Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Maticari/maticni uredi

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Maticari/maticni uredi

PostPostao/la Debeljucka dana pet svi 23, 2008 9:18 am

cure kao sto vec znate udajem se kod maticara..... a pojma nemam koji je tijek tog vjencanja.... jel koja od vas zna
Zadnja izmjena: maybelline; čet lis 13, 2011 9:28 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: izmjena naslova!
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Re: Tijek obreda kod matičara

PostPostao/la Branči dana pet svi 23, 2008 1:11 pm

Ja sam davno bila na jednom vjenčanju kod matičara, bilo je vrlo kratko, niti 10 minuta.
Uglavnom svi uđu, matičar kaže par prigodnih riječi o braku, ljubavi i sl., malo citira obiteljski zakon, pita tebe i njega da uzimate jedno drugo, proglasi vas mužem i ženom, potpišete se, čestita vam i mislim da je to sve. Dosta kratko (što meni nije ni smetalo).
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Debeljucka dana pet svi 23, 2008 1:14 pm

Branči je napisao/la:Ja sam davno bila na jednom vjenčanju kod matičara, bilo je vrlo kratko, niti 10 minuta.
Uglavnom svi uđu, matičar kaže par prigodnih riječi o braku, ljubavi i sl., malo citira obiteljski zakon, pita tebe i njega da uzimate jedno drugo, proglasi vas mužem i ženom, potpišete se, čestita vam i mislim da je to sve. Dosta kratko (što meni nije ni smetalo).

pa ni meni ne bi smetalo da je oko 15 min..... budemo vidjeli.....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la runaway bride dana pet svi 23, 2008 4:38 pm

evo mene friške od matičara :mig: . to ti jako kratko traje. ona pročita vaša imena, pa sve što slijedi. onda vas upita da li pristajete. nakon toga idu prsteni, pa potpisivanje, proglašenje da je brak sklopljen-i onda poljubac :cerek: :cerek: :cerek: ako te bilo šta još zanima samo pitaj
slika
runaway bride
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Debeljucka dana čet svi 29, 2008 8:53 am

runaway bride je napisao/la:evo mene friške od matičara :mig: . to ti jako kratko traje. ona pročita vaša imena, pa sve što slijedi. onda vas upita da li pristajete. nakon toga idu prsteni, pa potpisivanje, proglašenje da je brak sklopljen-i onda poljubac :cerek: :cerek: :cerek: ako te bilo šta još zanima samo pitaj

draga dovoljno informacija... tako sam i mislila :grli:
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana pon ruj 15, 2008 12:57 pm

Ja imam jedno pitanje u vezi vjenčanja u matičnom uredu. Jel se obavljaju vjenčanja tam i nedjeljom? :ne zna:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon srp 20, 2009 4:26 pm

Sad pak ja imam pitanje - kaj sam svi uđu - mislim, svi uđemo zajedno unutra ili moji prijatelji su tam prije i sjede unutra a onda uđemo mi (H i ja) ili je on i prije unutra??? :ne zna:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon srp 20, 2009 5:03 pm

Tisa-Iskra je napisao/la:Sad pak ja imam pitanje - kaj sam svi uđu - mislim, svi uđemo zajedno unutra ili moji prijatelji su tam prije i sjede unutra a onda uđemo mi (H i ja) ili je on i prije unutra??? :ne zna:

Pa mislim da je to stvar vasih zelja. Bila sam na jednom vjencanju na otvorenom, svi smo se skupili di je bilo vjencanje, a mladu je malo kasnije dopratio tata.
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la getting married dana uto ruj 22, 2009 3:34 pm

Pozdrav,

ima li netko iskustva sa vjenčanjem u Starogradskoj vijećnici u Zagrebu i pod koji ona matični ured spada? I znate li da li se tamo može izvesti shema da te tata doprati do dragog i matičara?

Hvala...
getting married

PostPostao/la Tasha dana uto ruj 22, 2009 3:48 pm

getting married je napisao/la:Pozdrav,

ima li netko iskustva sa vjenčanjem u Starogradskoj vijećnici u Zagrebu i pod koji ona matični ured spada? I znate li da li se tamo može izvesti shema da te tata doprati do dragog i matičara?

Hvala...

