Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

dolazak po mladu

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: dolazak po mladu

PostPostao/la Dani 26 dana sri ožu 09, 2011 5:54 pm

Ja na "cijelu svadbu" idem samo blizoj rodbini... Ostalima idem tek u restoran :ne zna: Tak da meni taj odlazak po mladu definitivno nije tlaka :ne zna: Meni je doma bilo jako puno gostiju al to smo i ocekivali jer imam veliku familiju :zubo:

A kaj se tice spremanja, ja tak i tak svaki put moram otic na fruzuru ranije jer mi frizerka radi do 14 h :rofl: a obucem se za cca 10 minuta :zubo:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la blab dana čet ožu 10, 2011 9:37 am

zato se kod nas rade svadbe puno manje i svi svima idu na sve :zubo: (kako sam to složila :lol: )
i isto tako mi nije tlaka sve to prolaziti i guštati u pregovorima. a pogotovo dok gledam sleđene mladoženje dok čekaju mladu :zubo: :lol:

a da danas opet to moram proživiti, nisam sigurna za što bi se odlučila, dal opet isto ili bi se našli u crkvi (što je bila jedna od opcija u mojoj glavi) :ne zna:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Kaliopa dana čet ožu 10, 2011 10:31 am

I ovde ide samo rodbina i blizi prijatelji. Ali posto moji ima 50ak, svi su blizi i ne znam kako napraviti cistku pa da na kraju ne zavrsim sa 80 ljudi u kuci. A ispade da bi svi hteli da dodju :budala:
slika
slika
Kaliopa

PostPostao/la prinči dana čet ožu 17, 2011 12:33 pm

:bok: Kod mene će biti tlaka čitav dan.. :lol: :lol: :lol: Al i treba da bude, jednom je u životu i to..i da bude drugačije, znam da bih požalila..Doći će po mene njegovi svati oko 15 h, kupiti me (da i braco mali nesto zaradi :rofl: ) i to je to , zadrzavanje oko cca pola sata i idemoo trubiti po gradu :rofl: :rofl: i na :vjencanje1:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana čet ožu 17, 2011 7:54 pm

Principessa25 je napisao/la::bok: Kod mene će biti tlaka čitav dan.. :lol: :lol: :lol: Al i treba da bude, jednom je u životu i to..i da bude drugačije, znam da bih požalila..Doći će po mene njegovi svati oko 15 h, kupiti me (da i braco mali nesto zaradi :rofl: ) i to je to , zadrzavanje oko cca pola sata i idemoo trubiti po gradu :rofl: :rofl: i na :vjencanje1:

Potpisujem :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sub ožu 19, 2011 2:50 pm

ivancica je napisao/la:Meni nikad nije smetalo to okupljanje, dapače, to mi je baš drag dio. I ne sviđa mi se ovo što su Branči rekla da sad definitivno dolaze jer nema tog.

pa nema se to kaj tebi sviđat ili ne sviđat, :lol: to su naši frendovi i gosti, nisu to tebi rekli.
uostalom to je bila više zezancija, mislim da se to može skužiti i po smajliću koji sam stavila. normalno da ljudi tako nešto ne bi rekli za ozbiljno, ali da su bili oduševljeni što se s malom djecom ne moraju natezati cijeli dan doslovce od jednog kraja zagreba pa do drugog kraja, pa onda do divljih voda, jesu. :raspa:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Tyny dana ned ožu 20, 2011 9:07 pm

Kod nas će bit klasičnog dolaska po mladu jer je dragi udaljen nekih 5km od mene, a moja kuća od crkve 5min hoda. Tako da će oni ostavit aute kod crkve, doći po mene, u sali našeg mjesnog vatrogasnog doma će bit zakuska pa svi u crkvu i nikome neće bit tlaka vozikat se :D :D :D
U moru života što vječito kipi, što vječito hlapi, stvaraju se opet, sastaju se opet možda iste kapi. I kad prođe vječnost zvjezdanijim putem, jedna vječnost pusta, mogla bi se opet u poljupcu naći neka ista usta...
Tyny
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Nessa87 dana sub svi 14, 2011 3:49 am

