Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Zaručnički tečaj

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Zaručnički tečaj

PostPostao/la slatkica:) dana sri stu 02, 2011 11:29 pm

Danas smo imali blok sat jer jučer nismo imali predavanje zbog Svih Svetih.
Prvo je bila psihologica i meni je bilo jako zanimljivo,dragi i ja smo dobili puno tema za razgovor :10od10:

Onda je bila doktorica koja je bila dosadna i pričala sve kaj se uči u školi :thumbsdown: Pokazala nam je slike pobačenog fetusa i to je bilo grozno...ne shvaćam zašto stavljaju takve stvari u tečaj :ne zna:

Sutra bi trebali imat svećenika koji će pričat o samom obredu i u petak bračni par :mig:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la Anna_7 dana uto stu 08, 2011 2:04 pm

i mi smo krenuli na zaručnički tečaj :raspa:
Dosadno je strasno... jos nista nismo culi sto vec ne znamo, sto nismo i sami doživili... :neznamkakoti:
Još samo 3 dana :cagam:
slika
Anna_7

PostPostao/la anchi652 dana pet stu 11, 2011 8:49 am

vidjela sma da je dosta vas išli u sv. mati slobobode na zaručnički.. mi smo se odlučili za sv. antuna na sv. duhu.. krećemo sada od 14... nadam se da neće biti dosadno.. :roll:
slika
anchi652

PostPostao/la Lea25 dana pon stu 14, 2011 10:09 pm

i mi krenuli na sv.duh danas :bok:
Lea25

PostPostao/la Anna_7 dana pet stu 18, 2011 3:36 pm

Mi smo gotovi!! :cheer:
Malo sam se razočarala - ja sam očekivala da ćemo dobiti nekakvu posebnu potvrdu, diplomu, kad ono šipak. Taj papir što smo nosili na predavanja, gdje smo dobivali žigove je potvrda :cagam:
slika
Anna_7

PostPostao/la anchi652 dana uto stu 22, 2011 12:04 pm

Lea, možda smo se i vidjele.. a vjerojatno jesmo.. :-) ja nažalost nisam mogla doći jedan dan na zaručnički i to će mi baš faliti.. meni je bilo ok na tečaju, neki dani su bili zanimljivi, neki malo više. ali smo mi jako zadovoljni.. :bravo:
slika
anchi652

PostPostao/la jokica dana čet stu 24, 2011 2:36 pm

pozdrav,

ja sam nova ali čitaući vaše postove nisam nigdje našla na to da u zagrebu i bližoj okolici ima termin za zaručnički tečaj koji je preko vikenda ili jedan dan tjedno( ne odgovara nam tjedan u komadu jer je dragi tri dana na putu). Pa ukoliko netko zna molila bi da mi javi. BTW svadba je 22.09.2012. pa imamo još vremena ali ja bi sve ako može još jučer :D
slika

...volim te danas kao i nekad pred mnogo godina...
jokica

PostPostao/la Oluja dana čet stu 24, 2011 2:38 pm

jokica stvarno ne znam da postoje takvi tecajevi, najbolje ti je nazvat svog zupnika i pitat ga sve potrebne informacije.
ukoliko je potrebno on bi vam moga organizirat individualni tecaj :thumbsup: (znam da se to moze, al eto, njima se to neda)
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la jokica dana čet stu 24, 2011 2:52 pm

Oluja je napisao/la:jokica stvarno ne znam da postoje takvi tecajevi, najbolje ti je nazvat svog zupnika i pitat ga sve potrebne informacije.
ukoliko je potrebno on bi vam moga organizirat individualni tecaj :thumbsup: (znam da se to moze, al eto, njima se to neda)

hvala ti na odgovoru.
probat ću a ako ne uspijem moram si naći zamjenu za dragog tih par dana dok je na putu :rofl:
slika

jokica

PostPostao/la wedding.dress dana čet stu 24, 2011 3:21 pm

jokica je napisao/la:pozdrav,

ja sam nova ali čitaući vaše postove nisam nigdje našla na to da u zagrebu i bližoj okolici ima termin za zaručnički tečaj koji je preko vikenda ili jedan dan tjedno( ne odgovara nam tjedan u komadu jer je dragi tri dana na putu). Pa ukoliko netko zna molila bi da mi javi. BTW svadba je 22.09.2012. pa imamo još vremena ali ja bi sve ako može još jučer :D

mi planiramo na tecaj u VZ, u prvom mjesecu, cetiri predavanja, dva su jedan tjedan, a dva iduci tjedan :D
malo proguglaj, pitaj, mozda se i za vas nađe nesto :mig:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la jokica dana čet stu 24, 2011 3:30 pm

hvala vam... valjda ćemo uspjeti nešto iskemijati za tečaj... a ukoliko ne onda žicati svećenika da nam on drži predavanje... iako znam da dragi neće biti oduševljen tom idejom, ali kako je rekao bit će kako ja odlučim :D
slika

jokica

PostPostao/la zekonja2312 dana uto vel 21, 2012 9:44 am

evo mi smo jučer krenuli na zaručnički tečaj u crkvi u Dubravi i bilo je jako puno mladenaca, 200-tinjak...
bilo je čisto ok prvi dan, vidjeti ćemo dalje kako će ići
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la babčeva dana uto ožu 06, 2012 8:05 am

