Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

PostPostao/la kiwi dana pet srp 20, 2012 4:21 pm

nasi kumovi su super obavili duznosti, i to spontano, bez puno dogovaranja...bas su svi pricali kako je to zapravo bilo simpaticno :D
jedan je vozio auto, drugi je otplesa s kumom...u salu su usli skupa, njih dvojica pod ruku s mojom kumom u sredini :lol:
My first, my last, my everything...
slika
slika
kiwi
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PostPostao/la joja28 dana uto srp 24, 2012 3:43 pm

Pozz cure, nova sam na forumu...slučajno sam naletila na ovu stranicu jer sam u velikoj nedoumici...15.9 smo ja i suprug vjenčani kumovi, sa tim prijateljima se ne poznajemo toliko dugo, oko 2g, kada su odredili datum svatova pitali su nas da im budemo kumovi i mi smo pristali misleći kako su nam to iskreni i pravi prijatelji a na kraju je ispalo da se tu radi samo o novcima i da dobiju što bolji poklon...neznam ja kada sam se udavala nisam svoju kumu opterečivala financijski nimalo, ni za kičenje auta ni za djevojačku, pa čak ni za poklon im nismo odredili ni što ni koliko, a nas su ovi mladenci neku večer pozvali na dogov oko svatova, mi nismo imućni tako kao mladoženjini kumovi i nemožemo im dati puno, uglavnom mladoženjin kum će i kupit vešmašinu a ona je rekla ti mi onda kupi sušilicu rublja bez nekog dogovora, bez da je pitala dali mi to financijski možemo...nama je naravno bilo neugodno pred ovim imučnim kumovima odbiti i sada smo u problemu...neznamo ni sami kako postupiti...dali je netko bio u takvoj situaciji i što ste napravile???
joja28

PostPostao/la thinkblue dana uto srp 24, 2012 3:52 pm

Ja bi ih poslala u 3 pm i rekla da si traze druge kumove :izivciran: Pa kakvi su to ljudi?!
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la joja28 dana uto srp 24, 2012 4:23 pm

mi smo ostali poprilično šokirani i još nemožemo doći k sebi...mislim ionako smo im mislili dati malo bolji poklon ali onaj koji je u našim mogučnostima, ovako su nas doveli pred gotov čin, oni su izabrali sušilicu i to samo određene marke-gorenje neće oni neke žnj marke ovo ono za oko 4000 kn...a mi to financijski nemožemo podnesti....
joja28

PostPostao/la blab dana uto srp 24, 2012 5:27 pm

ispričajte se i recite da ste taj dan u drugim svatovima kumovi :zubo:
šalim se malo.
zaista neljubazno od njih. svakako sjednite s njima i porazgovarajte, recite da nemate toliko love i ako žele nešto jeftinije ili poklon u novcima, pa nek si sami dodaju. i da u protivnom ne možete zadovoljiti njih i biti im kumovi
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la ribica08 dana uto srp 24, 2012 7:08 pm

blab je napisao/la:zaista neljubazno od njih. svakako sjednite s njima i porazgovarajte, recite da nemate toliko love i ako žele nešto jeftinije ili poklon u novcima, pa nek si sami dodaju. i da u protivnom ne možete zadovoljiti njih i biti im kumovi

slazem se s bla....
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana uto srp 24, 2012 7:48 pm

ja sam jednom pozalila sto nisam odbila kumstvo jer me moja civilizacija uci da je to kakti sramotno..
ma nista nije to sramota, jednostavno reci da ne mozete biti kumovi ako misle takve zahtjeve postavljati. ako se uvrijede, bar su pokazali odmah pravo lice, a ne kad ih dobro izdarujete onda da sve izadje na povrsinu
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto srp 24, 2012 9:11 pm

ja bi im rekla da si to nemogu priustit a ako to njima nepase onda bolje da im niste kumovi..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana sri srp 25, 2012 7:14 am

Ja bih im isto rekla da nismo u financijskoj mogućnosti dati toliko novca za poklon, da će dobiti onoliko koliko mogu izdvojiti u novcu pa da oni sami sebi izaberu poklon za tu svotu... Il bih joj rekla otprilike šta sam imala u planu za poklona tako da zna otprilike s kojom sumom raspolažeš... Pa ako joj se ne sviđa, nek si traži drugu kumu.
Meni je grozno da se mladenci tako bahato ponašaju i sami određuju koliko ćeš novca dat za poklon
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana sri srp 25, 2012 7:30 am

slazem se sa rally i blab, a stvarno bezobrazno od njih :pop: :pop: :pop: ja bi razmislila zelim li bit takvoj osobi kuma , i nebitno sto se poznajete "samo" dvi godine, ocito se ne znate dovoljno :kava:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana sri srp 25, 2012 8:44 am

