Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Kako izabrati goste za vjenčanje + problemi

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Kako izabrati goste za vjenčanje + problemi

PostPostao/la wedding.dress dana uto vel 15, 2011 2:50 pm

i ja se slazem s lunnom :thumbsup:

trenutno je moja dilema da li zvati tetka, tetinog bivseg muza :ne zna: oni su bili dugo u braku, imaju troje djece, a on se bas prema njima i teti koja mi je bas super i draga, ponio jako ruzno...tak da mislim da ne zasluzuje poziv.

mozda sam upravo rijesila svoju dilemu, ako je to uopce i bila. :kava:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la australis dana sri vel 16, 2011 8:14 pm

Wedding, voljela bih ti dati neki savjet, ali jednostavno ne mogu, jer imam sličnu dilemu (doduše nisu isti razlozi), samo je riječ o bratiću i sestrični.

Dakle, tatina sestra (koja kad sam joj rekla da se udajem je samo rekla - dobro, hvala kaj si javila) ima 2 djece - bratić je 32, sestrična 34 il 35 godina. Njihov tata (ergo, moj tetak) je umro prije nekih 10 godina, s tim da mu je to bio drugi brak. Iz prvog braka ima sina koji ima 40-ak godina koji mi je fakat vrlo drag iako se vidimo vrlo rijetko (on je jedna od onih osoba koju čim vidim mi postane toplo oko srca, plus fakat je bio sretan kad sam mu rekla da se udajem). Inače, s bratićem i sestričnom nemam nikakav odnos, onak, vidimo se doslovno na sprovodima i to je to (kao da mi nit nisu obitelj, žalosno, ali istinito), nit smo u kakvim kontaktima nit išta. Danas sam izložila starom da ja njih dvoje ne bih zvala (zna da bih sina iz prvog braka zvala) na što je on popi*dio (iako mi je to njegovo živčanjenje iz određenih razloga u potpunosti upitno, pomalo čak i licemjerno).

E sad, moje pitanje (moja pitanja) su sljedeća. Prvo - na koju foru da pozovem sina iz prvog braka, a ne njih dvoje? Mislim, jasno mi je da će to biti skandal i da bi se određeni ljudi iz moje obitelji mogli uvrijediti. Drugo - da li je licemjerno pozvati ih, a moliti Boga da ne dođu? Meni se to čini uberodvratno, i sam ću se živcirati i do zadnjeg čekati hoće li doći ili ne, a stvarno ih NE ŽELIM tamo. I treće - da li ih pozvati zbog "mira u kući", natjerati se da mi postane svejedno hoće li ili neće doći, i jednostavno se veseliti svim drugim gostima koje ŽELIM tamo? :ne zna:

Jesam zakomplicirala :budala:
slika
australis

PostPostao/la lunna dana sri vel 16, 2011 8:19 pm

australis ja sam osoba koja bi ih pozvala zbog mira u kuci..ja svog ujca i njegovu obitelj vidim svako 100godina,on ima 2 cure,jedna je mlada godinu od mene i jedina mi je draga iz te obitelji :ne zna: al ja njih vidam svako 5godina,na sprovodima,krstenjima,krizmama i tako to...al ipak je mamin brat i pozvat cu ih sve :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana sri vel 16, 2011 8:21 pm

australis, moje misljenje je da ako ti njih dvoje ne zelis tamo - to je onda to i rijesena stvar. a sa svojim bliznjima lijepo sjedni i jos jednom im obrazlozi svoje razloge zasto ih ne zelis pozvati. vjerujem da su tvoji razlozi opravdani, pa bi ih se onda i trebalo razumijeti. bitno je sto ti i tvoj dragi zelite!
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la australis dana sri vel 16, 2011 8:30 pm

Gle, lunna da se razmemo :D Pozvat ću tetu, radi mira u kući (iako da se mene pita, zvala bih samo maminu sestru, strica i od tatine druge sestre muža jer su mi prezakon). Al njih dvoje mi baš u zadnje vrijeme nikako ne sjedaju. I baš razbijam glavu njima još od kaparenja sale i nikak se nemrem prisiliti donjeti odluku. Baš sam wuss :roll:

Wedding, s mojim starim nemreš "mirno sjesti" :D jer kad sam mu danas rekla da ga moram pitat nekaj, jer me zanima mišljenje, al da se ne uzrujava, e onda je počeo piz*iti i dizati glas. A nisam sigurna kak da starom objasnim da ih jednostavno, koliko god to ružno zvučalo, NE SMATRAM obitelji (pokušala u nekoliko navrata i prije nego je bilo riječ o svadbi, uvijek završilo tihom misom).

