Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Zabava za zaruke

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Zabava za zaruke

PostPostao/la ivancica dana uto lip 07, 2011 12:13 am

Vidim da nam ove teme pa da napišemo koju i o tome :cerek:

Dakle, čitajući malo po netu skužila sam da jako puno mladenaca u svijetu ima party za zaruke što se meni (nama) jako sviđa. I mi jednog dana namjeravamo napraviti zapravo dvije zabave za zaruke. Prvo jednu malu večericu sa našim obiteljima, a nakon toga veliki tulum za frendove. Namjeravamo negdje otić jest svi skupa i onda kasnije van. S tim da bi prijatelje pozvali da dođu tu i tu, al ne bi im rekli kojim povodom nego da ih iznenadimo :cerek: Razmišljamo čak i da fotografa unajmimo i dj-a u nekom prostoru. Al sve ćemo još vidit - kad se zaručimo :lol: :lol: :lol:

A zašto uopće imati zabavu? Po mom mišljenju to je dobra prva prilika da se sa obitelji i prijateljima proslavi svoja odluka da vjenčamo, a neki može biti i dobra prilika da upoznaju obitelji jedne s drugima ako se već nisu upoznali :cerek:

A i kod nas se i tako svadbe planiraju po godinu i pol unaprijed tako da nije to sad preblizu vjenčanju ili djevojačkoj i momačkoj pa da se istovjeti s tim.

Kako ste vi proslavili svoje zaruke? Jeste li nazdravili u obiteljskom krugu ili ste napravili veliki party sa prijateljima?

Svi savjeti i utisci dobro došli :D
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Re: Zabava za zaruke

PostPostao/la ivancica dana uto lip 07, 2011 1:04 am

Ovako izgledaju pozivnice ako bi ih se napravilo:

slika slika slika slika
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la zagorka dana uto lip 07, 2011 6:38 am

mi uopće nismo slavili svoje zaruke s drugima, samo jedno s drugim, jer to ionako nisu bile klasične zaruke, nit je on mene službeno zaprosio, već smo zaprosili jedno drugo :D
ali ova ideja o fešti mi je super :thumbsup:
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana uto lip 07, 2011 6:50 am

Mi nismo imali nikakvu feštu za zaruke.
Ali sam bila na jednoj takvoj. Bila je pozvana najuža rodbina i prijatelji (cca. 20-ak ljudi) kod nje doma, večera, pijača, druženje jelte... I onda je on u jednom trenu izvadio prsten s kutijicom, pred svima, ponovo pitao hoće li se udat za njega i stavio joj prsten na prst, pljesak, pusa, čestitanje...
E sad, jel imala prije prsten (kad ju je zapravo zaprosio) pa su ga samo stavili u kutijicu i ponovili ili je to bio njen prvi sustret s prstenom - to ne znam.
Sve u svemu, fora. Mi smo tak i tak narod koji voli feštat i družit se, pa ako ima razloga nešto slavit, zašto ne :zubo:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la maybelline dana uto lip 07, 2011 8:28 am

mi nismo imali nikakve zaruke,kod nas je bilo sve po brzom postupku
ali znam da dosta ljudi (u mom kraju) slavi zaruke,i to bas bude velika festa
moglo bi se reci da netko nema ni na svadbi toliko (100-200ljudi)
bude kod kuce,u satoru,band,hrana pice,darivanje
po meni nepotrebno bacanje novaca :ne zna:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana uto lip 07, 2011 8:30 am

mi isto nismo slavili zaruke...jer smo se mi nekako dogovorili da cemo se vjencat i samo sam kasnije dobila jos i prsten :cerek:
a ova ideja o zabavi :10od10:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana uto lip 07, 2011 9:09 am

lunna je napisao/la:mi isto nismo slavili zaruke...jer smo se mi nekako dogovorili da cemo se vjencat i samo sam kasnije dobila jos i prsten :cerek:
a ova ideja o zabavi :10od10:

mi isto tako :kava:
svidja mi se ideja o zabavi :cerek:
samo nek je festa :cagam: :cagam: :cagam:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ljutka dana uto lip 07, 2011 9:20 am

Ideja nije losa....ako si financijski mozete priustit to
slikaslika
ljutka
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana uto lip 07, 2011 10:26 am

