Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i dr.

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i

PostPostao/la Rally_MO dana pon lip 18, 2012 11:27 am

Ne znam jesmo li malo OT, ispričavam se al odgovorit ću ovdje ako još nekome zatreba :D
Samo za vjenčanje vadiš u Hr rodni list, inače ga vadiš tamo gdje si i prije :D :D :D
Ja sam izvadila međunarodni vjenčani list , i upisala se u maticu vjenčanih u svom gradu tako da i vjenčani po potrebi mogu tamo izvaditi
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la ayleen dana sri lip 27, 2012 7:36 pm

Uhvatila me je panika. Imamo još 2 mjeseca do vjenčanja, a nismo prijavili vjersko vjenčanje. :shock1: :shock1:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
slika
[/url]
ayleen

PostPostao/la slatkica:) dana sri lip 27, 2012 9:01 pm

ayleen je napisao/la:Uhvatila me je panika. Imamo još 2 mjeseca do vjenčanja, a nismo prijavili vjersko vjenčanje. :shock1: :shock1:

bez brige,crkveno se prijavljuje mjesec dana prije :mig:
ali treba prije otić do svećenika i vidjet jel slobodan termin koji želite :D
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ayleen dana čet lip 28, 2012 1:24 pm

uh, dobro je. :D to smo obavili vec! Hvala slatkice :)
slika
[/url]
ayleen

PostPostao/la ayleen dana čet lip 28, 2012 4:50 pm

Dakle, ja sam krivo shvatila. Vjersko vjenčanje se prijavljuje MAX. 90 dana prije vjenčanja, a ne MIN kako sam ja mislila :D
slika
[/url]
ayleen

PostPostao/la BridezillaKA dana uto kol 14, 2012 11:47 am

Friško iskustvo... vezano za vjenčanje u crkvi... Dakle, svećeniku smo objavili namjeru još u 2mj., rekao nam je da trebamo donijeti potvrdu o završenom zaručničkom tečaju, krsne listove i papire iz matičnog. Za krsne listove smo svaki morali ići do župnog ureda pod koji crkva u kojoj smo kršteni spada, taj jedan papir košta 30kn, (2x30 - 60,00kn), kod matičara par mora ići skupa gdje prvo dobijete podatke za uplatu 100,00 kn za državni proračun. Tamo se vratite s tim papirom. Pošto smo oboje rođeni u KA, nismo ništa drugo trebali vaditi ili nositi, iz knjiga nam je samo ispisala podatke, dali smo oboje izjave, rekla sam da preuzimam muževo prezime nakon vjenčanje i još smo platili dva papira 60,00kn koje smo dobili i koje moramo vratiti potpisane nakon vjenčanja u roku 5 dana da nam izdaju vjenčani list. i to je to 220,oo kuna + 100,00 zaručniki tečaj + obred (nemam pojma kolko se plaća, nismo još ni pitali)... E da! što se tiče kumova (svjedoka) nije trebala nikakva kopija osobne i sl, već samo da kažete točna imena i adrese gdje stanuju odnosno gdje su prijavljeni. U matičnom se vjenčanje prijavljuje najkasnije 30 dana prije vjenčanja, a najranije 3 mjeseca.
slika

slika
BridezillaKA

PostPostao/la jokica dana pon kol 27, 2012 7:26 pm

Evo i mene sa friškim iskustvom u matičnom uredu u VG. Treba kopija osobnih od kumova ( ostaje njima ), domovnica ( original ili kopija, ja dala kopiju jer sam izgubila original) i osobna na uvid i izvadak iz matice rođenih ne stariji od 6 mjeseci. Tamo se dobije uplatnica na 100,00 kn pristojbi koje se trebaju platiti i treba donijeti 40 kn biljega. I treba ispuniti odmah zahtjev za izdavanje vjenčanog lista. Treba pričekati nekih 10 min da matičar ispuni zapisnik i nakon potpisivanja treba platiti još 25,00 kn za izdavanje potvrde. E sad nama je rekla da ništa ne nosimo nazad osobno nego da to svećenici šalju poštom i da ću vjenčani list dobiti poštom na kućnu adresu. E i također me tražila i da joj dostavim potvrdu o OIB-u ( samo ja ) jer nakon promjene prezimena dobit ću novu potvrdu na novo prezime ( OIB ostaje isti ).
slika

...volim te danas kao i nekad pred mnogo godina...
jokica

PostPostao/la sweet2010 dana pet ruj 21, 2012 9:42 am

Mi baš danas bili kod matičara, i nije nam trebala ni domovnica, ni rodni list- žena je rekla da su oni povezani svi zajedno bazama podataka i da onda vide sve što im je potrebno, a i rekla je da, čemu trošiti novce, ako nije potrebno...., ni osobne od vjenčanih kumova nismo trebali- samo je bilo važno da znamo navesti njihove točne adrese.

