Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

PostPostao/la thinkblue dana pon lis 15, 2012 3:43 pm

Iskreno, ja ju ne bi ni pozvala na svadbu ako uvjetuje takve gluposti. Jer nije da su se razisli jucer pa da joj je sad bed, nego su odavno u novim vezama. Nije uopce bitno to na koji nacin su se razisli, ona bi to trebala pregrmiti zbog tebe, ako ne zeli, nije joj ni mjesto na svadbi. :kava:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la Ina1011 dana pon lis 15, 2012 3:45 pm

Po meni je povlačenje kumstva od strane mladenaca jako ružno i mislim da se to ne radi osim ako nije baš neki veliki problem u pitanju koji se nikako drugačije ne može rješiti. Kum vam nije ništa kriv i nije on taj koji se ponaša djetinjastvo, pa mislim da ne bi bilo lijepo od vas da ga tek tako zamijenite nekim drugim.

Što se kume tiče.. ja bi joj na tvom mjestu pokušala još jednom reći da je to ipak tvoj dan i da nije u redu da ti to kvari i radi probleme oko nečega što je bilo prije 2 godine. Tim više što su oboje nastavili svoj život i krenuli dalje. Oboje su odrasle osobe i trebali bi biti u stanju barem podnositi se u istoj prostoriji/za istim stolom u takvoj situaciji. Ako ni taj razgovor ne pomogne, možda je najbolje da potražiš drugu kumu.

Međutim, da meni kuma otkaže kumstvo zbog takvog ili sličnog razloga, sasvim sigurno ju ne bih željela ni za drugim ni za trećim stolom. :ne zna: jer onda zapravo ne vidim u čemu je poanta... shvatila bih da ne želi uopće doći na svadbu, ali da želi doći i da jedina razlika bude to što neće biti kuma.. :nene: to kod mene ne bi prošlo.
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tinchica dana pon lis 15, 2012 3:51 pm

potpisujem think i inu :pop:
slika

slika
tinchica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana pon lis 15, 2012 4:05 pm

ja nebi kumu otkazala zbog nje :thumbsup: nebi bilo posteno prema njemu, on ocito nema problem s tim da bude kum ako je ona kuma :thumbsup:

probaj s njom jos popricati i pokazati joj da ti je stvarno stalo da ti ona bude kuma, i da nije lijepo od nje traziti da on nebude kum,tj. da vas tako ucjenjuje :pop:
ako ne zeli ni tad,nadi si drugu kumu,a nju pozovi kao obicnog gosta :kava:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Happy Ivy dana pon lis 15, 2012 9:47 pm

Kum po ovome definitivno ne bi trebao "izvisiti" zbog nje.
S njom bih na tvom mjestu probala još razgovarati - baš ovo što kažeš: koja je razlika, sjedila ona metar ili 10 od njega? :ne zna: Ali ako je njoj to toliki problem, nađi drugu kumu. Ne vidim problem u tome da ona dođe kao gost ako tako želi.
Samo se ne smiješ ti onda dati smesti i cijelu večer pazit i gledati kako je njoj s njim u istoj prostoriji. I da ne bi dramila tamo onda nešto :kava:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Ina1011 dana uto lis 16, 2012 9:56 am

Happy Ivy je napisao/la:Samo se ne smiješ ti onda dati smesti i cijelu večer pazit i gledati kako je njoj s njim u istoj prostoriji. I da ne bi dramila tamo onda nešto :kava:

eto, iz tog razloga ju ne bih ni zvala.. jer znam da bi stalno bila opterećena s tim. A po reakciji s odbijanjem kumstva, očito je sklona i drami :D
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana uto lis 16, 2012 10:42 am

