Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

dolazak po mladu

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

dolazak po mladu

PostPostao/la Likrija dana ned lip 15, 2008 6:52 pm

Pozdrav svima,
imam pitanje, dogovorila sam se naći s budućim suprugom prije vjenčanja pred crkvom. kako bi to točno trebalo izgledat? šta ja ču iskočit iz auta i on iz svoj i bok, bok!? ima tko kakvog iskustva po tom pitanju?
lp
Likrija
Likrija

Marketing:

Re: dolazak po mladu

PostPostao/la Reina dana ned lip 15, 2008 8:32 pm

moj brat i šogorica su se našli ispred crkve. on je došao prije, cijela naša familija i prijatelji su bili tamo, a i njezini. onda je njegov kum otišao s okićenim autom po nju i njezinu kumu doma i dovezao ih ispred crkve. kad je auto došao, moj brat joj je otvorio vrata i pomogao da izađe van. prvo su se dobro pogledalai, izljubili i izgrlili. ona je onda pozdravila svu familiju, popričala sa svima i tak.

i to je to. :bok:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Likrija dana ned lip 15, 2008 8:59 pm

Hvala.lagano ludim. i više mi ništa nije jasno.plus nemam pojma o procedurama niti sam si mislila da čemo imati veliku svadbu.
:ha:
Likrija

PostPostao/la Reina dana pon lip 16, 2008 6:14 am

ma nema problema. samo polako. tu ima puno djevojaka koje će ti pomoći. a kada je tvoj sretan dan?
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Principessa dana pon lip 16, 2008 9:03 pm

...a možete se naći i na sam čin vjenčanja...onako da te on čeka ispred oltara...tako ćemo dragi i ja
slika
slika
Principessa

PostPostao/la FiLa dana uto lip 17, 2008 9:28 am

Ja sam vidjela na jednoj svadbi da su mladozenja i svi gosti bili u crkvi, mladozenja je cekao pred oltarom a mlada je usla s tatom u crkvu, tu su se prvi put vidjeli, a i gosti s njegove strane takoder, pa je ispalo jako simpaticno :D

Jedino ako ste mislili da zajedno udete u crkvu?!
slika
26.04.2008......divno je biti nekome nesto.......:cerek:
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Likrija dana uto lip 17, 2008 10:19 pm

sretan dan je 05.09.
Likrija

PostPostao/la Likrija dana uto lip 17, 2008 10:25 pm

ja nemam pojma kako bi to trebalo izgledati i dal mi je pametnije da uđem s tatom ili da me on dočeka ispred crkve. to če jako brzo, brzo doći a ja neznam.
Likrija

PostPostao/la Reina dana sri lip 18, 2008 6:53 am

Likrija je napisao/la:sretan dan je 05.09.

sitno brojiš... :shock1: :cagam:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana čet lip 19, 2008 12:37 pm

Likrija je napisao/la:ja nemam pojma kako bi to trebalo izgledati i dal mi je pametnije da uđem s tatom ili da me on dočeka ispred crkve. to če jako brzo, brzo doći a ja neznam.

Ja preporucam da te on ceka pred oltarom a tebe neka tata dovede do njega... Tako ce stvarno biti iznenadjenje a izbjeci cete ono neugodno pogledavanje i razmisljanje (kaj sad, da ga gledam ili ne, da se poljubimo ili ne, hoce li mi dat ruku, di su mu roditelji... i sl.) A kada krenes prema oltaru, doslovno ce se svi okrenuti nebi li te vidjeli... Prekrasno! Eto, to bi bio moj savjet, al ti na kraju napravi kako tebi bude najbolje! I ne se zivcirat :cubice:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tina_pula dana čet srp 17, 2008 1:52 pm

ja sam prošle godine bila na jednom vjenčanju gdje je mladoženja čekao mladu u crkvi sa svim gostima..bilo je kao u filmu..
slika
Tina_pula

PostPostao/la Katriona dana pet srp 25, 2008 7:01 pm

meni se sviđaju dvije opcije: on i svi gosti su u crkvi i ja dolazim s tatom ili su svi gosti unutra a nas dvoje ulazimo zajedno...(i svi nas gledaju.. :rofl: )...eto, nešto od toga ćemo sigurno odabrati...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Likrija dana ned kol 24, 2008 10:37 pm

joj evo ja se sada sjetila ove moje teme i problema...a mi na kraju odlučili da če dragi doći po mene u naš stan-najveći je,najljepši i to je već duže moj dom. sada mi je tako drago da je opcija nalaženja pred crkvom otpala uz put... :loveflag:
Likrija

PostPostao/la stepford wife dana čet ruj 11, 2008 4:36 pm

ja sam u glupoj situaciji jer već 4 godine živimo zajedno ..... tak da opće ne znam kak da to izvedemo, meni je skroz glupo taj dan ići kod staraca, a i imamo ranije fotografa dogovorenog, pa sam mislila da sa kumovima ranije odemo do crkve fotkamo se i tam zajedno dočekamo ostatak ekipe....
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivancica dana čet ruj 11, 2008 7:27 pm

Po mom mišljenju, to je onak stvar simbolike da se dođe po nekog u roditeljski dom. Ja i moj isto praktički živimo zajedno, al će svejedno doć po mene kod staraca.
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana čet ruj 11, 2008 7:51 pm

ne znam...mi ćemo to preskočit... :D
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Likrija dana čet ruj 11, 2008 10:44 pm

mi isto živimo skupa kupili stan početko godine. ja sam kretala iz našeg stana i svi moji su došli ovdje a od svojih staraca. i bilo je jako lijepo. i svaki put kad dođem doma znam da sam odavde kretala na svadbu :loveflag:
Likrija

PostPostao/la taja.dj dana sri lis 08, 2008 11:27 pm

Ja već 2 godine živim u kući koju moji roditelji još uređuju, živjela sam u ZG s njima u stanu, tamo će doći svatovi po mene. Ali kako je stan mali, nadam se da ćemo rezervirati jedan mali pub odmah u istoj ulici, pa ćemo tamo smjestiti goste
dok traje procedura.