Onda je žena napravila zapisnik, i mi smo se potpisali, ja svojim djevojačkim prezimenom, a onda u crkvi kad se vjenčamo, eh onda se već potpisujem prezimenom muža :vau: :vau: :vau: :vau: :vau: :vau: :vau: :vau: :vau: :vau: .

Ovo ostalo stoji sve kako je Jokica napisala, dakle, 100 kn pristojbi i 60 kn smo platili njoj tamo. Meni za OIB nije ništa rekla, automatski joj ga je izbacilo kada je pisala naše podatke. Papire nosimo mom svećeniku, i onda nam nakon vjenčanja ona šalje vjenčani list na adresu koju smo dali. I to je to :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

Znači, sve zajedno nas je došlo 165 kn :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Ovo vrijedi za područje Međimurske županije :D :D :D :D jer vidim da je drugačije od mjesta do mjesta, negdje trebaju spomenuti dokumenti, a evo, nama nisu trebali, samo naše osobne!
sweet2010

PostPostao/la Plesala je jedno ljeto dana ned vel 03, 2013 2:32 am

Hello.

Ovako, nisam rođena u Zagrebu, a bome mi se u Istru ne ide po novi rodni list. Nije li to malo glupo? Pa imam kopiju, bilo je rečeno da se neće tražiti više novi rodni listovi :izivciran:
slika
Plesala je jedno ljeto

PostPostao/la maybelline dana ned vel 03, 2013 4:32 pm

a sta nije to sad sve povezano i mozes bilo gdje podignut :misli:
ili ako imas koga u Istri nek ti ode uzet rodni list :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la sunqueen dana pon ožu 18, 2013 7:05 pm

curke, trebam vašu pomoć, iskustvo, znanje...

mogao bi mi se pojaviti jedan problem - žena koja bi mi trebala biti kuma nedavno je saznala da bi trebala na operaciju, još nije dobila točan datum, ali moglo bi se dogoditi da to padne točno pred svadbu i onda ona nemre ni prisustvovati na vjenčanju, a kamo li biti mi kuma :mama:
ja se još uvijek nadam da će to biti ona, ali zdravlje je ipak na prvom mjestu i druga frendica je pristala biti "rezerva" :bravo:
e sad - mi smo naravno već izvadili sve papire, prijavili nju kao kumu, odnjeli sve papire u crkvu, otvorili bračnu knjižicu...dakle, sve je u duhu da bu ona kuma, ali šta ako ipak ne bude mogla? šta ako sljedeći tj dobije pismo s terminom taman prije svadbe? koji je postupak? sve ispočetka???? :ne zna: :roll:

ps. kaj se dogodi ak kum (karikiraam, al da bude jasnije) doživi nesreću taman sat vremena prije svadbe, nemre biti kum, kaj onda? da li bilo tko može uskočiti? koji je onda postupak vezano za sve podatke prethodno predane matičaru i crkvi?? :ne zna: :ne zna:
pardon ak je tema već negdje obrađena u prethodnim postovima :grli1:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la sunqueen dana sri ožu 20, 2013 11:17 pm

riješeno - operacija je zakazana za poslije vjenčanja, tako da ovo više nije upitno :cagam: :cagam: :cagam: :cagam:

ali prije nego li sam saznala da sam se bez veze brinula, saznala sam neke bitne stvari, pa eto za sve one koji se u budućnosti nađu u ovoj situaciji...

ovo je za najgoru moguću situaciju, da svjedok(inja) taj dan ne dođe - svećenik samo u primjedbu napiše da je došlo do promjene, uzme podatke od novog svjedoka i po mogućnosti napravite kopiju osobne te osobe negdje za službene dokumente u matičnom, matičari u pravilu prihvaćaju ovakvo rješenje
naravno to ovisi o svećeniku i o matičaru - moji bi pristali na sve navedeno :kava:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la Sandra1201 dana čet lip 13, 2013 5:37 pm

Pozdrav svima :)
Ovakva je situacija
Ja iz Biograda, on iz Vinkovaca
Zivimo u Zagrebu

Vjencanje je u Vinkovcima, njegovoj zupi
E sada dali mozemo maticara obaviti u Biogradu i koliko ranije , problem je sto ce mi putovnica trebati prije vjencanja pa da je ne radim 2 puta. Ovako bi odmah sa potvrdom od maticara dala izraditi dokumente.