Mi smo imali zaruke puna 3 tjedna prije vjencanja :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Mi to nismo imali u planu ali smo ispunili zelju roditeljima jer je kod njih obicaj da se zaruke slave... Bili smo kod Buncica, nista pretjerano, roditelji, kumovi, braca sa zenama i mi :ne zna: Mi smo se dogovorili da necemo imat zarucnicki prsten nego ce on mene kao zaruciti sa vjencanim prstenom samo na drugu ruku... No, svekrva mu je krv popila da to tako nemoze pa sam ja imala hebeno iznenadjenje na zarukama... Kad je izvadio prsten, ja sam odmah rekla: Pa to nije moj prsten! :shock1: :lol: :lol: :lol: Svi su popadali sa stolica :lol: :lol: :lol: I tak, onda smo malo popili i pojeli i ajmo doma! :lol: Meni je svekrva poklonila Guessov sat (kao, obicaj je da svekrva dariva mladu)... I tak, bilo je lijepo :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tigerin dana uto lip 07, 2011 10:30 am

nit prosnje, nit zaruka (samo za noge :D ) nit prstena, vec odmah burma.. otisli smo u oro goro i pojeli svaki po malu pizzu - krepasmo za pamcenje :D

ali, tko moze svaka cast, lijepo je to :thumbsup:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana uto lip 07, 2011 1:58 pm

Nama se jako sviđa ideja nekog tuluma sa frendovima za zaruke. Htjeli bi jednu intimnu večeru samo sa roditeljima, čak bez braće i sestara i sjest, poroslavit i sve se dogovorit kako i što dalje. To možda popodne negdje. A navečer bi pozvali frendove i braću i sestre i tulum do jutra. Ništa preveliko, pa oboje i na rođendanu imamo po 20ak ljudi :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Ne bi ni ovdje bilo puno više. Nama je i tako da profeštamo malo. Možda odemo u viksu od dragog svi na vikend i tamo zatulumarimo uz roštilj i mjuzu. Jedino u što bih ja voljela malo novaca uložit je platit nekog fotografa da sve to fotografira nam za uspomenu jer mi se ne da razmišljat o fotkanju taj dan :D

I kupila bih neki rokovnik i malo ga ukrasila da izgleda kao knjiga želja u kojoj bi nam pisali savjete za svadbu, što očekuju od nas, kako se osjećaju jer smo se zaručili itd :cerek:

Još samo dragi treba kleknut :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana uto lip 07, 2011 2:00 pm

maybelline je napisao/la:mi nismo imali nikakve zaruke,kod nas je bilo sve po brzom postupku
ali znam da dosta ljudi (u mom kraju) slavi zaruke,i to bas bude velika festa
moglo bi se reci da netko nema ni na svadbi toliko (100-200ljudi)
bude kod kuce,u satoru,band,hrana pice,darivanje
po meni nepotrebno bacanje novaca :ne zna:

May, to sam čula za slavoniju, al ja sam to uživo vidjela u turskoj. Zaručnica ima haljinu kao vjenčanicu, široku krinolinu samo u boji, nije bijela. I to bude kao mala svadba. Meni to bude baš slatko, samo ne takva haljina, to mi je ipak malo too much :ne zna:

Ne znam kako se kod vas obuku, al mislim da nisu tako, jel tak? :ne zna:
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Reina dana uto lip 07, 2011 2:03 pm

meni se baš ova ideja jaaaaaako sviđa! :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

bit ćete posebni zato jer ste baš vi imali zabavu za zaruke, pa možda to pokrene lavinu kod prijatelja koji će kasnije slijediti vaš primjer. :thumbsup:

i ja bih imala zabavu, da sam se sjetila. :o

k vragu, ako se može imati zabava za razvod, za useljenje u stan, za dobivanje posla, pa onda može i za zaruke, i ne bi to trebalo biti išta neobično. :kava:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana uto lip 07, 2011 2:09 pm

Reina je napisao/la:meni se baš ova ideja jaaaaaako sviđa! :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

bit ćete posebni zato jer ste baš vi imali zabavu za zaruke, pa možda to pokrene lavinu kod prijatelja koji će kasnije slijediti vaš primjer. :thumbsup:

i ja bih imala zabavu, da sam se sjetila. :o

k vragu, ako se može imati zabava za razvod, za useljenje u stan, za dobivanje posla, pa onda može i za zaruke, i ne bi to trebalo biti išta neobično. :kava:

To i ja kažem uvijek, Hrvati feštaju sve živo (i mi mislimo imat zabavu useljenja kad se uselimo negdje :o :rofl: :rofl: :rofl: ) pa zašto onda ne i zaruke :cerek: :cerek: :cerek:

A što kažeš, možda pokrenemo lavinu među prijateljima, baš bi mi bilo drago :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la dalmašica dana uto lip 07, 2011 3:16 pm

Mi smo se zaručili na novoj godini tak da je tamo bila zabavica, i onda opet sutra dan s obitelji mala, i kad smo došli u Zg samo počastili frendove...ali sad da smo bar organizirali zabavu povodom zaruka nismo..al znam par ljudi koji su imali zabavu za zaruke većću nego kaj će naša svadba bit :)
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana uto lip 07, 2011 5:18 pm

ivancica je napisao/la:May, to sam čula za slavoniju, al ja sam to uživo vidjela u turskoj. Zaručnica ima haljinu kao vjenčanicu, široku krinolinu samo u boji, nije bijela. I to bude kao mala svadba. Meni to bude baš slatko, samo ne takva haljina, to mi je ipak malo too much :ne zna:

Ne znam kako se kod vas obuku, al mislim da nisu tako, jel tak? :ne zna:

nije bas da se obuku ko za svadbu,vecinom cura bude u haljini,al ono obicna malo svecanija haljina

ovako manja festica je :thumbsup: ali sa puno ljudi meni je :thumbsdown:
ja sam bila jednom na tako malo vecim zarukama kod kolegice,bilo nas je mozda 50ak,znaci njegova i njena najuza rodbina,kumovi i prijatelji
pa je to islo ovako,dosli su decko i njegovi,mlada i roditelji ih docekali,onda prstenje cini mi se (oni su si stavljali vjencano na desnu ruku,a na vjencanju su ih stavili na lijevu),onda svi usli unutra di je bila vecera,pa je slijedila razmjena poklona
mlada daruje deckovu obitelj i kumove,tako da je ona imala poklon za svoju kumu,deckovog kuma,deckove roditelje,deckova sestra,brat i njegova zena i njihovi klinci
onda je ona dobila poklon od svekrve,a cini mi se i da su njeni roditelji dobili :misli:
nakon toga je bila vecera,torta,i ples i pjesma do jutra
meni je jedna sestra imala mini zaruke,kod nas kuci rucak,bili joj muz i njegovi stric i strina i bratici (nema roditelje zive,niti bracu...,kod njih je zivio)
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la wedding.dress dana sri lip 08, 2011 8:00 am

mi nismo imali zabavu za zaruke, proslavili smo samo nas dvoje :cerek:
ali ideja uopce nije losa :cheer:

e da, sad u petak na je dvije godine od zaruka, pa bi mogli organizirat neku festu :idea:
:lol: :lol: :lol:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana sri lip 08, 2011 3:22 pm

Malo inspiracije:

slika slika slika slika slika slika slika
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Lia dana sri lip 08, 2011 4:13 pm

Ja nisam baš tip za takve stvari jer su meni zaruke nešto što je između nas dvoje.
Ali tko voli takve stvari, ideja tuluma s prijateljima mi je super kao i večerica s obitelji ukoliko je to baš najuža obitelj. Znači roditelji i braća i sestre. Sve više po meni je previše.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana sri lip 08, 2011 4:19 pm

Lia je napisao/la:Ja nisam baš tip za takve stvari jer su meni zaruke nešto što je između nas dvoje.
Ali tko voli takve stvari, ideja tuluma s prijateljima mi je super kao i večerica s obitelji ukoliko je to baš najuža obitelj. Znači roditelji i braća i sestre. Sve više po meni je previše.

Mi namjeravamo na večericu čak i bez braće i sestara. Samo mi i roditelji. Sjest i sve dogovorit kako i što dalje da čujemo i njihove prijedloge i želje. A braću i seke bi pozvali na tulum sa frendovima :D
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la black_magic dana sri lip 08, 2011 11:02 pm

jedan moj prijatelj kaze da se nece zarucit dok ne bude imao novaca za prsten i za janje okrenit... :budala:
meni je to s festom ok, ali ako se ima novaca za festu. i nikako nisam za pravljenje mini-svatova, pa cemu onda pravi?
slika
black_magic
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la vrazichka dana čet lip 09, 2011 9:17 am

moje je misljenje da treba festat, a ako zato treba razlog onda nek su zaruke razlog :ne zna: :ne zna:
ali ipak mislim da prosidba treba biti intimna i iskrena i bez publike :cerek: :cerek: :cerek: a to kao drugi put "formalno" mi je :thumbsdown: :thumbsdown:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la ivancica dana čet lip 09, 2011 1:05 pm

vrazichka je napisao/la:moje je misljenje da treba festat, a ako zato treba razlog onda nek su zaruke razlog :ne zna: :ne zna:
ali ipak mislim da prosidba treba biti intimna i iskrena i bez publike :cerek: :cerek: :cerek: a to kao drugi put "formalno" mi je :thumbsdown: :thumbsdown:

Da se ne bi krivo shvatilo, tu fešti smo mi mislili napravit nakon što bi se zaručili (i ja želim da to bude intimno i bez publike jer to i jest intiman trenutak). Mi bi zapravo profeštali s prijateljima JER smo se zaručili, a ne DA BI SE zaručili :D

I ne bi na toj fešti bilo nikakve ni formalne prošnje, ja bih već imala prsten na ruci i ne namjeravam ga skidat pa da bude kao još jednom, nema šanse :nene: :nene:

Ovo je dakle fešta na kojoj bi mi, sa nama dragim bliskim prijateljima, proslavili tu činjenicu da smo ze zaručili i sa feštom započeli period stresnog planiranja :D :D
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Pepeljuga dana čet lip 16, 2011 1:12 am

ivancica je napisao/la:Nama se jako sviđa ideja nekog tuluma sa frendovima za zaruke. Htjeli bi jednu intimnu večeru samo sa roditeljima, čak bez braće i sestara i sjest, poroslavit i sve se dogovorit kako i što dalje.

Jesam ja ovo dobro vidila???? Bez mene dogovori??? Ili me nećeš zvat jer bi s mužićem morala doć kako se udajem prije tebe??? Odnosno zvala bi me na svadbu s frendovima... Ne ide ti to u isti koš al eto neka ati bude. Ja san skoro 5 godina zaručena. Padne li mi na pamet to sad slavit neću te zvat. Ljubomorka jedna srami se :izivciran:

Ja ne smim više ništa slavit. Dogodine u kući imamo pričest, krizmu i svadbu. I još računam diplomirat prije nego se udam. Mislim da bi dobila lagani izgon iz kuće kad bi i zaruke ubacila :rofl:
Što je ljubavi moja sva ljubav koju ja poklanjam tebi prema toj sreći što pružaš je meni...
slika
Pepeljuga

PostPostao/la ivancica dana čet lip 16, 2011 9:12 am

Pepeljuga je napisao/la:
ivancica je napisao/la:Nama se jako sviđa ideja nekog tuluma sa frendovima za zaruke. Htjeli bi jednu intimnu večeru samo sa roditeljima, čak bez braće i sestara i sjest, poroslavit i sve se dogovorit kako i što dalje.

Jesam ja ovo dobro vidila???? Bez mene dogovori??? Ili me nećeš zvat jer bi s mužićem morala doć kako se udajem prije tebe??? Odnosno zvala bi me na svadbu s frendovima... Ne ide ti to u isti koš al eto neka ati bude. Ja san skoro 5 godina zaručena. Padne li mi na pamet to sad slavit neću te zvat. Ljubomorka jedna srami se :izivciran:

Ja ne smim više ništa slavit. Dogodine u kući imamo pričest, krizmu i svadbu. I još računam diplomirat prije nego se udam. Mislim da bi dobila lagani izgon iz kuće kad bi i zaruke ubacila :rofl:

Prvo, aj malo bolje čitaj!!! :belj: :belj: :belj: Rekla sam da bi braqća i sestre bili s nama na tulumu i mislim da je to u redu. Iskreno, smatram da braća i sestre nemaju što s nama bit na dogovoru oko svadbe jer bogme nisu nikakav faktor u financijama za taj dan niti bogme glavni faktor u svemu. To je naše mišljenje i neće se promijenit. Uostalom, kako ti znaš da se mi nećemo zaručit prije nego se ti udaš???? :nene:

I meni ne smetate ni ti ni tvoj dragi, al još jednom ponovljam mislim da glavni dogovor treba bit samo između nas i roditelja. Pa nisam ni ja išla na niti jedan dogovor između naših roditelj i tvojih svekića i ne osjećam se zakinuto zbog toga :ne zna: :ne zna: :ne zna: To nije moga posla :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.