Moji su inače na 4.katu i mama je rekla: e, pa nek dođu s vatrogasnim kolima i popnu se na balkon po tebe.

Yeah, right! :budala:
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la Iva dana ned stu 02, 2008 11:22 pm

ja ću to izbjeć, gledam po sebi jer kad god idem kod nekog doma, u 2 ujutro više ne vidim di sam, tak da ak uspijem ja bum isto sam došla pred matičara, a dragi bu me tam čekal, ( ja se nadam :rofl: ) :buket:
slika
Iva
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana sri stu 12, 2008 8:48 am

evo, kod nas toga uopće neće biti jer krećemo iz iste kuće, tj. njegove... :rofl: samo je razlika u tome što on izlazi dolje, iz prizemlja, a ja ću skroz dramatično napraviti veliki silazak po stepenicama....dakle, ja sam na katu... :rofl: ali sviđa mi se to, ima tu puno simbolike :cerek: ...i ne bi baš imalo puno smisla da putuju 200 km po mladu..... :D
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

doček gostiju, dolazak po mladu...

PostPostao/la blues dana pon stu 24, 2008 9:04 pm

Imam par pitanja..

moja cura i ja zivimo i radimo u inozemstvu i zelimo se vjencati u hrvatskoj (za od priike 1,5 god u SPLITU)
eh sada imamo malo problema oko planiranja pa da vidim sta vi o tome mislite...

Crkva i sala je u splitu
moja obitelj zivi u splitu ( ja cu docekat goste u splitu)
obitelj od cure zivi u zagrebu i zeli tamo docekat svoju rodbinu, prijatelje itd., i ispratit mladu i kreniti u crkvu
a meni nikako nije do toga da ja idem sa svatima po mladu IZ SPLITA U ZAGREB I NAZAD!!! ( to su oko 700 km tamo i nazad)

razumijem da njezina obitelj mora docekat goste, i da zeli da se mlada isprati iz kuce ali kako to rijesiti?
Ipak taj dan zelim uzivati a ne putovati (po gotovo ne zelim da mi gosti to

ako je neko imao slicinih problema, neka mi kaze kako to najbolje da obavim!!

pozdrav blues
blues

Re: doček gostiju, dolazak po mladu...

PostPostao/la 5rich dana pon stu 24, 2008 9:16 pm

jednostavno..pretpostavljam da imaš neku rodbinu u splitu, i moliš im da vam ustupe par prostorija da se iz njihove kuće isprati mlada... :raspa: :raspa: :raspa:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la venona dana uto stu 25, 2008 12:15 am

ovih problema imam i ja i jos sam u nedoumici da li da se po mene dolazi u hotel gjde ce biti svadba (das iznamim sobu) + da se napravi catering ili ovo sto je predlozila cura prije,ali meni je nekako glupo nekome okupirati kucu na cijeli dan jer je to doslovno cijeli dan i dovesti hrpu ljudi tamo jer imam oko 100 svojih gostiju i jos 100 njegovih...nemam pojma zbilja :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slika
venona

PostPostao/la Branči dana uto stu 25, 2008 9:41 am

blues je napisao/la:Crkva i sala je u splitu
moja obitelj zivi u splitu ( ja cu docekat goste u splitu)
obitelj od cure zivi u zagrebu i zeli tamo docekat svoju rodbinu, prijatelje itd., i ispratit mladu i kreniti u crkvu
a meni nikako nije do toga da ja idem sa svatima po mladu IZ SPLITA U ZAGREB I NAZAD!!! ( to su oko 700 km tamo i nazad)

naravno da nema smisla da ideš po mladu iz splita u zagreb, pa cijeli dan bi potrošili na putovanje!

takve stvari se drukčije rješavaju, i prilagođava se mjestu gdje se održava sam obred.

mlada i njeni najuži gosti bi trebali doći dan ranije, bilo u hotel, bilo kod nekoga u kuću.
to se tako radi kada je grad gdje je vjenčanje udaljen, ja još nikada nisam čula da svadbena kolona ide na taj način koji si opisao :ha:
ostali gosti od mladenke dođu onda sami na dan vjenčanja, a primanje se može održati ili u hotelu ili gdje već...

evo primjer Katrione gore, ona se udaje na Krku, a dolazi iz Zagreba - apsolutno je nelogično da ona čeka u zg da mladoženja dođe po nju i onda svi putuju na krk. :D svadbena kolona bi se raspala već kod rotora u zg, pa bi opet svtko došao drukčije do cilja.

još jedna opcija je da se unajmi bus za goste, ali u svakom slučaju uvijek se organizira prema mjestu ggdje se vjenčanje održava.

možda da njezini roditelji naprave neko primanje kod sebe dan ranije, taman prije nego svi krenu za split, a onda se fino mogu dolje pripremiti i naspavati za dan vjenčanja.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la blues dana sri stu 26, 2008 5:32 pm

odlicno da nisam jedini koji misli na nema smisla putovati, imamo jos malo vrimena pa cemo vidit... ;-)
ali opcija da joj dode najuzi dio rodbine mi se cini ok!

hvala
blues

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.