Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

dokumenti za vjenčanje u inozemstvu

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: dokumenti za vjenčanje u inozemstvu

PostPostao/la Happy Ivy dana pon svi 16, 2011 8:58 am

ivana, tvoja djeca mogu dobiti vizu kad ju ti dobiješ - kao što ju ti dobiješ za familienzusammenführung k mužu, tako oni k tebi. Samo će ti trebat potvrda o skrbništvu. ako ti i bivši muž dijelite skrbništvo nad djecom, on će ti morati dati svoju suglasnost da djeca mogu zatražiti vizu.
detaljan popis svih papira koji će ti trebati ti stoji na stranici njem.veleposlanstva zagreb.
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la amy6 dana uto ruj 06, 2011 1:58 pm

mene zanima zna li itko kakva je procedura sa tim turističkim vjenčanjima - gdje nitko od nas dvoje nema vizu niti ju želi imati (znači, išli bi se samo vjenčati i vratili se). zanima me z anjemačku i za veliku britaniju. pretpostavljam da su dokumenti više-manje isti, ali ne znam kako se dogovara matični ured (pogotovo ako se želi neki određeni) i bude li ceremonija na engleskom ili na izvornom jeziku (njemačkom, jel). mislite li da zbog toga trebam kontaktirati veleposlanstvo? i još jedno glupo pitanje - kontaktiram li njemačko vel. u rh ili hrvatsko i njemačkoj?
slika slika
amy6

PostPostao/la Happy Ivy dana uto ruj 06, 2011 9:14 pm

Svakako bi trebala kontaktirati veleposlanstvo - uvijek kontaktiraš veleposlanstvo dotične države u RH. Oni onda tamo najbolje znaju što i kako državljani RH mogu/trebaju. U krajnjem slučaju možeš kontaktirati i matični ured vašeg željenog grada po istom pitanju.
A na kojem jeziku ceremonija može biti mislim da ti mogu odgovoriti jedino u matičnom.
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la amy6 dana pet ruj 09, 2011 12:19 pm

Zvala sam veleposlanstvo, oni pojma nemaju :izivciran: kao, trebam zvat matični pa će mi reći tamo šta trebam, pa tek ako u matičnom trebaju neku vizo, onda tek da zovem veleposlanstvo. vidim, sposobni su :roll: ugl. sada moram zvati taj neki matični, a ne baratam baš njemačkim i tako to... uf
slika slika
amy6

PostPostao/la brankicaBL dana čet lis 27, 2011 10:43 am

Pozdrav svima!
Vec neko vrijeme trazim po forumima nekog ko je bar u slicnoj situaciji kao i ja,ali nista,pa valjda ovde ima bar neko ko mi moze pomoci...naime,ja sam drzavljanka BiH,a moj zarucnik zivi i radi u Njemackoj,ima njemacke papire,pa nas zanima sta je tocno potrebno za ulazak u brak,sto se papira tice,od moje strane? Za njega nije problem,ali za mene traze neke blesave papre i uslove koje nikad cula nisam...pored normalnih papira,oni traze vizu da bi se udala ovde (?),da radim test poznavanja njemackog jezika,pa tek onda da idem u skolu da bi naucila jezik (?) ...
unaprijed hvala,svaka informacija ce biti i vise nego dobrodosla
brankicaBL

PostPostao/la Happy Ivy dana čet lis 27, 2011 11:11 am

brankica, pročitaj među prvim postovima ove teme. Maybelline i ja smo pisale o Njemačkoj.
Jedino je razlika bila u tome što ja nisam trebala bit prijavljena, a may jest, da bi se mogla udat u Njem. Izgleda ovisi od matičnog ureda do ureda.
Mislim da postoji viza koju dobivaš na temelju termina za sklapanje braka. Sumnjam da za nju trebaš znati njemački, time bi praktički branili nekim ljudima da sklope brak :ne zna: A za kasnije onda ako produljuješ vizu i da bi dobila radnu dozvolu, onda svakako.
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la brankicaBL dana čet lis 27, 2011 11:22 am

Hvala puno,nisam ni citala od pocetka...ali ipak onda trebam tu vizu,ili se mogu normalno,kao turist vjencati ovde,uz sve ostale navedene papire?
brankicaBL

PostPostao/la Happy Ivy dana čet lis 27, 2011 12:28 pm

Ja sam se udala kao turist, bez vize. Al izgleda nisu jednake odredbe za Hrv i BiH.
Kolko sam skužila, ti si državljanka BiH.
http://www.sarajewo.diplo.de/Vertretung ... ungen.html
Za ulazak u svrhu spajanja porodice, zapošljavanja ili studiranja, kao i za sve ostale vidove boravka koji su duži od 90 dana u pola godine, mora se i dalje prije ulaska podnositi zahtjev za vizu u nadležnoj Ambasadi ili nadležnom konzulatu. Podnošenje zahtjeva za dodjelu boravišne dozvole za duži boravak nakon ulaska bez vize, tj. direktno u uredu za strance u Njemačkoj, načelno nije moguće.

i dolje imaš pdf za spajanje porodice sa svim potrebnim dokumentima, dakle da. Izgleda moraš imat A1.
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la brankicaBL dana čet lis 27, 2011 12:35 pm

