Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Vjenčanje u crkvi-drugi put!!!!! :-)))

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Vjenčanje u crkvi-drugi put!!!!! :-)))

PostPostao/la Manuela dana čet kol 19, 2010 3:27 pm

Alo ljudovi...imam jedno pitanje i neznam jesam li na pravom mjestu....za početak, VELIIIIKI pozdrav svima... :bok: . mam 24 godine i planiram se udati za svoga dugogodišnjeg dečka koji je jeto 13 godina stariji od mene :D , ali imam jedan problem...ja se stvarno jaaaako želim udati u crkvi a moj je dragiša već bio u braku i bio je oženjen u crkvi, a rećeno mi je da se ne možeš dva puta ženiti u crkvi (a ja baš želim u crkvi :rofl: ) Kako da ja ostvarim to vjenčanje u crkvi i može li se to?????

Hvala!!!!

:cubice: :cubice: :cubice: :cubice:
Manuela

Marketing:

Re: Vjenčanje u crkvi-drugi put!!!!! :-)))

PostPostao/la choekova dana čet kol 19, 2010 3:38 pm

Drugo vjenčanje u crkvi moguće je ako je bivši supružnik preminuo ILI ako je brak poništen od strane crkve, proces koji od podnošenja zahtjeva traje 3-4 godine... U ostalim slučajevima crkva ne popušta! ;)
~03.09.2010.~
"Inside every confident woman...
...is a fragile princess waiting to be saved."
choekova

PostPostao/la Lia dana čet kol 19, 2010 3:45 pm

http://medjubiskupijski-sud-zagreb.net/ ... &Itemid=26
Ovdje su ti informacije o crkvenom razvodu braka jer stvari stoje baš ovako kako je choekova napisala.. ako dragi nije dobio crkvenu rastavu braka, ne može se vjenčati u Crkvi.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana čet kol 19, 2010 3:47 pm

dobrodosla :bok:
ja sam se prvi put udala u crkvi, a posto je dragi vec evidentiran i da bi se crkveno se vjencala, moras ili na crkveni sud koji zna trajati predugo, evo meni jos nakon 4god nista nisu rijesili (ma nit ne trebaju, mi smo se svejedno vjencali uz bozju pomoc i bez crkve) i to ponistenje braka ti samo papa moze dati; u sucajevima teskog zlostavljanja (sto je bio moj slucaj), zatajenja bolesti, zablude itd.. ali, jasno, kao i na svakom sudu, trebaju dokazi. ja ih imam, i medicinske i od strane svjedoka pa opet traaaaaaaje...
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mala zaggy dana sub kol 21, 2010 7:56 pm

cuj ne bi te htjela unaprijed bedirati, ali cisto sumnjam da ces dobiti ponistenje...
pricala sam s jednim deckom koji ce postati svecenik bas o toj temi jer se on sam susreo s nekoliko ljudi koji su ga dobili.
ugl. dobila ga je recimo zena koju su roditelji sa 17 godina prisili da se uda za nekog 35 godisnjaka i to nakon dosta godina sudenja...
rekao mi je da se za zlostavljanje u pravilu ne moze dobiti....koliko sam ja skuzila, nije fora u tome da se mora dokazati zlostavljanje, nego bi ti eventualno trebala dokazati da je on nije pokazivao nikakve znakove agresivnog ponasanja prije braka, da je svjesno sakrivao svoj karakter i namjerno te drzao u zabludi..a tak nesto dokazati nazalost i nije bas lako :kava:
u svakom slucaju zelim ti puno srece i pozitivan ishod :buket:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana sub kol 21, 2010 9:16 pm

ma iskreno.. i ne moram dobiti, ionako se ne namjeravam vise nigdje udavati :D smatram da mozemo biti blagoslovljeni i bez popova. jedino mi je zao sto moje ime stoji uz me tog manijaka makar i na tom jednom mjestu.
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mala zaggy dana sub kol 21, 2010 9:33 pm

ma da..kuzim kako ti je...a sto se tice blagoslova slazem se s tobom u potpunosti :kiss:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana sub kol 21, 2010 9:43 pm

mala zaggy je napisao/la:ma da..kuzim kako ti je...a sto se tice blagoslova slazem se s tobom u potpunosti :kiss:

:amen:
slika slika

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Manuela dana uto kol 24, 2010 1:14 pm

Ma koma :ne zna: :izivciran: ...moj dragi se rastao jer ga je žena varala i zanemarivala je dijete radi tog novog tipa...ali s obzirom da smo već 5 i pol godina u vezi, neda mi se još toliko čekati da mu crkva poništi brak...ma katastrofa...Mislim, nemojte me krivo shvatiti, nije da mi je to crkveno vjenčanje od životne važnosti, ako se mi volimo i ako funkcioniramo ne treba mi crkva, ja znam da imam božiji blagoslov...ali ja bi to svejedno jaaaaako voljela obaviti u crkvi u nekom retro stilu...
Manuela

