Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Kad kuma zakaze

PostPostao/la lilica dana uto pro 11, 2012 4:18 pm

ma sve ja to kuzim, znam da ljudi imaju svojih briga i poslova, ne volim ja nju manje. ali me povrijedilo sto je tako nezainteresirana. da bar pita sta sam sve obavila, da bar trazila da joj posaljem slikicu ili pitala sta sam sve obavila.. ali ona se ponasa kao da se ja ne udajem. nisam tvoj post shvatila ko kritiku, slazem se s tobom ali probaj i mene razumjeti, od nje ocekujem iskljucivo to, da bude uz mene, nisu mi bitni ni novci ni pokloni, zelim nju uz sebe. zelim podijeliti s njom veselje kad zakaparim nesto, kad pronadem nesto sto mi se svida ili kad dogovorim neki vazan susret s krojacicom i sl. a ovako gubim volju uopce joj javljati sto se dogada kad vidim da nije ukljucena ni 1 posto. ne mora ona biti opsjednuta mojim vjencanjem niti o tome razmisljati 24 sata na dan, ali zalosno je kad vidim da cura koju poznajem mjesec i pol pokazuje vise zanimanja za moje pripreme nego moja kuma :neznamkakoti:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PostPostao/la Lia dana uto pro 11, 2012 4:33 pm

lilica je napisao/la: Kaj nemres vjerovat da neki ljudi neki k**** rade u zivotu, tebi je svadba u 11 mj iduce godine! Hellooooooo aludirajuci na to sto ja nisam zaposlena.

Ovo mi je totalno bezobrazno. ne radi toga šta je ona kuma, nego što je prije svega prijateljica. Kakva to prijateljica piše nešto na takav način. Užas.
Šta se svega ostaloga tice, slazem se s bla. Vecina ljudi ne kuzi koliko se prija stvari trebaju organizirat. NI oko mene nisu kuzili, ali ja sam sama pomalo sve sredila, tj. s mm i nisam se obazirala na komentare. I ljudi stvarno imaju obaveza. To je tako. I nisu svi jednako uzivljeni u vjencanja. Neke curke postanu to tek kad same organiziraju svadbu, a neke ni tada.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la sunqueen dana uto pro 11, 2012 7:55 pm

Lia je napisao/la:
lilica je napisao/la: Kaj nemres vjerovat da neki ljudi neki k**** rade u zivotu, tebi je svadba u 11 mj iduce godine! Hellooooooo aludirajuci na to sto ja nisam zaposlena.

Ovo mi je totalno bezobrazno. ne radi toga šta je ona kuma, nego što je prije svega prijateljica. Kakva to prijateljica piše nešto na takav način. Užas.
Šta se svega ostaloga tice, slazem se s bla. Vecina ljudi ne kuzi koliko se prija stvari trebaju organizirat. NI oko mene nisu kuzili, ali ja sam sama pomalo sve sredila, tj. s mm i nisam se obazirala na komentare. I ljudi stvarno imaju obaveza. To je tako. I nisu svi jednako uzivljeni u vjencanja. Neke curke postanu to tek kad same organiziraju svadbu, a neke ni tada.

također se slažem sa ovim prvim dijelom od Lie - od prijateljice ne očekuješ ovakav način komunikacije, pogotovo oko nečeg što je tebi jako bitno

a ovo drugo - s jedne strane se slažem s Lom i bla, s druge strane ne
okej, ljudi ne kuže da se restoran, crkva, vjenčanica i još neke "sitnice" moraju organizirati ako želiš imati točno ono kaj si zamislila :vjencanje1: - i meni su se neki smijali kad sam rekla da je svadba tek za godinu dana :jesilud: , da treba već sad odmah tražiti restoran i glazbu itd - nisu u tome, ne kuže da je na nekim mjestima gužva/navala i bude problem dobiti termin...i da, ljudi imaju svog posla, kao ne mogu se baviti tuđim stvarima, al opet - ona je kuma i iako je možda udaljena, u nemogućnosti da obilazi salone, bendove i restorane s tobom, nekak mi je čudno da ne pokazuje baš nikakav interes za stvari koje se tebi zbivaju, makar porukom, pozivom, e-mailom - bilo to vezano za vjenčanje ili ne

