Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Izbor crkve i kapelice (komentari, savjeti)

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Izbor crkve i kapelice (komentari, savjeti)

PostPostao/la stephanie dana sri svi 16, 2012 12:10 pm

:bok: slatkica...jesi uspjela saznati nešto više vezano za ukrašavanje crkve i bacanje latica?
I kakva je uopće procedura do oltara (da li otac smije voditi mladu) ili oni imaju neku svoju politiku na G.gradu?
stephanie

Marketing:

PostPostao/la slatkica:) dana sri svi 16, 2012 2:17 pm

stephanie je napisao/la::bok: slatkica...jesi uspjela saznati nešto više vezano za ukrašavanje crkve i bacanje latica?
I kakva je uopće procedura do oltara (da li otac smije voditi mladu) ili oni imaju neku svoju politiku na G.gradu?

rado bi ti rekla da sam sve saznala ali niš od toga :rofl:
kad smo bili na razgovoru sa svećenikom on je pričao 45 min,dragi i ja nismo uspjeli do riječi doć tak da ti niš ne znam :ne zna:

ali mi smo i odustali od ukrašavanja crkve jer je meni predivna ovakva kakva je :cerek:
mi imamo u planu da me tata vodi ali ako neće moć nema veze,ući ćemo dragi i ja zajedno :vjencanje1:

jedino sam saznala da ako hoćeš da ti orgulje sviraju to je 300kn :D

i 2 dana prije vjenčanja imamo probu u crkvi pa ćemo valjda poslije toga bit pametniji :lol:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stephanie dana pon svi 21, 2012 12:44 pm

slatkica:) je napisao/la:
stephanie je napisao/la::bok: slatkica...jesi uspjela saznati nešto više vezano za ukrašavanje crkve i bacanje latica?

kad smo bili na razgovoru sa svećenikom on je pričao 45 min,dragi i ja nismo uspjeli do riječi doć tak da ti niš ne znam :ne zna:

ali mi smo i odustali od ukrašavanja crkve jer je meni predivna ovakva kakva je :cerek:
mi imamo u planu da me tata vodi ali ako neće moć nema veze,ući ćemo dragi i ja zajedno :vjencanje1:

i 2 dana prije vjenčanja imamo probu u crkvi pa ćemo valjda poslije toga bit pametniji :lol:

:D :D :D
hahaha
To taj jedan svećenik vjenča ili ih ima više?
Mi idemo početkom 6. pa ću se probati više raspitati :mig:
Slažem se s tobom, crkva je i ovako lijepa tak da nije potrebno ništa ukrašavati.
Znaš li možda da li još nešto treba platiti vezano za crkvu i koliko to cca košta?
I mi ćemo zajedno u crkvu ako bude inzistirao :D
stephanie

PostPostao/la slatkica:) dana pon svi 21, 2012 1:27 pm

stephanie je napisao/la:

:D :D :D
hahaha
To taj jedan svećenik vjenča ili ih ima više?
Mi idemo početkom 6. pa ću se probati više raspitati :mig:
Slažem se s tobom, crkva je i ovako lijepa tak da nije potrebno ništa ukrašavati.
Znaš li možda da li još nešto treba platiti vezano za crkvu i koliko to cca košta?
I mi ćemo zajedno u crkvu ako bude inzistirao :D

platili smo kad smo došli predat papire 300kn. i još ćemo 300 za orgulje :D

svećenik s kojim smo mi pričali je glavni tamo i mislim da je jedini koji vodi vjenčanja. stariji je ali simpa i voli puno pričat :cerek:

kad ćete vi u crkvu?
ak idete prije našeg vjnečanja da čujem sve informacije koje ja nisam dobila :lol:
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stephanie dana pon svi 21, 2012 4:31 pm

Dobro da unaprijed znam koliko treba izdvojiti :D
On je rekao da ga nazovemo 10.6. da se dogovorimo za ženidbeni postupak. Čim saznam više, javim ti. Nadam se da ti to neće biti prekasno.
Ti svakako napiši review poslije (može i na private message) kako je bilo. Baš me zanimaju te sitnice...
stephanie

PostPostao/la samo_njegova dana uto svi 22, 2012 8:12 am

mi moramo isto tjedan prije doći na dogovr u Petrovu crkvu, mislim da je vjenčanje isto 300,00kn, ali još ne znam kaj s muzikom- hoćemo uzeti orgulje ili nekog da pjeva a capella :ne zna:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Katica dana sri srp 18, 2012 3:00 pm

taja.dj je napisao/la:Crkva Sv. Vinka-Frankopanska
Da li ima netko tko se tamo vjenčao ili bio na vjenčanju?

Jeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!! Ja sve znam u vezi te crkve jer sam stalan clan njihove postave... Tko zna, mozda sam ti cak i pjevala?? Hehehhe! Bed je samo kaj se javljam 4 godine prekasno :bravo:

Mi smo dogovrili tamo vjencanje. I bila sam na jedno 4 vjencanja tamo, glavna sam solistica u zboru i jedina laikinja koja im zna pjevati pa me znaju casne angazirati. Tamo je prekrasno, ali rektor bas ne voli voditi vjencanja. Mi ga jos nismo pitali iako nas jako voli, i mene i D. Ne obicavaju tamo imati vjencanja jer to nije zupna vec samostanska crkva pa se onda mora ic mimo nekih propisa, ali meni su to dozvolili. Cak znam i parove kojima nisu to dozvolili, a bili su izrazito aktivni. Dakle, moras biti super sa casnama :D

Jedva cekam kako ce tamo sve izgledati, ali tocno se vidim tamo i vjerujem da ce biti prekrasno!
slika
Katica

PostPostao/la lilica dana uto stu 06, 2012 10:55 am

joj cure ja sam sad tak zbunjena.. koja je onda na kraju srkva ok? mislili smo prvo sv. marka al sad vidim da ima problema s parkingom i da su vjencanja ko na traci, a to mi se ne svida.. za crkvu sv. katarine na gornjem gradu vidim da ima nekoliko zadovoljnih pa me zanima jel njima problem ako nisam krizmana? bilo bi super da je na gornjem gradu jer ce i slikanje biti tamo.. al opet, onda je i sa sv. katarinom problem s parkingom?? treba mi neki savjet jer sam sad skroz pogubljena s tim svim potvrdama, crkvama, zarucnickim tecajevima itd :huh: nisam znala da je sve to tak komplicirano :neznamkakoti:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la slatkica:) dana uto stu 06, 2012 11:43 am

lilica je napisao/la:joj cure ja sam sad tak zbunjena.. koja je onda na kraju srkva ok? mislili smo prvo sv. marka al sad vidim da ima problema s parkingom i da su vjencanja ko na traci, a to mi se ne svida.. za crkvu sv. katarine na gornjem gradu vidim da ima nekoliko zadovoljnih pa me zanima jel njima problem ako nisam krizmana? bilo bi super da je na gornjem gradu jer ce i slikanje biti tamo.. al opet, onda je i sa sv. katarinom problem s parkingom?? treba mi neki savjet jer sam sad skroz pogubljena s tim svim potvrdama, crkvama, zarucnickim tecajevima itd :huh: nisam znala da je sve to tak komplicirano :neznamkakoti:

mi smo se vjenčali u crkvi sv. marka pa ti mogu za nju reć. :D
dakle,parking nije toliki problem. naši su se gotovo svi gosti uspjeli parkirat u ulicama oko crkve,mislim da ih je samo par bilo parkirano u garaži tuškanac i to većinom mladi kojima se nije dalo vozit po gornjem gradu i tražit parking. :raspa:

taj dan kad smo se mi vjenčali uz nas je bilo samo još jedno vjenčanje sat vremena poslije pa smo imali lijepo vremena i za poslikat se sa svima u crkvi i ispred nje. ali eto to je bilo taj dan,inače su veće gužve.
mene je isto mučilo to što su svi pričaju da vjenčanja idu ko na traci ali crkva mi je bila prelijepa da bi odustala zbog toga pa sam se već psihički spremila na gužvu i nisam znala da smo samo nas 2 para do 2 dana prije kad smo došli na zadnji dogovor :cheer:

a raspitivali smo se i za sv.katarinu i tamo nam je zvonar rekao da je svećenik jako strog i da bi trebali dolazit i na mise prije vjenčanja i da je problem što dragi nije krizman i tak :neznamkakoti:

eto ak ti mogu još kako pomoć,smo pitaj :mig:
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana uto stu 06, 2012 4:41 pm