Mislim da nije nikakav problem da te tata doprati do dragog i maticara, samo ti je sama koncepcija uzasno glupa...naime, bocni je ulaz, tako da i kad bi te tata dopratio do maticara, ne bi ljudi stekli taj dojam...stolice za mladence i kumove su skoro odmah do vrata..

Starogradska ti spada, cini mi se pod centar..

Inace sama ceremonija ti je snimana od strane njihovog sluzbenog snimatelja, pa mozete kupiti tu snimku..

No, ono sto se meni ne svidja je to sto je sve ko na pokretnoj traci, jedni izlaze, drugi vec ulaze...i tako stalno..ispred se zna pomjesati par svadbi, pa vise ne znas tko pije, a tko placa..i tako..

Ali da je svecano, je...i maticari naprave da bude lijepo...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la getting married dana pet ruj 25, 2009 6:58 pm

Mischa je napisao/la:
getting married je napisao/la:Pozdrav,

Hvala...

Mislim da nije nikakav problem da te tata doprati do dragog i maticara, samo ti je sama koncepcija uzasno glupa...naime, bocni je ulaz, tako da i kad bi te tata dopratio do maticara, ne bi ljudi stekli taj dojam...stolice za mladence i kumove su skoro odmah do vrata..

Starogradska ti spada, cini mi se pod centar..

Inace sama ceremonija ti je snimana od strane njihovog sluzbenog snimatelja, pa mozete kupiti tu snimku..

No, ono sto se meni ne svidja je to sto je sve ko na pokretnoj traci, jedni izlaze, drugi vec ulaze...i tako stalno..ispred se zna pomjesati par svadbi, pa vise ne znas tko pije, a tko placa..i tako..

Ali da je svecano, je...i maticari naprave da bude lijepo...

Ej, hvala. Ne znam da li je tako samo u starogradskoj (mislim na vrata i to)? Vjerojatno nije ali ona stvarno djeluje kako najsvečanija i ne bi sad baš obilazila ostale... :ha:
getting married

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sub ruj 26, 2009 6:26 am

Što se tiče starogradske viječnice - H i ja smo jedno kratko vrijeme razmišljali o njoj - romantika i sve.. I onda smo odustali.
Glavni razlog su financije - naime SV ti spada pod matični ured u Ilici. Što ti ukratko znači da ti to oni lijepo računaju kao izlazak na teren. Ispod 1000 kn NE prolaziš.. A, svaka čast na romantici i svemu, ali ne dam 1000 kn zato da se netko 10 min prošeće od Ilice do Gornjeg grada :thumbsdown: :nene: . Tako da se mi ženimo u mat.uredu u Draškovićevoj. Tamo je manji prostor, ali je lijepo uređen (crveni baršun i sve) i onako je lijepo i intimno. A to se nama odmah svidjelo. Iiii - plaćaš sve skupa 300 kn. :thumbsup: :D
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Nanaelle dana pon ruj 28, 2009 4:09 pm

Curke i mi se vjenčavamo kod matičara... :cheer: no, jednostavno nisam mogla "progutati" da obred odradimo u zgradi, budući da smo u manjem gradu čiji je matični ured takoreći u podrumu trošnog zdanja, do kojeg se spušta oronulim skalinama :neznamkakoti: Kad sam to vidjela :budala: , progutala sam tri knedlice i najnježnijim mogućim glasićem rekla dragome da si taj ambijent ne bih izabrala niti za pogrebno poduzeće, ako baš ne bih morala :rofl: :rofl:
odluka je zasad da ćemo obredovati ili u dvorištu jednog gradskog kafića ( koji je prekrasan, s fontanicom, mnogo zelenila i noćnih svjetiljki ), ili u podnožju stare gradske jezgre gdje je ostatak nekadašnje "gradine"...
da. izbit ćemo si iz džepa za to sigurno par tisućica više, ali zbilja se ne želim udati na mjestu koje izgleda kao ulaz u had :rofl: :rofl: nikako mi nije jasno kako to nisu mogli urediti da bude barem granično prihvatljivo, budući da se tu parovi ipak žene!!! :neznamkakoti: ali :nene: ne i ja...osim ako bude pljuštalo :shock1: :budala:
slika
Nanaelle