Takodjer moja kuma se udaje 2 tj prije mene, kod maticara je prijavljujem po djevojackim prezimenom i jednom adresom dok za moje crkveno vjencanje ima drugo prezime i adresu. Mozda cu trebati njen vjencani list?
Sandra1201

PostPostao/la Apache dana pet lip 14, 2013 6:27 am

Iz prve ruke: prijava kod matičara 45-30 dana prije vjenčanja.
Za putovnicu ti ne znam dal se može tak napraviti dok još nemaš promijenjeno prezime.
a kaj se tiče kume, samo kod prijave reci da bude došlo do promjene podataka (makar, trebala budeš samo kopiju njezine osobne tak da ako ne bude još do tvojeg vjenčanja mijenjala podatke na osobnoj, onda ju možeš i pod starim prezimenom prijaviti, nema ti to veze)
slika
Apache

PostPostao/la ivancica dana pet lip 14, 2013 8:05 am

Vjenčanje morate prijavit u Vinkovcima u matičnom utedu pod koji spada crkva u kojoj se ženite. I nigdje drugo koliko je meni poznato.
Što se tiče putovnice, nema šanse da na osnovu prijave vjenčanja kod matičara dobijes novu, jer to ne znaci da ste se vjencali, cak niti 100% da hocete.
Ovo za kumu mislim da nije problem, ali pitaj.
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana pet lip 14, 2013 8:56 am

Ako sam te ja dobro shvatila, vi bi se prvo vjencali kod maticara, kako bi ti na osnovu vjencanog lista mogla promjeniti dokumente, prije samo svadbe i vjencanja u crkvi.
U tom slucaju to mozete u bilo kojem maticnom uredu, a proceduru ti je opisao Apache.
I odmah nakon vjencanja u maticnom uredu dobit cete vjencani list i ti mozes promjeniti sve dokumente prije vjencanja u crkvi.

Sto se kume i njenog prezimena tice i to ti nije nikakav problem, znam curu kojoj je kod maticara jedna cura bila kuma, a u crkvi skroz druga, godinu dana je proslo od jednog do drugog vjencanja i sa prvom kumom se u medjuvremenu posvadjala.
Jedino kaj ti o proceduri vezanoj za vjencanje u crkvi ne znam nikaj jer se mi u crkvi nismo vjencali.

Eto nadam se da sam te dobro shvatila i da sam pomogla.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Sandra1201 dana pet lip 14, 2013 10:45 am

Ljudi hvala na odgovorima
Ja sam pobrkala prvo taj odlazak kod maticara prije crkvenog vjencanja

Dakle mi bi svakako sklopili brak kod maticara da ja mogu napraviti dokumente.
Moja pretpostavka je da to ne mora biti 3 mj prije crkvenog niti da mora biti u istom zupnom uredu i najradije bi to obavila u Zagrebu.

E sad, dal moraju biti isti kumovi?
Koja je procedura kada se sklopi civilni brak kod maticara?
Sandra1201

PostPostao/la iinnaa.t dana pet lip 14, 2013 1:26 pm

Kumovi ne moraju biti isti, kao sto sam ti napisala, pouzdano znam da je jedna cura imala razlicite kume na vjencanju kod maticara i u crkvi.
Sto se tice procedure za vjencanje kod maticara, ako se dobro sjecam, potrebno je minimalno 30 odnosno maksimalno 45 dana prije zeljenog dana najaviti namjeru sklapanja braka u odabranom maticnom uredu. Morate biti oboje prisutni. Trebaju vam oboma domovnice, osobne iskaznice i rodni listovi, ne stariji od 6 mjeseci. Maticarka ce vam dati uplatnicu na koju cete uplatiti navedeni iznos, ne sjecam se koliko novaca i morat cete kupiti i biljege, isto sam zaboravila u kojem iznosu. Ponesite i kopije osobnih iskaznica od svojih kumova. Nama nisu trebale, nas je maticarka samo pitala podatke kumova, ali neki traze bas kopije osobnih.
Onda cete dogovoriti i vrijeme vjencanja na izabrani dan. I to ti je ja mislim to.
Bitno je da na termin nikako ne kasnite. Vjencani list cete dobiti na licu mjesta, tako da vec dan kasnije mozes ici mjenjati dokumente.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

Prethodna

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.