PostPostao/la tigerin dana uto kol 24, 2010 2:02 pm

znam, potpuno te razumijem. ja recimo sebe smatram religioznom vise nego poboznom - mislim da mozemo biti blagoslovljeni i bez svecenika, jer evo, prvi put sam se udala u crkvi, a posla za samog djavla :roll: ...
slika slika

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto kol 24, 2010 2:53 pm

manuelavjencajte se sada u maticara pa kad i ako mu poniste crkveni brak vjencajte se lipo u crkvi na isti datum :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana uto kol 24, 2010 2:55 pm

da, i taman fino obnovite zavjete! :loveflag:
slika slika

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Polesana dana čet kol 26, 2010 12:34 pm

Da li je on ikada predao papire za poništenje braka? Da je možda to napravio kad se rastao, možda bi već bilo gotovo... :ne zna:
A isto tako, jako je upitno da li će to dobiti jer za crkveni sud nije bitno što se dogodilo tokom braka, jer ne postoji rastava, nego što se dogodilo prije tako da bi brak bio nevaljan/nevažeći. Npr. ako se je on/ona pravio, a u braku se uspostavilo da je nešto drugo, onda je to prijevara, ali kao što su ti cure rekle, treba sve to dokazati. :ne zna:
Ali je nepotrebno ljutiti se na Crkvu/vjeru/Boga, to je tako i ciao. :ne zna:
Meni je drago da smo muž i ja imali prilike to čuti prije nego što smo se vjenčali u Crkvi, na zaručničkom vikendu: što taj sakrament znači i spoznaja da si cijeli život povezan s tom osobom i da od te osobe nećeš nikada odustati (osim, naravno i ponavljam, ekstremnih situacija-kao što je nažalost imala Tigerin).
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la BridezillaKA dana uto kol 14, 2012 12:23 pm

Evo ja bih samo rekla, da baš u tom slučaju kada ti vjenčanje nije od te životne važnosti , nego bi to napravila tako da možeš reći da si se vjenčala u crkvi to nebi trebala napraviti, vjenčanje u crkvi je sjedinjenje dvoje u BOGU, u vjeri, iz ljubavi prema Bogu, jer želite njegov blagoslov. Jer ako vam ne odgovaraju pravila koja katolička crkva diktira, onda vam ni ta vjera ne odgovara, vjeru ne možete mijenjati i prilagođavati sebi i zvati se katolikom npr. Meni je jako žao što nismo mogli ići u Tabor, jer smo zbog posla jedva i nedjeljom skupa, ali mislim da bi svaki par koji kaže vjenčat ćemo se u crkvi trebao otići na taj vikend i otvoriti svoje srce i razmisliti si dobro o onome što radi. Mnogi brak olako shvaćaju. Uz naravno izuzetke.
I evo, možete nakon vjenčanja pred matičarem, otići sa svatovima na misu, bila sam na jednom takvom vjenčanju.
slika

slika
BridezillaKA

PostPostao/la marija2m dana uto ruj 18, 2012 10:27 pm

drugo vjenčanje unutar crkve je ekstremno rijetko. Crkva vrlo teško i vrlo rijeko poništi crkveni brak. Sklapanje braka unutar crkve se bazira na "što bog sastavi neka čovjek nerastavi"
Poništenja braka sa crkvene strane je jako dugi proces.
Neželim biti negativna ali vrlo su ti male šance da češ se u crkvi ženiti :pop:, prije češ lutriju osvojiti
marija2m

PostPostao/la zlikovka dana pet pro 07, 2012 11:23 am

Pozdrav!

Ja sam jedna od onih koji su dobili "poništenje", odnosno utvrđena je nevaljanost sklapanja ženidbe prvi put, i samim time brak je ništavan, odnosno nije ni postojao. No ja sam u presudi dobila klauzulu koju znaju nekad staviti, a glasi "zabranjeno sklapanje novog braka bez savjetovanja s ordinarijem". Ordinarij u Đakovačko-osječkoj nadbiskupiji je nadbiskup Marin Srakić ako se ja ne varam, odnosno trebala bih ići na razgovor s njim da mi dozvoli da se ja sad udam u crkvi. Bivšem nije izrečena ta klauzula, dakle on može kako želi. Sad me strah i panika odlaska tamo jer nemam pojma kako gledaju na to... i hoće mi dozvoliti ili ne.... :huh: Ne znam da li traže da prođe neki period od poništenja do sklapanja nove ženidbe... danas mi je prijatelj rekao da je čuo da mora proći 5 godina, ali nije provjerena informacija. Ako itko ima iskustva s tim, da je to prošao... nek se javi :)))
zlikovka

PostPostao/la lilica dana ned pro 09, 2012 1:30 pm

ajoj moja frendica s tim bas ima problema. zeznuto je to, crkva ima jako strog pristup takvim stvarima. ipak, drzim vam fige da ipak uspijete nesto iskemijat :mig:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.