Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

lažna mladenka

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

lažna mladenka

PostPostao/la maldi dana sri svi 14, 2008 9:03 am

eto sad je meni sinulo da mi imamo jedan smješni običaj lažne mladenke
kad se moja sestra udavala ja sam imala nekih 12 godina i bila sam lažna mlada prebacili su preko mene neku zavjesu...
2. lažna mlada je bila jedna stara debela baba zamotana u zavjesu... to je bila komedija...
e a ja kad cu se udavati moja necakinja od 9 godina ce meni biti lažna mlada :bravo: :bravo: :bravo:
maldi
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Re: lažna mladenka

PostPostao/la maldi dana sri svi 14, 2008 9:06 am

evo i iz novina

Kupovanje mladenke
Nakon što svatovi zajedno s kumom, starim svatom i barjaktarom dođu pred mladenkinu kuću, njezina braća (u nekim krajevima i tete) stavljaju zapreke na ulaz kuće. Drugim riječima, ne puštaju svatove u dvorište sve dok ne isplate zadovoljavajuću svotu novca ili se ne dokažu u nekim vještinama koje im zadaju. U nekim krajevima svatovi moraju pokazati zastavu koju nose, dati rakiju na probu ili samo pregovarati oko novčanog iznosa koji plaćaju za mladenku. Ovaj običaj vezan je i za podvaljivanje »lažne mlade«. Obično su to starije gospođe ili gospoda s velom na glavi koju braća pokušavaju prodati kao mladenku ne bi li zaradili. Nakon što se dogovore oko iznosa, mladenku iz kuće izvode majka i otac zajedno s kumom. Tada mladoženja dariva nevjestu vjenčanim buketom, a ona njega kiti reverom. :bravo:
maldi
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana sri svi 14, 2008 9:53 am

moja lazna mlada ce biti u dresu od liverpoola.... pa da vidimo voli li vise mene ili liverpool
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la maldi dana sri svi 14, 2008 9:54 am

Debeljucka je napisao/la:moja lazna mlada ce biti u dresu od liverpoola.... pa da vidimo voli li vise mene ili liverpool

:budala: :rofl: :rofl: :rofl:
maldi
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana sri svi 14, 2008 10:03 am

maldi je napisao/la:
Debeljucka je napisao/la:moja lazna mlada ce biti u dresu od liverpoola.... pa da vidimo voli li vise mene ili liverpool

:budala: :rofl: :rofl: :rofl:

a moramo malo zafrkanciju bacit.... to je inace dogovor od kuma i mene..... a nakon lazne mlade... kum ce izvadit plasticni pistolj... i reci.. jel vi dajete mladu ili ne....

mislim da ce to biti pravo ludilo....... :ludilo: :ludilo: :ludilo: :ludilo:

tim vise sto mladozenja za to nece niti znati.... on misli da nema sanse da ja dopustim nekakve gluposti na taj dan.... :rofl: :rofl:
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana uto svi 20, 2008 2:36 pm

Ja nekak nisam za tu mladenku, ali moj dragi bi htio pa mozda i bude.. :ne zna:
zeljka2905

PostPostao/la Dani 26 dana sri svi 21, 2008 9:22 am

Kod mene je bila lazna mlada i to ne bilo kakva. Lazna mlada je bio moj frend koji je otkacen do bola a vidok je 2 metra (sto nebi bilo nista cudno da ja nema metar i zilet :rofl: ). Ludnica je bila!
A sto se tice kupovanja, ja nisam htjela imati klasicno cijedjenje kuma pa smo napravili zafrkanciju sa lovom.
Napravila sam ogromnih 500 Eura koje smo lijepo savili i izgledalo je sve normalno. Kad su trebali platiti, kum je izvadio tu lovu tako savijenu i pitao dali je to dosta. Onda je netko rekao da nije pa ju je kum poceo razmotavati i nakon nekog vremena razmotavanja, digao ju u zrak onako ogromnu i opet pitao: Pa jel ovako dosta. Neznam tko je onda dobacio (cekam dvd da vidim sve to jer sam ja bila jos u kuci): vidi kolka para za tako malu mladu :rofl: :rofl: :rofl:
Naravno da su se svi smijali, al onda je nastupio moj brat i rekao: Koliko trazis da ju uzmes i gurnuo dragom pare u ruku, al onak, ko poskrivecki... E tu sam se ja odvalila smijat!
Btw, samo da Vam docaram svog brata. Nakon vjencanja, u crkvi nam svi cestitaju a moj brat pruzi ruku dragom i kaze: Hvala!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana sri svi 21, 2008 9:35 am