Ina1011 je napisao/la:
Happy Ivy je napisao/la:Samo se ne smiješ ti onda dati smesti i cijelu večer pazit i gledati kako je njoj s njim u istoj prostoriji. I da ne bi dramila tamo onda nešto :kava:

eto, iz tog razloga ju ne bih ni zvala.. jer znam da bi stalno bila opterećena s tim. A po reakciji s odbijanjem kumstva, očito je sklona i drami :D

nemora biti da je skolna drami,ona zna zasto nemoze biti blizu njega i to je njena stvar,bez obzira sto imaju godina,sto su u drugim vezama,bla bla bla
ali ja kao mladenka nebi sebi nikad oprostila da nezovem svoju prijateljicu na svadbu :kava:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Ina1011 dana uto lis 16, 2012 11:05 am

maybelline je napisao/la:ali ja kao mladenka nebi sebi nikad oprostila da nezovem svoju prijateljicu na svadbu :kava:

Pokušavam sebe staviti u poziciju njene kume.. i zamišljam kakav bi to veliki problem morao biti da svojoj (navodno) najboljoj prijateljici kažem da joj ne želim biti kuma. Prekid od prije 2 godine definitivno nije jedan od mogućih. Koliko god ružan bio. Ne bih si dozvolila da najboljoj prijateljici kvarim takav dan zbog povrijeđenog ponosa ili čega već. Ne znam, iz moje perspektive to izgleda kao puno drame oko ničega. :ne zna:

I opet ponavljam.. nekako bi sve to drugačije gledala da je ona izjavila da uopće ne želi doći na svadbu.. ovako mi taj maleni, ali jako značajan detalj radi ogromnu razliku.
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana uto lis 16, 2012 11:22 am

mogu se i ja pokusati staviti u njenu pozociju isto kao i ti,ali mi nismo bile u toj poziciji da znamo sta je bilo izmedu njih dvoje, tko zna mozda ju je koji put lupio pa zena ima strah od njega,mozda je on bas sad htio sex a ona ne,ali ipak on je "dobio" ono sto je htio na svoj nacin, mozemo mi sad nagadat i pricat sve i svasta :pop:

i normalno da zeli biti na toj svadbi, i da je razlika dali sjedi 2 stolice od njega ili na drugom kraju sale
tako da stojim pri tome da ne treba njemu otkazati kumstvo,ali isto tako da zbog svega toga ne treba nju ne pozvati na svadbu

isto tako,barem joj je rekla na vrijeme kakva je situacija i da se naranca moze na vrijeme snaci za kumstvo :thumbsup:
mogla je ova sutit/trpit i par dana pred svadbu joj to reci :kava:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la naranča dana uto lis 16, 2012 4:22 pm

Bok cure...
Što se tiće toga da još jednom razgovaram s kumom, mislim da više nemam volje. Svaki razgovor koji je do sada bio, započeo bi od toga da ne zna hoće li bit kuma preko toga da bi možda i bila ali da ne zna kako će na to sve reagirati njen sadašnji dečko i da mora s njim razgovarati, pa do toga da će biti u slučaju ako otkažemo kumu i na kraju da neće biti ali želi u svemu sudjelovati zajedno samnom. A završio bi tako da će razmisliti i javiti. Svako razmišljanje i novu odluku čekala sam po mjesec dana. I mislim da sad više nemam strpljenja.
Jasno sam joj dala do znanja da želim da mi bude kuma. Stalno mi govori da je ona tu za mene, da će mi u svemu pomoći, da će biti kuma danas-sutra mojoj djeci (gdje opet postoji mogućnost susreta s kumom), ako ja to želim i sl. Znači ja sada moram naći zamjensku kumu, a kad svadba prođe, onda će ona 'kao' bit spremna na neke druge dužnosti koje kuma ima i po njenom bi ja onda trebala otkazati zamjensku kumu jer je njoj došlo iz dupeta u glavu.Pa tko je tu lud?! Iako s druge strane, jedno ne uvjetuje drugo.
Draga mi je i volim ju i sve to stoji, ali ne mogu se stalno zamarati nekim stvarima iz njezine bivše veze. Znam da im nije bilo uvijek sjajno u vezi, svađe, varanja, gluposti razne...normalno da je taj susret s njim dovodi u neugodnu situaciju. Lijepo sam joj rekla da ne mora imati s njim nikave veze niti ćemo mi kao mladenci forsirati bilo kakve situacije u kojima bi njoj ili kumu bilo neugodno ali očito je njena želja da izbjegne bilo kakve susrete veća od toga da bude pored mene. Nisam ju mislila ne pozvati kao gosta, ali tko zna, možda mi i tada otkaže... Ali opet i sama ta pomisao da će mi doći kao gost, za mene više ne predstavlja ono što bi bilo da mi bude kuma, bez obzira na sve, to više nije to i ne mogu se i dalje praviti da je sve super...jer znam koliko bi mi to značilo i koliko želim svoju sreću podijeliti s njom.
Do svadbe imam još vremena, vidjet ćemo šta će bit... hvala na savjetima :)
naranča