ps. i ja uglavnom sve sama organiziram, u dogovoru s dragim - kuma je bila sa mnom samo kad smo brzinski probale vjenčanice, i pomaže oko nekih sitnih savjeta oko organizacije al sve drugo :ne zna: - meni to ne smeta, znam da je tu ako bilo što zatreba, družimo se i čujemo često - i znam da će kvalitetno odraditi svoje dužnosti na dan vjenčanja :vjencanje1:
pps. i ja sam u sličnoj situaciji kao i ti lilice - 2 najbolje frendice - kumujemo u krug - prije par godina udala se moja kuma, druga joj frendica bila kuma, ja kuma djetetu, sad je udana frendica meni vjenčana kuma, druga bude kuma jednom djetetu, a ja ću toj drugoj biti vjenčana kuma - sve ćemo doći na red :mig:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la lilica dana uto pro 11, 2012 8:11 pm

kaj onda da ju ipak ostavim na tom mjestu i dam joj priliku? makar nema jos bas vremena da se iskaze, vec je sve skoro pri kraju :kava:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la slatkica:) dana uto pro 11, 2012 8:39 pm

i ja sam svojom kumom bila razočarana na početku. nije se nimalo angažirala oko svadbe,nikad pitala jel može šta pomoć,nije išla sa mnom gledat vjenčanice i u tih godinu dana kolko smo planirali vjenčanje,mi smo se vidjele samo 2-3 puta,ne računajući rođendane. :neznamkakoti:
i da,bila sam sva jadna i razmišljala da uzmem neku drugu frendicu...međutim,znala sam da ako joj otkažem kumstvo da je to kraj našeg prijateljstva. isto tako sam znala da njoj vjenčanja nisu nešto napeta i da se ona ni ne želi udat.
iz tih razloga sam sve ostavila kako je,pomirila se sa situacijom,oslonila se na dragog i mamu i sve je bilo super :D

na dan vjenčanja-skroz druga priča,kuma je bila uz mene cijelo vrijeme,pomagala u svemu i na kraju nisam požalila :cerek:

tak da razmisli malo prije nego doneseš neku odluku. možda te iznenadi na kraju :thumbsup:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana uto pro 11, 2012 8:43 pm

vidis vidis, ovaj scenarij bi cak mogao biti moguc. hmmm sad si mi dala za misliti... :misli:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la maybelline dana uto pro 11, 2012 11:46 pm

probaj da ju ne zoves neko vrijeme i da joj "nedosadujes" s stvarima oko svadbe
onda ces viditi dal bu te nazvala,ako ne ,popricaj s njom,objasni joj da bi ti htjela da ona s tobom ide barem na probu vjencanice,ili da ti pomogne oko odabira dekoracija,itd., naravno ako to njoj nije problem

mozda cura stvarno ne voli te stvari oko vjencanja,i ne shvaca da bi trebala biti uz tebe, mozda ima posla pa ne stize :ne zna:
mozda ju muce neki problemi :ne zna:
mozemo mi sad razglabat tu, a tko zna zasto ona ne zeli to sve :kava:

iskreno,ono sto ti je napisala je dno dna :thumbsdown: od jedne osobe koja ti je prijatelj :thumbsdown:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

Re: Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

PostPostao/la lilica dana sri pro 12, 2012 12:22 pm

da, u potpunosti se slazem s tobom.. probat cu tako, necu ju vise ni zvati ni nis pa cemo vidjet kad i kako ce mi se ona javit, pa cu prema tome donosit odluke za dalje :mig:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Ina1011 dana sri pro 12, 2012 12:38 pm

draga lilica :grli: :grli: :grli: nadam se da će ti se na kraju ipak sve posložiti.. na ovaj ili onaj način...

