Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Molitva, himna i ostalo

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Molitva, himna i ostalo

PostPostao/la Dina84 dana ned vel 27, 2011 1:23 pm

Imaš ti pravo, upozorit ću ja bend da budu pripravni u slučaju da kum ne bude u stanju

Hvala Nessa :thumbsup:
slika slika
09.07.2011
Dina84

Marketing:

PostPostao/la Oluja dana ned vel 27, 2011 5:59 pm

dina, radije upozori kuma da je je on vazan gost na vasem vjencanju i da mora bit pristojan :pop: meni je bas lipo kad kum povede molitvu ako je ima, kod nas je obicaj da na pocetku kum odrzi govor i povede molitvu.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dina84 dana ned vel 27, 2011 7:06 pm

I kod nas najćešće kum vodi molitvu, i dosada nisam bila niti na jednom vjenčanju di je kum bio baš toliko pijan da nije mogao govoriti ili stajati na nogama, nadam se da neće ni naš. No dobri smo si s svećenikom, tako da će i on biti pozvan, pa ako on odluči doći onda će on povesti molitvu, a kum će održati govor. Nadam se da će biti sve ok. Inače ja dečka koji će biti kum poznajem tek par mjeseci i za sada mi se čini skroz pristojan dečko :mig:
slika slika
09.07.2011
Dina84

PostPostao/la Nessa87 dana sub svi 14, 2011 3:35 am

Dina84 je napisao/la:I kod nas najćešće kum vodi molitvu, i dosada nisam bila niti na jednom vjenčanju di je kum bio baš toliko pijan da nije mogao govoriti ili stajati na nogama, nadam se da neće ni naš. No dobri smo si s svećenikom, tako da će i on biti pozvan, pa ako on odluči doći onda će on povesti molitvu, a kum će održati govor. Nadam se da će biti sve ok. Inače ja dečka koji će biti kum poznajem tek par mjeseci i za sada mi se čini skroz pristojan dečko :mig:

Ja sam bila na jednom vjenčanju gdje je kum bio tako pijan :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: na svom.I stvarno mi je drago da sam se sa bendom dogovorila da oni otpjevaju pjesmu. Eto,svašta se događa,ponekad možda i moraš nešto unaprijed predvidjeti. :D :D
Ja držim fige da kod vas bude sve normalno :jig: :jig: :jig: .
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dina84 dana čet svi 19, 2011 8:02 am

Hvala Nessa :kiss:

Oprosti što nisam ranije odgovorila.

žao mi je da je kum kod tebe bio pijan. To nije bilo nimalo u redu od njega :nene: :thumbsdown:
No za svaki slučaj dogovorit ću i ja s bendom ukoliko bude kakvih ekscesa da uskoče na neki način.

Hvala za tip :kiss:
slika slika
09.07.2011
Dina84

PostPostao/la cina dana pet kol 17, 2012 12:07 pm

himnu necemo imati- ne zelimo je ni on ni ja

molitva meni osobno ne treba ali dragi je zeli..a buduci da je on kao vjernik pristao da se vjencamo kod maticara samo nije mi problem par minuta svadbe odslusati molitvu..mislim da ne moze nikome smetati :)

a za barjaktara jos ne znamo ..
slika
cina

PostPostao/la Gummybear:) dana uto ruj 18, 2012 4:55 pm

Nisam još razmišljala o tome, ali budući da ćemo pozvati svećenika u salu on će povesti molitvu i održati kratki govor. :)
Ne znam kako je u drugim krajevima Hrvatske, ali kod nas je barjaktar obavezan i to će biti netko od njegovih prijatelja.
slika
Gummybear:)

PostPostao/la blab dana sri ruj 19, 2012 7:11 am

Gummybear:) je napisao/la:Nisam još razmišljala o tome, ali budući da ćemo pozvati svećenika u salu on će povesti molitvu i održati kratki govor. :)
Ne znam kako je u drugim krajevima Hrvatske, ali kod nas je barjaktar obavezan i to će biti netko od njegovih prijatelja.

budu te razapeli ako ga nemaš?! :misli:
sorry, smješno mi da nešto "mora" biti. ne mora, morate biti ti i budući suprug i dva svjedoka koja ste upisali kod matičara. i to je to od onoga što "mora" da bude s vaše strane.
sve ostalo su gušti i običaji
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la thinkblue dana sri ruj 19, 2012 10:35 am

blab je napisao/la:
Gummybear:) je napisao/la:Nisam još razmišljala o tome, ali budući da ćemo pozvati svećenika u salu on će povesti molitvu i održati kratki govor. :)

sorry, smješno mi da nešto "mora" biti. ne mora, morate biti ti i budući suprug i dva svjedoka koja ste upisali kod matičara. i to je to od onoga što "mora" da bude s vaše strane.