Mi većinom idemo na svadbu od početka,pogotovo ako je netko bližni jer uvijek nađu posla za mene,meni je to gušt sada,a kod nas je većina ljudi ostavila djecu doma i zabavljali se cijeli dan i noć bez brige pošto smo mi imali svadbu pola sata vožnje od našeg grada.
Ali meni je i super ako mladenci odluče da se samo u crkvu dođe.Makar još nikad nisam bila na takvom vjenčanju.
A mi smo živjeli skupa prije svadbe godinu i pol,ali sam ja dan prije otišla kod svojih i mi smo imali okupljanje a i dragi kod sebe.
A frendica mi se udavala u Gorski Kotar a ona je odavde i mi smo svi išli tamo i sve je bilo tamo organizirano,dolazak po mladu i imali smo noćenje plaćeno,to je bila mala svadba pedesetak ljudi.Ali meni je opet bilo lijepo.
A inače meni je lijepo ići na svadbe i uzeti si cijeli dan za to jer je to samo jedan dan,a ovako prazne subote imamo dosta,pa tako da uživam u tome.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la **Anchy** dana sri kol 17, 2011 7:27 pm

Kod mene toga nebude (na žalost) jer ja ne živim sa svojima vec 5g skoro,a i nisu tak blizu Zagreba,mislim nisu ni daleko cca 80km,pa se ovima iz Zg ne isplati ici tamo i nazad.Kod mojih ce doma biti normalno skupljanje ali bez mene,a i neznaju svi voziti po Zg.a mi koji smo ovdje cemo nesto smisliti kako cemo.ili ce samo dragi doci po mene sa kumom u stan pa me odfurati kod sebe kad se vec skupe gosti ili cu doci kod njega prije sakupljanja i kod njega se spremiti,ali naravno da se i ne vidimo prije :D :D to cemo jos u hodu dogovarati,za sad je još ili,ili :cerek: :cerek:
slikaslika Siguran u to da te volim,sigurna u to da si stvoren za mene,sigurni u to da smo jedno i da sve je drugo manje vrijedno-OVE LJUBAVI
**Anchy**
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet kol 18, 2011 9:19 am

anci ja isto ne zivim sa svojima vise od 3 godine pa sam krenila od njih i bila na okupljanju sa ostatkom rodbine..dragi ne zivi sa svojima vise od 10godina,al je krenuo sa sela gdje se rodio..i vozili su 100km do mene i onda opet jos 20 do Splita...nisu svi dosli na okupljanje kod kuca,onima kojima je bila tlaka vozit i nisu mogli jednostavno su dosli u crkvu u Split i to je to :thumbsup:
a obzirom da je tebi dragi u ZG,mozes napraviti obrnutu verziju pa da ti krenes sa svojima od tvojih i dodes po njega :idea:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la anastasia dana ned lis 09, 2011 10:21 pm

mi se smišljavamo kako to napravit...ja sa svojom obitelji nisam najbolja (jedan od razloga zasto sam se odselila)a žive u zgb, znači zgb otpada u bilokakvom smislu :D zajedno živimo u stanu, al njegovi imaju i kuću u koju se uskoro planiramo preselit...pa smo smislili da pošto on ima više ljudi (domaći je, itd) da ima prijem gostiju u kući s vrtom itd., a onda po mene do stana...valjda :D ovako kad se napiše zbilja blesavo izgleda al bi htjeli uraditi taj prijem a ne samo banuti pored crkvu i gotovo :lol: :lol:
Fata viam invenient

slika

slika
anastasia

PostPostao/la tanja2301 dana čet tra 12, 2012 12:49 pm

joj odlična tema. nama je vjenčanje+krštenje u 10mjesecu i sad vodimo borbe ko će kako i od kuda prvo je bio plan dolaženje bla bla.i onda kad smo shvatili koliki je to dodatni trošak i ceremonija i to sve muka mi je došla predložila sam da se u crkvi nađemo ili da samo najuža rodbina dođe kod nas pa zajedno idemo u crkvu a ostali da tamo čekaju pošto će tu biti i beba i tak .i sad mom dragom muka kak će on to on ko će gdje ništ mu nije jsno i sad ne znamo kako to izvest a do oltara imam samo jedan san da me tata vodi i sad muku mučimo grozno !!
tanja2301

PostPostao/la Oluja dana čet tra 12, 2012 12:58 pm

meni je skroz ok da se svatovi sastanu isprid crkve :thumbsup:
evo mi sad idemo na jedno vjencanje, sastanak je u hotelu di ce odma bit uprilicen obred vjencanja :thumbsup:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet tra 12, 2012 3:47 pm

zadnje vrijeme ima puno vjencanja gdje se ili nadu pred crkvom ili u restoranu gdje ce kasnije biti vecera i meni je to skroz OK :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la malena_4you dana čet tra 12, 2012 6:14 pm

moj dragi dolazi po mene pješice, pošto smo jedan od drugog doma 5 min hoda :D
ali nebudemo imali prodavanja mlade i nikakve druge običaje oko tog dolaska
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana čet tra 12, 2012 7:20 pm

mi nećemo imat nikakvo dolaženje po mladu.
dragi ujutro ide svojima a meni doazi kuma,idemo na frizuru i šminkanje pa se nađemo s dragim i kumom na slikanju.