Ma možda samo trebam donjeti odluku i držati je se, a ne se brinuti "što će selo pričati".
slika
australis

PostPostao/la lunna dana sri vel 16, 2011 8:34 pm

australis je napisao/la:Ma možda samo trebam donjeti odluku i držati je se, a ne se brinuti "što će selo pričati".

ako ih stvarno ne zelis onda napravi ovo,drzi se svoga,a ostale samo :ignore:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana sri vel 16, 2011 8:43 pm

lunna je napisao/la:
australis je napisao/la:Ma možda samo trebam donjeti odluku i držati je se, a ne se brinuti "što će selo pričati".

ako ih stvarno ne zelis onda napravi ovo,drzi se svoga,a ostale samo :ignore:

...jer ce ljudi uvijek imati nesto za reci :roll:
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la blab dana sri vel 16, 2011 9:08 pm

pozovi samo tu tetu :raspa:
mi nismo ni zvali tu "odraslu" djecu :D
mislim, makar, za dva nećeš propasti. ali to krene dva po dva i na ta dva još dva :roll:
čitaj, znam kako ti je :zubo:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana sri vel 16, 2011 9:55 pm

australis, ako ih stvarno ne zelis tamo nemoj ih zvat. makar, vjerojatno se bar 99% mladih srilo s tim problemom :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: kao sta blab rece, to je samo dvoje ljudi, ni mi nismo zvali neku odraslu dicu. al na kraju sam zvala i neke jer je red, samo radi mira u kuci. vecina njih nije ni dosla. ja se nisam tila sekirat oko njih. oni koji su dosli bili su extra zabavni i ludi,tako da mi na kraju nije zao sta sam popustila. al negdi ipak moras povuc crtu. :raspa:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la australis dana čet vel 17, 2011 9:42 am

Ma nije meni zbog mjesta ili broja ljudi, ovak i onak sam ih uračunala još na samom početku u broj ljudi, al jednostavno mi nekaj ne da mira, a nemam pojma kaj, kad su njih dvoje u pitanju. Cure, hvala vam :kiss:
slika
australis

PostPostao/la Branči dana čet vel 17, 2011 9:46 pm

minnie je napisao/la:ali što ako recimo radite u takvoj firmi gdje ste si svi super i ne mozes napreskokce pozivati, vec sve (jer nema smisla tebe hocu a tebe necu kad su si svi super) i onda to tako lijepo ispadne 20-ak frendacha s poslica + jedno barem 10-15 ako ne i vise njihovih pratnji...od kojih je sigurno da ce 10-15 + pratnje doci na svadbu :D.
i tako samo frendachi s posla zauzmu minimum 20 mjesta :budala:
ima li tu spasa :D ???? :ha: a kao planiras max 80-100 ljudi na svadbi. a di je jos i familija.

ja sam sličan problem imala sa kolegicama s maminog posla - da se razumijemo moja mama na istom radnom mjestu radi od '78.g. tako da sve te žene poznajem od rođenja i naravno da neke s kojima se mama i privatno druži da su dobile baš svoju pozivnicu, a za ove ostale sam pripremila jednu pozivnicu koju ću odnijeti kod mame i reći da bi mi bilo da drag da dođu one koje žele pa neka se dogovore koje bi išle npr. s jednim autom njih 4, s time da sigurno neće ići s muževima. to je smanjen broj odmah u startu s 15+ pratnja na 4.

inače ja sad gledam na našoj listi, broj osoba je (uključujući i klince, ali bez nas, fotografa, benda) 171! :shock1:
al imam problem što zaista nemam blage veze koliko će na kraju gostiju doći :ne zna: jer dragi je na svoju listu stavljao sve, znači npr. kolege s posla i njihovu djecu (iako sam ja živjela u uvjerenju da ako npr. zoveš šefa s posla to znači on i njegova žena, a ne još + 3 djece) i sad uopće ne znam niti približno koliko će njegovih doći, može ih doći od, bubam bez veze, 50-111.
ak dođu svi, pa di ćemo to pobogu smjestiti :lol: :lol:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la mala zaggy dana čet vel 17, 2011 11:10 pm

australis je napisao/la:Ma nije meni zbog mjesta ili broja ljudi, ovak i onak sam ih uračunala još na samom početku u broj ljudi, al jednostavno mi nekaj ne da mira, a nemam pojma kaj, kad su njih dvoje u pitanju. Cure, hvala vam :kiss:

stani i razmisli sto ti je jednostavnije i lakse...

