Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

crkveni obred, redoslijed, trajanje...

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Tijek obreda u crkvi

PostPostao/la zeljka2905 dana pon lip 02, 2008 1:10 pm

Moj svecenik je isto rekao da ide na lijevu ruku :ne zna:
zeljka2905

Marketing:

PostPostao/la zeljka2905 dana pet kol 29, 2008 1:51 pm

Umrli smo kod ovog dogovora kako ulazimo u crkvu i na koju ruku ide prsten..Nama kapelan rekao da udemo kako hocemo i da stavimo na koji god hocemo, tako da sam ja isla sa njegove lijeve strane jer smo tako naviknuti i prsten smo stavljali na desni prst..sve naopak... :rofl: Ali tak nam je bilo lijepse...

Prilikom ulaska u crkvu deckic i curica sa prstenima nisu mogli docekati da udemo...tak da je mala rekla kapelanu - idemo sad...i kao velika koracala uz njega u crkvu...a mali se priljepio meni za kolut haljine naprijed od straha od svih tih ljudi..tak da sam ga ja gurala sa kolutom do oltara... :rofl: a knjige sa prstenima je nosila njihova mama... :rofl:

Ceremonija je bila lijepa i kratka...samo cin vjencanja bez mise... :lovestruck:

Dragi je zaboravio reci moje ime kod onog ; Ja T uzimam tebe Zeljka za zenu...pa mu je kapelan na kraju rekao da mora reci koga uzima za zenu :rofl:
Pri potpisivanju je rekao da je kod njih u Zagorju obicaj tko se prvi potpise da ce biti gazda u kuci..a ja brze bolje uzela (zgrabila :raspa: ) pinkalo iz njegove ruke..ali sam dala na kraju dragom...

Kasnije je kum zezao dragog da se on ozenio ali nije rekao za koga :nene: :rofl:
zeljka2905

PostPostao/la mia_m dana uto ruj 02, 2008 11:16 am

koliko traje samo cin vjencanja u crkvi, bez cijele mise?
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana uto ruj 02, 2008 11:21 am

mia, između 20 min i pola sata. ponekad i 15 min :D
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la stepford wife dana uto ruj 02, 2008 11:21 am

dvadesetak minuta, manje-više...ovisi o svećeniku, bila sam na jednom vjenčanju koje je bilo gotovo za 10 minuta :rofl:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la zeljka2905 dana uto ruj 02, 2008 12:27 pm

mia_m je napisao/la:koliko traje samo cin vjencanja u crkvi, bez cijele mise?

Nase je bilo tako 20 min :mig:
zeljka2905

Trajanje vjenčanja u crkvi

PostPostao/la taja.dj dana sri tra 15, 2009 5:48 am

Imamo jedan mali problemčić....

Svećenik koji je nadležan za župu u kojoj će biti vjenčanje nam je rekao da Misa ne smije trajati dulje od 40min :-(
zato jer u 18h je druga misa...e sada...sve bi to bilo super, ali mi imamo zbor koji pjeva nekoliko pjesama, čitanje zaručničke svijeće, pjevanje Ave Marije...po tome bi misa trajala oko 50tak minuta.

Što da radim osim da izbacimo nekoliko pjesama, a tako sam ih pomno birala i sve su mi jaaako lijepe :ha:

Ako ih ostavimo, bojim se da će me uloviti frka i panika koliko minuta je prošlo, koliko je sati, ne bih htjela da to ispadne tako nabrzaka....
Zadnja izmjena: Anonymous; sri kol 12, 2009 1:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: spojeno sa odgovarajućom temom
1.5.2009.
taja.dj

Re: Trajanje vjenčanja u crkvi

PostPostao/la Reina dana sri tra 15, 2009 5:54 am

hm, hm, hm, problemček.
izgleda da ćeš zaista morati izbaciti neke pjesme...
nisam baš neki stručnjak, ali mogu li se te pjesme "skratiti"?
da se ne otpjeva cijeli dio, ako me razumiješ.

ali znam da su i kod nas dečki na violini i orguljama svirali puno pjesama, kada smo npr. se išli potpisivati i kada smo se pozdravljali s ljudima.
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la taja.dj dana sri tra 15, 2009 6:13 am

Možda bi se i to moglo, da, moram vidjeti sa voditeljem zbora.