Nikako nije u redu njena reakcija i poruka koju ti je poslala. Ni kao prijateljica, a pogotovo ne kao kuma. Tu ne mogu naći opravdanje. Ne znam kakva je njena životna/ljubavna situacija, ali meni ovo vuče i na nekakvu sitnu ljubomoru. Ima ona dečka/muža? Možda ju muči to što si ti sad u planiranju vjenčanja i pred brakom, a ona nije? :ne zna:

Osim toga, slažem se sa sunqueen...
sunqueen je napisao/la:i da, ljudi imaju svog posla, kao ne mogu se baviti tuđim stvarima, al opet - ona je kuma i iako je možda udaljena, u nemogućnosti da obilazi salone, bendove i restorane s tobom, nekak mi je čudno da ne pokazuje baš nikakav interes za stvari koje se tebi zbivaju, makar porukom, pozivom, e-mailom - bilo to vezano za vjenčanje ili ne

Moja je kuma bila udaljena 250km do dan prije vjenčanja i unatoč udaljenosti, obavezama, poslu i svom "bračnom" životu, našla je vremena pisati mi poruke i mailove... i u ponoć.. i u 6-7 ujutro prije odlaska na posao. Znala je svaki, ma i najmanji detalj.. i čak mi se u nekim situacijama činilo da je uzbuđena i oduševljena više od mene. :cerek: Slala sam joj fotke svega na mail i svaku je komentirala. Dakle.. može se kad se hoće.

Tvojoj kumi nedostatak vremena može poslužiti kao isprika što fizički nije s tobom i nije u mogućnosti recimo ići s tobom na probu vjenčanice. Ali za slanje jedne poruke treba par sekundi.. i toliko svatko može izdvojiti. :thumbsdown:
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lilica dana sri pro 12, 2012 12:55 pm

Ina1011 je napisao/la:draga lilica :grli: :grli: :grli: nadam se da će ti se na kraju ipak sve posložiti.. na ovaj ili onaj način...

hvala tiii :grli: :grli: :grli: :kiss:

Ina1011 je napisao/la:meni ovo vuče i na nekakvu sitnu ljubomoru. Ima ona dečka/muža? Možda ju muči to što si ti sad u planiranju vjenčanja i pred brakom, a ona nije?

hehe, ovo si jako dobro primjetila. ne, nema muza i ko zna kad ce ga imati. imala je prekrasnog decka koji ju je cuvao ko kap vode na dlanu a varala ga je i naposlijetku izgubila. sad je s tim drugim u vezi, vara i njega okolo i tak, nije bas da je nesto emocionalno ispunjena :kava: mislim ne blatim ja nju, svak zivi kako hoce ali moze biti da u tom grmu lezi zec kako si ti zakljucila. ja sam do sad bila ta koja je povrijedena, stalno s debilima i nesretna a ona je uvijek bila u kakvoj takvoj vezi i na neki nacin sretnija od mene. a ja sad imam sve sto jedna zena moze pozeljeti, dok ona.... :neznamkakoti:

Ina1011 je napisao/la:Tvojoj kumi nedostatak vremena može poslužiti kao isprika što fizički nije s tobom i nije u mogućnosti recimo ići s tobom na probu vjenčanice. Ali za slanje jedne poruke treba par sekundi.. i toliko svatko može izdvojiti. :thumbsdown:

tako je. to je sve sto sam ja trazila. ak ne mozes svaki dan visit sa mnom po ducanima, ja to shvacam. ali ne javljati se danima a znas da sam ja debelo u pripremama?? i onda kad se javis pricat mi o svojim dogadajima a za moje vjencanje samo onako usput pitati ako i to, obicno ja sama od sebe pocnem pricati.. ne znam, skroz mi je to bezveze :kava:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Ina1011 dana sri pro 12, 2012 1:55 pm

lilica je napisao/la:svak zivi kako hoce ali moze biti da u tom grmu lezi zec kako si ti zakljucila. ja sam do sad bila ta koja je povrijedena, stalno s debilima i nesretna a ona je uvijek bila u kakvoj takvoj vezi i na neki nacin sretnija od mene. a ja sad imam sve sto jedna zena moze pozeljeti, dok ona.... :neznamkakoti:

Palo mi je to na pamet jer sam u zadnjih par mjeseci od nekoliko frendica čula komentare "kako se njoj sve posložilo, a meni nije" kad bi jedna od nas krenula u planiranje vjenčanja. I to redom od cura koje su zadnjih par godina iz kojekakvih razloga skakale iz jedne veze u drugu. :D

Ne vjerujem ni da je ona sad zbog toga ljuta na tebe ni ljubomorna u punom smislu te riječi.. ali možda ju malo.. mrvicu.. malecko.. negdje u glavici pika da bi i ona tako, a nikako da do toga dođe (iako je ona ta koja vara). Ti si sad sva u euforiji oko planova, a nju to malo ždere i možda joj se lakše ograditi od cijele priče nego aktivno sudjelovati u pripremama.

Nažalost, ne znam što bih ti savjetovala da napraviš. Ako i pokreneš razgovor u tom smjeru, teško da će ti ona priznati da je u tome stvar jer je isto tako moguće da ni sama nije svjesna toga. Možda da joj pokušaš na miran način reći da znaš da nema vremena s tobom sve to obilaziti i dogovarati, ali da bi voljela znati što ona misli jer ti je njeno mišljenje jako bitno i da si ju zato i izabrala za kumu. Isto tako, reci joj da ćeš jako rado i ti biti takva potpora njoj kada dođe vrijeme za njeno vjenčanje.
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lilica dana sri pro 12, 2012 2:38 pm

da, tako cu i napraviti. razgovor sve rjesava, a i ako ne rijesi znaci stvarno je osudeno na propast :neznamkakoti: a ovo drugo sta si napisala, nazalost takoder se slazem. nije moja kuma jedina koja je nezainteresirana. vecina mojih prijateljica je bila uz mene dok sam ocekivala prsten i euforicno pricala kak cemo ic po salonima, radit pozivnice i ostalo, kak jedva cekaju.. sad? sad nema nijedne, al doslovno. sama sam u tom, nekad se moj dragi ukljuci ali zaista sam prepustena sama sebi. mislim, ne zalim se ja, meni je to uzitak i slatke muke ali svejdno bi mi bilo drago da o imam s kime podijeliti. najzalosnije od svega je da sam na ovom forumu dobila vise podrske i pomoci nego u stvarnom zivotu. ali zato ste mi i tako drage curke moje :grouphug:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Apache dana sri sij 23, 2013 7:53 am

Ja ću imati kumu, a moja draga kuma.

Odabrao sam svoju najbolju prijateljicu koju već godinama poznajem i nema osobe koju bih radije imao kraj sebe taj dan od nje :loveflag:
Već prije par godina sam joj rekao da želim da mi bude kuma, i odmah je prihvatila, ali je rekla da mora prva saznati sve :) Čim sam joj javio da smo se zaručili, ne prestaje mi govoriti da jedva čeka :grli:

Također, ne radi i znam da joj financijska situacija nije bajna, ali meni je najbitnije samo da bude uz mene, nikakav poklon mi ne treba. Imala bude samo dvije zadaće: doći i održati me budnim cijelu noć :cerek:
slika
Apache

PostPostao/la packa dana čet sij 31, 2013 12:15 pm

Meni je kuma djevojka koju znam od srednje škole i bila sam njoj vjenčana kuma. U međuvremenu sam bila kuma još jednoj dragoj mi curi, ali uopće nije bilo razmišljanja tko će biti kuma iako sam skužila da i druga to očekuje. Moja kuma je djevojka, odnosno žena koja je išla sa mnom u salon vjenčanica. I tu je bila uz mene, a sve ovo ostalo - bend, sala, fotograf to je samo stvar mene i mladoženje i nemam ja šta nju daviti da ona to organizira sa mnom. Slijedeća stvar koju ona mora napraviti je doći u svatove, biti uz mene i, dobro se najesti, popiti i zabavljati. To je sve što od nje trebam tražiti. Istina, davala mi je milijun prijedloga, slala linkove fotografa, benda, ali to ionako ja odlučujem. Znam da im financijska situacija nije bajna i da bi ova druga djevojka mogla pokloniti više, ali TO nikako ne bi smjela biti stavka pri odlučivanju dragi moji mladenci.
slika
packa