a) tata se duri, teta se duri, oni se dure...nastaje mini skandal
b) gledat njihove face na vjencanju

evo kad sam ovako to napislala, zakljucila sam da bi meni na tvom mjestu bilo lakse gledati ih na svadbi...
na svadbi je puno ljudi pa ih mozda uopce ne bi dozivjela, izbjegla bi rasprave s tatom....jednostavno bi mi to bio manji stres :ne zna:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ancebance dana sub vel 19, 2011 11:18 am

evo kad ovo ovako citam, vidim da nisam jedina koja ima problem s pozivanjem familije na svadbu :kava:

mi smo se inace odlucili svjesno za manju svadbu (najvise 80 ljudi). stvar je prakticna, posto zivim vec vise od 10 godina u njamckoj, prijateljstva u ZG/ HR vise nisu tako velika.... iz nama svima poznatih razloga nema ni nekog kontakta s odredjenom stranom familije...
Tako da smo dragi i ja odlucili pozvat samo nama drage ljude, s kojima smo stvarno dobri, koji su nam nesto u zivotu znacili i koje stvarno zelimo na taj dan GLEDATI :rofl:
Vjerujte da cijela familija nije ni priblizno pozvana, ali drugacije neide.
A to radi mira u kuci, smo vec sredili... Mi naime financiramo svoju svadbu sami (naravno da su poklni uvijek dobrodosli :lol: ) tako da se nitko ne mjesa u spisak.
I moj tata je malo tezi (u blagom smislu) kad se nekog mirnog razgovora tice, ali ja sam donijela odluku, moj C me u tome u potpunosti podrzava i s tim je stvar sredjena :ne zna:
Mislim da je najveci problem dok odluka ne sjedne... i da je covjek svjestan svih losih strana koje ta odluka sa sobom donosi... ali kad se to desi onda je sve rijeseno.

Za mene je vazno da taj dan provedemo stvarno s ljudima koji nam nesto znace u zivotu, da mozemo s njima pricati, smijati se i naravno plesati...
A ostali bi trebali to razumjeti, bar ja tako mislim. :kava:
Ancebance

PostPostao/la Kaliopa dana sub vel 19, 2011 11:25 am

Meni je muka kad pomislim da trebam otici kod tetke da je pozovem. Zena me ne voli od kad sam se rodila, pa kako ja nju onda da volim?!
Teca mi je legenda, najvise bih volela da on dodje bez nje :D , ali to tesko. Sad znajuci nju, samo cekam da me odbije, da kaze da nema para ili tako nesto-a to mi je i najbolja opcija, ali ipak je moram pozvati.
slika
slika
Kaliopa

PostPostao/la Lero2 dana čet vel 24, 2011 11:53 am

evo da se pridružim. moj broj je 320!!!! san o malom vjencanju pao u vodu.
Lero2

PostPostao/la Happy Ivy dana čet vel 24, 2011 12:39 pm

mala zaggy je napisao/la:stani i razmisli sto ti je jednostavnije i lakse...

a) tata se duri, teta se duri, oni se dure...nastaje mini skandal
b) gledat njihove face na vjencanju

evo kad sam ovako to napislala, zakljucila sam da bi meni na tvom mjestu bilo lakse gledati ih na svadbi...
na svadbi je puno ljudi pa ih mozda uopce ne bi dozivjela, izbjegla bi rasprave s tatom....jednostavno bi mi to bio manji stres :ne zna:

nije uopće nužno da ćeš ih "gledat" na svadbi. kad se samo sjetim koliko gostiju kao da nisam ni registirala. :ne zna:

Branči je napisao/la:(iako sam ja živjela u uvjerenju da ako npr. zoveš šefa s posla to znači on i njegova žena, a ne još + 3 djece)

uvijek sam se pitala kako bih nekome rekla - pozivnica vrijedi samo za tebe i tebe, ne za cijelu vašu family (ako žive u istoj kući). ja jednostavno mislim da ne bih mogla
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la maja84 dana čet vel 02, 2012 2:28 am