Samo mala obavijest da one koji ce na tecaj u crkvu sv. Petra u Vlaskoj...
Tecaj nije u crkvi nego u zgradi iza crkve!

Da ne bi ko dragi i ja jucer sjedili u crkvi i cekali, cekali a nigdje nikog!
I onda otkrili gdje je pa upali kad je vec pocelo i fino se crvenili! :crvenise:
:rofl:

Inace je bilo super, manje vise sve te stvari vec znas, al ne razmisljas o tome pa je dobro kad te neko podsjeti.
Bas smo se i nasmijali! I zasad :thumbsup:
[url=http://www.weddingcountdown.com/]
slika
[/url]
babčeva

PostPostao/la bubito dana ned ožu 25, 2012 5:45 pm

Zekonja2312, kakav ti je opcenito dojam o zarucnickom tecaju u Dubravi? :kava:
slika
bubito

PostPostao/la zekonja2312 dana pon ožu 26, 2012 10:30 am

Bilo mi je ok, bilo je jako puno parova kad smo mi bili, teme su ok, najbolji mi je bio bračni par :mig:
pričali su baš priče iz života... i svećenik je bio zanimljiv.... psihologica ok, doktorica isto
sve u svemu, zadovoljni smo :mig:
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la bird_on_the_wire dana pet tra 20, 2012 1:56 pm

i mi smo to odradili :cheer: sv. petar - u splitu, trajao je tri dana i bilo je OK - netko je zanimljiviji, a netko manje znaimljiv, al sve u svemu - bili smo jako zadovoljni :thumbsup: čak smo i dobili lijepu potvrdu :thumbsup:
slika
žena, majka, UDAVAČA :raspa: 21.07.2012. :lovestruck:
bird_on_the_wire

PostPostao/la BridezillaKA dana sri svi 16, 2012 10:52 am

Za sve KARLOVČANKE...
Mi smo odslušali tečaj na Dubovcu, trajao je dva vikenda, subotom i nedjeljom, po dva školska sata. Ne trebate najaviti dolazak (ja sam svejedno zvala da provjerim :rofl: ), papir na koji dobivate pečate dobijete na prvom predavanju i samo ga svaki put nosite sa sobom, plaća se na kraju zadnjeg predavanj ili ako oni kažu drugačije. Prvi dan je bio vlč. iz Presvetog srca Isusovog, drugi dan je bila doktorica, onda idući vikend u subotu je bio ako se ne varam župnik sa Dubovca i zadnji dan je bio par. Osim ove druge subote, sve ostalo je bilo jako zanimljivo i poučno, pogotovo zadnji dan kada nam je par pričao o nekim svojim zgodama i nezgodama, kako funkcioniraju žene, kako muškarci... To je ujedno bio i jedini dan kad je moj dragi uspio odslušati predavanje a da nije promijenio 1.000.000 poza :rofl: :rofl:
Na kraju smo tečaj platili samo 100kuna i dobili knjižicu o prirodnom planiranju obitelji, nismo poslije morali ostati na misi niti nam je bilo ponuđeno (i sva sreća jer je bilo jako hladno).
slika

slika
BridezillaKA

PostPostao/la Gummybear:) dana uto ruj 18, 2012 5:10 pm

slatkica:) je napisao/la:Danas smo imali blok sat jer jučer nismo imali predavanje zbog Svih Svetih.

Onda je bila doktorica koja je bila dosadna i pričala sve kaj se uči u školi :thumbsdown: Pokazala nam je slike pobačenog fetusa i to je bilo grozno...ne shvaćam zašto stavljaju takve stvari u tečaj :ne zna:

Zbog ovoga moj dragi na sve načine želi izbjeći taj tečaj :D
Je li istina da ta potvrda vrijedi samo 6 mjeseci?
slika
Gummybear:)

PostPostao/la Nessa87 dana uto ruj 18, 2012 7:56 pm

Gummybear:) je napisao/la:
slatkica:) je napisao/la:Danas smo imali blok sat jer jučer nismo imali predavanje zbog Svih Svetih.

Zbog ovoga moj dragi na sve načine želi izbjeći taj tečaj :D
Je li istina da ta potvrda vrijedi samo 6 mjeseci?

