Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

PostPostao/la Tasha dana pon tra 21, 2008 7:27 am

Kod mene je jucer pala odluka...za kumu cu odabrati curku koju krace znam, ali je definitvno moje drugo ja...i uvijek je tu kad sam u banani...i znam da joj se uvijek mogu obratiti i da ce me uvijek saslusati..
Zadnja izmjena: Tasha; sri vel 25, 2009 11:42 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Promjena naslova
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Re: Odabir kumova, darovi za kumove, dužnosti kumova, problemi..

PostPostao/la Studentica24 dana pon tra 21, 2008 7:51 am

Mischa je napisao/la:Kod mene je jucer pala odluka...za kumu cu odabrati curku koju krace znam, ali je definitvno moje drugo ja...i uvijek je tu kad sam u banani...i znam da joj se uvijek mogu obratiti i da ce me uvijek saslusati..

Mischa, ukrala si mi riječi s tipkovnice :rofl:
Ovako, 3 su osobe u mom životu za koje me vežu godine prijateljstva... Prvu znam od vrtića, bila sam joj vjenčana kuma; drugu od osnovne škole, sjedile zajedno u srednjoj; a s trećom sam postala bliska u 1./2. srednje - sa sve 3 se čujem svakodnevno premda smo u različitim gradovima!!
Odabrala sam treću iz razloga što je bila tu kad zatreba, kad sam upoznala dragog, stajala (jedva :rofl: ) je sa mnom za šankom, te godine druženja su bile (i jesu) tako intenzivne i nabijene emocijama, uistinu se nisam imala razloga misliti :cerek: !
Vjerujem da je prvim dvjema bilo krivo, i dale su mi to do znanja, ali mi je najbitnije da se ja ni u jednom trenutku nisam zapitala: Jesam li učinila ispravnu stvar?! Vjerujem da jesam i, nadam se, kako će vrijeme pokazati da sam bila u pravu!
Djeveruše isto tako neću imati, prva stvar je to što to nije običaj u Dalmaciji, a druga to što ni sama to ne želim!

P.S. Trebam li reći da je moja kumica :cerek: već počela smišljati govor i kako svaki dan kupuje paketić maramica kako bi imala dovoljno... :rofl:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Odabir kumova, darovi za kumove, dužnosti kumova, problemi..

PostPostao/la Tasha dana pon tra 21, 2008 7:57 am

Moje drustvo ima 7 cura, bas kao sto sam i rekla...u njega sam usla preko jedne koju sam upoznala faxu i s kojom sam se odmah skompala...no, buduci da je ona dosta povucena, a ja divlja do bola, uvijek je tu dolazilo do nekakvih udaljenosti...i preko nje sam upoznala curku koju definitvno zelim za kumu..razlika u rodjendanima je 2 dana..ona je sve ono sto sam ja...ali doslovno..totalno isti karakteri, razmisljanja..od nje sam uvijek dobila i koristan savjet i rame za plakanje...

I bez obzira sto sam dugo govorila da ce mi ipak ova prva biti kuma, definitvno sam odlucila da zelim ovu drugu..nekako mi je to logicnije i znam da nikako ne grijesim... :ludilo:
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Kad je pravo vrijeme??? (obavijestiti kumove)

PostPostao/la Tasha dana sri tra 30, 2008 10:07 am

Kad je pravo vrijeme za reci buducim kumovima da ste ih izabrali za tako vaznu ulogu??? Kako to reci??
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Re: Kad je pravo vrijeme???

PostPostao/la princessmo dana sri tra 30, 2008 10:13 am

Ja sam svojoj kumi to rekla čim smo se zaručili, kao, naravno - podrazumijeva se...a i dragi svom kumu. Nismo imali nikakve procedure, darivanja i službenog zvanja...ali bi im htjeli pokloniti nešto nakon vjenčanja, kao uspomenu i zahvalu. :cerek:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana sri tra 30, 2008 4:09 pm

Mi smo kumovima rekli odmah čim smo izabrali datum.... premda je moja kuma meni rekla da je očekivala da ću ju pitati da mi bude kuma odmah čim smo se zaručili......... pitali smo bez nekih posebnih procedura...... a šta se tiče poklona, ja sam mislila dati izraditi karikature (njihove) i to im uokvireno pokloniti, to mi je jako fora
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ATE13 dana sri tra 30, 2008 7:30 pm

Hmmm posto ja svoju kumu znam od malena, mi smo oduvijek, jos nisam ni znala dragog, pricale da cu ja biti njena i ona moja, ma gdje god bile i koliko god bile daleko jedna od druge ...
I kad smo znali datum samo sam joj javila i et :bravo:
A tako i dragi i njegov kum... Isto su oduvijek govorili jedan drugome kume i onda kad je reko kumu , da 08.08.08 si uzme slobodno jer ga ocekuje pokraj sebe ovaj nije mogo doci sebi pa je poceo da skace od srece i cak je suzu pustio :cerek:

I mi cemo karikaturu njima pokloniti ..kumu od dragog i njega a kumi od mene i nje ... :jig:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Studentica24 dana sri tra 30, 2008 9:18 pm

Ja sam kumi rekla da će biti kuma ima 5 godina - ma tko god bio odabranik.... :rofl: :rofl:
A dragi, hmm... on još nije siguran u izbor (kuma, ne žene - da se razumijemo :rofl: ), a budući da sam ja navijala za jednog frenda (kojeg bi i on radije zvao za kuma), sad meni u inat neće reći koga će odabrati! Reći će mu za pola godine, imamo vremena... :rofl: :rofl:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Pokloni za kumove

PostPostao/la mala_23 dana čet svi 01, 2008 1:30 pm

Evo kod nas postoji i taj običaj pa molim za prijedloge. Ja bi rado napisala nešto i stavila fotke ali trenutno sam potpuno bez inspiracije jer nam je pir za 10 dana...
mala_23

PostPostao/la mary dana pet svi 02, 2008 5:02 pm

mi smo kumove pitali prije par mjeseci...bili smo u Zagrebu..bili u City Centru i išli dalje do Av. Malla i tako kum vozi, brbljamo svi i ja opalim ko iz puške...kako se on jako sav smotao..više nije znao kak doći do Mall-a.. :D
baš smo ih fino iznenadili..kumovi će biti naj frend od mog dragog i njegova cura..
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Kad je pravo vrijeme??? (obavijestiti kumove)

PostPostao/la bedacha dana sub svi 03, 2008 8:22 am

Ja sam svoju kumu pitala u 2. mjesecu (8 mjeseci prije svadbe) uz popodnevnu kavicu koja je na kraju završila jako veselo uz gin-tonic :pajdasi: :rofl:
A dragi nikako da se odluči za svog kuma.... :roll:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Kad je pravo vrijeme??? (obavijestiti kumove)

PostPostao/la Iva dana sub svi 03, 2008 6:15 pm

Mischa je napisao/la:Kad je pravo vrijeme za reci buducim kumovima da ste ih izabrali za tako vaznu ulogu??? Kako to reci??

ja sam svojoj rekla još prije 3 godine, budući da se znamo od treće godine života, bilo je jako ležerno........sjedile smo na kavi i ja sam joj rekla, ti znaš da buš mi bila kuma........da sam znate kak su joj se oke zacaklile :grli:
i sad me stalno ispituje ................no i kad bu više fešta :ludilo:
slika
Iva
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Problemi sa kumovima

PostPostao/la Debeljucka dana pon svi 19, 2008 10:07 am

cijeli zivot mislim da je moj aobitelj posebno luda, ali kad vidim obitelj dragog... vidim da smo mi normalni da ne mozemo biti normalniji......

naime oni toliko ignoriraju cinjenicu da je vjencanje, da mom dragom jedine necakinje nece biti.... za sestru i njenog muza jos ne znamo, mozda hoce mozda nece, mama mece sigurno jer je bolesna....

sestricna njegova s obitelji, poslala sms da nece doci, bratic rekao da sumlja, jos prije par mjeseci, a drugi bratic izbjegava da mu se donese pozivnica... strasno nesto.....

mislim, stvarno super..... tim vise sto mi je i moja kuma okrenula ledja... tocno 28 dana prije svadbe je izjavila da ona nece biti kuma jer njoj to tesko pada, zbog cinjenice da se ona nece nikad udati, pa ne moze uzivati sa mnom vezano uz to..... ali kao ako me stram to reci drugima neka kazem da ima operaciju, iako ima samo nekakav pregled 3 dana prije vjencanja..... mislim strasno nesto......

doslovno ovaj vikend je samo trauma na traumu....

jedino sto sam u subotu skupila djeveruse oko sebe, i tako sam se isplakala da je to strasno.... uopce nisam znala da toliko stresa ima u meni, i to vezano uz to.......
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Re: Obitelj i problemi sa istima

PostPostao/la Iva dana pon svi 19, 2008 10:57 am

Debeljucka je napisao/la:
jedino sto sam u subotu skupila djeveruse oko sebe, i tako sam se isplakala da je to strasno.... uopce nisam znala da toliko stresa ima u meni, i to vezano uz to.......

ajme deb moja, jako mi je žao, ne mogu vjerovat da postoje takvi ljudi, pa kakav je to način 28 dana prije vjenčanja tako nekaj uopće izjaviti???
ljube jako mi je žao :grli:
slika
Iva
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la FiLa dana pon svi 19, 2008 11:17 am