Evo mene nove, u planovima za vjenčanje i odmah na početku u mukama...naime problem sa popisom gostiju- imam poprilično veliku familiju,od kojih se s dobrim djelom s tatine starne ni ne cujem, i nisam vidla godinama, ali su mi prvi rod- stricevi, tete, bratici... slozili smo popis i dosli na 180 ljudi, s tim da kolčko se trudimo maknut nekog s popisa, sjetimo se nekog novog i zapravo se stalno vrtimo oko te brojke (od toga je nekih 20 djece)... strah nas je da si necemo moc platiti svadbu s toliko ljudi i zato imamo i varijantu sa uzom rodbinom, ali- ne zelimo samo roditelje, kumove, dede i bake. Ja zelim tete i bratice s kojima sam si super, a i moj dragi. ali ak pozovemo te s kopjima smo si dobri, onda ne mozemo ne pozvat i ove druge da se ne uvrijede i optet dolazimo do popisa od nekih 100 ljudi... kaj napravit :ne zna:
slika
maja84

PostPostao/la Lia dana čet vel 02, 2012 6:17 am

A vrli je jednostavno, ili srezati pa sko se uvrijede boli te briga, ionako se ne čujete. Ili rdait veliku svadbu :ne zna: :ne zna: :ne zna: Nema tu nekog drugo prijedloga :ne zna: :ne zna:
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana čet vel 02, 2012 10:01 am

slažem se s liom :thumbsup:

i sama sam bila u takvoj dilemi...svekrva se sa svojim bratom ne slaže i ne čuje pa ga nismo ni stavili na popis. ona se nije bunila :svakacast:
imali smo još par takvih slučajeva pa ti preporučam da zovete samo one koje zaista želite tamo.
nemojte zvat iz neke obaveze ili zato jer će se neko ljutit ako ga ne pozovete. :nene:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vrazichka dana čet vel 02, 2012 10:05 am

mi smo tako zvali-reda radi..jer je i moja svekrva rekla da moramo zvat njenu sestru a na kraju bi bilo bolje da nije ni dosla :kava: :kava:
em sto se muzu ta zena opce ne javlja, em sto je ta zena u svadji sa svima iz familije.
odaberite zbilja osobe koje zele biti uz vas na taj dan..a ne da dodju jest i pit :kava: :kava: i naravno osobe koje s kojima vi zelite podijeliti svoju srecu :raspa:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana čet vel 02, 2012 10:25 am

vrazichka je napisao/la:odaberite zbilja osobe koje zele biti uz vas na taj dan..a ne da dodju jest i pit :kava: :kava: i naravno osobe koje s kojima vi zelite podijeliti svoju srecu :raspa:

slazem se :pop:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la babčeva dana sri vel 08, 2012 4:23 pm

Joooj, citam sve ovo vase i tako mi je sve poznato.............
Mi zasad imamo cca 150 ljudi na popisu, al iskreno, mislim da mi od tih 150 jedno 100 ljudi uopce ne bi falilo da ne dode... :cerek:
Ah znam da ne zvuci lijepo, al kad je tak.
Tu dolazi ona stara: Familiju dobijes, a prijatelje biras! :cheer:
Neke (vecinu njih) moramo zvat reda radi, a neke stvarno zelim zvat. Nije nam konacni broj toliko veliki i jos uvijek svi oni ulaze u zadnji krug, al da bi prezivjela bez nekih, itekako bi!
Al nekad se zapravo pitam otkud potjece ta tako nam poznata izreka: reda radi?
Ma ko je izmislio taj red??
Red je i da se ljudi vesele pa ima onih koji se tog reda ne drze! grrr.... :izivciran:
Ja sam svoj popis vec obradila i svi na njemu ostaju tamo, ali sve vi curke koje se jos mucite s tim, ne dajte se!
Ipak je red da vi odlucujete jer je vasa svadba! :thumbsup:
[url=http://www.weddingcountdown.com/]
slika
[/url]
babčeva