PostPostao/la mondena dana uto vel 05, 2013 2:17 pm

bok curke!
i ja sam u dilemi glede kume. pročitala sam sve vaše postove i mislim da sam donjela odluku, koju ću za svaki slučaj prespavati još jednom :)

od kume očekujem samo da se potpiše i da bude vesela i pleše cijelu noć :) zaista ništa drugo mi nije potrebno, osim da se veselimo skupa
ne zanimaju me ni poklon,ni djevojačke,ni biranje vjenčanice (nisam zaluđena vjenačnicama,vjerovatno ću imati večernju haljinu)
mondena

PostPostao/la Mateica22 dana pet vel 08, 2013 1:33 pm

Evo i ja ću malo piskarati i jadati se :)
već neko vrime čitam ovaj forum više kupim savjete i ideje ali sad ću malo kukati...

Ja se udajem za 8 mjeseci, a zaručena sam prije 3 mjeseca, vjenčanje sam počela planirati sredinom prvog mjeseca...

Za kumu sam odabrala moju najbolju prijateljicu kojoj sam i ja bila kuma prije 2 godine...ali san se rastužila jer ne nailazin na ikakvu podršku s obzirom kakva san ja njoj bila..

za njeno vjenčanje sam sudjelovala apsolutno u svemu od početka do kraja....tjedan prije pira san uzela godišnji da joj budem na raspolaganju, dok je ona okolo taj zadnji tjedan išla na bjuti tretmane i kupovala sitnice tipa gačice,hulahop itd..ja san bila u njenoj kući,pomagala oko gostiju koji su dolazili donosili kolače i poklone...

ali sve san to odradila s guštom i od srca...ja u to vrime nisam ni imala dečka pa da san išla računicom tako će i ona meni jednog dana uzvratit!

sad kad je došlo moje vrime udaje ona kao kuma je totalno nezainteresirana...ok ja san sposobna cura ja to mogu sve sama organizirat bez ičije pomoći ali san prilikom bukiranja sale,muzike i fotografa se namjerno kao tila konzultirat s njome, više radi toga da se ona osjeti uključenom. ali njoj je sve komentar kao pa neš ti problema, ja san to sama, ja san ovo sama,ja sam ono sama sredila...ali nije bilo tako jer san u svemu sudjelovala i vodile razgovore šta bi bilo bolje šta nije i sl.
jedva je našla sat vrimena da odemo probat haljine, nisam je odabrala jer niti jedna joj nije bila nešto,sve šta je meni bilo dobro ona bi vrtila očima.

a s druge strane postoje osobe koje više mogu nazvat poznanicama ili ih poznajem preko nekih ljudi više su mi podrše dale nego ona i svako malo se nude za pomoć i vidim da je to iskreno
Mateica22

PostPostao/la lilica dana pet vel 08, 2013 2:25 pm

slusaj draga posto sam ja imala slican problem, moj ti je savjet da popricas s njom i kazes joj sve bas tako kako si tu nama napisala. mora shvatit jer ovo bas i nije u redu od nje. ako je prava kuma i toga dostojna, uvidjet ce svoju gresku i popraviti se odmah nakon razgovora :mig:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Mateica22 dana pet vel 08, 2013 2:42 pm

Pa rekla sam joj, kad me cilo vrime odbijala za ić probat vjenčanice tad sam joj rekla da nije u redu, i da bi kao prijateljica tribala pokazat malo interesa i ako je pitan za savjet da mi ga da a ne da zakoluta očima...
njen odgovor je bija kao ok potrudit ću se ako si baš toliko neodlučna čitaj nesposobna, ali nije se potrudila i to šta je odradila provu vjenčanice je odradila priko volje.
Mateica22