svi svatovi dolaze pred crkvu.

em ne želim dodatne troškove em želim da se i naši roditelji zabave em mi već živimo zajedno.

i kad kažemo gostima da nema tih karefeka svi su oduševljeni time :cerek:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la zekonja2312 dana pet tra 13, 2012 6:31 am

mi isto nemamo dolazak po mladu, nego ćemo dragi i ja dočekati goste u eko parku gdje će i biti vjenčanje :cerek:
i to mi je supeeeer :jig:
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la cimetina dana pet tra 13, 2012 7:25 am

Kod nas isto nema nikakvog dolaženja po mladu, to smo htjeli izbjeći pod svaku cijenu. A i specifično je pošto živimo u okolici Zg, a vjenčavamo se u Vili Garić, a gosti dolaze i iz Zg i Slavonije, pa smo stavili okupljanje tamo, i to je to.
slika
cimetina

PostPostao/la wedding.dress dana pet tra 13, 2012 8:33 am

kod nas isto nema toga, mi se s gostima nalazimo u restoranu :D
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Danijela_ dana pon tra 16, 2012 12:24 am

trebam savjet... svatovi su za 4 tjedna mladoženja je iz slavonije a ja iz kutine i živimo kod njega u slavoniji vec godinu i pol i naravno ja zelim da se dolazi po mene odakle sam ja jer ce i vjencanje biti u kutini a vecera pak kod njih u slavoniji u domu stoga smo uzeli autobus koji ce doc iz slavonije za kutinu i pokupit moje goste i ujutro vratit moje goste nazad kuci... eh ali sada kod njih nema obicaja da mladozenja treba nesto kad dode po mladu a kod nas je to obicaj svakodnevni samo neznam nismo smislili koji da mu zadatak priredimo dali ima ko kakvih ideja... :ne zna:
Danijela_

PostPostao/la maybelline dana pon tra 16, 2012 8:07 am

a znam da najcesece stave drvo koje treba prerezat ,ili recimo hrpu pijeska pa treba prebacit na drugo mjesto -pol metra dalje :lol:
ne pada mi nist drugo na pamet :ne zna:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la tanja2301 dana pon tra 16, 2012 12:03 pm

ma tako će i biti pred crkvom i to je to aaa kak onda sa kićenjem pola sata ispred crkve svi i lagano cure neka kite sve goste neka uđu i da ja dođem ...ma imamo totalnu svađu oko toga,mi smo se složili ali njegovi mi popiše krv na slamku-kažu normalno da neće biti dolaženja po mladu i usputnih ceremonija jer vi već živite zajedno nego ćemo mi sam doć po tebe ??????? aaa poludila sam ,pa ili radimo tako ili ne ...al ne možeš ti to objasniti...sori cure moram se malo ispucati :ha:
tanja2301

PostPostao/la maybelline dana pon tra 16, 2012 4:26 pm

vas dvoje se dogovorite kako zelite,a onda to priopcite i ostalima, pa bilo im po volji ili ne
ako ce dolazit po tebe,onda nek kod tebe okite svatove :thumbsup:
ako ne ,onda pred crkvom,i u sali prije vecere :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la babčeva dana pon tra 16, 2012 9:25 pm

Sto se tice ideja, osim piljenja drva na nekim svadbama je bilo i peglanje vesa s naravno neispravnom peglom ili voznja na biciklima od klinaca ili na biciklima bez lanca, bez pedala ili nesto...
Ja isto jos uvijek smisljam za sebe. :ne zna:
[url=http://www.weddingcountdown.com/]
slika
[/url]
babčeva

PostPostao/la tanja2301 dana uto tra 17, 2012 11:38 am

maybelline je napisao/la:vas dvoje se dogovorite kako zelite,a onda to priopcite i ostalima, pa bilo im po volji ili ne
ako ce dolazit po tebe,onda nek kod tebe okite svatove :thumbsup:
ako ne ,onda pred crkvom,i u sali prije vecere :thumbsup:

i ja mislim da tu nema nekih komplikacija a valjda bude sve okey ! :svakacast:
tanja2301

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.