lilica je napisao/la:joj cure ja sam sad tak zbunjena.. koja je onda na kraju srkva ok? mislili smo prvo sv. marka al sad vidim da ima problema s parkingom i da su vjencanja ko na traci, a to mi se ne svida.. za crkvu sv. katarine na gornjem gradu vidim da ima nekoliko zadovoljnih pa me zanima jel njima problem ako nisam krizmana? bilo bi super da je na gornjem gradu jer ce i slikanje biti tamo.. al opet, onda je i sa sv. katarinom problem s parkingom?? treba mi neki savjet jer sam sad skroz pogubljena s tim svim potvrdama, crkvama, zarucnickim tecajevima itd :huh: nisam znala da je sve to tak komplicirano :neznamkakoti:

mi smo se vjenčali u crkvi sv. marka pa ti mogu za nju reć. :D
dakle,parking nije toliki problem. naši su se gotovo svi gosti uspjeli parkirat u ulicama oko crkve,mislim da ih je samo par bilo parkirano u garaži tuškanac i to većinom mladi kojima se nije dalo vozit po gornjem gradu i tražit parking. :raspa:

taj dan kad smo se mi vjenčali uz nas je bilo samo još jedno vjenčanje sat vremena poslije pa smo imali lijepo vremena i za poslikat se sa svima u crkvi i ispred nje. ali eto to je bilo taj dan,inače su veće gužve.
mene je isto mučilo to što su svi pričaju da vjenčanja idu ko na traci ali crkva mi je bila prelijepa da bi odustala zbog toga pa sam se već psihički spremila na gužvu i nisam znala da smo samo nas 2 para do 2 dana prije kad smo došli na zadnji dogovor :cheer:

a raspitivali smo se i za sv.katarinu i tamo nam je zvonar rekao da je svećenik jako strog i da bi trebali dolazit i na mise prije vjenčanja i da je problem što dragi nije krizman i tak :neznamkakoti:

eto ak ti mogu još kako pomoć,smo pitaj :mig:

joj to bi bilo super kad bi i nama tak ispalo, al zvala sam danas markovu crkvu da pitam kad treba rezervirati termin posto je vjencanje 19.10. slj. godine i rekao mi je svecenik da ne treba jer imaju i 20 vjencanja u tih 2-3 sata.. :neznamkakoti: to mi se nikak nije svidjelo jer to znaci da ne bi imali vremena sve u miru obaviti osim ak ne bi bas bio sretan dan kak je bio vama pa da se tak poslozi :o a kad si to cula za sv. katarinu? to nam je sljedeca opcija, a mozda se svecenik promijenio :ha:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la slatkica:) dana uto stu 06, 2012 4:45 pm

rekao je i nama da se ne treba puno unaprijed dogovoriti za termin,jedva smo ga nagovorili 3 mjeseca prije da nas zapiše za željeni termin jer smo htjeli bit 100% sigurni prije nego podijelimo pozivnice. tako da to što vam je rekao je nešto što standardno govori pa se ne moraš ništa brinut :mig:

a za katarinu su informacije stare nekih godinu dana,možda malo manje pa mislim da je svećenik još aktualan :D
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana uto stu 06, 2012 6:09 pm

a kaj mislis jel pametno da ja odem u tu sv katarinu pa pitam svecenika odmah za te mise? :D jer fakat, al faakat mi se ne da u svim tim pripremama i strci ic redovito na misu. isla bi ja i u sv marka reci im da se bojim toga da mi ne odrade vjencanje na brzaka, al kad se ja s tim svecenicima nemrem pricat normalno ko s drugim ljudima, nikad ne znam oce popizdit i izbacit me iz crkve il tak nekaj :rofl:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la slatkica:) dana uto stu 06, 2012 10:15 pm

lilica je napisao/la:a kaj mislis jel pametno da ja odem u tu sv katarinu pa pitam svecenika odmah za te mise? :D jer fakat, al faakat mi se ne da u svim tim pripremama i strci ic redovito na misu. isla bi ja i u sv marka reci im da se bojim toga da mi ne odrade vjencanje na brzaka, al kad se ja s tim svecenicima nemrem pricat normalno ko s drugim ljudima, nikad ne znam oce popizdit i izbacit me iz crkve il tak nekaj :rofl:

i ja ih se bojim :lol:
pripisujem to godinama provedim na vjeronauku :lol:

probaj otić u katarinu,mislim da ti je najbolje negdje oko mise tad si 100% da ćeš ga ulovit.
a što se marka tiče,naše vjenčanje je trajalo 15-20 minuta i nije bilo nabrzaka odrađeno,dapače,baš je bilo lijepo i bezbolno za djecu i starije osobe :D