CItam i ne vjerujem............stvarno nije u redu, mogla ti je to odmah reci kad si ju zvala za kumu, a ne tako kao iz vedrog neba.......sad je nezgodno jer kog god da zoves mislit ce gle zove mene jer nema koga il sl.....nadam se da imas neku PRAVU prijeteljicu koja ce shvatit cijelu situaciju i bit pocascena pozivom da ti bude kuma.....
bas mi je zao Deby
slika
26.04.2008......divno je biti nekome nesto.......:cerek:
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tasha dana pon svi 19, 2008 11:19 am

Debeljucka je napisao/la:cijeli zivot mislim da je moj aobitelj posebno luda, ali kad vidim obitelj dragog... vidim da smo mi normalni da ne mozemo biti normalniji......

naime oni toliko ignoriraju cinjenicu da je vjencanje, da mom dragom jedine necakinje nece biti.... za sestru i njenog muza jos ne znamo, mozda hoce mozda nece, mama mece sigurno jer je bolesna....

sestricna njegova s obitelji, poslala sms da nece doci, bratic rekao da sumlja, jos prije par mjeseci, a drugi bratic izbjegava da mu se donese pozivnica... strasno nesto.....

mislim, stvarno super..... tim vise sto mi je i moja kuma okrenula ledja... tocno 28 dana prije svadbe je izjavila da ona nece biti kuma jer njoj to tesko pada, zbog cinjenice da se ona nece nikad udati, pa ne moze uzivati sa mnom vezano uz to..... ali kao ako me stram to reci drugima neka kazem da ima operaciju, iako ima samo nekakav pregled 3 dana prije vjencanja..... mislim strasno nesto......

doslovno ovaj vikend je samo trauma na traumu....

Ajme bucka, ne vjerujem...pa zar stvarno postoje takve osobe...

nadam se da ce na kraju sve biti super i da ce uz tebe biti osoba koja ce to znati cijeniti...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pon svi 19, 2008 12:43 pm

Ajme... Bucka, sjećam se da je ova tvoja kuma pričala za tu operaciju... znači to je samo bila priča da se izvuče na fin način :neznamkakoti:

Ja kažem - neka, neka si saznala kava je i čvrsto vjerujem da će se među tvojim drugim prijateljicama naći neka koja će reći "ja ću ti biti kuma, računaj na mene". Ponekad u takvim trenucima nam pomognu ljudi od kojih smo se najmanje nadali...
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Debeljucka dana pon svi 19, 2008 12:53 pm

Branči je napisao/la:Ajme... Bucka, sjećam se da je ova tvoja kuma pričala za tu operaciju... znači to je samo bila priča da se izvuče na fin način :neznamkakoti:

Ja kažem - neka, neka si saznala kava je i čvrsto vjerujem da će se među tvojim drugim prijateljicama naći neka koja će reći "ja ću ti biti kuma, računaj na mene". Ponekad u takvim trenucima nam pomognu ljudi od kojih smo se najmanje nadali...

cura od kuma je svako malo pitala... pa kako ''kuma'' kako njena ledja.... jel ide na bolje....

i kad se ovo desilo.... ispalo je da smo se nas dvije srele.... zivimo 200 m jedna od druge

i ova je vidla na meni da nisam dobro i posumljala je na ovo... i bez ikakvog pitanja je rekla.... znas da sam ja tu..... tu sam radi tebe.... tako da ce ona biti kuma... jer sam ju kasnije to i pitala... da ne bi bilo zabune.-.-... cak smo se i zafrkavale da potpisemo ugovor o tome.... tako da sam to rjesila...

ali bez obzira na to.... bol koja je u meni... je i dalje bol.....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Re: Obitelj, kumovi i problemi sa istima

PostPostao/la theonly dana pon svi 19, 2008 1:25 pm

bucka, to je fakat gadno. mislim, super da si to sad rijesila, al ovo kaj ti je ova tvoja kuma odigrala :neznamkakoti:
pa znam da si pricala kak mora na operaciju ledja i kak ona ne zna kak bu na svadbu i bla bla, a ono samo bilo bla bla :budala: koja tuka tukava :izivciran: kaj ti je jalna kaj se udajes..nist drugo, nego jal :neznamkakoti:
a nist, ide se dalje, a fala bogu pa imas sad svoju kumu :loveflag:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana pon svi 19, 2008 3:37 pm

bucka,reci "kumi" da je navukla bijes udavača(barem jedne)
baš mi je žao kaj se to dogodilo,zbilja nije fer od nje :neznamkakoti: :neznamkakoti:
ali mi je drago kaj si našla pravu prijateljicu...moja baka je znala reći da se pravi prijatelji prepoznaju u velikoj tuzi,ali i velikoj sreći :grli: :grli: :grli: :grli1: :grli1:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Debeljucka dana pon svi 19, 2008 3:39 pm

