Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Molitva, himna i ostalo

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Molitva, himna i ostalo

PostPostao/la Lia dana pon lip 15, 2009 10:00 pm

Kod nas se, dok smo još mislili praviti vece vjencanje, vodio rat oko molitve u sali i himne :neznamkakoti: Najgore je šta to nije bilo radi nas nego radi obitelji. Njegovi su dosta liberalni, tata je vjernik, mama ateist, ali su našli zlatnu sredinu. Moji su sa druge strane totalno pobožni i njima vjenčanje nije ako nema molitve prije jela. Isto vrijedi i za zastavu i himnu. Kao, nek se zna ciji su svatovi. Njegova mama je na kraju rekla da ne vidi problem u tome da se digne i moli ako mojima to znači :thumbsup: Ali sada kako pravimo malo vjenčanje neće biti himne ( nema banda), neće se molit, a zastavu bih ja htjela radi zabave.

Inače, prošle godine smo bili na dva vjenčanja. Kod rođaka je njegov brat nosio zastavu i molio Oče naš u sali prije vjenčanja i svirala se himna u sali. Smišno je bilo jer je od rođaka otac stavio ruku na srce ali na krivu stranu :budala: Za umrit od smija. Drugo vjenčanje je bilo od očeve sestre. Moj otac je bio barjaktar ( s mladoženjine strane nije imao ko), u Crkvi se svirala himna, a u sali je njen stric svecenik molio Oče naš.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la mala zaggy dana uto lip 23, 2009 11:27 am

himna=prvi put cujem :huh:
molitva=necemo moliti vjerojatno jer bas ni doma ne molimo prije jela, iskreno nisam bas razmisljala o tome
a barjak=daaaaa..znam da nije u svim dijelovima lijepe nase, ali kod nas je to tradicija..i to jako zabavna i super tradicija..i da mogu birati sto cu biti na svadbi, odmah nakon mlade moj izbor bio bi barjaktar..weeeeee!!!!!

:loveflag: :bravo1: :bok1:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la katarina77 dana pon srp 06, 2009 10:15 am

ja i dragi se dogovorili vec sad da bu nam prije juhe band odsviral croatio u srce te nosi.... molitvu smo izbacili ..ak se ne molimo za ruckom niti idemo nedjeljom u crkvu ne mora ni tad bit. Himna mi je malo pre ...neznam kak da to velim onak ....... a barjak bu i to pod obavezno .....
[url=http://www.TickerFactory.com/]
slika
[/url]
katarina77

PostPostao/la Lilla0901 dana uto srp 07, 2009 9:34 am

Kod nas je definitivno dogovoreno, biti će molitva prije jela i to je to.... :kava:
a barjaktara imamo dva... :rofl:
22.05.2010 moja jedina ljubav i ja reči će mo sudbonosno DA

slika
Lilla0901

PostPostao/la osma putnica dana uto srp 07, 2009 4:56 pm

Na mom vincanju nebude molitve..nit idem u crkvu niti se emolim tako da mi je to uopce glupo imat..a ni himna mi nije napeta..budem si nasla vec neku drugu pismu u zamjenu za himnu...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon kol 24, 2009 7:10 pm

Evo, ja imam pitanje za ovo "ostalo", tj. zdravicu. Normalno je da ce je biti, ali stvar je u tome sto ne zelim da se pjeva ono "i zato braco pime ga..." ili kako vec, ne pase mi uz samu svadbu, niti repertoar koji ce bend izvoditi, pa mi treba neka druga pjesma, a nemam pojma koja :ne zna: Prijedlozi, pliz?
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la pitura dana pon kol 24, 2009 7:14 pm

thinkblue je napisao/la: ne zelim da se pjeva ono "i zato braco pime ga..." ili kako vec...

jooojjj..... kad se sjetim toga... mislim, to pime ga su nama pjevali kad je bila torta. uglavnom, ja nisam imala pojima da moramo prvo mm i ja popit pa onda svi piju i tako smo mi cekali da ovi to odvale, a kako mi nismo popili, ovi opet krenuli s tim pime ga i sta ja znam. mislim, ja nisam imala pojima da ce oni to pjevat kad je torta... na kraju mi je to bilo full smijesno + govor od mog starog :lol: :lol: ja stvarno ne znam koja bi pjesma mogla to zamjeniti :ne zna: :ne zna: i ne znam zasto uopce treba biti tako nesto?! mozda samo govor od kumova ili roditelja i to je to :ne zna: :ne zna:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana pon kol 24, 2009 7:19 pm

pitura je napisao/la:
thinkblue je napisao/la: ne zelim da se pjeva ono "i zato braco pime ga..." ili kako vec...