Nama je rekao svećenik da potvrda nema rok trajanja.
A šta se tiče samog predavanja koliko se sjećam nije bilo loše,zanimljivo,podsjeti se nekih stvari koje možda zaboraviš i tako.
I uopće ne traje dugo,mislim da se tih par dana da izdržati.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la sweet2010 dana pet ruj 21, 2012 10:15 am

Mi smo bili na zaručničkom tečaju jedno 9 mjeseci ranije, i meni osobno je bilo jako lijepo.
Inače nisam tip koji ide k misi i tak te stvarčice, i očekivala sam da će zaručnički bit ono tradicionalan, suhoparan, da će svećenik tupiti o lošem učinku kontracepcije, umjetnoj i bla bla bla, i baš sam se nekako i tako pripremila, no ugodno sam se iznenadila.

Svećenik se zezao većinu vremena i pričao viceve na račun nas budućih muževa i žena :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: , bila su dva bračna para koji su podijelili svoja iskustva s nama i bilo nam je fenomenalno to čuti, najljepši dio mi je bio upravo taj i to trenutak kad je taj gospodin -muž sa dugogodišnjim bračnim stažom :rofl: , rekao okrenite se jedno prema drugome, pružite jedno drugome ruku i pogledajte se i kažite si "volim te i želim ostati sa tobom do kraja svojega života", mi smo se približili jedno drugome, i onak tiho šapnuli to na uho, eeeee, koji trenutak!!!! mene su trnci prošli kad mi je dragi to rekao, i kad smo se gledali, onak, koji predivan neopisiv osjećaj, skroz nešt drugačije, jedno osvježenje i povratak u one dane kad smo se upoznavali, a opet, nema veze s leptirićima... Joj skomplicirala sam sad ovo jako, ali nešto preeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeedivnoooooo!!! :vau: :vau: :vau: :vau: :vau: :vau: :vau: e i zbog toga bih ponovila zaručnički tečaj još bezbroj puta! I kad se sjetim toga, prolaze me trnci, kao i onda, i odmah zaboravim na sve što me muči, bar na kratko :lovestruck: :lovestruck:

bile su i dvije doktorice koje su se malo ponavljale, ali ok, nije ni to bilo na odmet za čuti i ponoviti, dobili smo neku listu računanja plodnih dana, čisto da upoznamo svoje tijelo i da vidimo kak ono funkcionira i da se pripremimo na trudnoću, tko trudnoću želi planirati na ovakav prirodan način...Pa je spomenula umjetnu oplodnju i pobačaj, ali nije iznosila neki svoj osobi stav o tome, niti se priklanjala crkvi, nikakve slike nisu bile ono koje bi nas zgrozile, tak da je to bilo u redu.

Znači, 4 dana je trajalo, 1. dan nam je bio svećenik, on nam je pričao o crkvenom sklapanju braka, pričao viceve, i uveo nas u sljedeće dane, 2. dan je bila doktorica, 3. dan doktorica i prvi bračni par, a 4. dan svećenik i drugi bračni par.

i svaki smo put na kraju dobili letke za pročitati si, i između ostalog pitanja, o tome koliko se poznajemo, i onda ja sam se tolko zbedirala oko svega toga, zablokirala sam doma, a što je najgore od svega, stvarno znam kaj moj dragi najviše voli jesti, a ja se u tom trenutku nisam mogla sjetiti, i onda moja mama kaže: pa piletinu i mlince ti on voli! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :budala: :budala: :budala: :budala: :budala: :budala: :budala: :budala: , kak se nisam tog sjetila, a jede to skoro svaku nedjelju kod sebe doma.
Ali drage moje, nemojte da vas to zbedira, na kraju je ispalo ful smiješno :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: , i nek nek, dobro je da punica zna što zetek voli papati :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Svakom bih preporučila zaručnički tečaj, jer nama je to bilo jedno predivno iskustvo! Sagledate vašu vezu u nešto drugačijem svjetlu, i znate da ono za što ste se odlučili ima smisla i da je to ono pravo za cijeli život! :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
sweet2010

