Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Molitva, himna i ostalo

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Molitva, himna i ostalo

PostPostao/la Branči dana uto svi 06, 2008 1:55 pm

Planirate li moliti prije jela ili možda pjevati himnu?

Mi smo razgovarali o tome i vjerojatno neće biti ništa od toga. Možda "Rajska djevo kraljice Hrvata", ali možda... nekak mi se to ne uklapa u koncept rock koncerta koji smo zamislili :ne zna:
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: Molitva, himna i ostalo

PostPostao/la Debeljucka dana uto svi 06, 2008 1:58 pm

ne mi planiramo sto prije poceti papati.....

ustvari da se malo uozbiljim.....

ne molimo se svaki dan, a ni ne udajem se u crkvi pa bi mi bilo malo poput glume d aje prije jela molitva, a s druge strane.... ne volim bas izticanje da je ovo hrvatska svadba, pa da sada moram imati zastavu i pjevanje himne.. meni je to malo pretjerano.....

mi cemo kao mladenci ustati i svima reci..... dobar tek i navalite
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana sri svi 07, 2008 8:12 am

Debeljucka, uzela si mi sve riječi iz usta!
Ne molimo se svaki dan prije jela, čak ni nedjeljom, pa ne vjerujem ni da ćemo tada...
Hvala Bogu, sada imamo svoju zemlju i zna se tko smo, pa smatram da nije potrebno isticati ni nacionalna obilježja...
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana sri svi 07, 2008 3:20 pm

mi ćemo se ipak pomoliti(imat ćemo hrpu svećenika i bogoslova na svatovima :jig: ),a i pretežno to radimo skoro svaki dan,dok skupa jedemo..
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Debeljucka dana sri svi 07, 2008 3:22 pm

5rich je napisao/la:mi ćemo se ipak pomoliti(imat ćemo hrpu svećenika i bogoslova na svatovima :jig: ),a i pretežno to radimo skoro svaki dan,dok skupa jedemo..

onda je to lijepo......
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana sri svi 07, 2008 5:15 pm

Mi se nećemo moliti na glas, molit ćemo se u crkvi, a u sali ćemo papati, piti, plesati i divljati..........
Ja vjerujem u Boga, al ne volim baš ove popove, da se nitko ne uvrijedi, al moj župnik je katastrofa a i svi ostali u župi, zato se i udajem u drugoj crkvi........ meni kad dođe, ja se pomolim u sebi, odem na trsat i zapalim gospi svijeću, da me nitko ne vidi, ne moraju svi znati kad se ja molim, molim se radi sebe, a ne radi sela.....
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana sri svi 07, 2008 5:21 pm

a nećemo ni himnu pjevati, ako netko donese barjak, ja nemam ništa protiv, ali ja ga neću potencirati, to mi zna biti čak i fora, ne radi isticanja hrvatstva, nego mi je fora kad neka pijana budala maše tom zastavom :rofl: :rofl: :rofl:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana sri svi 07, 2008 7:01 pm

Nessych je napisao/la:Mi se nećemo moliti na glas, molit ćemo se u crkvi, a u sali ćemo papati, piti, plesati i divljati..........
Ja vjerujem u Boga, al ne volim baš ove popove, da se nitko ne uvrijedi, al moj župnik je katastrofa a i svi ostali u župi, zato se i udajem u drugoj crkvi........ meni kad dođe, ja se pomolim u sebi, odem na trsat i zapalim gospi svijeću, da me nitko ne vidi, ne moraju svi znati kad se ja molim, molim se radi sebe, a ne radi sela.....

ma ni ja nisam voljela svojega bivšeg župnika..sadašnji je super(na onog u Koprivnici mislim)...a u zgb-u ne znam ni u koju upu pripadam...na misu odem skupa s dragim kod fratara na kaptol,na Sv.Duh i katedralu....
pomolit ćemo se(oče naš,zdravo marijo i slava ocu) i onda će kratko blagoslovit svećenik(prijatelj od dragoga)koji će nas vjenčat... :pop:

a isto tak...ak neko donese zastavu-a kaj bum mu ja...nek izvoli...ali neću nikome stavit pištolj na vrat i natjerat ga...
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la FiLa dana pet svi 09, 2008 9:17 pm

Mi nismo imali himnu, ali molitvu prije vecere jesmo. To mi nekako ide uz to. Ja sam vjernik a i dragi isto, ipak se drzimo nekih stvari...nemam nista protiv kad na nekoj svadbi nema molitve, ali ovo je bila nasa zelja....
Barjaktara smo imali, on je vodio kolonu auta cijelo vrijeme.....Mislim da je to tema o kojoj mnogi imaju razlicita misljenja. Ja sam npr. protiv himne, netko je protiv molitve, a opet sve u svemu najvaznije je da bude bas onako kako vi zelite, jer je VAS DAN :)
slika
26.04.2008......divno je biti nekome nesto.......:cerek:
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon svi 12, 2008 6:52 pm