PostPostao/la Ina1011 dana uto lis 16, 2012 8:25 pm

naranča, nadam se da će konačna odluka biti takva da će svi biti zadovoljni (posebno vi kao mladenci) i da više neće biti nikakvih problema :mig:
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la naranča dana sri lis 17, 2012 9:16 am

Ina1011 je napisao/la:naranča, nadam se da će konačna odluka biti takva da će svi biti zadovoljni (posebno vi kao mladenci) i da više neće biti nikakvih problema :mig:

hvala ti! iskreno, i ja se nadam da će sve biti kako treba
naranča

Što plaća kuma, a što kum?

PostPostao/la lilica dana sri stu 28, 2012 4:06 pm

ne znam jel ova tema vec negdje postoji, ja ju nisam mogla nac. ako ima, pripojite me :D uglavnom, zanima me kakvi su obicaji, sto placa kum a sto kuma i kada? jel placaju prije ili jednostavno daju vise novaca na samoj svadbi? to i moju kumu zanima ali nisam joj znala odgovoriti. znam koje su joj fizicke duznosti, ali ne i materijalne
Zadnja izmjena: maybelline; sri stu 28, 2012 6:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: premjesteno u odgovarajucu temu!
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Re: Što plaća kuma, a što kum?

PostPostao/la Ina1011 dana sri stu 28, 2012 6:27 pm

Ma mislim da to danas ovisi o dogovoru... prema nekim običajima kumovi plaćaju crkvu... ili kuma buket.... ili kum momačku... ili što već. Običaji su različiti. I obično kumovi daju nešto više novaca, ali nije ni to pravilo.

Mi nismo imali nikakvih financijskih očekivanja od kumova :ne zna: čak smo im rekli da se ne opterećuju s poklonom jer smo se iznenada odlučili na vjenčanje pa se nisu ni oni stigli pripremiti s te strane. Osim toga, kuma je došla iz Zagreba u Istru pa joj je i taj put bio trošak. Na kraju je kuma potpuno neplanirano platila moje i njeno šminkanje i moju manikuru iako sam ja imala u planu i to platiti. A kum nam je poklonio veliki i skupi pjenušac.
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana sri stu 28, 2012 6:27 pm

lilica je napisao/la:ne znam jel ova tema vec negdje postoji, ja ju nisam mogla nac. ako ima, pripojite me :D uglavnom, zanima me kakvi su obicaji, sto placa kum a sto kuma i kada? jel placaju prije ili jednostavno daju vise novaca na samoj svadbi? to i moju kumu zanima ali nisam joj znala odgovoriti. znam koje su joj fizicke duznosti, ali ne i materijalne

oprosti na mozda glupom pitanju,ali ZASTO bi kumovi ista placali :misli:
i zasto bi dali vise novaca na svadbi :kava:
mislim da bit i je fizicka duznost a ne materijalna :pop: :pop: tj. trebala bi biti :kava:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la iinnaa.t dana sri stu 28, 2012 6:38 pm