Mi ćemo imati čestitanja kad izađemo iz crkve, unutra ne. Jedino ako uhvatimo malo slikanja.
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la Reina dana sri tra 15, 2009 6:18 am

taja.dj je napisao/la:Možda bi se i to moglo, da, moram vidjeti sa voditeljem zbora.

Mi ćemo imati čestitanja kad izađemo iz crkve, unutra ne. Jedino ako uhvatimo malo slikanja.

pa da, treba popričati s voditeljem, reci mu vremensko ograničenje, sigurno će se nešto smisliti. :thumbsup:

i treba onda netko upozoriti uzvanike na to čestitanje jer ljudi čoporativno krenu prema mladencima nakon vjenčanja, naravno, svi žele čestitati novopečenom bračnom paru.
nas su opkolili sa svih strana, toliko su nas izljubili da sam se uredno pozdravila sa šminkom (iako sam se rumenilom oprostila još kod kuće od silnog ljubljenja). :kava:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana uto tra 21, 2009 11:43 am

zeljka2905 je napisao/la:Umrli smo kod ovog dogovora kako ulazimo u crkvu i na koju ruku ide prsten..Nama kapelan rekao da udemo kako hocemo i da stavimo na koji god hocemo, tako da sam ja isla sa njegove lijeve strane jer smo tako naviknuti i prsten smo stavljali na desni prst..sve naopak... :rofl: Ali tak nam je bilo lijepse...

pa zar i za to postoje neka pravila? to nisam znala :huh: znam da se prsten nosi na ljevoj ruci,dok imaš zaručnički nosi se na ljevoj ruci a onda kad dobiješ vjenčani skidaš zaručnički i prebacuješ ga na desnu ruku a vjenčani prsten ide na ljevu ruku :cerek: a što se ulaska u crkvu tiče,ja sam navikla da sam dragome s ljeve strane :rofl: znači,ispravno je da sam ja dragome s desne strane? :ne zna:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana sri kol 12, 2009 7:43 am

svećenik nas čeka na oltaru, da ulazimo sami, došao bi on po nas.

što se tiče samog čina vjenčanja, nama je svećenik rekao da će on nas pitat pitanje, a mi odgovarat sa "uzimam", i te fore... jee da će nam biti lakše, što se i slažem, da ne riskiram knedlu u grlu :shock1:

jedino što moramo čitat je kad stavljamo prstenje.

vidim da se ovdje pisalo i za ljubljenje.. kod nas toga ima, on kaže da si možemo čestitat, svira mir, pravi mir, a mi :ljubav1:
tangerina

PostPostao/la niriana dana sri kol 19, 2009 8:20 pm

i nama je rekao da se moramo kušnuti, kaže on kakvo je to vjenčanje bez kušleca :rofl:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana čet kol 20, 2009 6:03 pm

blablaca je napisao/la:što se tiče samog čina vjenčanja, nama je svećenik rekao da će on nas pitat pitanje, a mi odgovarat sa "uzimam", i te fore... jee da će nam biti lakše, što se i slažem, da ne riskiram knedlu u grlu :shock1:

jedino što moramo čitat je kad stavljamo prstenje.

što ono - ja blab uzimam tebe dragi od blab za svoga muža...... pa zašto to ne bi čitali jedno drugome? to i stavljanje prstena, pa to je nešto najintimnije što na vjenčanju možete podijeliti... :lovestruck:

no dobro, ako je vama tako lakše, samo vi dajte, ja to iz svoje perspektive... :D
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tangerina dana čet kol 20, 2009 6:09 pm

Katriona je napisao/la: pa zašto to ne bi čitali jedno drugome? to i stavljanje prstena, pa to je nešto najintimnije što na vjenčanju možete podijeliti... :lovestruck:

slažem se.. možda će mi biti žao, ali ne želim riskirat da ne mogu pročitat, da mi je hebena kredla u grlu, već sam se pomirila da mi je ovako lakše... definitivno
tangerina

Re: crkveni obred, redoslijed, trajanje...