Poznavajući sebe, vjerojatno bih na samom tom dogovoru, u prvom trenu, isto šutila... ali svakako bih kasnije rekla.
Nađite se s njima još jednom i predlažem što su i neke cure predložile - recite ima koju svotu vi možete izdvojiti i koju ste naumili, pa lijepo pristojno pitaj žele li nadodati pa da se uzme ta skupa sušilica ili da im uzmete neku koju si možete priuštiti ili dati novac u kuverti pa nek radi s njim što hoće.
:grli:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la joja28 dana čet srp 26, 2012 9:25 am

Puno vam hvala na odgovorima, kao što je jedna od vas navela mene su isto učili da se kumstvo ne odbija i u biti koliko god bismo ih željeli odbiti nakon ovoga nekako nemožemo ali definitivno čemo sjesti sa njima i obaviti razgovor, reći koliko im mi možemo dati i to je to...ako ona želi skuplji poklon jednostavno mi to nemožemo odraditi kako bi oni htjeli i neka traži nove kumove....
joja28

PostPostao/la sweet2010 dana čet srp 26, 2012 5:39 pm

Drage moje, čitam vaše postove, stvarno ima svakakvih iskustava s kumovima, al tražim vas help za našu situaciju.. Ne znam jel koja cura od vas imala ovakav slučaj.

Mi smo kumove pitali odmah kako smo se zaručili, dakle kojih godinu dana prije vjenčanja i bili su oduševljeni. Kuma me izgrlila i rekla da ne može vejrovati i da im je to velika čast, i da žele da naše prijateljstvo tim putem ostane vječno a da nam što je više moguće uljepšaju i upotpune naš dan iz snova. Kuma je moja dobra kolegica s faksa i skupa smo puno toga prošle i jedna je predivna osoba. Kum mom dragom je trebao biti njen muž. No, jučer bi mi moja kuma ispričala nevjerovatnu priču u njihovom braku preko koje više nije mogla prolaziti i oni su sad prekinuli (ne želim ovo pričati, preosobno je i meni je trebalo vremena da dođem k sebi) :neznamkakoti: nisam to nikako očekivala... :shock1:

I sad, ja naravno i dalje želim nju za kumu jer nema mi smisla sad odbijati ju zato jer je sama, nije mi bitan ni poklon ni ništa samo da bude uz mene. A i jako se veseli djevojačkoj i već priča dugo kak će to biti, kaj ćemo smisliti kak će to biti dobra fešta, i da želi da ima jedan poseban štih, samo od nje, da ju po tom pamtim. Aj, moja kuma :grli: :grli: :grli:

A dragi je malo u dilemi koga, jer u principu imamo jako puno prijatelja koji su nam zajednički u ovih 8 godina što smo zajedno, i uglavnom su svi parovi, a ovi koji nisu, s moje perspektive nisu za kuma definitivno - a i poznajući mog dragog ne bi se odlučio za nekog od tih bisera. Muči me što uraditi ako se dragi odluči za nekog tko je u paru... Onda mi je njih nezgodno razdvajati. Pa nije bed ako nas za našim stolom bude sjedilo 5? Jelda??? :D Jer sam planirala da budemo samo mi i kumovi za glavnim stolom... Mislim, meni osobno nije. Ljepše izgleda ako je "ravnoteža" ali ne mora biti pravilo.

Kaj vi kažete curke?
sweet2010

PostPostao/la thinkblue dana čet srp 26, 2012 5:57 pm

Sweet ne brini se, na puno vjencanja ih bude 5 za glavnim stolom. Ne moraju svi biti uvijek u paru. :thumbsup:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana čet srp 26, 2012 6:48 pm

sweet,kod nas je bilo 5 za stolom :D
moja kuma je imala pratnju a kum nije. i bilo je super :mig:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet srp 26, 2012 9:00 pm

sweet nesekiraj se oko toga..bila sam na pirevima gdje ih je bilo 5 i uopce nije izgledalo ruzno.. :thumbsup:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sue0204 dana čet srp 26, 2012 9:26 pm

i kod nas je bilo 5 za stolom! :D
moja kuma s dečkom, dok kum nije imao pratnju i bilo je ok,
tak da se uopće nemoj brinuti oko toga! :grli:
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana pet srp 27, 2012 6:14 am

meni je u ovoj priči nejasno kamo je nestao njegov kum, njezin muž?! :misli: da li je tvoj dragi odustao ili taj lik? :misli:

što se tiče sjedenja, može 5 :thumbsup:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Rally_MO dana pet srp 27, 2012 7:13 am

Vjerojatno je mladoženja odlučio drugoga zvat zbog stvari koje su se događale
U nas je bilo 5 za stolom, kum sa ženom, kuma bez pratnje... Nije bilo nikakvih problema, kum i kuma su otplesali drugi ples s nama (kako i je običaj u nas), kad su ostali došli na podij, došla i kumova žena i plesali svi... Meni je gluplja opcija da nasilno tražite neku pratnju kumi da ne bi sjedila sama :ne zna:

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la sweet2010 dana pet srp 27, 2012 3:45 pm

Ne, drage moje, kum je odustao... Mislim, neće oni sad zajedno doć zbog njihove situacije i raskida među njima. To je to.

Ne smeta meni 5 ili 4 ili 6 za stolom, samo onako, malo mi čudno, neočekivano nam se dogodilo...

A na pratnju ne forsiram, niti mi je to sad u redu, s obzirom na cijelu njihovu situaciju...

Hvala vam cure :grli1: :grli1: :grli1: :grli1: :grli1: :grli1:
sweet2010

PostPostao/la Rally_MO dana pon srp 30, 2012 6:51 am

Ma nećete ni primjetiti da fali :D

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la sweet2010 dana ned kol 05, 2012 1:55 pm

Imamo vjenčanog kumaaaa!!! :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Prijatelj mog dragog je ipak "prevagnuo" , ja ga u tom podržala, i eto drage moje, R - rješeno :jig: :jig: :jig:

:cubice: :cubice: :cubice: :cubice: :cubice:
sweet2010

PostPostao/la Gummybear:) dana uto ruj 18, 2012 5:43 pm

Meni će kuma biti prijateljica kojoj je jedan jedini zadat da me našminka i da bude uz mene taj dan :)
slika
Gummybear:)

PostPostao/la naranča dana pon lis 15, 2012 3:27 pm

Pozdrav!
Kad ti planiranje vjenčanja treba bit jedno od najljepših stvari u životu, dogodi se i to da nastane problem, kao u mom slučaju, pa Vas molim za savjet.
Naime, riječ je o mojoj najboljoj prijateljici. Davno prije smo se dogovrile biti kume jedna drugoj i sve je bilo super. Međutim, stvar je u tome da je kuma prekinila vezu s dečkom koji je kum mom budućem i da skratim priču, ona odbija biti meni kuma jer ne želi bivšeg sresti na svadbi niti imati bilo kakve veze s njim na taj dan (nisu se baš lijepo razišli i imaju neriješene odnose iz prošlosti). Ne znam da li je bitno napomenuti da je od njihovog prekida prošlo više od dvije godine i da od tada nisu imali nikakav kontakt. Danas svatko od njih ima svoj život i oboje su u vezi, ona je čak i u drugoj državi. Kuma se jedno vrijeme dvoumila, razmišljala i na kraju odlučila da neće biti kuma, osim u slučaju da otkažemo kuma . akođer mi je u par navrata rekla da bi ona stvarno htjela doći meni na svadbu, ali kao gost, jer ne može biti u njegovom prisustvu i sjediti dvije stolice dalje od njega. Meni je to glupo, jer svakako je tamo, nije bitno metar ili 10 od njega. Stvarno ne znam što mi je činiti, totalno sam zbunjena. Nisam očekivala ovakav razvoj događaja. Na neki način shvaćam da je situacija nezgodna među njima, ali nisam mislila da bi to mogao biti toliki razlog da mi otkaže kumstvo. Također od zaručnika ne mogu tražiti da promjeni kuma, mislim da to ne bi bilo u redu. Čak sam razmišljala da ako je već ona otakazala, da otkažemu i kuma i nađemo si skroz nekog drugog.
Eto ako može bilo kakav savjet jer stvarno ne znam što da napravim.
naranča

PostPostao/la Oluja dana pon lis 15, 2012 3:37 pm

koliko vidim cura bi svejedno tila doc u svatove al ne zeli bit kuma i sidit za stolom s njim. mislim da tribas postivat njenu zelju. samo njih dvoje znaju sta je sve bilo izmedju njih. ja bi nasla drugu kumu.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.