PostPostao/la Mateus dana ned svi 20, 2012 2:37 pm

mi smo taman u početku sastavljanja i razmišljanja oko tog popisa. i već smo naišli na probleme... mi smo se dogovorili odmah da ne želimo velik pir. a ni klasičan. ići ćemo kod matičara pa na feštu u restoran ili kamo god ( to bi se uskoro trebalo znati). imati ćemo D.J.-a, švedski stol i tak. ono, opušteno, više prilagođeno mladima. i sad, moj popis je dosegao do 50 ljudi iako sam se zaista trudila smanjiti ga na minimum. zvati ću samo najužu rodbinu. i to samo one s kojima sam u kontaktu i koji mi nešto znače. s prijateljima je malo drugačije jer imam zaista veliki krug dobrih prijatelja. tako da ta brojka s moje strane stoji. e sad dolazi problem... moj dragi ima dosta rodbine. braća, sestre od roditelja i sl. ok, pa pozvat ćemo njih. i onda on : a morat ćemo pozvati tetu ( bubam sad ime) šteficu. nisam ju vidio zadnjih 15 god, ona ima cca 75 i red je da nju pozovemo. a onda moramo i katicu... i tako dalje. ja sam se tu odmah naživcirala! ako ćemo imati vjenčanje takvo kakvo planiramo, ne želim imati neke babe pored sebe koje će doć u rijeku (njegovi svi su u novalji) i onda njurgati da nemaju večeru kako spada, da nema benda nego neki mulac puta neku vražju muziku a o crkvi da ne govorim. ne želim imati takve goste da se još moram ispričavati jer ih nisam najela i jer su se puštali gunsi bob marley i sl... kako da ja to njemu objasnim? i da ispadnem taktična? ( J kaže da riječ taktičnost ne postoji u mom riječniku :roll: ). oboje imamo kratak fitilj pa se bojim kako bi to moglo ispasti... i kako da to objasnimo njegovima? roditelji su mu super i njima to neće smetati, ali grozim se rečenice : "red je red". i šta sad?
i imam još jedno pitanje koje me muči. IMALA sam najboljeg prijatelja. naše mame su odrasle skupa, išli smo zajedno u vrtić, školu, sjedili skupa, bili si pratnja na maturalnim zabavama i sl. i to se sve prekinulo pred cca 5 god kad je on upoznao svoju sadašnju ženu. ona je imala neki problem samnom ( mislim da se to zove ženska ljubomora) i tu smo mi završili. pred 3 godine saznala sam od susjede da se oženio. tulila sam 2 dana od tuge što mi nije bar rekao da se ženi. ono, imamo premalo mjesta i to ali naći ćemo se na kavi pa ću ti sve ispričat. i sad u zadnje vrijeme češće se vidimo jer mu mama čuva malu ( živimo u istoj zgradi) i znaju da planiramo pir i svako malo me njegova žena pita kako napreduju pripreme i sl. i sad, dal da ih zovem? ne znam više dal imamo zajedničkih tema, koliko se promjenio i sl :ne zna: . s moje strane, jedino me to muči.
Life isn't about surviving the storm, but how you dance in the rain.

slika
Mateus

PostPostao/la Oluja dana pon svi 21, 2012 7:07 am

mateus ako zelis tog prijatelja kraj sebe na svadbi zovi ga :thumbsup:
za ovaj prvi problem ti ne mogu pomoc :rofl: :rofl: nisam ni ja olicenje takta
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la sunqueen dana uto svi 22, 2012 10:32 am

mi smo napravili svoj popis i obavijestili roditelje, prvo moje pa njegove
mama nije znala kak da "navede vodu na svoj mlin" :bravo: :bravo: :bravo: , pa je rekla mom dragom da mora dopustiti svojim roditeljima da pozovu možda koju osobu ako baš imaju želju, ono 1-2 para, netko ko je njima važan
naravno da sam skužila u kojem smjeru puše vjetar :jig: :belj: , i pitala nju, dragi ju je malo zafrkavao, pa se nmalo durila, ali na kraju izrecitirala ime neke svoje sestrične i njenog muža - btw. iako su jako dragi, s njima imam kontakt jednom u 5 godina pa ih nisam imala potrebu pozvati
al veća fora je njegova mama :svakacast:
pita kak ide popis, koliko ljudi, i onda znakovito, kog je pozvao iz njenog rodnog sela...kad je on rekao, skuži ona da nije pozvao njenu sestričnu (opet te sestrične, :ha: , i dragi njih vidi jednom u 10 godina) i da li bismo i njih pozvali - naravno, a šta sad
i onda mene neki dan poj tajo :kiss: iznenadi kad je tražio da se pozove njegova (pogađate??) sestrična :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ugl, na popisu je
sad čekam da se i njegov stari sjeti neke sestrične :-)
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.