jooojjj..... kad se sjetim toga... mislim, to pime ga su nama pjevali kad je bila torta. uglavnom, ja nisam imala pojima da moramo prvo mm i ja popit pa onda svi piju i tako smo mi cekali da ovi to odvale, a kako mi nismo popili, ovi opet krenuli s tim pime ga i sta ja znam. mislim, ja nisam imala pojima da ce oni to pjevat kad je torta... na kraju mi je to bilo full smijesno + govor od mog starog :lol: :lol: ja stvarno ne znam koja bi pjesma mogla to zamjeniti :ne zna: :ne zna: i ne znam zasto uopce treba biti tako nesto?! mozda samo govor od kumova ili roditelja i to je to :ne zna: :ne zna:

Uffff! Nece kod mene biti nikakvih govorancija! :nene: Ja sam odlucila cijelu vecer samo plesati i jesti, i piti! :lol:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Mojra dana pet tra 30, 2010 1:23 am

mi necemo imat nikakve zastave (ja hrvatica, dragi talijan), nece biti okupljanje, ni dolazak po mene, naci ce se svi u maticnom uredu, ja dolazim zadnja :rofl: :rofl: , himne isto tako veliko NE, molitva takoder ne jer bi trebali moliti na dva jezika da se nitko ne nadje uvrijedjen, a pjesme poput Rajska djevo mi je isto bad jer imamo dj-a, pa malo glupo da on pusta sa cd-a... mislili smo odmah otplesati prvi ples svima zahvaliti sto su dosli i pozeljeti dobar tek, naravno mislili smo zamjenit uloge (moj talijnski koma, njegov hrvatski presmijesan, inace spikamo na engleskom), ja sve izrecitiram na talijanskom, a on na hrvatskom...
mislim da ce to biti ok :)
"Sve na ovom svijetu, ma kako nevažno bilo, pretvara se u pustolovinu kad to dijeliš sa pravom osobom."

slika
Mojra

PostPostao/la vucica dana pet tra 30, 2010 1:45 pm

Kod mene neće biti ni himne ni molitve..mozda kumovi nesto kratko kazu i to je to...
slika

Nasmiješite se..jer smijeh je lijek i jer svaki dan bez osmijeha je izgubljen dan.
vucica

PostPostao/la osma putnica dana pet tra 30, 2010 2:53 pm

kod nas nece biti molitve..ja sam tila umisto himne croatio iz duse te ljubim ali :nene: :nene: mora moj dragi zajebavat...on oce himnu,pa ce na kraju bit himna ijako se meni to nesvidja..himna me asocira na politicke skupove i tu gamad :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malena_4you dana pet tra 30, 2010 5:37 pm

moram priznat da za himnu na svadbi nikad čula :ne zna: :ne zna: , a barjaktar i molitva je kod nas tradicija tako da ću ja to definitivno imat
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la >Ivy< dana sri srp 21, 2010 11:31 am

Himne na svadbi ima ovdje, kod nas u Dalmaciji, ali se ,naravno, neće otpjevati čitava, nego kraći dio, ako iti sami refren! Ja ću imati himnu, u kraćoj verziji, molitvu još neznam, ali najvjerojatnije hoću. Imam dosta religioznih ljudi koji idu na mise, i mole, :moli: :moli: pa zašto im to uskratiti? To je itako koja minutica vremena. A barjaktara ću definitivno imati ,to nam je veliki običaj ; a i zastavu isto.
tam tam tataaaaam

slika
>Ivy<

PostPostao/la zagorka dana sri srp 21, 2010 12:17 pm

kod nas nije bilo himne ni molitve ni zastave ni ničeg takvog... ne volim to na svadbama pa nismo to ni imali :ne zna:
jedino je dragi zahvalio gostima na dolasku i poželio dobar tek i tako to...
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Michelle dana pon kol 02, 2010 9:17 pm

mi ćemo imati barjaktara, tj. dva - jednog s hrvatskom zastavom i drugog s onim crkvenim barjakom...