:svakacast: hvala puno na ovome
brankicaBL

PostPostao/la roghino dana uto pro 04, 2012 7:06 pm

Pozdrav svima,hitno mi treba informacija,citao sam ispod vidim da ima toga dosta,Ja sam drzavljan Hrvatske a djevojka je Svicarka,mislimo se vjencati i ziviti u Svicarskoj,zanima me cijela procedura sta se treba raditi,unaprijed hvala na odgovoru.....
roghino

PostPostao/la Happy Ivy dana sri pro 05, 2012 10:10 am

O švicarskoj ti možda može pomoći forumašica liegli, ali nije više aktivna, pa joj probaj poslati pp.

liegli je napisao/la:Jao Ivy gdje si par mjeseci ranije sa informacijama. Al eto teskom mukom uspjela sam sve srediti. u svakom slucaju kolege SVICARCI imaju jos dodatnih protjeva kao npr. potvrda iz suda de se ne vodi nikakav proces protiv(preveden naravno),prijavit se moras u ured za migracije te donijeti od njih potvrdu da si tamo kao turist kad dolazis na vjencanje :neznamkakoti: :neznamkakoti:

Ili najbolje nazvati matični ured u kojem se mislite vjenčati i/ili istražiti malo na net stranici švicarskog veleposlanstva u Hr.
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Sangala dana ned ožu 17, 2013 8:11 pm

pozdrav svima :)

dakle, moj slučaj je da sam se udala u Hrvatskoj za hrvata koji ima i švicarsko državljanstvo i živi tamo. u procesu je još registracija braka u Švicarskoj, kako bi mogla i dobit vizu.
mene zanima da li se ja moram odjavit iz hrvatske ako se ovdje prijavim?
ili mogu biti i dalje prijavljena da živim i u hr?
zanima me zbog osiguranja, jer ne radim nigdje,a jeftinije bih prosla ako bi imala zdrastveno u hr.
Sangala

PostPostao/la maybelline dana pon ožu 18, 2013 10:18 pm

a sta ti vrijedi zdravstevno iz hrv ako si u svicarskoj, koliko znam tamo ti ne vrijedi
i obrnuto.
bolje da se tamo osiguras :thumbsup:
ja se nisam odjavila iz hrvatske kad sam zivila u njemackoj, i tamo sam uredno prijavila boraviste
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Sangala dana uto ožu 19, 2013 8:46 am

da, istina. ali ja ću živjet na relaciji Hrvatska - Švicarska još eko vrijeme sigurno. a u CH primjerice zubar nejde preko osiguranja i cjeli sustav funkcionira drukčije. tako da dok se ne snađem i pronađem posao bilo bi mi zgodno obavljat neke stvari u hr i dalje.
a pročitala sam da čak ni osobnu nemožeš hr imat ako odjaviš prebivalište. ostaju ti jedino prava koja imaš kao državljanin. to je vjerojatno zakon od 2012.
pa me zanimaju iskustva drugih...
i da li mogu platit kaznu ako se ne odjavim? o tome nisam citala...
:ne zna:
Sangala

PostPostao/la MasterMirko dana sri stu 18, 2015 9:53 am

Evo mala pomoc, da nebude zabune:
Neovjereni prijevod dokumenata je prijevod koji ne sadrži ovjeru sudskog tumača. Najkraće rečeno, pisani neovjereni prijevod je pisani prijenos teksta s izvornog jezika na ciljni jezik.

Neovjereni prijevodi najčešće se dostavljaju i prevode u elektroničkom obliku (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Power Point, PDF i slični formati). Neovjereni prijevod dokumenata izdaje se u papirnatom ili elektroničkom obliku. Kod neovjerenih prijevoda nije nužno slijediti format izvornog teksta (broj stranica, raspored na stranici i sl.). Format se dogovara s naručiteljem prijevoda. Različit format se može upotrebljavati ako to izvorni tekst zahtijeva.

Neovjereni prijevodi najčešće se izrađuju i naručuju za tekstove i isprave kao što su: upute za uporabu, web stranice, životopisi (CV), prospekti, brošure, katalozi, dopisi, jelovnici, turistički vodiči, leci i dr.

PostPostao/la Majababić dana pet vel 26, 2016 8:57 am

Pozz drage cure i žene :D pitala bih vas u vezi sudskog tumača, ako zna netko nekoga za francuski jezik, da je dobar, piše po netu, ali neznam cijenu, pa me zanima i cijena? Hvala vam :)
Majababić

PostPostao/la anana12 dana uto lis 11, 2016 10:59 am

dečko i ja planiramo vjenčanje u inozemstvu i treba na prijevod sa njemačkog na hrvatski...dal netko ima iskustva sa ovima:http://www.prevoditelj.com/prijevod-njemacko-hrvatski/

hvala :loveflag:
anana12

PostPostao/la sayonara23 dana uto sij 03, 2017 1:18 pm

Anana12, ja nema iskustva s njima, ali imam iskustva s drugom tvrtkom, naime, trebao mi je hitno prijevod na švedski i vrlo sam zadovoljan. Imaju široku ponudu i naći ćeš svašta. Cijena je po meni ok.
sayonara23

Marketing:

Prethodna

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.