Mi smo se isto brzinski odlucili za vjencanje, tako da sam ja zapravo inzistirala na tome da mi se ljudi samo pojave, i naglasavala kako nikoga nista financijski nece kostati.
Smatram da kuma, tj kumovi ne smiju biti time optereceni. Meni je bilo najvaznije da je moja kuma uz mene u citavim tim brzinskim pripremama. I bila je...moja podrska i oslonac kroz citav zivot pa i na taj dan... To mi vrijedi vise od bilo kakvih novaca...
To je barem moje misljenje.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Ina1011 dana sri stu 28, 2012 6:50 pm

maybelline je napisao/la:oprosti na mozda glupom pitanju,ali ZASTO bi kumovi ista placali :misli:
i zasto bi dali vise novaca na svadbi :kava:
mislim da bit i je fizicka duznost a ne materijalna :pop: :pop: tj. trebala bi biti :kava:

may.. nije glupo pitanje, ali kao što za sve drugo postoje običaji u nekim dijelovima lijepe naše, tako kod nekih postoje običaji i da kumovi plaćaju neke sitne troškove vjenčanja... meni je poznato recimo to da kumovi plaćaju troškove crkve i da kuma plaća buket. E sad, koliko se netko drži tih običaja, to je već nešto drugo. Po mom mišljenju, to je nepotrebno i kumovi ne bi trebali ništa platiti. Ali znam za slučaj kad su se kumovi "uvrijedili" jer im je rečeno da će mladenci podmiriti troškove crkve i to im nije dolazilo u obzir.

A to da daju više novaca nije pravilo.. ali obično tako bude. Obitelj daje najviše, kumovi manje ali opet više od "običnog gosta". Recimo to ovako: kao gost na vjenčanju izdvojila bih oko 1000kn (više-manje). Da sam kuma, taj bi iznos bio 3-5 tis kn (ovisno o trenutnim mogućnostima). Nije to nikakvo pravilo niti se mora dati više, ali u mojem slučaju bi bilo ovako.

iinnaa.t je napisao/la:Mi smo se isto brzinski odlucili za vjencanje, tako da sam ja zapravo inzistirala na tome da mi se ljudi samo pojave, i naglasavala kako nikoga nista financijski nece kostati.
Smatram da kuma, tj kumovi ne smiju biti time optereceni. Meni je bilo najvaznije da je moja kuma uz mene u citavim tim brzinskim pripremama. I bila je...moja podrska i oslonac kroz citav zivot pa i na taj dan... To mi vrijedi vise od bilo kakvih novaca...
To je barem moje misljenje.

Tako smo i mi naglasili da se ne opterećuju poklonom (pogotovo ne novcima). Kuma mi je recimo donijela par poklončića pa smo imale improviziranu djevojačku nas dvije i to me apsolutno oduševilo :cerek: :cerek: :cerek: platila je šminkanje i izdvojila novce za put.. a osim toga smo nešto novaca dobili i u kovertici od nje i dragog. Ipak, najvažnije mi je bilo to da bude uz mene... i to što mi je prala kosu da ja ne uništim nokte, oblačila vjenčanicu i navlačila čarape jer su se meni tresle ruke mi je bilo vrijednije od bilo kakvih novaca. :cerek:
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lilica dana sri stu 28, 2012 7:11 pm

istina cure, u pravu ste :thumbsup: najbitnije je da su uz nas i da nam pomazu a za novce cemo lako.. pitala sam najvise zato sto me kuma pila zbog toga da se raspitam i da mora znati, bla bla. tak da eto cisto da se o obicajima raspitam, al ja mislim da je to stvar dogovora izmedu nas i tako ce ispast najbolje :mig:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Ina1011 dana sri stu 28, 2012 7:17 pm