FiLa je napisao/la:Mi nismo imali himnu, ali molitvu prije vecere jesmo. To mi nekako ide uz to. Ja sam vjernik a i dragi isto, ipak se drzimo nekih stvari...nemam nista protiv kad na nekoj svadbi nema molitve, ali ovo je bila nasa zelja....
Barjaktara smo imali, on je vodio kolonu auta cijelo vrijeme.....Mislim da je to tema o kojoj mnogi imaju razlicita misljenja. Ja sam npr. protiv himne, netko je protiv molitve, a opet sve u svemu najvaznije je da bude bas onako kako vi zelite, jer je VAS DAN :)

Nesto slicno i kod nas. Imali barjaktare bez himne i prije vecere band odsvirao zdravo marijo... I bilo bas lijepo...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ane_007 dana sri svi 14, 2008 5:18 pm

mi smo se molili prije večere i to mi je nekako normalno...ne zna...
a što se tiče zastave to nismo imali a i većinu običaja sam izbacila...
himne nije bilo samo molitva znači
12.4., bilo je nezaboravno, najljepši dan u životu

slika
ane_007
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Studentica24 dana sri svi 14, 2008 9:39 pm

Mi nećemo imati molitvu - i prije nego sam se odlučila vjenčati na otvorenom, samo u prisustvu matičara, sam odlučila to izbaciti... Zašto? Pa ne molimo se niiiikaaaaadaaa prije jela i ne vidim razloga zašto bih to radila tu večer... Iskreno, da osjećamo potrebu za tim, činili bismo to svakodnevno, a ne samo tri dana u godini...
Nakon što je u moj život ušao najbolji momak na svijetu, koji je usput rečeno ateist, nisam imala više o čemu razmišljati!Tek nakon što sam njega upoznala, shvatila sam koliko ljudima koji nisu vjernici zna biti neugodno na svadbama - ali razumijem i vjernike i one koji to žele... :amen:
Što se barjaktara tiče, to ćemo imati jer je to dio običaja - i samo zato.. Povorka kreće s njim, on je taj koji vodi - a takav netko nam treba taj dan :rofl: :rofl: :rofl:
Himna - ja kažem NE, dragi kaže: DA...Sad nemojte pasti na dupe kad čujete zašto on to podržava - naime, lik koji nam pjeva ima savršen glas i slušali smo ga na masu svadbi... Trenutak kad pjeva himnu, cijela sala zašuti i plješće - osim mog najdražeg koji dreči pored mene i pravi se da zna pjevati... I samo zbog toga, kako bi mogao drečati pored mene, pjevati iz svega glasa, on želi himnu!! :rofl: :rofl:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ATE13 dana uto svi 20, 2008 7:54 pm

Mi cemo imati molitvu prije jela... bajaktera sigurno isto ali himna mi netreba... nikad nisam skuzila zasto neki himnu pjevaju ali dobro svakom svoje...
a tko moli oce nas ? kum ? mladozenja ? ili koga mi izaberemo ? :ha:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la 5rich dana uto svi 20, 2008 9:43 pm

ATE13 je napisao/la:Mi cemo imati molitvu prije jela... bajaktera sigurno isto ali himna mi netreba... nikad nisam skuzila zasto neki himnu pjevaju ali dobro svakom svoje...
a tko moli oce nas ? kum ? mladozenja ? ili koga mi izaberemo ? :ha:

obično kum...
ali kod nas će neki do svećenika ili bogoslova
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Principessa dana sri svi 28, 2008 12:43 pm

...iskreno mislim da nisam bila niti na jednoj svadbi gdje je bila himna (ili se ne sjećam), a ja je isto ne mislim imati, zastavu i barjaktara isto ne jer se uopće ne uklapa u naš koncept vjenčanja, a i nemamo kolonu....šta se tiče molitve, bila sam na svadbama gdje se ili molilo ili pjevalo rajska djevo...nije da se molim svaki dan i idem redovno u crkvu, ali sam vjernik i to mi puno znači i mislim da ćemo se odlučiti za pjevanje barem jedne kitice jer to mi se čini puno bolja varijanta jer će biti na svadbi i ateista i drugih vjeroispovijesti pa će bolje zvučati
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Katriona dana pon lip 02, 2008 6:07 pm

molitva je u njihovom kraju obavezna tako da ćemo imati molitvu prije jela..obično je i svećenik pozvan na pir (rijetko kad dođe) ali ako je on tamo onda on vodi molitvu ali ako nije onda onaj tko je najstariji moli...zastave i himne nisu običaj kod njih pa nećemo imati ni mi...ali ni ne predstavlja nam to nešto posebno...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la 5rich dana pon lip 02, 2008 6:10 pm

na svadbi na kojoj sam bila u subotu,prije jela se pjevala jedna prekrasna pjesma tebe tražim...ali pošto sam ju imala rpilike čuti u orginalu,u izvedbi bogoslovskog okteta, dok su ju ovi izveli,nije mi bilo do jela,jer su je potpuno izobličili...trebali su se držati rajske djeve :ha: :ha:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vexy315 dana pon lip 09, 2008 11:34 pm