:pop: :pop: :pop: :pop:

A za svjedoke - ne moraju cak biti ni ti koji su upisani - mi do zadnjega nismo znali hoce li nam kuma moci doci jer joj je beba bila u bolnici, pa nas je svecenik prije no sto smo usli u crkvu pitao dal je to "ta" kuma, ili neka druga :thumbsup:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Gummybear:) dana sri ruj 19, 2012 4:15 pm

blab je napisao/la:

Neće me razapeti, bar se nadam :D
Pod "obavezno" mislim da ga u mom kraju sve svadbe imaju pa ćemo imati i mi. Doduše ja ga i želim imati tako da mi je svejedno :D
slika
Gummybear:)

PostPostao/la sunqueen dana pet lis 19, 2012 2:53 pm

kod nas je običaj imati barjaktara, običaj je i da se himna svira, kao i da se moli prije juhe + Zdravo djevo...
međutim, zasad smo se dragi i ja dogovorili ovako:
Himna- NE, nema šanse, tome mi nekak nije mjesto na svadbi, forsiranje domoljublja, + tamo će biti ljudi koji nisu iz Hrvatske (konkretno, iz Srbije - iako sam sigurna da im to ne bi smetalo i da ne bi zamjerili, himna ko himna) --- tako da to nikako ne bi bilo prikladno iz više razloga :kava:
Barjaktar - DA, a i to je posebna priča - tip kojeg je dragi odabrao je njegov krizmeni kum, simpa dečko, s krevetom nema 50kg, i sprdnja je da bumo vjerovatno morali zaljepiti barjak za ruku, a njega zakucati za auto da ga ne pogubimo negdje putem :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Molitva - NE, jednostavno smatramo da sve crkveno i vjerski spada u crkvu i vjenčani obred - vjerovatno bu bila samo ona šaljiva pjesma kao zdravica, i možda netko održi govor (kum, moj otac, moj brat ili moj dragi :ne zna: )
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la Apache dana sri sij 23, 2013 7:43 am

Budući da smo ateisti, kod nas neće pjesme prije juhe, ja i mlada ćemo se dići, zahvaliti se svima što su došli i poželjeti im dobar tek.
Himne također neće biti jer mi je to prikladnije za neku manifestaciju a ne za proslavu vjenčanja.

A što se tiče barjaktara, osobno mi netreba, ali znam se da bude neko od gostiju sigurno pojavil s barjakom, pa kad već čovjek želi, nek mu je. Ali nisam protiv niti mi ne smeta :mig:
slika
Apache

PostPostao/la lilica dana ned sij 27, 2013 1:21 am

iskreno, nisam jos cula za niti jedno od toga. tako da pretpostavljam da toga kod nas nece ni biti. ali ako je to kod njegovih ipak obicaj, nema problema
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la ivancica dana sub lip 01, 2013 1:15 pm

Mi smo imali i barjaktara i molitvu i himnu. Molitvu i mali govor je održao kum i baš nas je iznenadio lijepim govorom :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la slatkica:) dana sub lip 01, 2013 3:51 pm

mi nismo imali ništa od toga.
ni barjaktara,ni molitvu ni himnu :D

iako je to s moje strane običaj mi smo izbacili jer nam se ne sviđa :D
pogotovo himna,mislim da tome nikako nije mjesto na svadbama :nene:
barjaktar je bio suvišan jer nismo vozili u koloni,već svako svojim putem a i ne sviđa mi se kad se u zg zaguši promet subotom zbog svadbenih kolona.
molitvu smo izbacili jer nismo ni muž ni ja neki vjernici. mojima baš nije bilo po volji ali naša svadba-naša odluka :kava:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivancica dana sub lip 01, 2013 8:07 pm

Mi smo baš htjeli sve to.

Prvo, barjaktar je bio prijatelj od muža i bio je presmiješan. On je duša bio tako sretan što ima barjak :cerek: :cerek: :cerek: Mi baš volimo svadbene kolone i taj prvi auto sa barjaktarom je bio baš fora, oni su na svakom crvenom izlazili iz auta, pjevali, a on je mahao barjakom :cerek: :cerek: :cerek: Plus što je to običaj i kod mene i kod njega :D :D

Drugo, nas dvoje smo iz ajmo reći vojno-policijskih obitelji. Bilo nam je na svadbi toliko umirovljenih vojnika, bojnika, generala itd da se to kod nas nije moglo izbjeć ni da se hoće. Ali meni nije krivo. A da ne kažem da su svi ti vojnici i policajci tijekom te himne tako dostojanstveni da čovjek baš vidi koliko ta himna stvara ponos u njima. I nije što je naša svadba, ali prvi put sam u životu bila na svadbi gdje je većina uzvanika tako ponosno stajala tijekom te himne, da je meni bilo baš uzvišeno :thumbsup: :thumbsup:

Treće, što se tiče molitve, nije bilo obavezno, ali je isto običaj i kod jednih i kod drugih koji nismo htjeli izbaciti. Čemu ga izbaciti kad smo i tako oboje katolici, malo prije te večere smo se vjenčali u crkvi ne zato jer je tamo ljepše i svečanije, nego zato što nam znači taj Božiji blagoslov. Čemu se uopće htjeti vjenčati u crkvi, ako mi se problem pomoliti prije jela :ne zna: :ne zna: :ne zna:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Prethodna

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.