PostPostao/la lilica dana pet vel 08, 2013 2:56 pm

a ne znam ja bi si osobno razmislila hoce li mi biti kuma. nikak mi to ne zvuci lijepo od nje. reci joj koliko ti to znaci i da ces si razmislit da li ce ti ona biti kuma ili ne. jer ako ju to ne trgne, ne znam sta hoce. a ako tako bude, bojim se da se njoj to pretjerano niti ne da :ne zna:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la bubamarac22 dana pet vel 08, 2013 8:18 pm

ja mislim da neke cure možda jednostavno nisu u stanju toliko sebe dati u svom tom organiziranju ili se možda ne žele petljati u neke stvari da poslije ne bi bile krive za nekaj, al opet kumstvo nosi neke svoje dužnosti i obaveze, pa barem isprobavanje vjenčanice...

osobno sam VELIKA picajzla i ne volim kad mi se itko previše petlja u moje, mogu poslušati savjet al opet napravim po svom - no opet mislim da bi bila jako povrijeđena i tužna da frendica/kuma ne pokazuje baš nikakav interes za moje vjenčanje jer bi to moglo značiti da joj ni inače stvari u životu koje su meni bitne neće biti važne...
bubamarac22

PostPostao/la Mateica22 dana sub vel 09, 2013 11:01 am

Ja niti očekujem da ona donosi neke odluke umjesto mene, ali čisto da pokaže interes za mene i moje vjenčanje, pa da bar pita jesi sredila cviće i dekoraciju ili sl.
mislim da nitko ne bira kumu u očekivanju da to bude kao radna snaga već je to osoba koju želiš uz sebe taj dan jer je zaslužila to po nekim kriterijima.
Osobno sam bila 4 puta kuma na vjenčanju i samim time šta me ta osoba odabrala za kumu meni je bila čast.
I sva 4 puta sam bila aktivni sudionik vjenčanja od početka do kraja, i to zato šta san to želila i bija mi je gušt.

Odlučila sam idući put kad se vidimo da je pitan ako njoj to kumstvo stvara neki presing i obvezu da mi kaže bez ustručavanja i da ne želim imat kumu koja će se taj dan samo pojaviti u crkvi! I možda će zvučat bezobrazno ali ću je podsjetit kakva san ja bila kao kuma.
Mateica22

PostPostao/la Mateus dana pon vel 18, 2013 3:11 pm

:bok:
već sam godinu dana na forumu i tek sad vidim ovu temu. možda sam i vidjela prije ali me nije zainteresiralo... :ne zna:
Meni je kuma cura s kojom sam sjedila u srednjoj, koja je bila uz mene u svim mojim teškim trenutcima u životu ( a na žalost, bilo ih je). Ja sam i njoj bila kuma na vjenčanju pred 3 god i po svemu što pišete, mislim da sam bila užasna kuma. Niti me zanimalo neš previše, bila sam u razdoblju kad sam samo plakala i smršavila 20 kg u mjesec i pol. Na dan vjenčanja, proplakala sam cijelo jutro, kod frizerke prokrvarila... I to njoj kažem neki dan, ispričam joj se a ona meni : "Pa bila si super, kad je trebalo, bila si samnom. Ionako me sve to ( njeno vjenčanje) nije previše zanimalo." I stvarno, nije. Čak smo prstenje zaboravile na dan vjenčanja ( kod nje je ostalo) pa se na pola puta za G. Kotar vraćale u Ri po prstenje :budala: :neznamkakoti: :roll:
Sada je slično... niti jedna od nas nije nešto zainteresirana. Meni će, recimo, u izradi pozivnica pomoći druge 2 cure koje su skroz u tim stvarima, imaju milijun ideja i meni je to super. Nju ne trebam maltretirati s tim jer znam da ju ne zanima toliko.
I bez obzira što je takva ( a ni ja nisam daleko) znam da ću imati najbolju kumu na svijetu. I znam da će biti uz mene kad god mi to trebalo. A to dal će ona samnom u neki dućan ili ne mi nije baš bitno. Doduše, ona živi u Gorskom Kotaru a ja u Ri ali to nije važno. Evo, odvela me na silu u salon vjenčanica jer da je po meni, ja bi to išla mjesec dana prije svadbe... :budala:
Tako da,cure, nemojte se baš jako ljutiti na svoje kume ako ne dijele s vama previše oduševljenja. Ima još takvih kakve smo moja A i ja... :mig: :cubice:
Life isn't about surviving the storm, but how you dance in the rain.