himna i molitva neće bit, nama dvoma to baš nije nešto, a ni starcima našima....

a neće biti ni zdravice nikakve, jedino će moj tata otpjevat jedan bećarac :cagam: sad već lagano smišlja stihove..... :D
........jer jedno za drugo, mi smo stvoreni......11.09.2010. D+I
Michelle

PostPostao/la lunna dana pon vel 07, 2011 3:22 pm

mi cemo imati molitvu,ali himnu ne..jednostavno mi himna nije za vjencanje :ne zna: a vjerojatno necemo imati ni barjaktara,i meni i dragom je to bezveze,al eto ako nasi budu htjeli nek im bude :kava:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la maybelline dana pon vel 07, 2011 3:30 pm

:budala: kako ovo nisma napisala :neznamkakoti:
mi smo imali molitvu,to je kod nas vecinom zadatak kuma,i mi smo ga pitali hoce izmolit(posto niej odavde),on reko nema problema,u suprotnom bi moj kum :cerek:

ja nisam htjela himnu,al sam to zaboravila rec bandu :budala: ,tak da smo je imali :kava:
nakon himne smo imali himnu naseg sela,ja pojma nisam imala,nego je dragi to dogovorio s bandom :D
to je bilo :svakacast: i svi iz sela se ustali na podij i u kolo :cerek:

barjaktara nismo imali,trebo je moj susjed biti,no njima je dan prije umrla rodakinja pa je on iso na sprovod,tako da nije ni bio na vjencanju
a ja bas nisam htjela u petak jos razbijat glavu i trazit nekog drugog :kava:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la plava_mlada dana čet vel 17, 2011 9:17 am

molit se hoćemo, svećenik koji će nas vjenčati nam je prijatelj, pa će biti s nama i u restoranu, i povesti molitvu!
himna, čula sam ju do sad samo jednom u životu na svadbi, i molim boga da se moj dragi uopće ne sjeti da bi to mogli imati.. ako mu netko spomente neću se moć izborit za himna free svadbu :neznamkakoti:

a barjaktar, to ćemo imati, i to mog rođaka iz amerike koji ne zna ni rječ hrvatskog zucnut (osim rakija i pivo) al ima grb istetoviran na prsima :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
rođen za barjaktara!!
slika
plava_mlada

PostPostao/la Oluja dana čet vel 17, 2011 11:02 am

mi nismo imali ni molitvu ni himnu. ko se tio molit, molio se u crkvi s nami :pop: sta se barjaktara tice, imali smo ga, al bilo mu je zabranjeno unit zastavu u salu :kava:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana čet vel 17, 2011 11:34 am

ni mi nismo imali ni molitvu u sali a ni himnu.. a kod nas nije obicaj barjaktara pa nismo ni to imali..
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana čet vel 17, 2011 10:39 pm

mi cemo molitvu imati, himni ne, a za barjaktara jos ne znamo :kava:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Nessa87 dana sub vel 26, 2011 3:46 am

Kod nas je bend svirao Rajska djevo,po mojoj želji i baš je lijepo ispalo. A za himnu na svadbi nisam nikad čula,valjda zato kad to nije običaj kod nas.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la wedding.dress dana sub vel 26, 2011 2:57 pm

Nessa87 je napisao/la:Kod nas je bend svirao Rajska djevo,po mojoj želji i baš je lijepo ispalo. A za himnu na svadbi nisam nikad čula,valjda zato kad to nije običaj kod nas.

ja isto nisam nikad cula za himnu na svadbi, ni kod nas to nije obicaj :ne zna:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dina84 dana sub vel 26, 2011 3:57 pm

Ni kod nas se ne svira himna na svadbama...

Mi ćemo imati molitvu, ako ne bude svećenik mogao doći onda će morati kum povesti :raspa:
slika slika
09.07.2011
Dina84

PostPostao/la Nessa87 dana ned vel 27, 2011 11:54 am

Dina84 je napisao/la:Ni kod nas se ne svira himna na svadbama...

Mi ćemo imati molitvu, ako ne bude svećenik mogao doći onda će morati kum povesti :raspa:

I to mi je lijepo,samo pazi da se kume ne napije prije reda pa da se to ne pretvori u katastrofu.
Ja sam se zato oslonila na bend jer inače bi bilo koma.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.