Točno to :thumbsup: možeš joj reći da ne očekuješ da ona nešto plaća, ali ako bude inzistirala i ako joj to nešto predstavlja, onda se dogovorite tako da ona podmiri neki manji trošak (frizuru, buket, šminkanje), nešto što ju neće financijski previše opteretiti, a da se "ispuni forma"
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana sri stu 28, 2012 7:52 pm

meni je kuma platila frizuru a ja njoj šminkanje- obje cifre su bile iste :lol:
kum je kupio odjelo i obzirom na njegovu fin. situaciju i to je bilo puno :thumbsup:

nismo nikad ni pričali o tome ko bi šta trebao platit,općenito mi nisu baš nešto svi ti običaji :ne zna:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la blab dana sri stu 28, 2012 11:22 pm

meni je to isto glupo pitanje. i kod nas ima masa običaja, ali ja nisam nikako pristala da se kumovi za išta isprse osim onog što su si sami uzeli da moraju (dakle, svoje vlastite potrebe). meni bilo bitno da budu uz nas i to je to i :amen: nema tu filozofije običaja i ostalih sitnica
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Vila dana čet stu 29, 2012 12:49 pm

moja Prijateljica se mislila između mene i jos jedne prijateljice za kumu, izabrala je nju ja se nisan ljutila jer je Izabrana stvarno super cura,ali sad mi je i drago sta joj nisan bila kuma (mozda ruzno zvuci), jer nakon vjencanja Prijateljica je jako ruzno govorila o Izabranoj kumi jer je problem NAVODNO bia u obicajima koji nisu ispunjeni od strane Izabrane kume. Meni nije bilo jasno sta to nije ispunila jer je Izabrana stalno bila uz nju, dok su bile pripreme Napravila joj je pozivnice s materijalon koje je mlada kupila, s njon je isla na probnu frizuru , sminku ,provanje vjencanica, na vjencanju je pravila super stimung ,plesala je cilo vrime, odrzala Super govor koji u nas nije ni obicaj inace.

Naime, Izabrana kuma je u prosjecnoj financijskoj situaciji (ali puuno boljoj nego ja) , I navodno je kao dar dala "samo" 1 000 kn, i na to se Prijateljica naljutila, jer kao "kuma treba dat najveci pooklon, nije platila ni buket ni sminku, i bilo je bar 20 uzvanika koje je dalo i par puta vise od kume" :shock1: :shock1: :shock1: :shock1:
Po meni KUma nije nista krivo napravila, ona ni nezna sta joj ova okolo prica, al je primjetila da se mice od nje i zbog toga je tuzna, ja nezelin nista rec jer mislin da nije moja stvar u koju se nezelin mišat,al san ispred Prijateljice stala u kuminu stranu i rekla da s Kumon poprica o tome.
Inace Prijateljicu znan jedno 6 godina i ovo ne lici na nju uopce, neznan zasto joj je to zasmetalo,da ja iman ovakvu kumu ja bi bila sritna. NIkad to nebi ocekivala od nje jer je totalno nematerijalni tip , bar do sad bila. Stvarno me šokiralo ponašanje Prijateljice, i zahvalna san sta ja nisan izabrana jer ja neznan kako bi ja i tu tisucu skupila :ne zna:
Vila