PostPostao/la getting married dana uto ruj 29, 2009 2:30 pm

Tisa-Iskra je napisao/la:Što se tiče starogradske viječnice - H i ja smo jedno kratko vrijeme razmišljali o njoj - romantika i sve.. I onda smo odustali.
Glavni razlog su financije - naime SV ti spada pod matični ured u Ilici. Što ti ukratko znači da ti to oni lijepo računaju kao izlazak na teren. Ispod 1000 kn NE prolaziš.. A, svaka čast na romantici i svemu, ali ne dam 1000 kn zato da se netko 10 min prošeće od Ilice do Gornjeg grada :thumbsdown: :nene: . Tako da se mi ženimo u mat.uredu u Draškovićevoj. Tamo je manji prostor, ali je lijepo uređen (crveni baršun i sve) i onako je lijepo i intimno. A to se nama odmah svidjelo. Iiii - plaćaš sve skupa 300 kn. :thumbsup: :D

Hej, hvala, baš sam danas čula za taj matični u Draškovićevoj. Sve mi se čini da ću morat otić pogledat. Čovjek treba uzet godišnji za otić obać sale, bendove, crkve/matične. Btw, rekli su nam u Starogradskoj da se stvar može izvesti tako da me tata dovede, samo ne znam da li oni misle okrenut dvoranu ili da će me tata bočno uvesti?! :huh: :banghead:
getting married

PostPostao/la Studentica24 dana pon lis 12, 2009 12:58 pm

I mi smo imali vjenčanje kod matičara, tj. ona je došla nama u restoran - eto, ako se niste sjetili tog, preporučam vam...
Bilo je prekrasno, tata me doveo do njega, svi dragi ljudi su bili oko nas, bilo je nabijeno emocijama i ni u kojem slučaju službeno...
Htjeli smo na otvorenom, ali nam je ova solucija - čim smo je čuli od prijatelja - bila sigurnija i draža...
Platili smo oko 2000 kuna, bilo je u 19:15, subota, unutar 10 km od matičnog ureda! Smatram da nismo puno skuplje prošli jer je restoran bio dekoriran za večeru, nismo i to trebali plaćati, gostima je bilo lakše jer se nisu morali voziti okolo, a svi su mogli doživjeti naše vjenčanje! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la malabuba dana pon lis 12, 2009 1:10 pm

glede Starogradske vijećnice situacija je slijedeća...

Namjera sklapanja braka se prijavljuje u 4 matična ureda u Zagrebu i to u matičnim uredima Centar (Ilica), Črnomerec, Maksimir i Medvešćak.. ne naplaćuje se izlazak na teren u SV jer ti matični uredi (za Črnomerec i Centar sam sigurna u to) nemaju svoje prostorije u kojima se održavaju vjenčanja... cijela priča košta kao i u bilo kojem drugom matičnom uredu.. tj oko 300 kn (ne sjećam se točnog iznosa) barem smo mi toliko platili.. sve skupa s biljezima i ostalim.. i nije bilo spomena o nikakvom dodatnom plaćanju...

eto friške info. od prije mjesec dana... nakon subote vam javim i kako TO izgleda tamo... :cheer:
slikaslika
malabuba
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Strizibuba dana sub ožu 06, 2010 6:57 pm

malabuba je napisao/la:glede Starogradske vijećnice situacija je slijedeća...

Namjera sklapanja braka se prijavljuje u 4 matična ureda u Zagrebu i to u matičnim uredima Centar (Ilica), Črnomerec, Maksimir i Medvešćak.. ne naplaćuje se izlazak na teren u SV jer ti matični uredi (za Črnomerec i Centar sam sigurna u to) nemaju svoje prostorije u kojima se održavaju vjenčanja... cijela priča košta kao i u bilo kojem drugom matičnom uredu.. tj oko 300 kn (ne sjećam se točnog iznosa) barem smo mi toliko platili.. sve skupa s biljezima i ostalim.. i nije bilo spomena o nikakvom dodatnom plaćanju...

eto friške info. od prije mjesec dana... nakon subote vam javim i kako TO izgleda tamo... :cheer:

Bok!

malabuba je vec sve napisala.
Nema dodatnog placanja jer je SV sluzbena prostorija. Maticni uredi Centar, Maksimir, Crnomereci Tresnjevka tamo obavljaju vjencanja.
Jedini problem je sto se termin ne moze dogovoriti prije zakonskog roka za namjeru sklapanja braka (45-30 dana prije).