5rich je napisao/la:bucka,reci "kumi" da je navukla bijes udavača(barem jedne)
baš mi je žao kaj se to dogodilo,zbilja nije fer od nje :neznamkakoti: :neznamkakoti:
ali mi je drago kaj si našla pravu prijateljicu...moja baka je znala reći da se pravi prijatelji prepoznaju u velikoj tuzi,ali i velikoj sreći :grli: :grli: :grli: :grli1: :grli1:

ja sam sada tuzna... a onda cu ljutnju odgoditi za kasnije... a doci ce ona meni kad tad... a onda bit ce jako veselo..... to obecajem danas ovdije.... sada me lagano popusta ocaj.... a onda se opet posvecujem svom vjencanju.... necu ja njoj dati da mi upropasti taj dan.... to necu sigurno.... i iskreno ne zanimaju me ni razlozi, jel jal, jel ovo jel ono... ne zanima me nista od toga....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana pon svi 19, 2008 3:45 pm

5rich je napisao/la:bucka,reci "kumi" da je navukla bijes udavača(barem jedne)

ja sam sada tuzna... a onda cu ljutnju odgoditi za kasnije... a doci ce ona meni kad tad... a onda bit ce jako veselo..... to obecajem danas ovdije.... sada me lagano popusta ocaj.... a onda se opet posvecujem svom vjencanju.... necu ja njoj dati da mi upropasti taj dan.... to necu sigurno.... i iskreno ne zanimaju me ni razlozi, jel jal, jel ovo jel ono... ne zanima me nista od toga....

samo odtuguj to,premda svi govore ne biti tužnma,ali bit će ti lakše ako odtuguješ...
sad ću bit malo prosta,ali ista baka je govorila(tj.još govori) svaka rit dojde na šekret...
glavu gore,i nedaj se..to je tvoj dan
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Debeljucka dana pon svi 19, 2008 3:47 pm

drago mi je da netko razumije da moram odtugovati... a i znam da ce joj se takvo ponasanje kad tad vratiti.... svaka nasa radnja i postupak dodje na naplatu....

moja baka meni uvijek govori, ne radi drugima sto ne zelis da drugi rade tebi.... ima u tome jako puno......

kad si zlocest onda su i drugio takvi prema tebi..... a kad si dobar, dobro ti se vraca.... mozda s malo zakasnjenja ali se vraca.... sjesna sam ja toga.. ali boli....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana uto svi 20, 2008 8:44 am

Draga Bucka, evo meni se već danima nešto vrzma po glavi, znaš onaj osjećaj kad si nešto vidio ili ti je zapelo za oko ali ne možeš to odredit...
Evo danas sam se toga sjetila, i podebljala sam rečenicu koje me podvjesno iritirala. Mislim, kakva je to priča - ako je tebe sram da kažeš to i to? Tebe draga moja nipošto i nikako ne može biti stram ičega, ona se treba sramiti jer je takva bezosjećajna osoba.

Da se slučajno nisi usudila lagati ikome za nju - ti čiste savjesti možeš reći da je ona odbila biti kuma jer joj teško pada što se ti udaješ, a ona ne. To je njena sramota, ne tvoja.
I mislim da time možemo zaključiti ovu priču u mojoj glavi, baš me je jako bila uzrujala ta žena.

Bucka, srce moje :grli1:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Debeljucka dana uto svi 20, 2008 9:05 am

4 dana plakanja, 4 dana tugovanja, 4 dana hoda po rubu sve otkazati ili ne.....

danas sam se probudila... i prvo sto sam rekla dragom, bilo je..... ljubavi sada je dosta, pa je se udajem za 23 dana, zamisli 23 dana.... ON: i..... JA: pa moram biti sretna, nema vise mjesta suzama i tuzi..... JA SE UDAJEM.......

naravno da sam na njegovom licu vidjela olaksanje...... tu me zagrlio i rekao.-.... da da ti se udajes, a ja se zenim, i to tobom ludo moja mala......

nazalost nismo imali vremena bas za mazenje..... ali budemo to veceras...... ipak ujutro treba i na posao doci na vrijeme.....

inace..... prasica-kuma, jucer zvala da vidi kako je prosao jedan moj pregled, jako je kao zabrinuta za mene, ali vise me to ne dira, iznevjerila me i ostavila na cjedilu onda kad mi najvise treba, ali necu ja nju moliti da bude uz mene..... pa makar bila i usamljena... imam ja obitelj, dragog, i prave prijatelje oko sebe.... a ona nek bude i dalje izfrustrirana sto se ja udajem, i sto stvaram nesto cemu ona ocito previse tezi...... a i kakav je to prijatelj, koji u takvim trenucima misli na sebe, a ne na onoga koji radi najveci korak u svom zivotu.....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.