Kad kuma zakaze

PostPostao/la lilica dana uto pro 11, 2012 12:42 pm

bok cure, moram se nekom izjadat i mozda mi bas vi pomognete donijeti ispravnu odluku, jer vise ne znam sta da radim :ne zna: naime, imam dvije najbloze prijateljice od koje je jedna s kojom se znam doslovno cijeli zivot. ona je odmah rekla da zeli biti vjencana kuma, nisam ju trebala ni pitati. naravno, ovoj drugoj sam rekla da ce biti mojoj bebi krsna kuma i svi sretni. ali, moja vjencana kuma je pocela zakazivati od samog pocetka. otkad sam se zarucila bila je kod mene samo jednom i dalje stalno nema vremena, pa mora tamo pa mora vamo. ja sam bila sama u svemu, sama sam izorganizirala bend, salu, fotografa, naravno uz pomoc svog dragog ali ona se nije cak niti ponudila da pomogne u svemu tome. preko toga sam presla i racunala na njenu pomoc pri isprobavanju vjencanica. naime, u sijecnju ju pocinjem sivati ali prije toga sam mislila obici neke salone da vidim kako mi takav kroj pristaje. govorim svojoj kumi vec 3 tjedna da nade vremena za obilazak salona ali ona nikad nema vremena :neznamkakoti: da bi mi naposlijetku danas rekla da ima predavanja sljedeca 2 tjedna a onda ide u svicarsku na par tjedana. kad sam joj napisala da nemrem vjerovati ona mi je poslala, citiram Kaj nemres vjerovat da neki ljudi neki k**** rade u zivotu, tebi je svadba u 11 mj iduce godine! Hellooooooo aludirajuci na to sto ja nisam zaposlena. pazite molim vas ona se meni jos i bahati. kad sam joj objasnila da se sad moraju rijesavati stvari za vjencanje a da se zadnjih pola godine ionako samo provjerava jel sve ok ali da vise-manje sve vec treba biti sredeno i dogovoreno, ona mi je opet napisala da imam cijelu godinu za to, a ne shvaca da nemam. eto primjer vjencanice, to do kraja mjeseca treba obavit jer kad krojacica dode iz milana pocinjemo sa sivanjem.
pa pitam ja sad vas drage moje cure sta da radim??!!! da ju maknem s pozicije kume i zamolim ovu prvu da mi bude kuma? ili da cekam da vidim kako ce se razvijati situacija? mozda su je samo ulovile zute minute? jako bi voljela da mi ona bude kuma, ali ne na ovaj nacin, da uopce nije uz mene i da mi ni u cemu ne pomaze. kad bi joj sad rekla da ne zelim da mi bude kuma znam da bi se naljutila i vjerojatno mi uopce ne bi bila kuma, ali ne znam da li zasluzuje to mjesto s ovakvim ponasanjem :neznamkakoti:

*premjesteno jer vec imamo temu o kumovima i problemima
Zadnja izmjena: maybelline; uto pro 11, 2012 11:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: premjesteno u odgovarajucu temu!
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Re: Kad kuma zakaze

PostPostao/la mima21 dana uto pro 11, 2012 3:08 pm

Draga, kuma mora biti uz tebe,nije ona za ukras. Ja je ne bi uzela... baš jer je bezobrazna. Imam i ja problema u vezi kume, razumijem te potpuno! :grli:
slika

slika
mima21

Re: Kad kuma zakaze

PostPostao/la blab dana uto pro 11, 2012 3:54 pm

iskreno, ja ne vidim problem u svemu tome. moja je kuma u ono vrijeme išla na fax, udaljena 50 km od kuće i dolazila je doma vikendom, a nekad ni to. vjenčanicu sam išla sama tražiti (osim ako nisam tražila u njezinom gradu, kamo je na faxu, pa je bila samnom), jednom je stigla samnom na probu, čisto da ju vidi.
nije stigla, jednostavno nije. i nisam ju zbog toga manje voljela. baš to što tvoja kaže, neki ljudi imaju i drugog posla :ne zna: nisam očekivala od nje da se sad njoj cijeli život vrti oko mog pira.
ako mi je nešto trebalo, slala bih joj mejlove, slike, upite, odgovorila bi ako bi i kad stigla. i svejedno smo si dobre, povezane :cerek:
isto tako, još je jedna stvar koju moraš kontati, ljudi koji nisu u điru svadbi ili ih to ne zanima, jednostavno NE ZNAJU da se sve to mora sređivati godinu i više prije samih svatova.
no, to ćeš shvatiti kad se udaš :thumbsup: :D
i nemoj ovaj post shvatiti kao kritiku, nego kao jedno realno gledište svega toga, pogotovo mene koja sam isto bila "sve po špagi", a na kraju vidiš kako sve tako brzo prođe :roll:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.