malabuba, pliz javi kako je bilo!
Nase je vjencanje u SV iduci mjesec! :)
Strizibuba

PostPostao/la mlada123 dana uto ožu 30, 2010 4:06 pm

Bok curke i žene :kiss:
Prvi put pišem jer počinjem pripremat svoje vjenčanje...Moj dragi i ja bismo vjenčanje na otvorem što automatski uključuje matičara, a sobzirom da je on kratak jeli moguće ubaciti svoje zavjete ili nešto slično da se cijela ceremonija malo produži...
:bok2:
Zadnja izmjena: Branči; uto ožu 30, 2010 4:51 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: molim forumašice da ne pišu u moderatorskim bojama jer to zbunjuje ostale
mlada123

PostPostao/la Branči dana uto ožu 30, 2010 6:43 pm

mislim da je moguće, naravno trebaš se prvo dogovoriti sa matičarkom, tak nešto je trebala imati forumašica Studentica samo su onda u cijeloj gužvi zaboravili na papir sa zavjetima ili tako nešto.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la lealina dana pon tra 12, 2010 12:29 pm

Mi ćemo imati vjenčanje u hotelu pored bazena i restorana, planiram prilazak sa glazbom po mom izboru uz pratnju brata, isto kao da dolazim pred svećenika!
slika
29.05.2010.!!!!!!!!!!!
lealina

PostPostao/la Mojra dana pet tra 30, 2010 12:57 am

nase vjencanje ce isto biti u maticnom uredu, prvobitni plan je bio na otvorenom u blizini dvorca, ali cijena tog izlazka je 2.300,00 kn, znaci jos plus onih 300,00 kn, 2.600,00 kn, posto je dragi talijan i ne govori hrvatski moramo imati prevoditelja, on svoje usluge naplacuje 200,00 kn, jos smo vec sad imali troskove oko prevodenja dokumenata, tako da je taj plan otpao.
tjesim se s cinjenicom (koju jos nismo provjerili) da ce mi brat svirati na gitari i da me tata uvede u prostoriju, nadam se da ce mi barem to uspjeti, a i usparat cemo novce... maticni ured je obnovljen, lijepa je i velika ta prostorija u zupanijskoj palaci, crveni barsun...
nasa ceremonija ce trajati punih 20 min, radi dva jezika :rofl: :rofl: :rofl:
"Sve na ovom svijetu, ma kako nevažno bilo, pretvara se u pustolovinu kad to dijeliš sa pravom osobom."

slika
Mojra

PostPostao/la Buga9 dana pon sij 03, 2011 2:53 pm

Obred sa matičarom je još svečaniji ako vam pjeva sastav ili kombinacija sa sviranjem. ** obrisana reklama, korisnici izdano upozorenje
Zadnja izmjena: Anonymous; pon sij 03, 2011 2:56 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: obrisana reklama, korisniku izdano upozorenje
Buga9

PostPostao/la Delfin89 dana ned sij 09, 2011 9:25 pm

Bok cure!

Imam jedno pitanje!

Ja i decko se planiramo vjencat kod maticara ali on ima veliku zelju da se bjenca u crkvi, dali se da odradit vjencanje kod maticara prvo zato sto moramo srijedit moje dokumente posto dolazim iz inozemstva. Tjekom svega kod maticara dali se moze vjencat i crkvi?

Delfin:D :D
Delfin89

PostPostao/la lunna dana pon sij 10, 2011 9:45 am

Delfin89 je napisao/la:Bok cure!

Imam jedno pitanje!

Ja i decko se planiramo vjencat kod maticara ali on ima veliku zelju da se bjenca u crkvi, dali se da odradit vjencanje kod maticara prvo zato sto moramo srijedit moje dokumente posto dolazim iz inozemstva. Tjekom svega kod maticara dali se moze vjencat i crkvi?

Delfin:D :D

mozes se prvo vjencati u maticara,a u crkvi onda kada zelis..meni se teta udala prvo u maticara i tek nakon 10god u crkvi :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana uto sij 11, 2011 2:12 pm

Delfin naravno da možeš... Ako se prvo vjenčaš kod matičara u crkvi se kasnije možeš vjenčati i za godinu dana...
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.