slika
Mateus

PostPostao/la JelenaZG dana sub vel 23, 2013 1:50 pm

Meni će kuma biti prijateljica iz djetinjstva, odrastale smo zajedno, išle zajedno u školu, na faks i nadam se da ćemo ostati zauvijek tako dobre.
Kao što je netko napisao, od nje očekujem da potpiše papir, pleše i bude vesela skupa s nama. Oko ostalog naravno da razgovaramo, ali ne mješa se. Sve odluke donosimo zaručnik i ja. Jedino mi pomaže dosta oko haljine, zajedno smo tražile po cijelom gradu i bila je stvarno strpljiva, hehe.
JelenaZG

PostPostao/la dea3385 dana čet ožu 07, 2013 2:41 pm

Bok svima! :)

Ovdje sam nova, i nikad ne bi rekla da će mi trebati Vaše mišljenje i savjet oko mog problema, ali očito ne znam kako bih to sama izvela. Ovdje čitam kako svi imate ili ste imali super kumu za vjenčanje, ali evo u mom slučaju to nije. Udajem se ove godine u 9 mj. i prije nego što me dragi zaručio pitala sam svoju prijateljicu da mi bude kuma. Bila je počašćena što sam nju odabrala ali njoj je najvažnije da bude kuma, hvali se svima, meni ništa ne pomaže, nije niti uz mene, čak nije ni išla odabrati vjenčanicu sa mnom jer kao nema novaca za put ali uvijek ima novaca da subotu izađe vani i da se napije. Mene je to dosta povrijedilo jer sam nekako planirala da vjenčana kuma bude uz mene. Zatim čak se i premišljala da mi bude kuma s obzirom da financijski nije dobro,ali ona sama zna da meni to nije bitno, nego je bitno da ona bude uz mene, ali nije....sam se hvali okolo. Tek sada vidim koliko sam pogriješila što sam baš nju odabrala, od toliko dragih prijateljica koje imam, zato sam čak na žalost došla do odluke da ju odbijem da mi bude kuma, e sada jedini problem koji imam ne znam kako to napraviti, kako joj reći.. jer zaista, novac mi nije bitan nego mi je bitno da se na tu osobu mogu osloniti, da će biti uz mene, da će dijeliti moju sreću, ali to od nje nemam...kako da joj kažem da mi neće biti kuma? Molim Vas za pomoć, hvala...
dea3385

PostPostao/la lilica dana čet ožu 07, 2013 4:41 pm

kao prvo, dobrodosla :buket: a draga moja, jednostavno tako kako si tu nama objasnila, tako i njoj kazes.. ako ti je tesko oci u oci mozes joj i napisati to sve u jednoj opseznoj poruci. znaci ako si ti stvarno tako odlucila i ako ju ni pod koju cijenu ne zelis za kumu. jer ostaje ti i opcija da joj objasnis koliko ti znaci da je uz tebe za vrijeme priprema i ako zasluzuje biti kuma, shvatit ce i pod hitno poraditi na svom ponasanju. to ti govorim iz iskustva jer sam bila u istoj situaciji i nakon iskrenog razgovora, moja kuma se popravila za nekih 60% sto je dovoljno da mi ostane kuma. moras znati da neudane cure i one koje nisu trenutno u pripremama ne kuze te stvari i nije im jasno koliko je to sve stresno, vazno i komplicirano. zato joj trebas objasniti, smireno i polako sto ti tocno trazis i trebas i da ti je jedino to bitno. kazem ti, ako se nakon toga nastavi ovako ponasati, onda ti ni ne bi trebalo biti problem otkantati ju jer ocito tu cast nije ni zasluzila :kava:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.