Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i dr.

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i dr.

PostPostao/la Branči dana ned ožu 30, 2008 7:36 pm

Nevjesta i ženik svoju namjeru sklapanja braka u građanskom obliku osobno prijavljuju matičaru nadležnom za mjesto u kojem žele sklopiti brak.
Matičaru treba, 45 do 30 dana prije datuma koji ste odredili za vjenčanje, prijaviti namjeru sklapanja braka (do 90 dana ako je u vjerskom obliku).
Potrebni su sljedeći dokumenti:

Izvod iz matice rođenih,
a ako je izvadak stariji od 3 mj. i potvrda o slobodnom bračnom stanju,
također potrebna je i odluka suda o dopuštenju sklapanja braka ako kod ženika ili nevjeste postoje otklonjive bračne zapreke

Osobna iskaznica ili putovnica, (eventualno i domovnica za dokaz državljanstva).

Za prijavu se plaćaju upravne pristojbe oko 100 kn, a za sklapanje braka matičarem još 200 kn (osim ako se brak sklapa izvan službene prostorije).

Ukoliko će se brak sklopiti pred predstavnikom vjerske zajednice, tada matičar izdaje potvrdu o ispunjavanju pretpostavki za sklapanje braka koja se predaje predstavniku vjer. zajednice. Upravne pristojbe za izdavanje te potvrde su oko 60 kn.
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: Isprave potrebne za sklapanje braka

PostPostao/la zeljka2905 dana čet tra 24, 2008 1:06 pm

A kaj se dogada ako je netko vec kod maticara ozenjen..sad se zeli samo u crkvi vjencati? :ne zna:
zeljka2905

PostPostao/la Branči dana čet tra 24, 2008 1:40 pm

Ovo je procedura baš za sklapanje braka, a vi pošto ste već u braku samo odete do svećenika i dogovorite se samo za sakrament vjenčanja ;)
Platite ono što treba u crkvi, dogovrite datum i to je to. Vama u biti ne trebaju nikakvi papiri kad već imate vjenčani list, nego samo sakrament.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la ATE13 dana čet svi 01, 2008 4:47 pm

I mi smo vec vjencani kod maticara ...
Nas nam je trazio krsni list, onda smo morali ovdje u Berlinu da ispunimo s ovim svecenikom neka pitanja,
pa to smo odnijeli onom dole i et cekamo 08.08.08 - 17sati :lovestruck:
A jel zavisi od crkve do crkve kolko se placa ? ili ima neki standard ?
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la zeljka2905 dana pet svi 02, 2008 11:06 am

Nije vas trazio potvrdu o slobodnom sklapanju braka ili tak nekaj, ono da niste ozenjeni u crkvi? :roll:
I takoder otpusni list da se mozete u drugoj crkvi zeniti jer po pravili ako duze od 3 mjeseca zivis u drugoj zupi onda tamo i pripadas... :budala:
zeljka2905

PostPostao/la Debeljucka dana pon svi 05, 2008 3:17 pm

mi smo u petak isli prijavit vjencanje u maticni ured....

dosli smo tamo..... mladozenja i ja... sa kopijama osobnih iskaznica od kumova.... platili 105 kn.... potpisali se i to je to... jedino jos moramo izvrsit uplatu od 200 kn prije vjencanja.... i dostavit potvrdu o uplati......

napominjem da cemo se mi vjencati samo kod maticara
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana čet svi 08, 2008 1:13 pm

Ja sam danas zvala u matični ured da pitam šta nam je sve potrebno za prijavu crkvenog vjenčanja i teta mi je rekla ovako:
moramo doći nas dvoje zajedno, donjeti osobne iskaznice i još neke dokumente sa JMBG-om, i ime, prezime i adresu kumova (ne treba kopija osobne) i rekla je da ne moramo vaditi izvadak iz matice rođenih jer smo oboje rođeni u Rijeci. Zaboravila sam pitati koliko se to plaća, to ću vam napisati kad odem, i ovo vrijedi za riječki matični ured jer se očito neke sitncie razlikuju od matičnog do matičnog :loveflag:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana čet svi 08, 2008 1:30 pm