Mi nismo imali ni himnu, ni barjak, ni molitvu. Vjenčali smo se u crkvi i tamo se molilo, što se tiče barjaka, pa svi znaju gdje smo i što smo pa čemu to dodatno naglašavati?
31.05.2008.
vexy315

PostPostao/la zeljka2905 dana uto lip 10, 2008 2:13 pm

Himna- NE
Barjaktar - DA i to jedan od najboljih deckiju tu u CH
Molitva - NE ali zato ona pjesma neka kaj se pjeva prije jela..jedino ako to podrazumjevate za molitvu..Meni je molitva onak Oce nas i to :ne zna:
zeljka2905

PostPostao/la bedacha dana uto lip 10, 2008 7:36 pm

Molitvu i himnu nećemo imati... a barjaktara bi htjeli, sviđa mi se kad netko vodi cijelu kolonu i zaustavlja sav promet zbog nas :D , ali ne znam da li ćemo uspjet naći takvu budalu... :rofl: zapravo sam čula da barjaktar ne bi smio biti oženjen, a mi baš imamo jednog idelnog, ali je oženjen? :ne zna:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana uto lip 10, 2008 7:42 pm

bedacha je napisao/la:Molitvu i himnu nećemo imati... a barjaktara bi htjeli, sviđa mi se kad netko vodi cijelu kolonu i zaustavlja sav promet zbog nas :D , ali ne znam da li ćemo uspjet naći takvu budalu... :rofl: zapravo sam čula da barjaktar ne bi smio biti oženjen, a mi baš imamo jednog idelnog, ali je oženjen? :ne zna:

nije važno jel oženjen ili ne..glavno da se ne trezni.. :rofl: :rofl: :rofl:

na ovim svatovima na kojima sam bila prije dva tjedna sam tako napila barjaktara, u roku od 45 min dok je mladenac došao po mladu...baš je bil veseli...da mu nisam nekoliko desetina puta potočila,mislim da ne bi bil takav..baš se dečko opustil :raspa: :raspa: :raspa:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la bedacha dana sri lip 11, 2008 7:57 am

5rich je napisao/la:nije važno jel oženjen ili ne..glavno da se ne trezni.. :rofl: :rofl: :rofl:

ako je ovo uvijet, imamo i previše kandidata..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
hvala na informaciji, meni se to malo glupo i nevjerojatno učinilo... :roll:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mary dana sri lip 11, 2008 2:59 pm

niti ja nisam nikad čula himnu na svadbi prije jela...nećemo je ni mi imati, niti ćemo moliti klasičnu molitvu jelte, ali imati ćemo pjesmu kao što željka kaže..."glori aleluja"..
i barjaktara ćemo naravno imati..opaljenog tipa..to se traži..samo se nadam da neće porazbijati mahanjem sa barjakom pola autiju itd.. :D
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana sri lip 11, 2008 6:00 pm

Mi nećemo imati niti himnu, niti zastavu, niti molitvu. Vjenčat ćemo se u crkvi i tamo se pomoliti. Dvoje prijatelja će nam tijekom obreda u crkvi pročitati Hvalospjev ljubavi i još jednu lijepu priču o braku i vjernosti. To jedva čekam, iako mislim da ću plakati (od sreće i svih emocija) ko ljuta godina :kisa:
A himna i zastava su nacionalni simboli, pa mi kao takvi ne pašu u nešto tako intimno kao što je naše vjenčanje :lovestruck:
Osim toga, naš je dan zamišljen više kao tulum, pa se te stvari baš i ne uklapaju, ali bila sam na svadbama gdje mi je bilo skroz normalno da imaju i zastavu, i himnu i molitvu
To je zapravo skroz škakljiva tema :bok:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ana77 dana sri lip 11, 2008 9:22 pm

Himna na svadbi :shock1: meni je to skroz čudno ... no dobro ... 100 ljudi 100 čudi.
Mi smo imali mali vjerski obred bez ikakvih procedura. Pjevao moj zbor u kojem i sama pjevam. Svećenik je bio odličan, svi su rekli da je bilo baš posebno! Ja dragu pjevala - on plakao pa ja skoro proplakala - jedva otpjevala do kraja... pogledam okolo svi plaću... krenule suze i meni. Poslje i dragi i ja brisali suze u moj veo. Meni je bilo predivno i skroz ne tradicionalno u svakom pogledu. Svi su mi poslje rekli da je obred bio predivan i da na takvom vjenčanju još nisu bili.
Zastave ni nikakvih obilježja nismo imali jer mi to nikako nije pasalo uz moju svadbu ali svakom po ukusu. :bok:
ana77
Stručna savjetnica
Stručna savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.