PostPostao/la sunqueen dana pet stu 09, 2012 11:22 pm

ovako, moj dragi i ja ovaj tjedan smo "odradili" taj famozni zaručnički tečaj
i bilo je fenomenalno, bez obzira kaj smo se pomalo grozili nekih "propovjedi" o pravilnom kršćanskom životu, i prije par godina i moja frendica i njen sada suprug to odradili u istoj crkvi, i nije baš oduševljena bila nekim stvarima i tak
Crkva sv. Petra - Vlaška/Petrova
dan 1 - psihologica i njen muž (strojar :thumbsup: ) držali predavanje o sličnostima i različitostima muškarca i žene - ona predaje, on se ubaci s kojim primjerom, kao prepucavaju se, al ono dugogodišnji bračni par koji se očito jako dobro slaže jer se jako dobro poznaje - očito je to bila predstava za nas (spominjale su se neke zavjese i sl :rofl: ), i skroz su me podsjetili na predtavu/knjigu koju smo dragi i ja nedavno pogledali u Vidri - mislim da se ženska čak i par puta referirala na Greya (muškarci su s Marsa, žene su s Venere)
dan 2 - doktorica koje sam se ja osobno najviše užasavala zbog držanja predavanja o kotracepciji i pobačajima - na kraju je objasnila SVE oblike kontracepcije, s naglaskom na ove prirodne, a pobačaj je spomenula u 2-3 rečenice a sve se svelo na to : pobačaj nije adekvatan način planiranja obitelji ( s čim se ja slažem :bravo: ) - daleko od toga da to sve kaj je ona pričala nisam znala, ali bilo je zanimljivo ponoviti, a dragi je definitivno trebao ponavljanje iz nekih dijelova o oplodnji (zbog čega mu na kraju nije bilo dosadno :cagam: )
dan 3 i 4 - predavanje patera Jure Bosančića (4.dan je trebao biti neki par sa dužim bračnim stažom, ali otkazali su) - tip je genijalac, ima jako puno iskustva sa savjetovanjem parova i jedan je od začetnika zaručničkog tečaja - između priča o braku kroz bibliju, ubacivao je svoje doživljaje sa tečajeva i razgovora s parovima, a mi smo umirali od smijeha, čak nam je i vic ispričao:
"Došla Fata kod doktora i pita on nju u čemu je problem. Kaže mu ona da je Mujo impotentan. i sad doktor ostane zbunjen - Ne razumijem, kako da ja tebi pomognem kad Mujo pati od impotencije. A ona mu veli: Ne, Mujo bolluje od impotencije, ali ja PATIM ZBOG IMPOTENCIJE."
dan 5 - završno župnikovo predavanje sastojalo se uglavnom od opisao onoga što možemo očekivati na samom obredu vjenčanja, o tome kako ispuniti onaj "upitnik" za mladence, prijedlog čitanja koje možda poželimo na vjenčanju i tako...

mogu samo reći: preporuka svim parovima da ovdje odrade zaručnički tečaj - bilo je prekrasno :lovestruck:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la sunqueen dana pet stu 09, 2012 11:29 pm

sunqueen je napisao/la:dan 3 i 4 - predavanje patera Jure Bosančića (4.dan je trebao biti neki par sa dužim bračnim stažom, ali otkazali su) - tip je genijalac, ima jako puno iskustva sa savjetovanjem parova i jedan je od začetnika zaručničkog tečaja - između priča o braku kroz bibliju, ubacivao je svoje doživljaje sa tečajeva i razgovora s parovima, a mi smo umirali od smijeha, čak nam je i vic ispričao:
"Došla Fata kod doktora i pita on nju u čemu je problem. Kaže mu ona da je Mujo impotentan. i sad doktor ostane zbunjen - Ne razumijem, kako da ja tebi pomognem kad Mujo pati od impotencije. A ona mu veli: Ne, Mujo bolluje od impotencije, ali ja PATIM ZBOG IMPOTENCIJE."

zaboravih napisati - on se jedini nakratko dotakao umjetne oplodnje i iako je kao i ostatak crkve, držao stav da je umjetna oplodnja nepoželjna, nije se to tako isticalo - mislim da je njega u tomu svemu najviše mučilo ono zamrzavanje embrija, a zapravo nijednom riječju nije izričito proglasio : UMJETNA OPLODNJA JE ZLO :nene: :nene:
sve u svemu, vrlo moderan svećenik sa vrlo modernim pogledom na život, obitelj, i sve ostalo :thumbsup:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la lilica dana uto stu 27, 2012 8:25 pm

Sue0204 je napisao/la:*dragi i ja smo bila na jarunu u Mati slobode, trajalo je 5 dana i platili smo 100 kn!

jel to bilo 100 kn po osobi ili za oboje?
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la InLove dana uto stu 27, 2012 10:14 pm

I mi smo bili tamo :thumbsup:
100 kn za par je bilo u pitanju :D
slika
InLove
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lilica dana sri stu 28, 2012 6:31 am

InLove je napisao/la:I mi smo bili tamo :thumbsup:
100 kn za par je bilo u pitanju :D

e super, to nije tako strasno. a kak je tamo? mi smo se narucili tamo pa me zanima jel zanimljivo to naprave ili da se pripremim na umiranje od dosade? :D i jel svecenik dobar? meni se telefonski cinio ok al sta ja znam :o
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.