hr, onda se ide u matični ured u Zg)... Meni je trebala domovnica i putovnica (tebi će onda vjerojatno trebati osobna kad je imaš). Ostala procedura je ista kao da si iz Hr... Idete u matični ured u kojem ćete se vjenčati, 30-45 dana prije planiranog vjenčanja. Najbolje vam je prije provjerit u matičara šta vam sve treba od dokumenata jer svaki ured ima svoju neku politiku (npr. mi kad smo došli prijavit vjenčanje, onda je ona sama odredila da će to biti za mjesec dana iako smo mi mislili tjedan poslije)... Mi smo nosili rodne listove, putovnicu/HR osobnu, i morali smo od kumova donijeti kopije osobnih da zapiše adresu iz njih (ako ti je kuma ih BiH nek izvadi potvrdu o prebivalištu ako to bude tražilo)...
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ane0604 dana čet lip 14, 2012 1:38 pm

hvala ti na odgovoru..mi bi napravili sudbeno sad na ljetu u hrvatskoj a na proljeće bi crkveno u hercegovini..valjda ćemo to moći tako...samo ne kužim kako ću dobiti rodni list iz hrvatske kad nisam tamo rođena!!!
ane0604

PostPostao/la Rally_MO dana pet lip 15, 2012 7:46 am

Tako traže u Hrvatskoj... Nisam ni ja rođena u Hr, nisam imala nikad ni prebivalište prijavljeno tako da sam ja išla u Zg to odraditi... Treba ti rodni list, putovica i domovnica... Odeš u matični ured gdje ti je prijavljeno prebivalište i kažeš da ti treba rodni list za vjenčanje u Hr, bez problema ćeš ga dobiti... Meni se čini da sam ga ja platila 25 kn, bude ti isti dan gotovo... Ja sam srećom to znala jer mi se prijatelj ženio u Hr, a on je u zadnji tren saznao za to pa je navrat-nanos trčo u Zg da ga vadi...
A i nećete imati nikakvih problema da pravite vjenčanje kako ste zamislili, ne sekiraj se... Malo ću biti OT pa ću ti reć da ne morate zajedno ić na tečaj za crkveno vjenčanje (ako vam ne bude zgodno zajedno odraditi, tako je nama bilo)
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ane0604 dana pet lip 15, 2012 2:51 pm

Hvala ti baš si mi pomogla...već me zaručnik zeza da sam ko auto triba mi uvoznica da bi me vjenčao :-))))
ane0604

PostPostao/la ane0604 dana pon lip 18, 2012 11:21 am

još jedni pitanje samo...gdje poslije ja vadim rodni list, mogu li ja kad mi treba vaditi rodni list gdje sam se rodila ili moram u hrvatsku???
ane0604

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.