i to što ti je svećenik rekao da imaju i po 20 vjenčanja to ti on malo karikira. baš smo muž i ja pričali s gospođom koja tamo radi u župnom uredu pa nam je rekla da je nekad bila tolika gužva ali da su u zadnje vrijeme u opadanju. i da je najveća gužva u 5.,6. i 9. mjescu. ostali nisu toliko popularni :raspa:
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana sri stu 07, 2012 1:50 pm

pa da, najbolje otic pa vidjet. nije tak tesko procijenit covjeka na prvi pogled, odmah vidis jel neki idiot il je normalan :mig: javit cu onda dojmove buducim mladenkama ako budu imale istih muka kao ja :o
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lilica dana sub pro 01, 2012 1:11 pm

CRKVA SVETE MATI SLOBODE!!!! sve preporuke!! to je ona na jarunu ako ne znate. ne samo sto je prekrasna nego je i svecenik jako ljubazan i drag. krenula sam na predavanja za krizmu i mogu reci da mi nije bilo ni malo dosadno. za vrijeme predavanja davao nam je primjere iz svakodnevnog zivota i tako je to zanimljivo prezentirao da mi je zao sto traje samo sat vremena. odmah smo se predbiljezili za vjencanje i sad napokon imamo i sat vjencanja, 17.30 :D eto sve pohvale!
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la sunqueen dana čet pro 06, 2012 8:57 pm

mi smo izabrali Crkvu Presvetog Trojstva u Prečkom, jer je to najbliža crkva mojim starcima, tu sam se pričestila i dobila osnove katoličkog odgoja/znanja, i jer imaju prekrasno dvorište za slikanje...
al moram priznati da sam već na početku skoro zažalila...
prvi dolazak u župni ured - žena neljubazna, sve radi "prek one stvari", govori kak smo jakkooo rano došli, da to ona nikad u svom životu nije doživjela (okej, to je bilo 8 mjeseci prije samog vjenčanja, nama je taj datum i vrijeme bio bitan i hrjeli smo se osigurati da imamo taj termin i odgovarajuće vrijeme...da bude sve kak smo si zamislili :vjencanje1: ) i onda veli da vjenčanje mora biti najkasnije u 17 sati, možda navuče u 17 i 15h - poslije su nekakve mise, a prije toga krunica itd, kao svećenik neće sve stići bla bla bla :thumbsdown: ... i kao ona nama da onakj papir na kojem pišu svi dokumenti koje trebamo kada i gdje nabaviti i da se javimo tamo nakon sisveta, tada će nas upisati službeno, u crkvenu knjigu - župnika nismo vidjeli, bio je zauzet, iako smo se najavili :izivciran:
drugi susret - poslije sisveta mi opet došli tamo, nabavili sve dokumente iz crkve, ulazimo u 18 sati unutra (župni ured radi od 17-19sati), opet ista žena unutra, opet nema župnika, a baš smo ga htjeli upoznati (u međuvremenu od mog preseljenja izmjenili se 2 ili čak 3 župnika, za ovog nisam znala ni kak se zove, a kamo li kak izgleda :ne zna: ) i sad joj ja objašnjavam da smo tu zbog upisa vjenčanja u crkvenu knjigu, ona me blijedo gleda, pa ipak skuži (ili ne :izivciran: ) da želimo upis, vadi opet svoj mali rokovnik, a mi joj objašnjavamo - ne, to smo već rezervirali, upis u knjigu želimo, a ona nama mrtva hladna veli "pa knjige još nema, to treba župnik najaviti na misi, ko zna kad bu došla itd"... ja tu već ljuta pitam kak nema, kad nam je rekla da dođemo...jer nam ne paše 17 i 15h, pa bi htjeli sa župnikom dogovor, al ni njega nema...i napokon shvatim da smo opet došli uzalud, velim ženi da barem otvorimo bračnu knjižicu, pokažem joj da imamo sve papire, a ona meni: a joj njoj će za to trebati barem pola sata za to, a ona sada nema vremena'???!!!!? - mi dođemo iz suprotnog dijela grada na njen savjet/ dogovor, a ona u vrijeme rada župnog ureda nema vremena da nam to odradi???!!!???!! ugl, pokupili smo se doma, i odmah se između sebe dogovorili da bumo radije samo zvali, i bio je to najpametnija stvar kaj smo napravili
treći razgovor- zovem jučer, i dobijem ŽUPNIKA :cheer: :cheer: :cagam: :cagam: , mojoj sreći nema kraja - u 5 min razgovora dobijem željeno vrijeme vjenčanja (17 i 30h), dogovorim se za susret, koji si je on odmah zapisao u svoju knjižicu, saznam da samo ja trebam nabaviti dozvolu za vjenčanje u nematičnoj crkvi (dragi ne treba, al morala sam provjeriti jer negdje traže i od oboje :ne zna: ) i voila, svi sretni i zadovoljni :cagam: :cagam:
ZAKLJUČAK: sva ova nerviranja bih izbjegla da sam odmah dobila župnika, a ne onu...