Nessych je napisao/la:Ja sam danas zvala u matični ured da pitam šta nam je sve potrebno za prijavu crkvenog vjenčanja i teta mi je rekla ovako:
moramo doći nas dvoje zajedno, donjeti osobne iskaznice i još neke dokumente sa JMBG-om, i ime, prezime i adresu kumova (ne treba kopija osobne) i rekla je da ne moramo vaditi izvadak iz matice rođenih jer smo oboje rođeni u Rijeci. Zaboravila sam pitati koliko se to plaća, to ću vam napisati kad odem, i ovo vrijedi za riječki matični ured jer se očito neke sitncie razlikuju od matičnog do matičnog :loveflag:

i nama su rekli samo ime i prezime i adresu... ali mi smo uzeli za svaki slucaj kopije osobnih.....
tamo smo platili 105 kn..... i dobili da uplatimo jos 200..... za koje trebamo potvrdu o uplati donijeti barem 8 dana prije svadbe
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mary dana čet svi 15, 2008 9:37 am

ja bila danas kod matičara...i pitala šta nam sve treba...potrebne su nam kopije naših domovnica, kopije osobnih od kumova, izvadak iz matične knjige rođenih za nas oboje, 150 kn biljega i 20 kn za potvrdu od matičara.
sa time svime idemo kod svečenika i još nam za njega treba krsni list od dragog...
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana čet svi 15, 2008 6:54 pm

Nessych je napisao/la:Ja sam danas zvala u matični ured da pitam šta nam je sve potrebno za prijavu crkvenog vjenčanja i teta mi je rekla ovako:

mi isto obavili matičara, trebale su nam samo naše osobne iskaznice jer smo rođeni u rijeci, podaci o kumovima, nisu na tražili kopije osobnih i uplatili smo 165,00 kn dobili smo one zelene potvrde i to sad moramo odnjeti u crkvu
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana sub svi 17, 2008 12:44 pm

A što sve treba kada se radi o vjenčanju na otvorenom - samo matičar, naravno??
Što mislite, koliko ranije bih trebala otići do njega i je li mi glupo pitati ga ovo ljeto (budući da dragi i ja nismo dolje i ne znamo koliko često ćemo ići)? Čisto da znam o kolikoj se svoti novca radi, jedna cura iz grada mi je rekla 4000 kn :shock1: :shock1: , to mi se čini previše!! Što vi mislite??
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sub svi 17, 2008 12:47 pm

Studentice, ispod 2000 kn ti sigurno nije, a sad da li je baš 4000 ne znam, jer oni jako jako puno naplaćuju taj izlazak na teren - sve ovisi koliko je mjesto vjenčanja udaljeno od samog matičnog ureda. Za svakog posebno računaju te troškove.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Debeljucka dana pon svi 19, 2008 7:13 am

Studentica24 je napisao/la:A što sve treba kada se radi o vjenčanju na otvorenom - samo matičar, naravno??
Što mislite, koliko ranije bih trebala otići do njega i je li mi glupo pitati ga ovo ljeto (budući da dragi i ja nismo dolje i ne znamo koliko često ćemo ići)? Čisto da znam o kolikoj se svoti novca radi, jedna cura iz grada mi je rekla 4000 kn :shock1: :shock1: , to mi se čini previše!! Što vi mislite??

situacija je sljedeca.... ja sam se za to raspitivala....

unutar 10 km od maticnog ti je od prilike kojih 2.500 kn... a sve iznad tih 10 km, se vise naplacuje.....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana pon svi 19, 2008 7:57 am

Debeljucka je napisao/la:situacija je sljedeca.... ja sam se za to raspitivala....

unutar 10 km od maticnog ti je od prilike kojih 2.500 kn... a sve iznad tih 10 km, se vise naplacuje.....

Problem je bio u tome što je ta cura imala vjenčanje na otvorenom, u svom dvorištu, a to je unutar 10 km... :ne zna: :ne zna:
Mi bismo isto imali unutar te kilometraže... Ma, pitat ću ja matičara ovo ljeto, zaboli me što je rano... Trebamo znati koliko love nam treba...
Hvala, bucka... :grli:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana pon svi 19, 2008 8:02 am

Studentica24 je napisao/la:
Debeljucka je napisao/la:situacija je sljedeca.... ja sam se za to raspitivala....