Dani 26 je napisao/la:Kod mene je bila lazna mlada i to ne bilo kakva. Lazna mlada je bio moj frend koji je otkacen do bola a vidok je 2 metra (sto nebi bilo nista cudno da ja nema metar i zilet :rofl: ). Ludnica je bila!
A sto se tice kupovanja, ja nisam htjela imati klasicno cijedjenje kuma pa smo napravili zafrkanciju sa lovom.
Napravila sam ogromnih 500 Eura koje smo lijepo savili i izgledalo je sve normalno. Kad su trebali platiti, kum je izvadio tu lovu tako savijenu i pitao dali je to dosta. Onda je netko rekao da nije pa ju je kum poceo razmotavati i nakon nekog vremena razmotavanja, digao ju u zrak onako ogromnu i opet pitao: Pa jel ovako dosta. Neznam tko je onda dobacio (cekam dvd da vidim sve to jer sam ja bila jos u kuci): vidi kolka para za tako malu mladu :rofl: :rofl: :rofl:
Naravno da su se svi smijali, al onda je nastupio moj brat i rekao: Koliko trazis da ju uzmes i gurnuo dragom pare u ruku, al onak, ko poskrivecki... E tu sam se ja odvalila smijat!
Btw, samo da Vam docaram svog brata. Nakon vjencanja, u crkvi nam svi cestitaju a moj brat pruzi ruku dragom i kaze: Hvala!

:rofl: :rofl: :rofl: ovo je definitivno za pamcenje
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana čet svi 22, 2008 11:43 am

Dani 26 je napisao/la:al onda je nastupio moj brat i rekao: Koliko trazis da ju uzmes i gurnuo dragom pare u ruku, al onak, ko poskrivecki... E tu sam se ja odvalila smijat!

To me podsjeca na mog brata :rofl: :rofl: :rofl:
zeljka2905

PostPostao/la Principessa dana sri svi 28, 2008 11:41 am

...definitivno neću imati lažnu mladu jer neće biti ni tradicionalnog dolaska po mladu...naći ćemo se ispred kapelice...nikada mi se to nije sviđalo...jedino me zanima šta sa buketom?...to ću ja nabaviti i otići po njega?
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Branči dana sri svi 28, 2008 11:43 am

Principessa je napisao/la:...definitivno neću imati lažnu mladu jer neće biti ni tradicionalnog dolaska po mladu...naći ćemo se ispred kapelice...nikada mi se to nije sviđalo...jedino me zanima šta sa buketom?...to ću ja nabaviti i otići po njega?

pa tvoj dragi ti svejedno može donijeti buket pred crkvu ;)
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la princessmo dana sri svi 28, 2008 11:58 am

Principessa je napisao/la:...definitivno neću imati lažnu mladu jer neće biti ni tradicionalnog dolaska po mladu...naći ćemo se ispred kapelice...nikada mi se to nije sviđalo...jedino me zanima šta sa buketom?...to ću ja nabaviti i otići po njega?

Ako se nalazite ispred oltara onda bi ga bilo možda bolje ponijeti sa sobom, ali ako zajedno ulazite u crkvu (ili ispred kapelice - novi dvori?) onda kako je Branči predložila...
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Principessa dana sri svi 28, 2008 12:10 pm

..naći ćemo se ispred kapelice, ali ispred nje je i vjenčanje...bit će na otvorenom pa će me on , gosti i svećenik već čekati tako da to moram prije
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Branči dana čet svi 29, 2008 8:12 am

Principessa je napisao/la:..naći ćemo se ispred kapelice, ali ispred nje je i vjenčanje...bit će na otvorenom pa će me on , gosti i svećenik već čekati tako da to moram prije

Onda najbolje da ti ga cvjećarka donese, jer sigurno će ti morati donijeti kitice tj. revere za tvoju stranu obitelji, a možda i još neke dekoracije. Samo pokušaj ne jurcati sama po buket - imala buš dosta posla taj dan :D
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Principessa dana pet svi 30, 2008 10:23 am

...ma organizirat ću ja ili cvjećarku ili nekog od svojih
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Katriona dana pon lip 02, 2008 6:20 pm

mi ćemo imati lažne mladenke, na Krku sviraju sopele tri puta i prva dva puta izađu lažne mladenke a treći put ja...to kao sopele zovu mladu...meni je to simpatično jer se kao što druge mladenke pišu, dosta zezancije može bit oko toga...ali još ne znamo što ni tko...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Katriona dana ned lip 22, 2008 5:32 pm

e pa sad ovo što sam prije napisala najvjerojatnije neće vrijediti, budući da radimo na promjeni lokacije, ali bar znate kakav je običaj na Krku s lažnom mladom.. :D
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la zeljka2905 dana pet kol 29, 2008 10:42 am

