Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

crkveni obred, redoslijed, trajanje...

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: crkveni obred, redoslijed, trajanje...

PostPostao/la ivancica dana pon ožu 29, 2010 3:36 pm

Reina je napisao/la:
thinkblue je napisao/la:Ja sam ulazila i sjedila dragom s desne strane..

i ja isto. :lovestruck:

ja sam njemu uvijek s desne strane gdje god išli.
ne znam zašto. :o :cerek:

Ne znam kako to inače ide, al mislim da kod nas u crkvama mlada stoji kad gledaš prema oltaru desno, a mladoženja lijevo.

A ja kad šetamo uvijek stojim na lijevo tj. on je meni desno, drugo mi je ''naopako''

Al to vuče daleke korijene u tradiciji da su muškarci uvijek ''čuvali'' ženu u lijevoj ruci jer im je desna trebala bit slobodna za držat mač, a i srce je na lijevoj strani :lovestruck:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la tangerina dana pon ožu 29, 2010 5:01 pm

nije bitno u crkvi s koje si strane. mi smo to pitali našeg svećenika, rekao je kako god nam paše, tako smo mi praktički i uletili u crkvu, da ćemo sjest kamo nam dođe u tom trenutku.
zapravo bi trebali iza mladenke bit njezini gosti, a iza mladoženje njegovi, pa smo se mi pokušavali po tome ravnat, a s obzirom da su svi bili izmješani, onda sam sjela na stranu u koju klupu su sjeli moji roditelji, a on, naravno, sa strane njegovih.
dakle, bila sam s njegove lijeve strane
slika
tangerina

PostPostao/la Sky dana sri lip 23, 2010 7:17 am

Jedna cura s mog faksa nosi i zaručnički i vjenčani na desnoj ruci... I to mi jako bezveze izgleda, kao njima je tako svećenik rekao.

Ja ću ( jednog dana ) imati vjenčani na lijevoj, zaručnički na desnoj... :kava:
slika

slika

slika
Sky

PostPostao/la Rally_MO dana sri lip 23, 2010 8:14 am

Ja se nadam da svećenik neće previše insistirati tko će s koje strane ići. Ja sam uvijek s desne strane, strah me ako morali promijeniti strane da ćemo se sudariti na putu do oltara... A što se tiče vjenčanog prstena, ako mi ga i bude morao stavit na lijevu ruku, premjestit ću ga poslije na desnu jer mi ga je lakše nosit na desnoj strani (s obzirom da sam ljevoruka, desna mi nije dominantna i manje je koristim). Moj će ga dragi nositi na lijevoj, jer mu na njoj manje smeta...
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri lip 23, 2010 9:37 am

Sky je napisao/la:Jedna cura s mog faksa nosi i zaručnički i vjenčani na desnoj ruci... I to mi jako bezveze izgleda, kao njima je tako svećenik rekao.

Ja ću ( jednog dana ) imati vjenčani na lijevoj, zaručnički na desnoj... :kava:

i meni je zarucnicki na desnoj i vera ce doci kraj zarucnickoga i meni to super izgleda... :kava:
al mislim da to sve ovisi kakav je zarucnicki i vera...meni ce biti slicni,pa mi je to lijepo :mig:

a sto se tice s koje strane ide ko..meni je to svejedno..al ja plesem folklor i zena je uvijek sa muskarceve desne strane,tj.muskarac je zeni na lijevo...eto to vam je dakle stari hrvatski obicaj :zubo:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Lia dana sri lip 23, 2010 10:01 am

Nama je svečenik rekao da je svejedno kako ulazimo i sjedamo. Da idemo kako smo navikli. Tako da sam ja išla njemu s lijeve strane i isto tako smo se smistili. Ja lijevo, on desno. Na šta su s obe strane graknuli da ide obrnuto. Roditelji su sjeli obrnuto nego mi pa su se šokirali :rofl: Onda sam dignula obrvu i pogledal prvo moje, pa njegove bez ijedne riječi, ali je bilo dovoljono da svi šutke sjednu :mig: Znam biti opasn :zubo:
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana sri lip 23, 2010 10:11 am

hmmmm.... ja sam također bila lijevo... to mi je nekako oke izgledalo, a svećeniku je bilo svejedno... roditelji su nam zajedno sjeli u istu klupu... kum je sjedio do mene, skroz lijevo, kuma do dragog, skroz desno... i to je sve... :ne zna:

a šta se tiće prstena... da je moj vjenčani tanji, nosila bi oba na istom prstu, tj.na lijevoj ruci...
a ovako je vjenčani na lijevoj, zaručnički na desnoj... :D
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sky dana sri lip 23, 2010 11:31 am

zelenooka-007 je napisao/la:ovako je vjenčani na lijevoj, zaručnički na desnoj... :D

to mi je i najljepše.

Da je zaručnički na lijevoj, pa se kasnije stavi na desnu, a vjenčani dođe na lijevu
slika

slika

slika
Sky

PostPostao/la tangerina dana sri lip 23, 2010 1:07 pm

držite se teme, za prstenje i na koju ruku idu imamo posebnu temu :thumbsup:

što se tiče sjedenja, mi smo isto sjedili ja lijevo od muža, iako po lunni i mi na folkloru imamo da su ženske s desne strane, al meni je bilo svejedno.
i da, s moje strane je bila kuma, kao i cijelog dana, ipak je ona moja kumica :cerek: :cerek:
tangerina

PostPostao/la ivancica dana sri lip 23, 2010 6:42 pm

Što se tiče tih strana, ne znam zašto, al ak ja stojim na desno od dragog meni je to nekako naopako. Mi uvijek i šetamo tak da sam ja njemu na lijevo, a on meni na desno. A i meni baka kaže da je to ''naše'' ispravno :ne zna: :ne zna:

A i čitala sam članke o tome da su djeve uvijek bile vitezovima na lijevu ruku tak da desnom mogu baratat mačem, tak da zapravo taj običaj otud seže...

Tako da ja jednog dana namjeravam tako sjedit u crkvi :cerek:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana sri lip 23, 2010 8:32 pm

meni je isto nekako normalno da ce on bit s moje desne strane. tako su sjedili moja seka i njen muz kad su se zenili pa sam tako i zapamtila :ne zna:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana ned lip 27, 2010 9:05 pm

Oluja je napisao/la:meni je isto nekako normalno da ce on bit s moje desne strane. tako su sjedili moja seka i njen muz kad su se zenili pa sam tako i zapamtila :ne zna:

:misli: :misli: :misli: :misli: ja isto na vjencanjima vidila da mlada sjedi s desne strane ali vidim da nemora bit tako... a kako cemo mi.. pojam ti nemam :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Prethodna

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.