Problem je bio u tome što je ta cura imala vjenčanje na otvorenom, u svom dvorištu, a to je unutar 10 km... :ne zna: :ne zna:
Mi bismo isto imali unutar te kilometraže... Ma, pitat ću ja matičara ovo ljeto, zaboli me što je rano... Trebamo znati koliko love nam treba...
Hvala, bucka... :grli:

gle... ta cifra se racuna prema prosjeku place zadnjih 6 mjeseci,.... tako da mozda i varira od pokrajine do pokrajine
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Malavida dana ned lip 01, 2008 4:52 pm

Mi smo isto htjeli vjencanje na otvorenom i jednom sam bila nasla na netu (i nisam sejvala :budala: ) nacin na koji se racuna izlazak na teren.
Znam da je osim km ulogu igralo i vrijeme (ako je izvan radnog vremena,ako je nedjelja ili praznik i sl.).
Tako da nema druge nego pitati tocno za odredjenu lokaciju i u koje vrijeme.

Ovdje je http://www.vjencanja.hr/imenik/imenik.cgi?grupa_id=1&djelatnost_id=16&sto=brak popis maticnih ureda (ne znam ako smijem staviti taj link,ispricavam se unaprijed ako ne) sa nekim detaljima.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la bedacha dana sri srp 23, 2008 10:30 am

Evo, sve koje ste u nedoumici, kao što sam ja bila, gdje prijaviti crkveno vjenčanje....
Prijavljuje se u općini pod koju spada crkva u kojoj imate vjenčanje, nema nikakve veze s prebivalištem...
I crkveno vjenčanje se može najaviti i do 3. mjeseca prije vjenčanja... znači, onih 30-45 dana vrijedi samo za građanski brak...
Sad su mi rekli da od dokumenata treba:
Izvadak iz matice rođenih - ne stariji od 3. mjeseca
Domovnica
Osobna
Puno ime i prezime i točna adresa kumova (nije potrebna kopija osobnih)

Da li se potrebni dokumenti razlikuju od općine do općine :ne zna: , ovo vrijedi za općinu Susedgrad...
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pon srp 28, 2008 4:02 pm

bedacha je napisao/la:Izvadak iz matice rođenih - ne stariji od 3. mjeseca

nama ovo nije trebalo jer smo prijavljivali vjenčanje u matičnom uredu u kojeg spadamo po rođenju, pa oni imaju uvidu u nas
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana pet kol 29, 2008 1:43 pm

Ja sam u hrv ozenjena samo u crkvi i nemam vjencani list..imam samo potvrdu o vjencanju iz crkve...Moram sve donijeti iz CH :roll: da bi mogla promjeniti papire i sl :budala:
zeljka2905

PostPostao/la Reina dana pon ruj 01, 2008 1:44 pm

mi smo danas sredili papire za vjenčanje, a navečer ih nosimo svećeniku u crkvu.
prvo smo išli u našu župu u sopotu i izvadili krsne listove (60 kn).
onda smo išli izvadili izvadak iz matične knjige rođenih, oboje smo rođeni u petrovoj, pa smo išli u područni ured medvešćak. (to je bilo 50 kuna)
onda smo išli u matični ured prijaviti vjenčanje :cerek: , pitala me teta koje će mi prezime nakon udaje biti. sva sam se zacrvenila. :lovestruck: (to je bilo 140 kn). njoj smo još na uvid morali dati domovnice. i morali smo joj reći imena i mjesto stanovanja kumova.
i to je to. :cagam:
navečer ćemo do crkve kod svećenika i onda će na oglasnoj ploči pisati obavijest o ženidbi i tamo će biti naša imena. baš sam si zato sva sretna. :ludilo: :vjencanje1:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mia_m dana uto ruj 02, 2008 11:46 am

da li postoji neki rok koliko unaprijed moramo prijaviti vjencanje u maticnom uredu?
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana uto ruj 02, 2008 11:47 am

nisam sigurna al mislim najranije 45 dana prije, a najkasnije 30.
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Reina dana uto ruj 02, 2008 12:20 pm

nama je teta u matičnom rekla da se u iduća 3 mjeseca moramo vjenčati jer toliko vrijede ti papiri. a mi smo išli to obavljati 1.9., a svadba je 27.9., dakle manje od 30 dana.
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la bedacha dana uto ruj 02, 2008 12:27 pm

Do 3 mjeseca ako je vjenčanje u crkvi, ako je u matičnom uredu onda 30-45 dana prije vjenčanja.........
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana uto ruj 02, 2008 12:40 pm

mia_m je napisao/la:da li postoji neki rok koliko unaprijed moramo prijaviti vjencanje u maticnom uredu?

ne postoji rok ako je građansko vjenačanje, ako je crkveno onda 30 dana
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.