Evo nase lazne mlade :rofl: :rofl: :rofl:
slika
zeljka2905

PostPostao/la Satine dana uto sij 06, 2009 4:26 pm

Meni je lažna mlada super i obavezno ću ih imati dvije jer mi je presmiješno!!! željka2905 predobra ti je mlada hahahahahahaha..dobra vam je ideja da lažna mlada bude u dresu!! i ja bih to napravila ali moj dragi uopće nije fan sporta (tooooooooooo), on bi samo filmove gledao srce moje :cerek:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto sij 06, 2009 6:24 pm

draga, ti dragome naruči curku u nekom p.s i love you :rofl: imam ja majicu, posudim ti je :rofl:

ja ću također imat par tih lažnih mladi, da malo čujem kumovo i dragovo razmišljanje :rofl:
tangerina

PostPostao/la Satine dana uto sij 06, 2009 9:56 pm

blablaca je napisao/la:draga, ti dragome naruči curku u nekom p.s i love you :rofl: imam ja majicu, posudim ti je :rofl:

ja ću također imat par tih lažnih mladi, da malo čujem kumovo i dragovo razmišljanje :rofl:

da da, vidiš sad znam šta ću hehe...prva će biti moj bratić spremljen u žensko a druga će biti moja naj prijateljica za koju on uvijek viče da mu je baš simpatična ..........neće valjda nju uzeti :rofl: :rofl:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto sij 06, 2009 9:59 pm

ja još moram razmislit koga ću poslat van.. no možda bi mogla sestru i eventualno kakvog dečka... ili starijeg veseljaka... :ne zna:
tangerina

PostPostao/la mia_m dana čet sij 22, 2009 10:16 am

mi necemo imati laznu mladenku jer ne idemo iz kuce..ali to mi super fora i bas onako malo nasmije ljude i opustis se. kad mi se brat zenio, onda smo isli po mladu tj on se dovezao na skuteru kod nje pa su ga njene tete potjerale da smeta jer da ce doci mladozenja (nisu ga poznavale jer zive negdi dalje) na sto je ovaj idiot otisao u kafic na kavu pa smo ga cekali da bi onda isao 'kupovati' mladu pa kad ide ona fora da nije dovoljno itd , on idiot kaze a ok onda nista. e mislim da ga je tila ubiti. pa je onda bila lazna mladenka i on nju digne i ode s njom. super je to sve bilo smijesno, i mislim da je mladu dosta opustilo. a moj brat se dobro zabavio...moram samo spomenuti da kad smo isli prema maticaru (tad se moralo i to i crkva) on je stao sa autom i ukrcao neku curu koja je cekala bus i onda je svih 300 svatova islo za njim da tu curu odveze kuci, mislim da joj je mama dozivila srcani kad je skuzila svatove ispred kuce :)
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana čet sij 22, 2009 10:19 am

mia_m je napisao/la:mi necemo imati laznu mladenku jer ne idemo iz kuce..ali to mi super fora i bas onako malo nasmije ljude i opustis se. kad mi se brat zenio, onda smo isli po mladu tj on se dovezao na skuteru kod nje pa su ga njene tete potjerale da smeta jer da ce doci mladozenja (nisu ga poznavale jer zive negdi dalje) na sto je ovaj idiot otisao u kafic na kavu pa smo ga cekali da bi onda isao 'kupovati' mladu pa kad ide ona fora da nije dovoljno itd , on idiot kaze a ok onda nista. e mislim da ga je tila ubiti. pa je onda bila lazna mladenka i on nju digne i ode s njom. super je to sve bilo smijesno, i mislim da je mladu dosta opustilo. a moj brat se dobro zabavio...moram samo spomenuti da kad smo isli prema maticaru (tad se moralo i to i crkva) on je stao sa autom i ukrcao neku curu koja je cekala bus i onda je svih 300 svatova islo za njim da tu curu odveze kuci, mislim da joj je mama dozivila srcani kad je skuzila svatove ispred kuce :)

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: sviđa mi se ovako simpatično kupovanje
tangerina

PostPostao/la Katriona dana ned ožu 08, 2009 4:54 pm

Katriona je napisao/la:mi ćemo imati lažne mladenke, na Krku sviraju sopele tri puta i prva dva puta izađu lažne mladenke a treći put ja...to kao sopele zovu mladu...meni je to simpatično jer se kao što druge mladenke pišu, dosta zezancije može bit oko toga...ali još ne znamo što ni tko...

budući da ima mojih starih postova :roll: (sad moram samu sebe popravljati po cijelom forumu :lol: ), bit će ovakva procedura sa sopelama, ali nećemo imati lažne mladenke...dogovorili smo se da će prvi put izaći manji klinci koji će nositi škrinjicu s prstenjem, a drugi put starije curice, kao djeverušice...i treći put ja... :jig: čini mi se da će to biti jako lijepo... :lovestruck:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.