a na kraju ono najbitnije... :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: imamo potvrđenu crkvu, mogu izrađivati pozivnice :cagam:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la dea999 dana čet ožu 14, 2013 10:28 am

Cure,
ima li tko iskustva s malo 'istocnijim' crkvama? Tocnije, crkva sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim selima?

Mislili smo se tamo prijaviti barem za zarucnicki tecaj (jer je crkva istog imena na sv. Duhu preeepopunjena), ali znam da s tim zarucnickim tecajevima ima i dosta losih iskustava, ovisno o crkvi i sveceniku.

Da li je netko tamo odradio tecaj ili se cak i vjencao?

Thx :)
dea999

PostPostao/la ivancica dana sri lip 05, 2013 9:45 am

Mi smo se vjenčali u crkvi sv. Marka na Gornjem gradu i sve pohvale od mene :svakacast: :svakacast: :svakacast:

Obred je bio predivan, svećenik don Tolj je to odradio savršeno :svakacast: :svakacast: :svakacast: Sve što smo htjeli, nije bilo nikakvih problema :thumbsup: :thumbsup: Mene je vodio otac do oltara, pjevala je klapa na obredu ( čak je ulazna pjesma bila svjetovna i nije bilo nikakvih problema ), cvjećarka je okitila klupe i stavila aranžman u crkvi, ma sve za 10 :svakacast: :svakacast: :svakacast:

A da ne kažem da je bio petak, mi smo bili jedino vjenčanje, bili smo tamo skoro sat vremena, bez problema smo se parkirali i mi i autobus mojih. Dobro to je unaprijed rješeno s policijom, al i da nije, nije preveliki problem, Ja kad sam išla odnijeti papire svećeniku, malo sam popričala sa policajcem tamo budući da se radilo o radnom danu i rekao mi je da ako sabor i vlada rade, ne smije se parkirat, osim sa dozvolom, ali ako su završili i otišli, nikakav problem :thumbsup: :thumbsup: A pouzdano znam da sabor petkom ima samo glasovanje i ako sve prođe bez problema u 14 h najkasnije su gotovi, vlada još i ranije. Tako da smo mi gore bez problema mislim nekih 20ak auta parkirali :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

I da, muž nema krizmu i nitko nije radio probleme oko toga :thumbsup: :thumbsup:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la laury dana pon kol 04, 2014 10:17 am

Drage moje,crkva sv.Marko,Gornji grad Zagreb, koliko ranije se mora najaviti, gdje i kada otici na zarucnicki, za 10.mj.2015.
laury

PostPostao/la laury dana pon kol 04, 2014 10:18 am

Drage moje,crkva sv.Marko,Gornji grad Zagreb, koliko ranije se mora najaviti, gdje i kada otici na zarucnicki, za 10.mj.2015.
laury

PostPostao/la Anuska2017 dana uto sij 24, 2017 6:55 pm

Nadam se da jos netko prati ovi temu :) Dali imate mozda iskustvo ili informacije o crkvama u Splitu?
Mi planiramo vjenjcanje u 8 mjesecu, dragi mi je Njemac a ne zivimo u HR. Cula sam da moze biti teskoca sa svecenikom radi papira, cvijeca, djeverusa itd pa molim bilo koji savjet. Pokusala sam zvati direkton ured i nije bas dobro uspijelo.....Hvala... :bok:
Anuska2017

PostPostao/la sestrica24 dana uto vel 14, 2017 1:11 pm

Pozdrav. Ja sam nova ovdje. Dragi i ja planiramo svadbu,pa me zanima sve o obredu u crkvi,tj što sve moram obaviti i koliko prije vjenćanja? :loveflag:
sestrica24

Marketing:

Prethodna

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.