PostPostao/la Katriona dana čet kol 20, 2009 6:12 pm

pa dobro, vi znate najbolje za sebe i to je najbitnije...joj, ja se tih trenutaka tako rado sjećam... :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: to je nešto predivno... :vjencanje1:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Principessa dana čet kol 20, 2009 10:23 pm

Mi smo imali zadnji dogovor sa svećenikom koji će nas vjenčati i moram reći da je bio jako pristupačan i modernih gledišta na cijelu ceremoniju vjenčanja.
Nas je pitao da li želimo samo odgovarat na zavjete ili ih i pročitati. Izabrali smo čitanje jer mi je to intimnije i tako se mogu izraziti što mislim i želim.
Dogovorili smo ulazak u crkvu (tata će predati moju rurku :)), gdje stoji on, gdje kumovi, kada kumi dajem buketić, koja su čitanja
slika
slika
Principessa

PostPostao/la thinkblue dana pet kol 21, 2009 6:39 am

blablaca je napisao/la:
Katriona je napisao/la: pa zašto to ne bi čitali jedno drugome? to i stavljanje prstena, pa to je nešto najintimnije što na vjenčanju možete podijeliti... :lovestruck:

slažem se.. možda će mi biti žao, ali ne želim riskirat da ne mogu pročitat, da mi je hebena kredla u grlu, već sam se pomirila da mi je ovako lakše... definitivno

Tako cemo i mi. A i da ne bi rekli krivo ime :lol: :lol: :lol:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mia_m dana uto kol 25, 2009 12:18 pm

mi nismo uopce pitali da li se mozemo poljubiti ili ne, pa je onda u crvi bilo ocemo/necemo pa je prilicno smijesno ispalo.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana ned pro 06, 2009 1:10 pm

Mene trenutno muči slijedeće... Dali će svecenik htjeti misu održati u 14h? Vjenčanja su obično kasnije popodne. Dali ste ikada bili na vjenčanju u Crkvi koje je bilo tako oko 13 - 14h?
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana ned pro 06, 2009 9:45 pm

mi imali svadbu u 15, a moja sestrična oko 13-13 i pol, ne sjećam se točno, prema tome, mislim da to možeš bez beda :raspa:
tangerina

PostPostao/la autsajderica dana ned ožu 28, 2010 7:38 pm

da ponovimo :mig:

- prsten na lijevu treba - zaručnički bi trebao na desnu poslije vjenčanja, ali moj ce recimo isto ostati na lijevoj jer se nikad nisam navikla nositi prsten na desnoj

- mladenka bi s lijeve strane trebala ulaziti u crkvu u odnosu na mladoženju? ili s desne - opet ne znam

- tijekom obreda sjedim/stojim mladoženji s desne ili lijeve strane?

- kad je samo obred, bez vjenčanja kako to ide po redu (ono, mi uđemo, onda svećenik...pliz netko), i što se čita?

znam da bi mi svećenik sve to trebao reći, ali ovaj naš je tako šutljiv, sve izvlačim iz njega... :pop:
autsajderica

PostPostao/la Polesana dana ned ožu 28, 2010 9:10 pm

Evo korisnih linkova:
Ovo je točan obred sa Misom, http://www.nasa-obitelj.com/hr/zarucnic ... +misi.html
Ovo je odbred bez Mise: http://www.nasa-obitelj.com/hr/zarucnic ... +mise.html
A ovo su izbori čitanja: http://www.nasa-obitelj.com/hr/zarucnic ... Danja.html

Što se tiče ulaza u Crkvu, ovisi kako se ulazi. Inače mlada stoji s desne strane oca (ako ju on prati) a sjedi s lijeve strane zaručnika. Nije točno definirano, ali to je češća praksa...
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon ožu 29, 2010 6:54 am

Ja sam ulazila i sjedila dragom s desne strane..
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Reina dana pon ožu 29, 2010 7:11 am

thinkblue je napisao/la:Ja sam ulazila i sjedila dragom s desne strane..

i ja isto. :lovestruck:

ja sam njemu uvijek s desne strane gdje god išli.
ne znam zašto. :o :cerek:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.